Podľa partnera nie som normálna, lebo denne utieram prach

23. máj 2020

Žienky zlaté...
Neviem ako vy, ale mne už priateľ hovorí že som nenormálna lebo skoro každý deň utieram prach, neviem či to je moja dá sa povedať úchylka ale strašne mi to vadí, ešte dobre niektorý nábytok až tak nevidno ale keď sa lepšie pozriem strašne niečo... A nehovoriac o WC a o kúpeľni, keď je voda na umývadle, myslím okolo neho, hore dole proste tak ma to neskutočne vytáča, no al priateľ ma vždy len tak zo srandy podpichne kvôli tomu len už aj ja sa cítim ako sluha kvôli svojej hlúposti 😁 priateľ mi pomáha, on povysava a ak treba aj okná umyje, aj vyperie ale ja som strašne hakliva na prach, nejaká rada čo mám robiť aby mi z toho nehrabalo?🤷‍♀️

deti95060810
23. máj 2020

pri 2 -3 deťoch prach nebudeš ani vnímať...😉

sapetka
23. máj 2020

Je to choroba😁trpim nou tiez😁tiez upratujem denne co uz🤷‍♀️Proste mam rada cistotu

janinah
23. máj 2020

nechcela b ysom ťa za partnera,to budeš len po deťoch a mužovi pokrikovať,že ti zas niečo pocapkali a musíš nonstop s handrou behať....uber,uber za každú cenu

sandrika1986
23. máj 2020

Neber to tak vazne 🙂
Vsetkeho vela skodi...

kittykat22
23. máj 2020

Mas uz cisticku vzduchu a susicku? Tie skvele zachytavaju prach 🙂 ako ich mame doma, tak sa mi rapidne znizil pocet nutenych prac 😀

marca12
23. máj 2020

Musis mat strasne vela casu pulirovat celu domacnost. A vlastne ani keby som mala cas,tak by som ho nepremarnila upratovanim. Nevazis si cas,nemas konicky? Ani ja nemam rada bordel,ale kvapky z vody a prach ma nevytaca. Nauc sa urcit si priority v zivote,ci je dolezite mat "nastajlovanu" domacnost alebo radsej spokojny vztah,rodinu.

evinka3007
23. máj 2020

Jeeej, tak tymto by som chcela "trpiet" aj ja 😂😂 mam rada cistotu ale vytierat prach kazdy den a sledovat ci sa mi na dlazkach nespravili capance, flaky, cmuhy...tak na to by som nervy nemala, hlavne pri malom ktory stvornozkuje a robi capky kade chodi by som sa po par dnoch asi zblaznila 😂

maca1984
23. máj 2020

Mne to hovori muz,ale nie kvoli utieraniu prachu,ja som schopna oprat v pracke aj jedno tricko,uteraky na ruky periem kazdy den,sprchovy kut,wc umyvam denne a dlazku umyvam 2x denne.Uz si zvykol,a nazor druheho ma nezaujima.

liz_lemon
23. máj 2020

utieras ho denne, a je to hroza ked sa lepsie pozries? tomu neverim, take hrozne to nemoze byt

autor
23. máj 2020

@liz_lemon niekedy denne niekedy po dvoch dňoch, podľa toho kedy mam voľno...

elizita
23. máj 2020

Mas zaujimave hobby 😀

dusankomoj
23. máj 2020

Ja zase neznášam zapackanu kuch.linku,utriem ju aj 100 krát, môj sa doma zabáva, že s nej zoderiem farbu. A prach mi smrdí, takže detto🙂

andrejka1974
23. máj 2020

Pri detoch na to zabudnes ja som zasa presny opak pri detoch a rekonstrukcii domu na poriadok velmi cas nie je urobi sa len to najnutnejsie

lenuliatko84
23. máj 2020

Tak ifieraj 2x za tyzden.domacnost ma sluzit nam a nie my domacnosti.na to niektore zeny zabudaju

marsmykkok
23. máj 2020

Ak to nie je na úkor iného tak ok. Mne lezie na nervy ten moderný nábytok teda nízke skrinky, nízke stolíky, to je des, podlaha povysavana a aj tak keby to utriem aj trikrát denne stále je tam prach. Zlaté staré nabytky čo boli skrinky vyššie a neprasilo sa tak na to.

