Polícia SR - zaslanie sms

krisstina_em
14. feb 2023

Ahojte, stalo sa vám Niekedy, že by vám non-stop volala polícia a písala aj sms?😀
nonstop mi dnes volalo nejaké číslo. Písala som sms, že nemôžem dvihnúť telefón a potom prišla sms, že polícia SR treba dvihnúť?

barruna
15. feb 2023
ckocka
15. feb 2023

@krisstina_em Ja nie, vačšina dotazov je tu podobnej kvality. Písať, čítať to ako tak zvláda, ale rozmýšľať už škrípe.

kvetinka75
15. feb 2023

panebože z jedného čísla robiť takéto halo. Preboha veď to zodvihni a uvidíš teda vypočuješ si kto volá. Za toto ti nikto nič nestrhne. Preboha kde sa podel zdravý rozum?

xsandrax
15. feb 2023

@krisstina_em ty sa nauč čítať s porozumením, ved som ti napísala, že môžu poslať aj SMS 🤦🏼‍♀️

macko1001
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
15. feb 2023

@krisstina_em nie sms mi neprisla od policie, ale ked nevedeli mojho chlapa nakontaktovat, lebo nebude on predsa dvihat mobil :DDDodkazali mu po susede, ze sa ma zastavit na policii :DDD a ta to nepovedala jemu, kedze by ho musela vyckavat ale jeho mame. A nie nebudu za nim behat osobne, pockali si ho par rokov jeho papiere tam , o ktorych ani nevedel, ze ich ta ma :DD Myslim, ze ak je policajt akcny, vie volat zo svojho mobilu, vie rovnako aj napisat. INak na NR policajne cisla sa pokial viem neda zavolat spat, teda aspon ja to tak viem, proste kopa tych cisiel sa neda zavolat spat. A nie, ani si ich nevyhladas. Nie su zverejnenovane vsetky ani nahodou, iba tie na ktore vies volat, inak to ide cez spojovatelku. Nech sa to zda akokolvek divne, treba proste zdvihnut telefon a je po probleme, prinajhorsom zlozis, za zdvihnutie ti urcite nik nebude uctovat nic a na kadejakych otravovacov mam proste "dakujem" a skladam :D to ze naslo nejaky chorvatsky FB,je sice pekne, ale to kludne mohlo byt chorvatske cislo :D Ale teda ta sms je zvlastna :D
ak vola niekto z 0961 urcite je to ministerstvo vnutra cize nie je nad cim spekulovat.

xsandrax
15. feb 2023

@macko1001 žiaľ áno je to možné. Keď sa niekto vyhýba trestnému stíhaniu, tak nepreberá poštu, vymení telefónne číslo, nezdržiava sa na mieste trvalého bydliska a v tomto prípade zrejme polícia patrala podľa majiteľa telefónneho čísla a tvoj otec bol zrovna menovec.

macko1001
15. feb 2023

@xsandrax práveže ten hľadaný bol menovec môjho muža a vôbec sa ani naňho nepodobal

koniarova
15. feb 2023

Autorka, no ako to dopadlo? To sa už asi nedozvieme.

krisstina_em
autor
15. feb 2023

@koniarova dnes ma riadne potrápili predpôrodné bolesti takže toto bolo posledné na čo som myslela 🙂 a keď už nik nevolal 🤷‍♀️

koniarova
15. feb 2023

@krisstina_em nech ti to dobre dopadne 👍

krisstina_em
autor
15. feb 2023

@koniarova ďakujem

mircalla
15. feb 2023

@krisstina_em V dnesnej dobe je milion takycho scamov. Priatelovi volali, ze jeho majetok je v ohrozeni a do pol hodiny ma prist na policiu. Potom som si to dala do google bolo to jasne. Dokonca po anglicky to bolo. Zablokuj a ignoruj....Chapem, ze to cloveka vystrasi, ale je x takychto volani v dnesnej dobe, vsetko je scam

mikadooo
15. feb 2023

@krisstina_em ahoj, mne volalo nejaké číslo, zdvihla som. Tam bol vraj policajt, ktorý mi hovoril, že sa niekto nabúral niekam do môjho bankového účtu, že dostali hlásenie z banky. Ale potom som mu rovno zložila, lebo som vedela, že ide o podvod. Bolo to cca mesiac dva dozadu, vtedy bol aktuálny taký podvod, že najskôr ti zavolá akože polícia a potom akože banka a chcú od teba samozrejme prístup k účtu, alebo aby si okamžite zo svojho účtu previedla peniaze na iný - "bezpečný" účet. Čo de facto znamená, že pošleš peniažky pekne krásne priamo podvodníkom. Každopádne, volali vtedy z úplne normálneho klasického mobilného čísla. Myslela som ale, že tento typ podvodu sa neujal a preto vymizol. Každopádne, nabudúce môžeš pokojne zdvihnúť, je to bezpečné. Ak budú žiadať od teba tvoje data ku karte/bankovému účtu a podobné somariny, budeš vedieť, že ide o podvod.

krisstina_em
autor
15. feb 2023

@mikadooo jasné viem o takých podvodoch. Mne to hneď napadlo, že to bude niečo také alebo že sa môjmu známemu akože čosi stalo. Bohužiaľ ľudia na to stále skočia, aj keď sa na to všade upozorňuje.

maialeo
15. feb 2023

@krisstina_em takže ty neveríš že ti volá polícia ale vypisuješ to na MK? 😀

simca06022011
16. feb 2023

Tak neviem, predvoľby MV som nikdy medzi podvodnými nevidela 🙂 takže je to zvláštne proste nezdvihnut. A keby len mobil volal bolo by mi to čudné. Na druhej strane nezvyknú nonstop volať..

mircalla
16. feb 2023

@krisstina_em SMS nie, ale priatel mal cudne telefonaty. Bol to podvod, dala som si ten text do google. V kazdnom pripade nikdy nevies. Pripadne nahlasit na skutocnej policii
Ja teda skutocne nechapem, co tu dookola riesis. Ved keby si to zdvihla, hned by si vedela na 100% ci to je podvod. Pripadne si daj text do google. Na 99.99% je to podvod, ale nic ti nebrani to nahlasit na realnu policiu a hned ti daju odpoved.
Ja by som to riesila tak a nie sa pytat tu. Teraz mas akurat chrobaka v hlave. On to zdvihol, samozrejme hned panika, dali sme do google a zistili, ze s tymto textom vola ludim akoze falosna policia
To iste som mala rozne whatsup z bazosu, ze posle kuriera atd, Ti hajzli sa mi dokonca vyhrazali, ze ma udaju na policiu, ved oni zaplatili atd...Tak som napisala, ze myslim, ze na policiu zavolam skor ja. Toto sa mi stalo skoro zakazdym, ked som daco predavala cez Bazos
Policia je ale uz iny level

paulinoocka
16. feb 2023

Myslím si, že ak by sa bolo niečo stalo alebo by ťa nedajbože potrebovali, tak by ťa našli aj doma. Takéto telefonáty sú z 99% len nejaký blud

krisstina_em
autor
16. feb 2023

@mircalla ale ja to neriešim dávno 🤷‍♀️ riešia to tu iné

krisstina_em
autor
16. feb 2023

@maialeo to riešia iné. Ja som riešila či posielajú sms