Poraďte, čo darovať k promócii

denisocka
14. júl 2008

prosím všetkých - hlavne ktorí promovali, (nie tých čo darovali) čo vás potešilo,čo je taky vhodny dar?????

švagrina skončila teraz školu a pozvala nás na slavnostny obed k ním,tak neviem čo take asi kupiť 😖

len kvety prosím nie 😝

aponchie
15. júl 2008

no prave..na jednu stranu je to o komunikaci ..je to uspech urcite!pokud vim,ze ten clovek maka ,uci se ,dostal se na skolu bez protekce atd patri se mu pogratulovat a kdyz je zvanej urcite prijmout pozvani.a pokud ma dotycnej strach nebo nevi co se slusi a patri koupit nezbyva nez se zeptat samotne osoby cim ji udela radost anebo spoluzaku v okoli,kteri treba znaji prani dotycneho ..podle me se neslusi davat nakladne dary,take zalezi na obdarovane osobe jaka je povahove ..vsecko se odviji od osobnich vztahu,financi a prani..ja si myslim,ze pro zenu je jedna z veci kvetina..sice se pise,ze hlavne ne kytku ,ale neznam zenu ,ktere by neudelala radost nadherna velka kytka..penize jsou jasne..kdyz uz nevim coby a nejsem si jist a nemam moznost se zeptat nebo se stydim dam obalku ,anebo financni poukaz..zalezi...a pokud osobu znam a vim cemu dava prednost tak to preci neni tezke se zeptat nebo oklikou pres nehoko se neco dovedet..taky zalezi jestli je kdo pozvanej na promoci nebo i oslavu..pokud je tam babicek a teticek mrak tak je jasne ,ze daji prachy ..babicky proste prachy davaji zejo..nezbyva tudiz nez vymyslet neco bud originalniho anebo hezkeho praktickeho..moznosti je hodne 🙂

denisocka
autor
15. júl 2008

kvety neriešim preto,lebo tie vezmne svokra a su samozrejmosťou

miriam
15. júl 2008

Mna by napr. potesila pekna kniha (a urcite by nemusela byt odborna) alebo penazna poukazka (neviem, ci u nas nieco take funguje a ako sa to presne vola - tu v Nemecku sa to vola Gutschein) do nejakeho obchodu s knihami (aby si sama mohla vybrat). Ak dotycna rada cita, tak je to fakt pekny aj dostojny darcek. Ja sama som takto nedavno obdarovala kamosku, co obhajovala doktorat a bola strasne rada.
Ja sama som sice k promociam ziadnu knihu nedostala, ale dobra kniha potesi vzdy - teda aspon mna.

aponchie
15. júl 2008

no jasne je to o tom co by dotycneho potesilo,me kvetiny hodne kvetin,dobre vino jidlo ,thaj.masaz kosmetika pripadne nejake art foto album s dotycnou osobou a mnou ,namixovane cd,kniha,vzdelavaci cd romy,kozena kabelka,penezenka,boty od Manola a pozvani na vylet 😀

nensy
15. júl 2008

jo tak thajská masáš ta by byla dobrá 😀 ta peněženka taky ale musela by bejt narvaná penízkama 😀

miriam25
15. júl 2008

miriam, aj mna potesi kniha, ale ako som uz pisala, ja som neocakavala k promociam ziadne obrovske dary, ja som aj mojim rodicom povedala, ze kedze trvali na tom, ze bude oslava a pojdeme si niekam sadnut sa naobedovat, ze to budu platit a to nebude malo, takze to bude vlastne aj ich dar mne. A nic viac som ani neocakavala, dostala som od nich kyticu a to mi bohate stacilo. Ale mala som aj spoluziakov, ktori sa nahlas vystatovali, ze k promociam dostali okolo 30 tis. Sk, co sa mi uz zdalo trosku prehnane...
Alebo ze niektori dostali auto, ci byt... to su podla mna totalne prehnane dary... ale tak ked na to niekto ma...
mna napriklad dost potesila taka mala soska, dievcatko v talari a malo v rukach diplom. Tu mam na policke polozenu hned vedla pohara a stuzky zo stuzkovej, na pamiatku... To su potom take mile spomienky...

