Podvodníci z Ameriky

spunticek
29. mar 2014

Ahojte maminky,

len by som vas rada varovala.

Pridala som inzerat, ze mam na predaj kocik. Cena 450e. Ozvala sa mi pani z USA, ktora ho vraj velmi chce pre dceru. Ponukla mi cenu 650e + postovne do USA. Jedina podmienka je, ze jej mam poslat cislo uctu, na ktore mi posle peniaze a ja jej potom poslem tovar. Ani som nevedela, ze v USA ludia sleduju modreho konika 🙂))))
Kto by nezaregistroval o aky druh podvodu sa jedna, prikladam link s vysvetlenim :

http://www.zive.sk/zahranicny-podvodnik-nasiel-...
Pisal z adresy : misulka291@blumail.org

sjuzan77
29. mar 2014

Aj nam sa to stalo, manzel predaval drahy bike na inzertnom portali a tiez ho chceli kupit z USA, radsej nereagovat 😉

lilysk
29. mar 2014

@spunticek Hej aj mne sa stalo na koci z nigerie 🙂 Chel mi na paypal poslat peniaze 🙂)

spunticek
autor
29. mar 2014

Neuveritelne 😀 niektori ludia su pekni chytraci 😎

pegyinka
29. mar 2014

ja som predávala sedačku a zrazu, že z Talianska... najskôr som aj reagovala, ale ako náhle začali s číslom účtu a paypalom, tak som nereagovala a ten človek už tiež nie... len škoda, že sedačku sa mi dodnes nepodarilo predať 😀 😖

adka12
29. mar 2014

Baby aj mne sa tak ozvali na inzerát na kočík. Dokonca ponúkla pani vyššiu sumu + poštovné. A teraz gól... Pani písala z USA, že potrebuje kočík pre svoju dcéru, ktorá žije v Nigérii a pri podpise na záver maďarské meno 😀 😀 😀 😀
Samozrejme chcela číslo účtu no ale aj napriek tomu, že som na materskej, ešte nejaké to IQ mám 😀 😀 😀 😀

marivka
29. mar 2014

@spunticek aha tak uz viem, preco chceli odomna pred mesiacom kupit sedačku, z anglicka...vraj slovak, co tam zije a nevedel spisovne po slovensky pisat, tak sme komunikovali v ang a presne pisal stale o platbe cez paypal, zahrala som to do autu ... ako vidim, zachranila som si 1000e

oli1lila
29. mar 2014

@spunticek mne sa to tiez stalo, mam na viacerych bazaroch inzerat na sedaciu supravu, na to mi zareagoval, ze ju kupi, pytal sa na viacere veci ale na dolezite ako napr. rozmery a dalsie foto nie, najskor bola cena akoze OK,neskor sa pytal, ci je konecna, anglictina v ktorej pisal bola divna, ako cez translater 🙂 to mi uz bolo divne. Neskor mi kazal aby som sa zaregistrovala na paypal (opisoval ake su super a vyhody z toho, ze sa nemam coho bat....) a tlacil ma do obchodu. Ze posle nejakeho cloveka, ktory mi da podpisat papier a myslim ze aj cislo uctu pytal. Nastiastie som nenaletela ale viem si predstavit, ze sa niekto takto popali a ucet vybieleny ☹

senta_sofia
29. mar 2014

aj mne

spunticek
autor
30. mar 2014

Takze v tom nie som sama 😀 ja som jej este odpisala, ze ok, ked posle peniaze, tak poslem kocik. A ona, ze jasne, napiste mi cislo uctu a hned spravim prevod. A najlepsia poznamka bola, ze ukoncite aukciu a ked sa niekto bude pytat, tak povedzte,ze uz je to predane 😀 😀 no nie je mila? 😝

briketa
30. mar 2014

najlepsi gol je kupovat kocik zo SVK do USA 😀 tu je patdesiatnasobne vacsi trh, vyber a tym padom si mozu dovolit aj lepsie ceny.

mariuskaa
30. mar 2014

@spunticek
Je tu veľmi vela zahraničných Sloveniek ktore sledujú MK!

Druha vec táto odozva na tento inzerát. Jedna sa o čistý podvod!
Ide to vačšinou z Nigérie. (Alebo podobne) Nikdy nedávať číslo úctu atd hlavne ak sa jedna a sprostredkovanie obchodu do zahraničia. Mam s tym bohate skúsenosti chodia podobne emaily v kuse hlavne ak predávam nieco na inzertných stránkach.
Su aj v ponuke aj dopyte.
V ponuke napríklad v realitách. Ponúkajú byty vačšinou pod cenu aby nalákali co najviac ľudí. Zameriavajú sa na kvantitu lebo zo 100 oslovených sa aspoň 5 chytí.
Pokial predávaš nieco podobne!!! Ponuknu este viac.
Mne uz tieto e-maily automaticky idu do spamu.
Podla mna to MK nemá este ošetreny proti takýmto spamom.
"Pani" vo sa ozvala e registrovaná? Alebo sa ti ozvala ako neregistrovana?
Buď sa Jedna o organizovanú skupinu kde študenti z Nigérie (a okolia) ktorí žijú na sk maju nejake informácie o popularnosti MK alebo je to náhoda.
Každopádne podvod. Vždy je odpoved formulovaná znejúca až "priliz dobre" aby to bola pravda!!!
Samozrejme ze nikto v USA si nebude dávať nieco posielať kočík z SK.

