Pohlavie dieťata, sklamanie aj po rokoch

7. jan 2024

Ahojte, mam doma dve dievcata. Uz pri prvej som chcela chlapca - nevydalo. Druhy krat rovnaky scenar. Deti mam uz vacsie ale este aj teraz mavam den, kedy si poplacem, ze toho vysnivaneho chlapca nemam. Rovnako som oplakala aj vsetkch chlapcov, ktory sa narodili kamaratkam. Je to normalne? Kazdy pise, ze po porode sa hned zmieril s pohlavim. Ja svoje deti milujem a som za ne velmi vdacna ale niekedy zostanem taka smutna, ze mi to s tym chlapcom nevyslo. Nedokazem to ani nikomu povedat. Vsetci si myslia, ze som rada za dievcata.

katka5161
7. jan 2024

Správne zvolena terapia by ti mohla pomôcť

selena_luna
7. jan 2024

Moja svokra mala 3 chlapcov a teraz sa konecne dockala nasej dcery, vytuzeneho dievcatka. To ze nemas chlapca syna, neznamena ze ti nakoniec nebude dopriate... mozno si uzijes chlapca vnuka s tou vyhodou, ze ho uz nebudes musiet vychovavat, len rozmaznavat ❤️

miadi
7. jan 2024

@nairia to je individualne Moj syn je “ dokonale.” Dieta nemal tantrum nikdy . Prva slza vysla z oka v 9m bol uplne spokojne dieta . Vzdy sa obzeram kde je ked si spomeniem ze ho nevidim 😆a vacsinou je tisko za mnou hnet pod lampou. V aute nikdy neplakal co dcera zvykla do 3r rev .. bez problemov urobi co mu poviem. Necha si vysvetlit. Az som sa bala ze bude “ moc dobry .” Nastastie teraz ako bude mat 4r uz je aj on srandista opakuje po starsej sestre somarinky. Ale takych ako on by som aj 3 zvladla 😀dcera je ten typ narocne babo /dieta co iny pri takom volia radsej mat jedinacika. To je o povahe nie pohlavy niektore deti su Proste bujnejsie narocnejsie ine zas chcu vyhoviet a robit veci “ spravne.” Hoci maju rovnaku vychovu. Ja mam zas pocit z okolia ze dievcata su vseobecne narocnejsie 😄viac maju nervicky pre nic. Proste ženy .

beronsche
7. jan 2024

Autorka - zrejme bude mat tvoja nezdrava tuzba naozaj povod v detstve a tym, ze tvoj brat bol preferovany, ty odmietana.
Na to sa zameraj, s tym sa pokus vnutorne zmierit.
Taketo detske traumy (ano, ak dieta nie je bezpodmienecne prijimane a milovane, traumatizuje ho to) vie pekne dospelym komplikovat zivot..
Povedz si, ze toto nie je o tvojich detoch, toto nie je synovi, ktoreho nemas, toto je o tebe a skus sa, najlepsie aj odbornou pomocou, tychto demonov zbavit.
Drzim palce.

A kamaratke, co tie zvasty hovorieva, by som povedala, ze je pekne mimo a ze vlastnej dvere ublizuje. Nech sa spamata....

jaond19
7. jan 2024

Ja ked vidim to mnozstvo postihnutých detí tak pohlavie bolo to posledné nad cím som uvazovala. A to neber ako vycitku. Proste nebojuj s tým, co nemozes zmenit. Mozno ta caká byt babkou 5-6tich vnukov, ktovie ;)

muchacici
7. jan 2024

@morusha Jeeej, ďakujem, milé ❤️ veru, vidím, tiež som toho názoru..