aponchie
15. júl 2008

hm tak byt ..auto..zajimave 😀 tak ja jsem vdecna za cokoliv pac sem nikdy nic nedostala 😀 😀

nobody
15. júl 2008

denisočka .. jo ,sebe tam vem

já třeba dárky moc nedostávám rád

aponchie
15. júl 2008

hm tak to ja dostavam rada 😵 a nejlepe prekvapka 😀

nobody
15. júl 2008

miriam .. o nic nejde bylo myšlený ohledně dárků 😉

nobody
15. júl 2008

jo, to bylo pro miriam25 ... nějaká shoda jmen tady 😀

lienockaa
15. júl 2008

no, tak ja som k promociam dostala plno kvetov..z kytice od babicky mi prezil ten taky zeleny bambus, mam ho uz 5 rokov, takze to bola kytica ozaj "na pamiatku"..a to sa babka dusovala, ze ona s takym cudom do Kosic nejde..😀 / kyticu jej objednavali nasi, tak ju videla uz hotovu / a nakoniec najlepsia kytica, lebo prezila.. 😉
a dostala som od rodicov nausnice, lebo tie som potrebovala, aj chcela, no a potom uz len peniaze od ostatnych..ale napr. od svagrinej som nedostala nic, bola vtedy na materskej, mala mala 3 mesiace, bola som rada, ze prisli..🙂

potesila by ma dobra kniha a keby to malo byt konkretne od svagrinej, tak aj nejaka poukazka na masaz, alebo kozmetiku..flaska asi nie, to by som cakala ako dar skor od nejakeho chlapa z rodiny, nez od svagrinej..a ked by som si isla stavat dom, tak nieco do toho domu, malickost, zaujimavy doplnok..

denisocka
autor
15. júl 2008

asi kupim niečo do bytu,nejaku tu drevenu mačku alebo niečo take + vínko ,ja by som sa tomu potešila

na knihu nemám odvahu,kedže netušim čo číta

miriam25
15. júl 2008

nobody, jaj, tak som ta nepochopila spravne 😉

nobody
15. júl 2008

miriam, já to napsal nepřesně ..takže v pořádku 🙂

emily333
16. júl 2008

ahojte moj synovec dostal od rodicov poziarnicke auticko lebo studoval poziarnu ochranu a velmi bol z toho nadseny 😀

daniela1983
17. júl 2008

moj manzel promoval vcera, odomna dostal knihu a od jeho rodicov tiez. my sme sa skladali aj s tromi kamosmi a ked niektori z nas promoval dostal od nas knihu. najcastejsie tie veelke encyklopedie, ja som dostala Zem, moj manzel Ocean,. neviem take velke encyklopedie polda mna vzdy potesia a v domacej kniznici sa zidu. raz sa to oceni, ze aj deti budu mat co prezerat a citat. takze my asi tak. ina uz som minule nasla pohladnice k promocii a tam boli take vyrezy a napis"sem vlezte peniaze " 🙂 takze sa daju aj tie vtipne darovat 😉

yasminelle
17. júl 2008

Ahojte,
ja som dostala obalocky z ktorych bola samozrejme velka radost, lebo bude na dovolenku 😀, ale najviac ma potesil darcek od krstnej a to: Swarovski súprava náušnice a retiazka. Nadherne, aj dnes to mam na sebe. Uplne sa trafila do môjho vkusu a vyrazila mi tym dych 😵 😵 😵 😵

denisocka
autor
17. júl 2008

ja som nakoniec kupila deveneho psa 😀 ,kedže mačka nemla nohy,bola to len hlava a poleno.pes je cca 45cm vysoký,pekný,z Indonezie 😀 😀 😀 😀 😀 .ešte kytičku a vinko

švagrina jej kupila vraj kucharsku knihu - o cestovinách 😎 tak neviem,ale toto keby som dostala tak ......

yasminelle
17. júl 2008

No ja keby som dostala kucharsku knihu, asi by ma to zaskocilo. to by som nechcelo dostat 😖

Ale myslim, ze hovorim za vsetkych co promovali, pre mna bolo najdôležitejšie, že som mala za sebou tie hnusne statnice a tie darceky bola az posledna vec, co ma trapila. Takze aj keby som nedostala nic, nevadilo by mi to.

denisocka
autor
17. júl 2008

http://family.webshots.com/photo/20449923401027... no na kucharsku by som sa ani ja neodvážila 😅

lienockaa
17. júl 2008

denisocka-ok, dobre si vybrala..🙂kucharsku knihu by som k promociam dostat nechcela..kus divne, no..😅

denisocka
autor
17. júl 2008

začína sa mi mariť,že to preto,že ona jej tiež nejaku knihu dala,ale neviem prsne 😅 , ja som tej čo dáva knihu kupila k promocii krásny obraz ježiša (sice ich má už kopu,ale viem že bneodmietne a sa teší) ,malovaný,krásny 😵 - skončila teolog. fakultu ako katechetka 😀

ikke
17. jún 2009

katrin21 • 1d, snž • Včera o 11:05
Prosm, poradte, co takej 23 rocnej sesternici, co studuje dve VŠ, jednu( právo) teraz sokoncila..
Je to mlada baba, totalne uvolnena pohodacka, ale na skolu pedant... absolutne netusime, co jej kupit , pozvali nas na promocie. Ona vsetko ma.. a nejake pohare sa dnes uz asi nenosia....
Fakt neviem.... peniaze jej davat nechceme... nieco take okolo 2tis. co by ste kupili vy??

