Poradíte mi kvalitný mini fotoaparát?

lucia20
2. jan 2012

Mile mamicky, mohli by ste mi prosim Vas poradit pri kupe fotoaparatu? Mame doma velku zrkadlovku, ale to sa neda s tromi detmi vlacit stale so sebou. Chcela by som nejaky taky "mini" fotak, ktory dokaze ostro zachytit moje deti, ktore su vecne v pohybe. Prosim Vas, ake fotaciky mate doma na svoje deticky? Ake by mal mat parametre, lebo ja z toho mam spanielsku dedinu. za kazdu radu dakujem.

lucia20
autor
2. jan 2012

@katren no zajtra ti napisem. teoreticky zajtra by mal byt doma. aspon mali pisane na sklade, tak dufam, ze budu promtni. 🙂 juj, ale si ma potesila s tym odporucanim.

elina313
2. jan 2012

@lucia20 no oni asi mali Lumix zrkadlovku, my máme ten malý lumix, ale nepodarok jak hovado... stále sa len jedujem 😠 😠 😠 ako hovorím, keď dám foto do PC, tak mi je na zaplakanie aké sú blééé... tak potom napíš, keď foťáčik príde ako si spokojná 😉 lebo ja tiež plánujem výmenu 🙂

katren
2. jan 2012

@lucia20 jasne, daj vediet....a som rada, ze som potesila....jedine, co by som zmenila na mojom je ta dotykova obrazovka, vsetko sa ovlada dotykom a na to som si este nejako nezvykla 😅 ale pozerala som tvoj a ty tam mas normalne ovladanie 😉

hajanka
2. jan 2012

@lucia20 v pohode 🙂 ak ti nezaostruje
- je mozne, ze v tele ani v objektive nemas zabudovani ostriaci motorcek na autofokus, ale musis ostrit manualne, otacanim objektivu, skontroluj si to, bud to ma fotoaparat a mas to vypnute (resp. nastavene na manual focus), alebo hladaj na objektive (tiez by tam mala byt zarazka pre AF alebo MF), alebo je mozne, ze nema motorcek ani fotak ani obj. Vtedy musis ostrit len manualne. Alebo si kupit obj. s ostriacim motorcek (ak ho nema telo).
- pri automatike by ti mas fotat ostrit sam automaticky, asi naozaj nema motorcek...
- pri automaticke nemusis nastavovat nic, ani ISO, vsetko ti fotak dopocita sam, ty len cvakas

olienka12
2. jan 2012
zajo79
2. jan 2012

@lucia20 cvaka? stlacis spust do polovicky- a nezaostri? to ze v nom cvaka- tak to asi ostri, nie? a uz to docvaknut nejde?

lucia20
autor
2. jan 2012

@elina313 ano zrkadlovku. no ja som si ho vypytala k narodeninam. tak manzel lahko schvaloval. 😀

@katren ano ja mam normalne. lebo mam nenormalny dotykovy displej na mobile a to mi bohato staci. tak sa nechcem jedovat aj s fotakom. a tak som hladala "nedotykovy".

@hajanka neviem presne co znamena ten motorcek ale asi tusim. s tym fotakom sa zo zaciatku v pohode dalo na automate fotit. sam si ostril. viem, ze sa to da prepinat medzi AF a MF, to fungovalo. teraz ked to dam na AF, tak to ani nehne, len to v objedktive jemne cvaka, odfotit sa da len s MF. takze mi z toho vychadza, ze by tam mohol byt zly ten motorcek, nie? aj to sa stava?

zajo79
2. jan 2012

no..tak ja vyberam momentalne..olympus ep3 vs sony nex5 - moozno nex7 - alebo fujifilm x100

mne poradit nevie nikto? 😀

lucia20
autor
2. jan 2012

@zajo79 predtym ked som stlacila do polovicky tak v objedtive mi vzdy rozvietilo na cerveno niektory z troch stvorcekov a fotak jemne pipol. potom som docvakla. teraz ked sa snazim zaostrit tak to na cerveno nevysvieti len to cvaka. nie je to taky ten klasicky zvuk ako bol pri zaostrovani. ale nerobi to vzdy. preto som si myslela, ze je to zlym nastavenim. teraz som to dala na automat a AF a odfotilo to v pohode, ale pred chvilou ked som ti pisala, tak to neslo a odvtedy som na fotaku nic nemenila.

