Poradíte mi kvalitný mini fotoaparát?

lucia20
2. jan 2012

Mile mamicky, mohli by ste mi prosim Vas poradit pri kupe fotoaparatu? Mame doma velku zrkadlovku, ale to sa neda s tromi detmi vlacit stale so sebou. Chcela by som nejaky taky "mini" fotak, ktory dokaze ostro zachytit moje deti, ktore su vecne v pohybe. Prosim Vas, ake fotaciky mate doma na svoje deticky? Ake by mal mat parametre, lebo ja z toho mam spanielsku dedinu. za kazdu radu dakujem.

dosa
2. jan 2012

@lucia20 pre kazdeho je najlepsi ten jeho 🙂
tiez fotim zrkadlovkou, ale mame doma aj mensi fotak, canon powershot - skus si pozriet, teraz su aj novsie modely, my ho mame uz dost dlho, robi pekne fotky a daju sa nastavit aj manualne rezimy

inak, je tu aj tema o foteni, skus aj tam: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ktora-z-vas-rada-foti/

lucia20
autor
2. jan 2012

@dosa dakujem. vsak o to mi ide. ze zrkadlovka je super, ale ked vleciem so sebou tasku plnu veci pre tri deti, moje deti a kopu dalsich veci, tak nemam sancu brat este aj foto. potrebovala by som cosi spratnejsie len tak "do vrecka". dakujem za radu, idem kuknut. ja som uplne mimo z tych pixelov, palcov a vsetkych moznych parametrov. 😖

atiatko
2. jan 2012

@lucia20 Ahojki, tak my sme si práve objednali tento .... topka minulého roku ..... 😉
http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/casio-e...
a ešte kuk

https://www.youtube.com/watch?v=IzAN46De_Vs


🙂

dosa
2. jan 2012

@lucia20 pixely moc nesil, to je len marketingovy putac 😀 na taky maly rozmer nemozes natlacit tolko co do zrkadlovky, ale ak fotis na manualne program, tak radsej hladaj nieco, kde sa tiez daju nastavit parametre clony, zavierky a iso, lebo take fotaky co vytiahnes a cvaknes, to je jedno a to iste nastavenie na vsetko a teda dobre vieme, ze to naozaj na peknu fotku nestaci 😎 to uz ti posluzi potom aj telefon...

lucia20
autor
2. jan 2012

@atiatko daskujem, idem kuknut.

@dosa no na telefone, nemam bohvie aky fotak, ale prave o to mi ide. lebo mojim detom tazko vysvetlim. cakajte, nehybte sa, nastavim clovu, uzavierku a iso. nebudem tvrdit, ze viem, co to je, lebo mam v tom totalny chaos. uz som manual trikrat precitala a nechapem. pri poslednej navsteve tu bol svagor, co to ovlada, rozsteloval to a ja uz s tym neviem fotit. 😖 nez s tym teraz cosi odfotim, tak to je hodina nastavovania a babrania sa. tak chcem cosi, co si vsetko spravi same a ja len stlacim. 😀 mne to pride vsetko rovnake. len ma prekvapuju tie rozdiely v cenach, ked v podstate je to asi vsetko na jedno kopyto. od 80eur do 250eur. neviem ci tu plati vyssia cena vyssia kvalita.

pozerala som ten canon powershot, prave som mala otvorenych par stranok, no len je ich tolko, ze neviem.
http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.produ...
http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.produ...

http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.produ... nad tymto sme uvazovali....

http://www.talkive.sk/index.php?page=shop.produ...

hajanka
2. jan 2012

@lucia20 ale to by si mala ovladat ked mas zrkadlovku, to su uplne tie najzakladnejsie veci, inak ti je fakt nanic a staci ti obyc. kompakt alebo telefon.

zajo79
2. jan 2012

@lucia20 olympus xz1, sony nex3, sony nex5, samsung nx10... fujifilm x10.. olympus - niektory z penov...

a s tou zrkadlovkou co mas doma fotis len ty ci niekto iny? lebo mam pocit ze nevies odkial fuka... manual ti moc nepomoze, kup si knizku o fotografovani, a z toho to pochopis..aspon zaklady..a skusat skusat skusat.

sympa1
2. jan 2012

ja si myslim ze ked nabehnes do nejakeho dobreho obchodu s foto..tak ti najlepsie poradia obchodnici ktory sa vyznaju,, ked im povies co asi malicke chces a co to ma ovladat atd..my mame doma OLYMPUS , jeden z tych co fotia aj pod vodou...spokojnost najvacsia , aj tebe zelam dobry vyber 🙂

zajo79
2. jan 2012

@lucia20 ak chces len obyc. kompakt...tak to mas jedno aky kupis, fotia vsetky skoro rovnako... uz je rozdiel ci sa da snimat video a v akej kvalite mozno.. .pripadne este samsung ex1 - ten je za dobru cenu a tam co - to nadstavit vies,
,
ak nevies ostro zachytit deti, ktore su stale v pohybe mas pomaly cas...