iwesska
7. jan 2024

@nairia Ano,treba sa na to pripravit. Je len malo chlapcov,co su tichucki a kde ich postavis,tam stoja. Este mas vyhodu,ze mas starsiu dceru. Kedze mladsi surodenec opakuje po starsom a ten je kludny,tak aspon neodkuka hovadiny😄 Vsetky "super" veci sa u nas mladsia naucila od brata. Takze,ked brat skace z poschodovej postele,tak aj ona🤦‍♀️ Ked brat dostal napad,ze pozakryva dekou priestor medzi gaucom a stolikom a budu po tom chodit a ona padla do prazdna a rozbila si hlavu,to bolo tiez super👌 Ale takych situacii boloooo....Ale ma to vyhodu,ze aspon je z nej uz zocelena zena,na vsetko pripravena😂

autor
7. jan 2024

@miadi toto ma nikdy nenapadlo, ze vlastne to nemusi byt ani z mojej hlavy ale ze som to mozno podprahovo navnimala, ze chlapci su nieco viac. Je pravda, ze aj u manzela v rodine boli vzdy viac ceneny chlapci. Svokra vzdy adorovala vsetkych v rodine co mali synov ako keby to bola ich zasluha alebo co.

miadi
7. jan 2024

Ja mam kamosky co maju dve dcery alebo dvoch synov / jedno pohlavie a nikdy by mà nenapadlo povedat im ze to pohlavie ktore nemaju ( Ja mam obe) ze to je lepsie . Alebo ze jedno dieta je lepsie ako druhe z hocijakeho dvocodu . Obe su dokonale svojim sposobom. Takym ludom co ti davaju pocit ze nieco nie je dost dobre u teba sa vyhybaj . Naco ti je taka kamoska ? Ty budes dost ovplyvnitwlna osoba. A Taketo reci blbe ta zranuju. Ty prijimas ich nazor ako fakt. A potom ti je luto ze nemas syna. Lebo to to Niekto stale pripomina uplne od veci, aby sa ona citila lepsie na tvoj ukor.

mamelka
7. jan 2024

Áno, aj ja mam takú co ma synov a celá pyšná hovorí, že jej je super,že jej uvaria, upracu(nerobia to) ...a mne povedala,že nemám rada muža keď mu nedam syna🤦‍♀️ pritom sama revala po sone keď jej Dr povedal,že bude mať syna... niekto si tak kompenzuje svoju závisť. A to z jej úst nič iné nepocuvas len ako ,,to treba syna, ty vyzeráš na syna....,, atď... jedna z rodiny s bruškom nepovedala co caka-mna to ani nezaujimalo a ona ,,no prvý by mal byť syn,, ... nenechaj sa znechutit. Podľa mňa ti toto dosť tak zle pridáva,že počúvaš okolie.

1ryba
7. jan 2024

Ja mám syna a odjakživa sa nerád mojká. Je to typický chlap a od mala má chlapské záľuby. Nikdy sa so mnou nemaznal ani nemaminkoval. Prečo by chlapec mal byť mojkáč? Sú dievčatá aj chlapci, čo proste mojkanie a túlenie nevyhľadávajú. S pohlavím to nemá nič spoločné.

luccija
7. jan 2024

Vieš čo všetko nemáš a neplaces kvôli tomu?
Vieš aky to je dar mať 2 zdravé deti?už sme si zvykli, že všetko môžeme mať čo chceme kúpime, vymeníme len to pohlavie "musíme" prijať aké nám bolo dopriate.Ver tomu, že máš to správne🙂
Tvoje kamarátky majú divné reči veď aj ty im môžeš povedať, že nemajú dve dcéry a nevedia aké to je mať párik.Tak ako môžeš mať mojkacieho chlapca, môžeš mať chlapčenské dievča potetované s tunelom v uchu bez kúsku ženskosti a emócií.Tiez si skôr myslím, že to je niečo z detstva, že chlapec bol preferovaný a tym pádom to máš v hlave, že si neporodila chlapca, lebo každý väčšinou chce chlapa pokračovatela rodu a podobne omacky.potom vidíš chlapov, ktori pri dcére zmäknú a sú z nich hotoví a česi vlasy a dávajú sponky

mamelka
7. jan 2024

@aurora33 nehrotim. Ja chcem len poukázať na to,že je jedno co ma človek doma. Dôležité je aby ich ľúbila a hovorila to deťom.