kisska • 1d, 7tt • Včera o 11:21
pravnicke? poriadne pero... minimalne Parke, alebo nieco podobne, v darcekovej krabicke...

katrin21 • 1d, snž • Včera o 11:45
to som aj ja hovorila, ale partnerovi sa to nepozdava... ze pre babu....
ma niekto este najaky tip? co kupujete na promocie vy ostatní ???

womenne • 2d • Včera o 11:48
to pero je super vec aj moj sa potešil ked ho dostal .
My sme ešte neboli manželia a som akurat nastupila do prace takže som mu kupila "len"zlaty naramok ktory po 2tyždnoch stratil

katrin21 • 1d, snž • Včera o 11:52
womene: no pekne od neho
ja som inak tiez rozmyslala nad nejakym sperkom pre babu.. ale ked neviem, co sa jej paci... mne segra kupila krystalovu vazicku na promocie... he he... to by dneska uz asi nekto nevuvítal.. ale nasi mi kupili taku fest drahu retiazku zlatu.... ale to su zas rodicia... my len sirsia rodina...
som rozmyslala nad nejakymi stylovými poharikmi, lebo zacinaju zit s priatelom, by sa mohli zist, ale neviem.. zeby to pero? aj ked to je skor pre muza..?

mima1 • Včera o 11:59
daku peknu kozennu tasku na papiere?

mikalove • 1d • Včera o 12:31
aj ja sa pridávam k mime,nejakú dámsku koženú aktovku na papiere,teraz je veľky vyber

mima1 • Včera o 12:39
alebo ma napadol daky pekny diar v kozennom obale. ale skor taky vymienaci aby ho vyuzila niekolko rokov aspon. + pero k tomu. pripadne daky vizitkar. ked date kvety k tomu bude to postacovat a nepojdete s prazdnou. no proste nieco co vyuzije v praci ked uz tak vela studovala. pohare mi pridu zly darcek aj ked prakticke ale skor svadba narodeniny a podobne.

katrin21 • 1d, snž • Včera o 12:52
s tymi poharmi mate asi pravdu....
fuha, budem sa musiet zacat obzerat po takych lepsich obchodoch.,... ale tasky asi budu predrazene...pod 3 -4tis. asi nebudu.... kozene jedine, zeby len taka tenka nejaka....

mima1 • Včera o 12:59
niektore su drahe ale najdes aj lacnejsie cca 2000. inak si myslim ze aj to pero bude fajn.

deina • 1d, 20tt • Včera o 13:01
Ja by som sa kvalitnemu peru velmi potesila, viac ako sperkam - ale ak nie to, tak by som vybrala mozno nejaky sperk, swarovsky, take nieco.

katrin21 • 1d, snž • Včera o 13:09
aj ja by som sa potesila kvalitnemu pero, hlavne takemu stylovemu atramentovemu, ale neviem ake su dnesne mlade baby...ci to ocení...

womenne • 2d • Včera o 13:14
no katrin veru a ked mi to chcel povedat tak ma pozval na obed chytil ma za ruku a sputil

vinka
18. jún 2009

baby nechce sa mi to celé čítat a čo sa dáva pri ukončení Bc? 😕 Fakt netuším.Dakujem za radu.

linddi
18. jún 2009

Ja som dostala veľa kvetov 😵 a peniaze 😒, čo mi príde ako "neviem čo jej kúpime, veď si sama najlepšie vyberie" - druhé vianoce 😖

vinka
18. jún 2009

Ved práve tie peniaze sestra velmi nechce.Lebo zvyčajne sa za ne už nič nekúpi na pamiatku.A tá dotičná nepovedala,že chce peniaze tak preto sa pýtam na dar.Ale čo asi tak to ani netušíme. 😒

linddi
18. jún 2009

Najlepšie je niečo, čo si sama nekúpi a bude jej to pripomínať. Nie sú od veci ani nejaké pekné šperky (set), alebo vkusný obraz....

vinka
18. jún 2009

No ja počkám ešte na pár zaujímavých tipov ale ten šperk nieje zlý nápad.Oslovil moju sestru.Zatial dakujem. 😀

marcela79
18. jún 2009

AHOJTE, moja švagrinká má promócie budúci týždeň, a ešte vôbec netuším, čím ju poteším... 😖