zajo79
2. jan 2012

a mat zrkadlovku a fotit na automatiku - to mozes rovno fotit len kompaktom 😔

lucia20
autor
2. jan 2012

@hajanka a to je snad hanba, priznat si, ze cosi nevies??? no tak to neviem, ale ako vidim, tak ty nevysvetlis. no tak za to ze mame doma zrkadlovku, tak som blba na fotenie a mam sa uspokojit s mobilom, co nahouby foti. dik

@zajo79 no ozaj neviem odkial vietor fuka. fotil s nou muz a teraz uz na to nema cas a druha vec je, ze velmi neskoro chodi domov a to uz su deti v posteli, takze moc s tym nenafoti.
mas nejaku radu na knihu? je mozne, ze cosi je s objektivom, ale kedze sa v tom nevyznam, tak neviem, ci to tak ma byt alebo nie. no neviem. 😖

@sympa1 dakujem. no keby som vedela, kde su odbornici, tak by som aj sla, ale poslednu dobu mam pocit, ze v obchodoch su len zamestnanci, co maju nastudovane parametre, lebo v nay-ke mi trebars vysypali parametre, ale nejake skusenosti a rady nemali. a to ked na mna niekto vysype cisla, tak to mu moc nepochopim.....

@zajo79 myslis pomaly cas uzavierky? 😖 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ach jaj. ☹ som z toho jelen.

dosa
2. jan 2012

@lucia20 dobre knizky su od scotta kelbyho - digitalni fotografie 1, 2, 3 a este od ginny felch a allison tyler jones(ovej) - fotografujeme deti. mam ich doma, na zaciatku mi dost pomohli... napriklad aj k zrkadlovke som si kupila knihu (co viem ku canonom su) a tam je to popisane uplne inak ako v manuali k fotaku, pekne polopate 🙂

a k tym casom, je to asi myslene tak, ze ak potrebujes fotit deti v pohybe, je dobre aby sa dal vo fotaku nastavit priorita zavierky, tam si mozes zvolit kratsie casy, ktore zmrazia pohyb...

lucia20
autor
2. jan 2012

@dosa dakujem. skusim kuknut, ci su neni nejake knizky ku nikonu. to by bolo idealne, ale pozriem nejake knizky, hadam to bude riadne polopate aj pre mna. 🙂 je to skoda ju mat doma a nechat ju stat takto v kniznici.

dosa
2. jan 2012

@lucia20 - pozerala som na martinuse - tam si vacsinou kupujem knizky, zadaj si tam nikon a mozno si tam najdes aj tu, ktoru potrebujes, su tam nejake

lucia20
autor
2. jan 2012

@dosa dakujem.

zajo79
2. jan 2012

@lucia20 hej, pozri tie knizky od kellbyho - na uloz.to su ulozene, daju sa aj stiahnut..

skontroluj si nastavenie iso- aby bolo co najmensie cislo, wb daj na automatiku, a v automatickom rezime foti, nie? co to mas aku zrkadlovku?

a potom skus daj do poloautomatickeho rezimu- priorita casu a clony.. tam menis clonu a fotak dava automaticky cas.. pripadne v druhom men cas a fotak dava clonu. a skusaj co ten fotak robi, ako foti... tak sa naucis...
ak fotis deti, musis mat cas rychlejsi.. niekde na zaciatku temy co tu je o foteni- su rady dobre aj pre zaciatocnikov, ak budes chciet, dostanes sa do toho..

nieje hanba sa spytat a priznas si ze nieco nevies.. 😉

a knizky k nikonu? to nemas knizky ku kazdej znacke fotaku zvlast...tebe staci vseobecne zaklady fotenia.. neake zakladne pravidla kompozicie...i ked pravidla su nato aby sa porusovali..a kreativite sa medze nekladu.. ale ty musis pochopit a dostat sa cez zaklady

zajo79
2. jan 2012

@lucia20 a na objektive - aky ho mas? daj si tam taky ten "cuplik" do polohy A... je mozne ze to mas prepnute na manualne ostrenie.

zajo79
2. jan 2012

@dosa to vazne ma canon knizky zvlast o foteni? 😀

zajo79
2. jan 2012

@lucia20 skus co som ti pisala... a potom napis ci je to lepsie...

hajanka
2. jan 2012

@lucia20
"..a to je snad hanba, priznat si, ze cosi nevies??? no tak to neviem, ale ako vidim, tak ty nevysvetlis. no tak za to ze mame doma zrkadlovku, tak som blba na fotenie a mam sa uspokojit s mobilom, co nahouby foti. dik"

to som povedala, ze je to hanba??? nic take som nepovedala, len som napisala, ze ak sa do toho nerozumies tak ti je zrkadlovka nanic a vobec som to nemyslela v zlom, neviem preco si si to tak vysvetlila.
Ale myslim si, ze by pre teba nemal byt az taky problem nastavit si zrkadlovku na automatiku, budes mat ostre fotky aj v dobrej kvalite, to je to co chces. Ak je pre teba problem velkost a vaha fotoaparatu, tak potom ti nic ine nez kompakt neostava a tam je kvalita samozrejme ovela ovela horsia, nech si vyberies akykolvek.

