Po akej dobe ste s partnerom postúpili vo vzťahu?

18. máj 2021

Ahojte.
Zaujímali by ma vaše skúsenosti. Po akej dobe ste sa posunuli s partnerom na tvz.ďalši level? Či už to boli zásnuby (svadba), dieťa alebo spoločné bývanie. Ako dlho ste boli spolu a koľko ste mali rokov?
Zaujíma ma to, keďže ja mám 20, priateľ 25 a sme spolu rok. Obaja bývame ešte u rodičov. Nepovedala by som, že je to detský vzťah. Mám už u nich aj kefku, oblečenie, priamo kľúče nemám (čo by som ani nechcela, keďže je to dom jeho rodičov) ale viem, kde majú schovaný náhradný kľúč a kedykoľvek i keď nie sú doma k ním môžem prísť (samozrejme nechodím). Podľa mňa ak s niekým neplánujem do budúcna, snažím sa týmto veciam vyvarovať (no možno sa mýlim). Z druhej strany sme sa nikdy priamo nebavili o tom, že áno, budeme spolu bývať, mať deti a podobne. Rozmýšľam, že sa s ním o tom porozprávam. O tom, že ja by som v blízkej budúcnosti možno aj chcela niečo viac, vážnejšie. Len neviem či nie je priskoro či už vekovo alebo dĺžkou vzťahu.
Nie je to náš prvý vzťah. Ja som pred ním mala jeden 3 ročný a on tiež mal predo mnou jeden 3 a jeden pol ročný vzťah.

petkazamborska
20. máj 2021

my tiez po 5 mesiacoch zasnuby , do roka svadba , a do dalsieho roka baby, a do dalsiehop roka a pol dalsie dieta :d , ale je to indi vindi , my uz sme mali 33, a 34 rokov boli sme zreli na manzelstvo aj na vsetko ja som sa velmi tesila , a nemala som ziadne ihne tuzby cestovat , mat lepsiu pracu atd

petkazamborska
20. máj 2021

predtym 5 rokov platonickej lasky nikam nevediacej ....musia byt pripraveni obidvaja ....vyzreti, samozrejme poznam vela dievcat z mojho okolia co sa brali mlade a pohodaa

zozo4
20. máj 2021

Podľa mňa všetko je to iba o Tom čo chcete vy obaja spoločne.Ci sa naozaj v názoroch budete schádzať,alebo rozchádzať.Nevravim,ani že sa treba ponáhľať ani že treba spomaliť,treba však určite odkomunikovať bude to určite ľahšie rozhodovať sa.Ja som bola s mojím terajším manželom rok než sme začali spolu bývať,4 roky kým sme sa vzali a 2 roky na to sme mali dcérku.A nič z toho by som nemenila.Vsetko bolo presne tak ako malo byť.Treba robiť tak ako cítiš/te ostatné už pôjde samo...hlavne ak to tak má byť..ak nie aj tak to všetko čas ukaze

mofa
20. máj 2021

Joj. Ale preco to chces niekam posuvat. Nenahli sa do byvania s chlapom. V podstate je to otrava🙂) jasne zda sa ti to super, ze budete stale spolu a tak ale radsej si este uzi randenie, schodzky, vylety a proste stretavanie sa kym kazdy byvate u rodicov alebo kazdy zvlast.Nemas sa kam ponahlat, mas len 20. To je strasne malo.Studuj, cestuj neplanuj si svoj zivot okolo chlapca aj ked ho lubis a je ti s nim dobre.Proste toto je cas kedy mas spoznavat svet, naberat skusenosti.20 rocne dievcata dnes su uplne ine ako 20 rocne dievcata povedzme pred 20 alebo 30timi rokmi.
Si velmi mladucka a aj ked vravis, ze si mala predtym vztah ved to si bola este dieta...

broleit
21. máj 2021

Myslím že ty vieš najlepšie čo máš robiť, stačí aby si počúvala svoju intuíciu. Ja som ako 19 ročná vycestovala do zahraničia s tým že nechcem chlapa a chcem si užívať. No stretla som teraz už svojho snúbenca budúceho manžela. Sme spolu 3 roky mame 5 mesačnú dcéru a spolu sme išli bývať po 2 mesiacoch chodenia podotýkam že naše rodiny sa poznajú už 3 generácie len my dvaja sme sa obchádzali keďže je osobná o 9 rokov starší. Tiež som váhala ale teraz viem že vek je len číslo. Vždy je to o dvoch raz jeden a raz druhý ťahá viac domácnosť, v auguste sa berieme a neľutujem žiadne rozhodnutie. Moja jediná rada chod si za svojim snom a rob čo tá baví a napĺňa a ak tá on nepodporí a nebude po tvojom boku stať nestojí ti zato. Hovorím z vlastnej skúsenosti pre chlapa som skoro umrela doslova. Pekný deň.

timing
25. máj 2021

Autorka ja Ti trosku nerozumiem. Chces posunut vztah. Na aku uroven vlastne? Svadba,dieta nie. Byvanie ano.
Potom si sa vyjadrila ze byva u rodicov lebo na vlastne nema peniaze. Teda na hypoteku, a na podnajom by uz mal? Ak by si pracovala tak by ste si podnajom rozdelili a mozno skor by sa chcel niekam posunut a odist z domu. No ak ma podnajom tahat sam iba kvoli tomu ze ty to citis a on po roku nie, je to blby krok od Teba.
Takze netozumiem kam sa chces posunut? Cakas ze ta zavola byvat k jeho rodicom? Alebo ty pozves byvat jeho k tvojim rodicom?
Si asi prilis zalubena a mas ruzovucke okuliare.Je to pochopitelne,ale uvazuj racionalne. Ak budes financne nezavisla mozes inicionat posunutie vasho vztahu na spolocne byvanie mimo rodicov.