aylinn
23. máj 2020

Mozes aj k nam dojst niekedy poutierať 😃

miriam11
23. máj 2020

Nieje to normálne. Si otrokom svojho domu, bytu. Ok, nemôžeš za to. Je to chorobné. partner má pravdu.

karmen118
23. máj 2020

Toto je dlhý príspevok, ale tak aby si vedela kam chorobné upratovanie môže až zájsť - Moja mama je podobná ako ty, celé detstvo sme nič iné nepočúvali len aký je všade bordel - rozumej kvapky vody po umytí rúk a trocha vody na dlážke pod umyvadlom, pár omrviniek zabudnutých na stole či linke po jedle, zacapkané kohútiky, frkance na zrkadle, drhla vaňu každý deň ako sme sa osprchovali predtým ako sa šla umyť ona a potom vaňu ešte "rýchlo" prebehla - celé upratovania nadávala ako sme načliapali na obkladačky nad vaňou a že sme frkli na na dlážku.
Bordel bol pre ňu aj pomaly neexistujúci prach na nábytku a dlážke, vysedené miesto na gauči, položené hračky/knihy atď. na koberci či na posteli. Nemohli sme si doma maľovať, ani sa hrať s plastelínou, ani tvoriť - lepidlo nožnice lebo bordel a niečo s tým zle urobíme. Časom sme nemohli ani sedieť na koberci - ani v detskej 😨... nemohli sme na pieskovisko, alebo von po daždi ak bolo blato - lebo donesieme domov bordel: see_no_evil: 😒. Vonku sme si museli dávať pozor aby sem sa náhodou nezašpinili. Soboty sme nenávideli - lebo to sa väčšinu dňa upratovalo a dni pred sviatkami detto. Stredy upratovala tiež, ale väčšinou sama.
Za všetko čo bol pre ňu neporiadok sme počúvali samé nadávky a akí sme neschopní, a aj keď nás nútila upratovať nič jej nebolo dobré a nakoniec to spravila sama ešte raz. V puberte som sa preto vzbúrila a odmietla viac upratovať - lebo to nemalo zmysel. Nenaučila nás ani variť, lebo nás nepustila do kuchyne lebo jej všetko zašpiníme a nič poriadne neumyjeme....
No a potom sa jej k tomu pridal strach z vírusov a bacilov, takže všetko začala chorobne dezinfikovať, vkuse nám nadávala, že si neumývame ruky, aj keď sme si umyli keď bolo treba atď...Keď sme ju neskôr posielali s tým k psychológovi - bolo to už neúnosné, tak povedala, že máme ísť my lebo my nie sme normálni, keď nevidíme ten bordel a všade špinu a bacile 🙈. Už máme so sestrou svoje rodiny a ľutujeme ocina, že s ňou je sám. Ešteže zatiaľ ten chodí do práce. A ešte by sa dalo viac popísať, ale radšej už končím 🙄.

lija22
23. máj 2020

kocky ti sice odpisuju s nadhladom ale pozor aby si svojim spravanim neovplyvnovala/ neobtazovala okolie.

bluka2
23. máj 2020

@karmen118 to pri korone asi musela dosť trpieť, ze?

zuzanka.zuzu
23. máj 2020

žienky, ktoré trpíte akýmikoľvek deformáciami (prach, kuch.linka, kúpelňa, zaťapkaná dlažba...) prídete k nám 🙏🙏🙏 u nás sa môžete realizovať koľko sa vám zažiada 😉

juliet86
24. máj 2020

ja mam hodne na haku stav domacnosti. obdivujem zeny co maju poriadok takmer stale a takmer vsade. ja som zialbohu na opacnej strane spektra

sense
24. máj 2020

Pozri pokual to robis vezctoho aby si to vycitala priatelovi ze ty to robis denne a on nie alebo to nekomentujes nonstop tak je to ok.... a zrejme mas vela volneho casu....