dosa
2. jan 2012

@zajo79 no to nema canon, ale napriklad moja je od jeffa rewella a on napisal aj knizky k nikonu... je to nieco ako navod, ale tak ludsky napisany - ze a teraz si nastav toto, je to tuto... a ku vsetkemu su tam obrazky 🙂
kuk: http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

sympa1
2. jan 2012

@lucia20 my chodime k nam do OKEY a vcelku vo vsetkom nam vedia pomoct 😉 drzim palce

gerich
2. jan 2012

olympus epl-1, ale teraz je novinka nikon 1 a ten vraj nema chybu

lucia20
autor
2. jan 2012

@zajo79 no, si ma zahrnula, tak hadam nezabudnem odpisat.
takze
@dosa bola taka zlata, ze mi rovno aj link na foto presne ku mojmu foto nasla na tu knizku myslim. prave som si ju objednala.
na objektive mam momentalne nastaveny manual. musela som to dat na manual pretoze na auto to vobec nezaostruje. aj ked dam program do polohy auto, tak to vobec nereaguje. uz sme raz na objektive mali zavadu, vraj tam odisiel nejaky software, ci co. a teraz ked chces zaostrit v auto, tak bud to vobec nereaguje, alebo v tom nieco divne cvaka. neviem ako to opisat. takze inak ako v polohe "P" a s manualnym zaostrovanim neodfotim, len potom su tie foto velmi svetle.

@hajanka ospravedlnujem sa. to je nevyhoda pisania, ze clovek co to cita si to moze inak vysvetlit ako to pisajuci myslel. uprimne sa ospravedlnujem. konala som prchko a mrzi ma to. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lucia20
autor
2. jan 2012

@zajo79 skusila som. skusala som to dat na objektive na automatiku. nastavila som najnizsie ISO, ale problem je v tom, ze v objektive cosi cvaka a nezaostruje. asi to nebude chyba nastavenia ale objektivu. ci sa mylim? 😖

katren
2. jan 2012

@lucia20 my mame doma 2 zrkadlovky, jeden Olympus a jeden Canon a presne toto som ja riesila, ze zbalit veci 2 detom a este aj tieto hebeda....no koniec
Ja som si od mm vypytala maly kompakt, kt. stale nosim so sebou....dostala som Canon IXUS 210, je tam rezim deti a zvierata a perfektne foti deti aj v pohybe 😉 ja som velice spokojna 😀

elina313
2. jan 2012

@lucia20 Luci, ja som tiež analfabet na fotenie, my máme doma lumix a zrejme to čo hľadáš, také malé, čo by si všetko malo nastaviť. Na foťáku tie foto ešte ujdu, ale keď to dám do PC, tak je mi smutno.
No ale prečo Ti píšem, že sú aj také kurzy, aby si trošku vedela fotiť ... ja som to už toľko krát zvažovala ... skús sa pozrieť aj ty 😉

lucia20
autor
2. jan 2012

@katren jeeej no to si ma potesila. lebo ja som prave objednala ten isty ale nie 210 ale 230 😀 😀 😀 😀 😀 juj, no dufam, ze som dobre objednala. akoze nemozem povedat na zrkadlovku. fakt super fotky robi, su velmi pekne ale teraz sa s nim cosi porobilo a nejde mi to tak ako si predstavujem a hlavne to balenie a trepanie foto. ked s nim idem po parku a mam ho zaveseny na krku, co sa ohnem ku detom, da mi do zubov, ked ho drzim v ruke, zase mi jedna ruka chyba na deti, na kociku ho nechat nemozem, vzdy ho musim skryvat, tak minimalne na vylety osamote s detmi by som chcela cosi mensie. na tento som pozerala videa, parametre, par ludi mi ho oddobrilo, tak dufam, ze bude taky ako ocakavam. 😀 😀 😀 😀 😀

katren
2. jan 2012

@lucia20 ja ho mam druhy rok, takze ten tvoj bude novsi model asi a faaaaaakt som spokojna 😉

lucia20
autor
2. jan 2012

@elina313 v nasom meste taky neni a ako sa poznam, tak sa nedostanem do ba na kurzy bez deti. 😀 😀 😀 ale verim, ze ked deti trosku odrastu, tak si na to cas najdem. teraz hadam pomoze ta knizka. len aby coskoro dorazila. 😀
my sme presne kvoli jednym znamym co mali lumix kupili tiez zrkadlovku, lebo mali uzasne foto. ale ked sa na to tak kukam, tak bud mam uplne hrozne foto z mobilu alebo ziadne. 😖 so zrkadlovkou fotime len doma, lebo inde sa ho trepat neda. tak urobime kurz s knizkou na zrkadlovku a popritom vylety pofotime s canonom. 🙂