@olienka12 dakujem.

katren
2. jan 2012

@lucia20 ja mam tiez na mobile, ale s tym som spokojna 😉

lucia20
autor
2. jan 2012

@zajo79 no ja ti urcite neporadim. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@olienka12 ty brdo, to je riadna prirucka. uz som si stranku ulozila a idem skusit preluskat problemy s objektivmi, ci tam nenajdem nejaku radu.

usacek79
2. jan 2012

@lucia20 ja mam tento (aj v tej farbe 😉 ) http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.produ...
a som megaspokojna 🙂 velmi jednoduche ovladanie, automatika alebo manual, ked sa s tym naucis robit.. krasne ostre fotky aj totalne pohyblivych veci - proste sam zaostri vdaka stabilizatoru obrazu.. a je krasny, maly, sikovny 😉 pre mna bol rozhodujuci opticky zoom - a tento fotak ma vo svojej kategorii rozhodne najvacsi, naozaj funguje pomaly ako dalekohlad 😵

lucia20
autor
2. jan 2012

@katren no ja si nemozem pomoct, ale niet nad stare nedotykove displeje. ale uz som si zvykla, tak to neni taky des ako predtym. uz som si zvykla, len mi chyba, ze to, ze som vedela pisat sms aj bez pozerania. teraz stale klapky na mobile.

lucia20
autor
2. jan 2012

@usacek79 aj nad tymto som uvazovala, mala som ho rozbaleny tiez. myslim stranku. skoda ze tato stranka, z tejto som objednavala, nema moznost porovnania, lebo pri tom preklikavani z jednej na druhu sa mi zdali pomerne rovnake.

katren
2. jan 2012

@lucia20 aj ja presne tak, ale ja som aj radsej, lebo uz tolko nepisem a suma na fakture sa znizila 😅 😀 😀 😀

usacek79
2. jan 2012

@lucia20 no ved skus hodit do google - Canon PowerShot SX210 IS recenzia alebo review, ak vies po anglicky 🙂 mne take pomohlo, ked som sa rozhodovala, ze boli klady aj zapory zhodnotene odbornikom 😉

lucia20
autor
2. jan 2012

@katren he he, presne. aj ja posielam minimum sms. 😀 ale ucty za telefon sa zvysili. ale zase znizili. 😀

@usacek79 ja som takto pozerala recenzie na ten Canon IXUS 230 HS. skusim kuknut aj na tento.

usacek79
2. jan 2012

@lucia20 ja som porovnavala typy Ixus a PowerShot a jednoznacne mi vysiel PS 🙂

lucia20
autor
2. jan 2012

@usacek79 a kde si to porovnavala? A v com je lepsi?

slovakia13
2. jan 2012

ja som spokojna s canon powershot s95 🙂 http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/canon-p...

usacek79
2. jan 2012

@lucia20 ejha, to si nepamatam, kde som tie recenzie nasla... uz ho mam takmer rok.. 😒
ale ked tak pozeram na google, zrejme to bolo po anglicky - http://www.google.sk/#q=powershot+ixus&hl=sk&pr...

Ixus je naozaj pre cisto dovolenkovych fotografov, ktori nechcu nic riesit, nastavovat, len cvakat...
PS ma k dispozicii aj jednoduchu automatiku, ale aj pomerne sirokospektralne manualne nastavovanie.. a teda pre mna dolezity opticky zoom velky..

lucia20
autor
2. jan 2012

@usacek79 http://recenzie.hladacik.sk/sk/test/digitalne-f... na tejto stranke mi ten tvoj vysiel z recenzii horsie. ono sa asi tazko najde nejake objektivne hodnotenie. 1000 ludi, 1000 nazorov.

usacek79
2. jan 2012

@lucia20 ejha, ale ved 82% je vybornych 😉

hajanka
2. jan 2012

@lucia20 z toho co pises mi vychadza asi ze je pokazeny AF motorcek. Ked predtym isiel a teraz uz nie.

lucia20
autor
2. jan 2012

@usacek79 tak to je zvlastne, ze si nasla tie recenzie pred rokom, lebo IXUS 230 je na trhu od 10-11/2011 😖 neviem, presla som viac stranok, ale nenasla som nejake padne dovody preco je powershot lepsi. skor ma viac minusov. no ved uvidime.

lucia20
autor
2. jan 2012

@hajanka to je motorcek v objektive???

hajanka
2. jan 2012

@lucia20 tak podla toho kde ho mas, lebo su objektivy s aj bez motorceka a potom tela s aj bez motorceka, tak bud na jednom alebo na druhom ho musis mat, ak ti to predtym fotilo s auto focusom.
... a mozno mas na oboch 🙂 ja mam aj v tele, aj v obj.

Najidealnejsie je mat telo uz s motorcekom, pretoze ak ho nemas v tele, musis si kupovat objektivy s motorcekom a tie su drahsie.

lucia20
autor
2. jan 2012

@hajanka aha. a je nejaka sanca to zistit?

hajanka
2. jan 2012

@lucia20 pohladaj tie zarazky pre AF a MF, musis vediet kde su, ci na jednom ci na druhom, alebo ho zaniest aj s objektivom do servisu.
Bola by ho skoda neopravit, ak je pokazeny.

lucia20
autor
2. jan 2012

@hajanka na objektive su, vezmem ho do opravy, len som tam nechcela naklusat ako uplna hlupana, ze mam pokazeny fotak a pritom ho len neviem nastavit. 😀 😀 😀 😀 😀 dakujem za radu. pri najblizsej ceste do ba, ho beriem so sebou. uvidim co mi povedia. asi pojde tretikrat na reklamacku. 😖 tento typ je nejaky zacarovany.