mamelka
7. jan 2024

@nairia 😂😁 nespomínaj túto tému. Dnes svokor volal a,že,,tak ten vytúžený syn?,, 🤦‍♀️ toto je proste chorá hlava, chore myšlienky... uz som sa ho naposledy pri Márii opýtala na túto sprostu poznámku ci to mam utopiť ako koča keď to bude dievča. Hold, ľudia čo sú doma nemajú nič na robote len riešiť hlúposti

miadi
7. jan 2024

Som si ista ze to nie je z tvojej hlavy. Preto by bolo fajn zamysliet sa nad tym a upratat si to v hlave. Ty vobec nemusis citit smutok a plakat ked zname rodia synov . Dopraj im nech maju co im bolo nadelene. A tes sa ze mas zdrave dievcata. Niektore co su zas vysadene na zenske pohlavie ti mozu tisko zavidiet. Clovek by sa mal vediet cisto a 100% tesit z darou co mà doma vo svojich detoch . Ziadny smutok nad tym co nemas .

nairia
7. jan 2024

@miadi ja sa tiez snazim ukludnit tym, ze pohlavie nic neznamena 😅 len z okolia to na mna takto vyskakuje, tak som z toho taka vselijaka. ved uvidime aky maly bude. poznam aj dievcata, ktore su za 4 chalanov a pritom ich starsie sestry kludasky. alebo aj naopak. mozno je to o pristupe, mozno aj o nasej by vedel niekto povedat, ze toto ci ono je na nej zle a mozno nas pristup k nej je taky, ze ju vnimame ako "poslusne" dieta. pritom tiez je vymyselnik a skusa a objavuje, ale velakrat som ju nechala a doteraz nechavam. pokial jej nehrozi, ze sa zabije 😅
@iwesska som na to "pripravena". viem, ze chalani byvaju zivsi. este len aby nebolo naopak to, ze starsia bude opakovat blbosti po nom 🤣

mimcurik
7. jan 2024

Napis mi autorka sukromnu spravu ak chces prosim

miadi
7. jan 2024

@beronsche je tych krajin viac kde toto praktikuju zial stredovek neskoncil v urcitych castiach sveta. Kde zena ani nie je clovek ale vec dekoracia sluzka maternica majetok.. mame stastie ze sme sa nenarodili v tych kutoch sveta. Ja som kazdy den vdacna aj za samozrejmosti ako splachovaci zachod tepla sprcha jedlo .. vzdy myslim aj na to ze nema to kazdy . Netrapi ma ze nemam jachtu .. hoci by to bola fajn vec 😆ale Hlavne ze mam slobodu svoje prava teplo domova. Su deti na svete ktore musia ist niekolko km kazdy den bose cez dzunglu aby doniesli domov vodu. My v civilizovanom svete to mame lahke. A potom nas trapia abstraktne problemy.

miadi
7. jan 2024

@nairia vzdy ked su deti bujne hyperaktivne ( co dospelym moze ist na nervy ) si pomyslim ze je to tak lepsie ako naopak . Znamena to ze su zdrave maju energiu .. horsie by bolo naopak nevladne chore trpiace. 😊nicoho sa neboj a tes sa . Je to len viac zabavy ked je deti viac .

aurora33
7. jan 2024

@mamelka mne to už tak troska prišlo, že si až moc vyzdvihovala dcéry a písala proti chlapcom. Samozrejme, ze je jedno čo má človek doma hlavne nech sa ľúbia.

autor
7. jan 2024

@miadi tak ja som chcela syna davno predtym ako ona vobec mala deti. Ja ju nechcem ospravedlnovat pretoze mna naozaj zranuju take reci a okrem mna urcite aj jej dceru. Ale ona netusi, ze som niekedy chcela syna. Ja som sa vzdy tvarila, ze som na 1000% spokojna s mojimi dievcatami tak mozno ona je smutna, ze ich nema a takto si to kompenzuje. Fakt neviem.

miadi
7. jan 2024

Tak jej povedz ze ta take reci zranuju a mala by stym prestat. Kamoske by si mala byt schopna povedat take veci .

mamelka
7. jan 2024

@aurora33 jaj tak to nie. Ja som chcela len poukázať,že aj dievčatá sú také😁 obe pohlavia. Len niekto si ide svoje-Aspoň čo má autorka ,,kamošku,, mi to tak príde... od veci prirovnanie, ale ako keď niekto povie,že sú chlapci lenivejsi, pomalsi😂 poznám kde chlapci sa skôr odplienkuju, skôr vypytaju na svet. To sú zas také tie ,,staré reči,, ja vidis ako dcéra nemám,ze by som sa k našim tulila, manžela si ani neviem predstavit🙈 ten,len max ruku poda rodičom. Neboli sme na to nauceni

nairia
7. jan 2024

@miadi ano, mas pravdu, dakujem. v podstate aj tak je najdolezitejsie, aby boli deti zdrave. to ostatne su take malicherne a pohodlne myslienky.

autor
7. jan 2024

@beronsche toto je velka pravda, ze to vlastne vobec neni o mojich detoch ale o mne. Musim si to zapamatat. Ja placem aj ked citam tuto diskusiu lebo mi je to vsetko strasne luto. Potom rozmyslam, ci keby mam chalanov tak ci by bol moj zivot iny alebo co by som riesila.

lula313
7. jan 2024

Ja tá chapem, mame parik a túžila som po dvoch dcerach, ale ja som to normálne komunikovala so všetkými, že je tam to sklamanie u mna a je to podľa mna úplne normálne. Normálne nie je prejaviť empatiu a vyvolavat v tebe ešte vycitky, že nie si normalna a máš byt rada, že máš vôbec deti. Dcéra je inak aj viac obľúbená u viacerych členov rodiny, aj keď sa snazime pri detoch, aby nepocitovali rozdiely.

heni79
7. jan 2024

Ty si bola ako prijatá v tvojej rodine, tvojou mamou? Nebolo ti vedome/podvedome vyčítané, že si dievča? Ktoré nechceli? Vyzerá to ako trauma, ktorú si možno nevedomky nesieš v sebe. No pozor, prenášaš to na svoje dcéry! ☝️ Skús si to v sebe objasniť a vyhľadaj pomoc. Ja tvojmu trápeniu rozumiem. Máš zdravé deti, miluješ ich - no máš v sebe to ALE!

aurora33
7. jan 2024

@mamelka tak už rozumiem 🙂

miadi
7. jan 2024

@lula313 to vobec nie su vycitky to je fakt ze mà byt rada ze mà vobec deti. Keby si rodila v 18tt syna s diagnozou mrtveho tak by Si pochopila. Ze to nie su len prazdne reci tesit sa zo zdravych zivych deti. Empatia nie je vzdy to ze ti clovek povie to co ty chces pocut. Empatia a snaha pomoct je aj v tom co sa ti nemusi pacit a nechces to pocut. Ona je rada ze mà dcery ale mà aj nejaky blok ze ju Este stale niekedy trapi ze nema syna. Je uplne normalne o tom hovorit ci uz na mk ci s psychologom. Ona v sebe tie pocity tutla nikto o tom netusi ani muz ani kanoska a ludia ani netusia ked jej recmi ublizia. Tak o tom treba hovorit . Vypustit to von a dalej sa netrapit. A sorry nie nie je to Podla mna normalne plakat ked sa kamoske narodi dieta. Jedine tak z dojatia od radosti pre jej stastie . Ale tak kazdy mame za normalne nieco ine.

autor
7. jan 2024

@lula313 to je dobre, ze vies take veci odkomunikovat s rodinou. Mne to prislo, ze nemozem dat najavo negativnu emociu, ved mam predsa ZDRAVE deti tak co sa mam co stazovat. Na druhu stranu, vidis aj gato diskusia sa nese v podobnom duchu.