cobhan
30. mar 2014

my sme predavali kaboat a tiez sa ozval clovek z USA, ze ho chce kupit a on je nas jediny kupec a nikomu inemu ho nedavat a blablabla, ze posle peniaze cez paypal a jeho kamarat mu to pride vyzdvihnut, lebo on je akurat na lodi ako inzinier a plavi sa okolo sveta. Napisal asi 3 maily, strasne tlacil do obchodu, ale ked som mu napisala, ze obchodujeme len za cash, tak sa viac neozval 🙂

martina_plavckova
1. apr 2014

misulka291@blumail.org - Michaela Garcia

dnes sa mi ozvala ... že mi ponúka za kočík viac ako ho predávam, že je to súrne pre jej dcéru v USA v TEXASE, mám poslať číslo účtu... čistý podvod 😠

martina_plavckova
1. apr 2014

misulka291@blumail.org - Michaela Garcia

POZOR na ňu.... Michaela GARCIA podvod podvod !!!

caoli
2. apr 2014

ako som len mohla nepredať KLAVÍR do USA??? taká šanca to bola 😀
no fakt, keď vám príde do polhodiny po zverejnení inzerátu na klavír mail v english s otázkou aká je konečná cena, aj keď v inzeráte je jasne uvedená, tak čo s takým mailom? DELETE je jediná správna voľba

katarinka289
2. apr 2014

Tiez sa mi to stalo.Predavala som starozitnu komodu a napisal mi niekto z Anglicka.Chcel moje c.u.a platbu cez paypal.Tam som zacala s predajom vahat,este mi chvilu pisal maily,ako je paypal bezpecny atd...no a aky je ten svet maly,zhodou okolnossti predavala suseda kocik a ozval sa niekto z USA...maily sme si porovnali a boli rovnake

dzanka1
7. apr 2014

Aj mne sa ozvala ta osoba z USA, chcela nakúpiť v hodnote 1100 eur 🙂

emma_932
11. apr 2014

uz sa objavil aj na modrej streche, ponukol mi za projekt, kt. predavam za 1400 e 2300 e......

silvika46
4. aug 2014

Mna kontaktovala - arike5050@gmail.com - Mrs Virag. Vraj je z USA a chce si nechat kocik poslat dcere do Belgicka. Ponuka mi viac o 200€. Vobec to nie je podozrive 🙂

jitka_
6. aug 2014

Díky moc za upozornění!! Dnes se mi ozvala ms grácia (anglicky), kolik že kočárek stojí (cena je přece uvedená, ne?) a ať jí napíšu na mejl. Přišlo mi to hned podezřelé, tak jsem jí napsala, že komunikuji pouze přes zprávy zde. A jak to teď čtu, hned jsem ji smazala. Díky!

jitka_
6. aug 2014

@jitka_ opravuji, ne ms grácia ale ms garcía 😀 A samozřejmě jako neregistrovaná. No a nedá pokoj, mám od ní další zprávu opět v angličtině, to bude ještě na nějakou dobu, než dá pokoj 😖

sdzii
21. aug 2014

Podobna skusenost velmi cerstva, pan sa vola Rampasek Attila a nakupuje pre dceru v Belgicku a tiez ponuka o 200€ viac plus postovne je mu uplne jedno kolko zaplati. Este teraz ma bombarduje.

tinka444
15. sep 2014

dobry den, momentalne som dostala email, predavam svadobne saty, tiez mi ponukla o 150 eur viac ako som mala sumu. napisali mi ze im mam poslkat cislo uctu ,ale teraz tu citam ze je to podvod, prosim o vase skusenosti

roxam23
24. okt 2014

Tak dnes som bola kontaktovana ja - misulka291@blumail.org - Beatriz (neregistrovaná/ý) - Dnes o 19:44
Velky pozor!!! Ide o podvod, treba ignorovat!!!

laky85
28. okt 2014

ahojte, chcem sa aj ja podeliť o svoju skúsenosť, písali mi tiež z Ameriky !!! misulka291@blumail.org !!! dávajte si pozor na podvodníkov, majú veľmi sladké rečičky .. ale na môj spätný e-mail len tak ľahko nezabudnú hahaha :D
nereagujte a máte pokoj svätý!!!
Lucia

pazicka
29. okt 2014

ahojte ja som mala tiež dvoch kupujucich na kočik : arike5050@gmail.com - Mrs Virag,a misulka291@blumail.org ani radšej neodpisujem

tanufka
30. okt 2014

Dakujem za upozornenie..esteze som si to hodila do googlu. Hned by bolo podozrive, ze zarobim o 330 eur viac ako pytam 😀 a misulka291@blumail.org resp. Mrs.Stephanie Beatriz sa asi kocika pre svoju dceru v Belgicku nedocka 😀 baby davajme si pozor 😉

teddynkova
31. okt 2014

Ahojte a keď som poslala číslo účtu,môže sa niečo stat?

lenka2036
13. nov 2014

@teddynkova ahoj ak sa smiem spytat ako to dopadlo s tym učtom?totiž dnes som sa stala obetou ja a neviem či stihnem bloknut učet :o( dufam že su neni taky šikovny a vybielia ho.dakujem za odpoved