letfenixa
24. máj 2020

@zuzanka.zuzu tiež sa hlásim!

sonka_miro
24. máj 2020

@janinah suhlasim,vyrastala som v takej domacnosti, mama bola posadnuta upratovanim a robi do d es. Vecer uprace a rano vstane a znovu. Nasi sa nakoniec rozviedli a ja som si uz v detsve povedala ze toto nikdy vo svojej domacnosti nedovolim.upratujeme raz do tyzdna, nie sme v muzeu ze sa muzi kazdy den vsetko lesknut. Pre mna je dolezita rodinna pohoda, tu nenahradi nic.

ivetka_kamo
24. máj 2020

@deti95060810 aaaale bude, ja som taka istá a deti doma dokopy 4, ale určite to neberiem ako niečo, z čoho sa treba zblázniť, proste mam rada poriadok, ale nikoho s tým nezaťažujem, vidim-utriem a vybavene

aceris
24. máj 2020

@deti95060810 pozicala by som ti moje dieta😂 stoly musia byt prazdne, nabytok tiez...najde spinku ci flak? zjest, zahodit alebo ihned utriet...a to u nas bol vzdy vybuch. Upratovala som raz za 1-2tyzdne, prach utierala raz do mesiaca... az syn ma naucil poriadku😂😂😂😂😂😂 teraz fakt moze dojst ktokolvek kedykolvek🙈

karmen118
24. máj 2020

@bluka2 bože no, oco sa furt sťažoval, že ešte sa šiel iba kľučky dotknúť a ona už bežala s dezinfekciou. Vonku neustále vlhčené servítky po ruke a keď zohnala aj ten antibakteriálny gél...doma tie špeciálne mydlá, všetko chodí a strieka dezinfekciou hneď ako ju napadne. Keď niekto dospelý nemal rúšku tak bola pomaly agresívna. A na kľučkách často, ale to aj predtým, normálne preložená papierová kuchynská utierka - aby sa priamo nechytala kľučka - no čo ti poviem, na pyschiatra je už zrelá dávno v tomto 🙄
A k nim na návštevu, len ak je oslava, to aj pred koronou a ani si nesadne vkuse vyskakuje akoby na klince sadala, len vidí vnúčatá sa blížiť k niečomu vystavenému na nábytku a už ju trhá že im to nemáme dovoliť, ešte len prstom na niečo ukázali. A na Vianoce pri stromčeku skoro infarktové stavy chytala, lebo sme deťom dovolili poobzerať si ozdoby a zvesená nejaká dole u nej sa rovná srdcová zástava asi rovno - lebo určite rozbijú a všade to bude 🙈. Staršia dcéra sa k ním často pýtala na návštevu, lebo tam sú ešte nejaké hračky po nás a knižky a bolo jej ľúto, že jej sesternica tam istú dobu bývala s mamou (mojou sestrou) niekoľko mesiacov - prerábali byt / si užili svoje, sestra na konci v nervoch z našej mami/ - ale nemohli sme, to bola vkuse odpoveď -upratujem, však ste chceli byť vonku tak sa chodte prechádzať, alebo ide s nami radšej von...nám je to ľúto, ale nič s tým nespravíme. A keď je s nami vonku, tak vkuse tiež vykrikuje po našich deťoch - tam nechoď, zašpiníš sa, nechytaj to do rúk, a po nás nedovoľte im to -očisti im ruky a pod. Vkuse im ruky vlhčenými chce utierať deti z toho majú záchvaty nervov už a ako ju s nejakou vidia, tak utekajú od nej 🙄

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz