Pohlavie dieťata, sklamanie aj po rokoch

7. jan 2024

Ahojte, mam doma dve dievcata. Uz pri prvej som chcela chlapca - nevydalo. Druhy krat rovnaky scenar. Deti mam uz vacsie ale este aj teraz mavam den, kedy si poplacem, ze toho vysnivaneho chlapca nemam. Rovnako som oplakala aj vsetkch chlapcov, ktory sa narodili kamaratkam. Je to normalne? Kazdy pise, ze po porode sa hned zmieril s pohlavim. Ja svoje deti milujem a som za ne velmi vdacna ale niekedy zostanem taka smutna, ze mi to s tym chlapcom nevyslo. Nedokazem to ani nikomu povedat. Vsetci si myslia, ze som rada za dievcata.

ivanalik
9. jan 2024

...zdravie, zdravie, zdravie...nie je nič dôležitejšie a je jedno ,či je to chlapček alebo dievčatko🙂

autor
9. jan 2024

@deninka233 Toto je strasne. Je mi luto, ze si si takuto vec musela prezit. Ja by som mojim detom nikdy nedala najavo, ze som si priala nieco ine. Praveze sebe a vsetkym okolo mna, vratane deti, dokola tvrdim, ze 2 dcery su presne to co som chcela. Dlho som si to ani sama pred sebou nechcela priznat. Pre mojho muza sa nase deti dve princezne, on je velmi spokojny. Aj ked vidi, ze niekde maju len chlapcov tak vzdy povie, ze dobre ze mame dievcata 😂 To zo srandy samozrejme. Lubil by aj chlapcov.

autor
9. jan 2024

@cholitko ja som bola sice prva dcera a aj tak som bola navyseX

autor
9. jan 2024

@hajajajka ano, tiez som nad tym rozmyslala, ze dobre, ze nebudem robit rozdiely medzi detmi ked su rovnakeho pohlavia. Vidim to vela u kamaratok, ze maju iny meter na chlapca a na dievca. Ono je to asi tazke vybalancovat.

ibatanecnica
9. jan 2024

@anjelicek26 fúha, tak to je teda MUŽ.

erika237
9. jan 2024

Bolo by fajn keby si ludia uvedomili ze pohlavie dietata si nevyberu a neovplyvnia.

eva8
9. jan 2024

Niekedy pride taka chvilka, verim ti. Budes si uzivat vnuka. Uzivat, nie vychovavat, o to viac si ho vychutnas 🙂

jumama
9. jan 2024

Atorka, ty si si to tu sama krasne zhrnula, preco ta tuzba po chlapcovi je velka. Jednak tvoja rodina uprednostnovala mat chlapca, a potom aj svokra.

Napisala si"...ja tu tuzbu po chlapcoch mam skor spojenu s tym, ze od detstva som sama bola taky chalan - vacsne sme s kamosmi lozili po stromoch, strielali z praku, hrali futbal/hokej. Nikdy som nechcela sukne ani saty, len teplaky. Neskor som studovala chlapcensky obor na VS takze zase len s chalanmi. A potom mi do toho chlapcenskeho flow hodili vidle dve baby."

Mozno to kdesi v podvedomi mohlo pramenit z zelania tvojej povodnej rodiny a teba samej - vyhoviet im a byt chlapec. Dokazat im... Ze si nevedome popierala tu zensku stranku v sebe. Nevedome. Nie si schopna skoro ani sama sebe priznat svoje myslienky, nieto nahlas ich povedat niekomu inemu, dokonca ani najblizsej spiraznenej dusi - manzelovi, preto sa ti nedostava od ostatnych pochopenia, pretoze si naozaj vsetci myslia, ze je to ok. Vie napriklad tvoj muz, ze si sa citila upozadovana, ze si mala pocit, ze prednost ma tvoj brat? Toto su veci, ktore si mozete s partnerom porozpravat a zblizia vas, to je prava intimita, ked citis moznost povedat aj vsetko najtajnejsie avystavujes svoju zranitelnost niekomu, s doverou, ze to nezneuzije, ba co viac, ze to pochopi a bude vnimat ako sucast teba, bude moct byt citlivejsi... Ak si pocity skryjes, a tvrdis mu nieco ine, nema ich ten druhy ako sam objavit.

Da sa to tvojim rodicom mozno odpustit, keby si sa mozno este hlbsie do ich rodu obzrela, mozno zazivali nieco podobne, ze boli chlapci uprednostnovani z nejakych dovodov. Proste kazdy rodic vzdy kona najlepsie ako vie, ale zaroven si v sebe nesie aj on otlacok svojej povodnej rodiny. A ked to pochopime, uvidime, mozeme sa postavit bokom od toho a uvidiet ako to chceme mat, ako chceme my žiť. Nepreberat nazor inych, nebude nas urazat nazor inych. To je dospelost, zrelost, ked dokazeme pochopit a odpustit konanie svojich rodicov a stat uz bokom od ich nazorov a mat svoje jasne nazory. Len malokto je tejto dospelosti a zrelosti schopny. Malokto vykroci na cestu sebapoznania, kde prave tieto nanosy rozpozna a odlozi bokom. Drzim ti palce - ty si vykrocila, kedze vrais, ze budes chodit k psychologovi.

Netreba sa pustat s rodicmi do sporov, ale ked vies "kto si", tak vies aj bez vahania opozornit druhych, ak ti ublizuju. Umozni ti to prezivat sama seba spokojne, silno. Nieco smerom k druhym povedat - bez zasti a laskavo - dat im najavo svoje zelania a tuzby. Aj im to moze postupne otvorit oci, oni najpravdepodobnejsie nevidia, ze ich konanie zranuje niekoho city. Psycholog ta moze naucit povedat druhym veci nie zranujucim sposobom, ale zaroven ani nedusit vsetko v sebe.

A posledna vec - mozno prave tie dievcatka ti maju pomoct objavit svoju zenskost. Oni sa budu paradit a ty mozno s nimi. Zenstvo nie je len o tom, zenstvo je prave o tej citovosti, empatii, laskavosti - ktoru vsetku v sebe mas. Len sa ti to mozno nezda dost. A mozno prave cez tie dievcatka mas pochopit a spolu s nimi sa naucit - ze zenstvo je dost. Je ine ako muzsto, a nemusi sutazit s muzstvom, role zien a muzov su ine, aj ked sa v dnesnej modernej spolocnosti priblizuju, ale zena vzdy bude nies v sebe tu citovost a empatickost, schopnost byt mamou, ochrankynou, cit pre estetickost a co ja viem, co vsetko dalsie... mas krasnu cestu objavovania pred sebou. Mas konecne cas prejavovat, co si cely zivot mozno potlacala.

zdenin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zooeynka
9. jan 2024

@erika237 vyberu a ovplyvnia. Ak maju peniaze a ziju v USA. V europe je to(vraj)zakazane vybrat si pohlavie pri asistovanej reprodukcii. Velke hviezdy si castokrat davaju implatovat embrya muzskeho aj zenskeho pohlavia, co myslis preco ma tolko svetovych hviezd dvojicky chlapec a dievca? Lebo to tak chceli....

jumama
9. jan 2024

A este sa mi chce dodat: Prave pre svoje dcery, musis sa naucit o tom rozpravat. Pretoze ten tlak predoslych rodin moze aj v nich zbudit dojem, ze "byt dievcatom/zenou je malo". Ked budu mat pred nimi jedna ci druha stara mama blbu poznamku, zase raz uprednostnovat schopnosti a vyznam chlapcov, malo by nasledovat tvoje (aj tvojho muza) zastatie vasich dievcatiek - aby si aj oni neosvojili ten nazor starych mam... Laskave a jemne, ale pevne zastatie. Ktore objime tvoje dievcata a navzdy im vytori stit voci reciam ake mozu mat stare mamy, ale aj ktokolvek. A zaroven aj tvoja ci muzova mama moze postupne zacat inak nahliadat na svet. Nikto ju to nenaucil, nikto jej to nedovolil vidiet, ze byt zenou staci.

blackcat8885
9. jan 2024

Ja som vždy chcela dvoch chlapcov a jedno dievča. Mame dvoch chlapcov a hoci by som tretie brala mam tušenie, že by bol opäť chlapec. Ale z hľadiska financií a maleho bytu tretie dieťa nebude. Ani my s mužom uz nemáme 30r. Ja som zmierena že dievčatko nebude a dúfam že sa dožijem raz vnučky

merrynka19
9. jan 2024

@thoughtfulweirdo aj ja som vždy túžila mať syna pri prvom tehu. Pri druhom mi to bolo naozaj jedno či syn či dcéra,hlavne aby bolo zdravé. Pracovala som v škole pre autistov a Pervazívne vývinové poruchy deti a tam som sa stretla s rôznymi ochoreniami, ktoré som do vtedy ani nepoznala…. Takže moje jedine želanie bolo mať zdravé dieťa…

veronicka1901
9. jan 2024

Mám tri dievčatá, nikdy sme neuvažovali nad tým že by bolo pohlavie sklamaním. Sú to krásne a dobré deti, navyše šikovné a múdre. A hlavne ZDRAVÉ.
Akože sorry, ale téma ma slušne vytočila. Odporúčam ísť sa pozrieť napríklad na detskú onkológiu. Nenormálne malicherné problémy, fakt 🤔.

menly86
9. jan 2024

Ahoj. Nepáčia sa mi odpovede niektorých…ale každý ma pravo ma názor. 🤷‍♀️
Chápem ta. Ja síce neplacem ale často tiež ma to myslím. Mám dve dievčatá 14 a 1,5r. Od začiatku som v kútiku túžila po chlapčekovi. Aj som ich čakala…medzi babami som bola 2x tehotná a áno,boli to chlapci. No jeden mi zomrel v brušku v 9 mesiaci a druhy v 5 mesiaci. Potom sa mi narodila dcérka….
Vtedy som si pomyslela,že jednoducho je to tak dane a mám mat dievčatka a im dávam všetku lásku sveta.
Netreba oplakavat,treba sa tešiť z toho čo mame. Ale je tiež v poriadku,že si na to spomenies…aj ja.
Vtedy sa pozriem na moje deti a sama sebe nadávam ako som sprostá,veď niekto nemá ani to jedno dieťa 🙏😊

dominikamacakova
9. jan 2024

A dôvod prečo chceš chlapca? Nie je jedno čo má to dieťa medzi nohami? Nepochopím

erickatt
9. jan 2024

Aj mas to tazke. Urcite sa o tom u psycho porozpravaj. Moja ex svojkra mala po 9 rokoch a x potratoch syna. Chcela dievca, este ako dospelemu, zenatemu mu dokazala vykričať, preco nebol dievca. U neho to malo dost zle nasledky.

amy2807
9. jan 2024

kks moja kamaratka zas narieka ze nema dievca..ja mam dceru ona troch synov a vzdy ked sa stretneme mi povie ako mi zavidi..ako strasne by chcela dievcatko len uz nemoze mat deti pri poslednom porode jej praskla maternica tak jej ju museli vybrat..

mane01
9. jan 2024

Poznam rodinu, kde mali dvoch chlapcov, velmi chceli dievca… a tretie sa narodilo dievcatko… ale bolo tazko mentalne postihnute. To mi len tak napadlo… ze asi treba byt vdacny za to, co mame… vsak vsetko, co sa nam deje, sa nam deje pre nieco…

adrianajozko
9. jan 2024

Ja som mala 2 chlapcov a velmi som tuzila po dievcatku a ked som sa rozviedla tak som to uz zavrhla ,ze uz novy zivot a rodinu mat nebudem a v zapeti som sa zoznamila s uzasnym chlapom terajsim manzelom a vo veku 43 rokov sa nam narodila princezna a uz navzdy budem bohu vdacna za tento krasny dar a za toto pozehnanie mat zdravucke dievcatko uz bude mat 5 rokov a zijeme si ako v rozpravke. Nikdy som v to nedufala a az teraz v tomto veku si viem vychutnat život a lasku. Nikde sa neponahľam a uzivam si. Nikdy nieje neskoro.

mdsk
9. jan 2024

Mozno by Vam naozaj pomohlo, ist si odrobit dobrovolnictvo do nemocnice alebo nejakeho ustavu, kde deticky maju problemy, aby ste sa podakovala za zdrave dcery. Mozno Vam to zoceli ranu a da iny uhol pohladu. Mne to dala kratka praca niekde, kde som videla rozne deti, aj tie s poruchami a uvedomila som si, ze nie vsetko bolo dovtedy ociam viditelne. Mat zdrave deti je obrovsky dar.

adrianajozko
9. jan 2024

@menly86
@menly86 ano presne tak čista pravda buďme vďačne za naše detičky.

adrianajozko
9. jan 2024

@blackcat8885 praveze tretie bude dievca aj ja tak mam 2 chlapcov a tretie dievcatko a aj ja som tretia a mam 2 bratov a vela parov aj u nas tak maju.

isis234
9. jan 2024

To nie sú kamarátky, keď povedia že nevieš ako to je mať syna mojkáčika. Z pleca na pleco. S úsmevom im povedz, že oni nevedia ako je to mať dcéry- princezné.
Kamarátkin otec vravndostel: Každý kráľ mal tri dcéry.
Bol dokument, kde sa pýtali chlapca, prečo sa oblieka, maľuje ako dievča? Povedal, že jeho rodičia chceli mať dcéru. On akoby na truc vyhľadával kamarátov.
Nevidíme do budúcnosti. Zrejme je lepšie, že nemáme všetko to, čo by sme chceli. Zistíme to až neskôr. Tešme sa z toho, čo máme.

adrianajozko
9. jan 2024

@mdsk ano nieje väčši dar na svete ako zdrave deti

lucopeda
9. jan 2024

Vlastne si si odpovedala sama poslednou vetou. 😀

isis234
9. jan 2024

@jumama presne si to vystihla. Zrejme je tam blok z minulosti,, od rodičov, prarodičov a tie gény sa prenášajú. Psycholog pomôže. Verím. A bude si vychutnávať život, s dcérami, bez chcenia niečo iné...

mdsk
9. jan 2024

Ja si tak isto myslim, ze toto mate prinesene z povodnej rodiny odkial pochadzate ( keby z inej, nevsimate si to) , ze toto je, ak to tak mozem nazvat, rodova trauma prenasajuca sa z generacie na generaciu ovplyvnena mozno aj predoslou dobou (kedy bol viac preferovany syn, lebo bol silnejsi, dokazal robit tazsiu pracu, tym zarobit viac penazi, postavenie.. ) ale dnes to uz neplati, resp da sa s tym pracovat. Zatial neprechadzame krizami ako v minulosti a vela zien sa uz aj pracovne dokaze vyrovnat muzom, najma mentalne a zastavat riadiace pozicie.. Tak vidim pracu skor na Vas samej, aby ste to dalej nepodsuvala Vasim dcerkam, Jedneho dna Vas este mozu prekvapit, co vsetko dokazu a ake velke srdce budu mat k pomoci inym vo forme napr. lekarok, uciteliek alebo hocijakeho ineho zamestnania.

blackcat8885
9. jan 2024

@adrianajozko nemusí to tak byť poznam ľudí čo maju 5 synov a potom ďalší maju 4 dcéry a otec chcel syna. Toto je vec ktoru žena neovplyvní

marry184
9. jan 2024

Možno sa dočkas pri vnucikoch a vynahradis si tym všetko po čom si túžila. Mam známu 5 dcér a rodia samých chlapcov 😮😅 znie to neuveriteľne, ale veľmi sa teraz teší z vnukov 😊