Poraďte dobrú knihu

eviki
8. feb 2013

Zdravim, mamicky, co citate, ak mate cas? 😉 Poradte nejaku dobru knihu. Scifi velmi nemusim, ani dobrodruzne. Nieco medzi tym 😵. Nemam velmi prehlad o tituloch.

sissy27
8. feb 2013

@eviki ja mám najradšej knihy od Maxim E. Matkin - aj keď posledná (Žiadne prudké pohyby) ma až tak nenadchla a poslednú som čítala 50 odtieňov sivej 🙂
alebo teda populárne (aj keď ja ich nemusím) evitovky - nenáročné, gýčové, ale aspoň vypneš 😎

galaxy
8. feb 2013

Maxim E. Matkin má úžasné knihy.

eviki
autor
8. feb 2013

Pozrem, dakujem za radu. niekedy uz neviem co citat 😅

dobromila
8. feb 2013

@eviki no ja Ti Matkin-a určite nebudem odporúčať a evitovka mi stačila jedna - to je myslím mrhanie časom. Naposledy ma veľmi nadchla kniha Dieťa zmierenia od Francis Riversovej.
Tiež som zvedavá na tipy 😉

eviki
autor
8. feb 2013

Ano? 🙂 , no pezrem aj tvoj typ.

ela2710
8. feb 2013

@eviki evitovky su stratou casu, precitala som dve a nepacila sa mi ani jedna, vulgarizmy su tam hodene bez toho, ze by tam boli nutne, a celkove pribehy boli dost divne, napr. mozno sa to tak zda len mne, ale napr. v tej co som citala ja ta hlavna hrdinka nemala ziadnu hrdost...

No a co odporucam ja? Ja zvacsa citam len same zenske romany, alebo fantasy, ale najnovsie ma velmi zaujala v kniznici jedna knizka - Diablova slza, autor: Jeffery Deaver nečítavala som detektívky, ani krimi a ani nič podobné, ale táto kniha bola úžasná, rozuzlenie všetkého až na konci a úplne inak ako by som ja čakala 😀 autor vie vyvolať také napätie, že som ju prečítala za necelé dva dni, čítala som celý večer až kým som nezaspala, čítala som vo vani, pri varení, ked deti spali, bola som strašne zvedavá 😀

prasiatko30
8. feb 2013

Luis leante - pamataj ze ta mam rad - nadherna kniha s neholywoodskym koncom. Pomoze ti nazriet do problematiky subsaharskej zony - inaksie tento autor ma vsetky knihy velmi dobre zatial som citala len 4 ale ked najdem dalsiu nebudem vahat ani sekundu

josenka
8. feb 2013

@eviki Neviem, či máš rada detektívky, ak áno, tak Dominik Dán a čokoľvek od neho.

asfodelka
8. feb 2013

@eviki co tak siahnut po klasike.. napr. Jana Eyrova od Bronteovej, alebo take nieco na styl zamotanych vztahov od Susannovej / Udolie babik. a ak chces nieco nenarocne co sa dobre cita kup si cokolvek od Robert Fulghum.
ja mam rada poviedky od A.E.Poa, divadelne hry od Shakespeara a od P.Zvona, Stephen King ma vyborne knihy ale tie idu kusok do sci-fi. detektivky skus aj od Ed McBain a od Robert van Gulik. ja teraz citam prave Mika Waltari - Egyptan Sinuhe. zo zaciatku sa mi nepacila ale je tiez dobra, aj som si poplakala... 🙂

eviki
autor
8. feb 2013

@ela2710 Tak to ma zaujalo 😀

eviki
autor
8. feb 2013

@asfodelka Prve som citala, inak siroky vyber 😉

eviki
autor
8. feb 2013

@prasiatko30 Nepoznam, musim pozriet.

liz_lemon
8. feb 2013

@eviki kedze vidim, ze si z BA, tak ti odporucam Mestsku kniznicu na Laurinskej http://mestskakniznica.sk/opac?fn=index&fs=4130...
maju tam perfektny vyber, knihy sa daju objednavat cez net (ak su rozpozicane), poplatok je 4 E/rok, ja som knihy takmer prestala kupovat, lebo si stale nieco poziciavam

eviki
autor
8. feb 2013

@liz_lemon Zacala som chodit do nasej kniznice na sidlisku; chcela som nejake rady po com siahnut. Uvidim, aky je ich realny vyber, ale je to mensia kniznica, tak uvidim. Knihy sa ani mne nechcu kupovat. Precitam ju za tyzden, trocha drahy konicek 😖

liz_lemon
8. feb 2013

@eviki no, a kolko knih je este uplne o nicom, ze skoda penazi, preto som strasne rada, ze je ta kniznica taka dobre zasobena
tiez som chvilku chodila do nasej sidliskovej, ale nic tam nemali, a ked nieco mali, tak to bolo pozicane, a objednavalo sa to u knihovnicky, ale tak ze by som sa tam bud musela stale chodit pytat, alebo tam volat
ja velmi rada chodim aj na tuto stranku, ludia tam pisu recenzie na knihy http://www.databazeknih.cz/ alebo pozeram aj na martinus.sk
osobne odporucam:
Lisa Jewellova - Pravda o Melody Brownovej, Ralphov vecierok, Po vecierku
Katherine Pancolova - Zlute oci krokodylu
David Nicholls - Jeden den
Dorota Nvotova - Fulmaya
Milena Holcova - Lidi I., II. III.

ela2710
8. feb 2013

@eviki A ja zvacsa kupim za poukazky z vyskumov a potom ich predam za symbolicku cenu dalej, ale mam aj moje srdcovky, co verne odkladam raz pre moju dceru 😀 ale tuto Diablovu slzu co som pozerala maju v internetovych knihkupectvach vypredanu, este ze som na nu natrafila v kniznici, ale chcela by som ju aj doma 🙂 pozrela som si po tom aj film, co je na zaklade nej natoceny, ale otrasne, nic moc, dej je vo filme uplne iny, poprerabany, vobec ma ten film nezaujal a ani nie je taky napinavy...

ervenka
8. feb 2013

@eviki Maxim je dobry. Pred tym som citala Vecne spievajuce lesy, Noah Gordon- Vinna pivnica

eviki
autor
8. feb 2013

@liz_lemon Berem na vedomie, necham si poradit.

palesandra
8. feb 2013

ja som akurat docitala Krásna pacientka (Sveva Casati Modignani), velmi pekna a poucna, zo zaciatku som myslela ze je onicom, ale netreba to vzdat..stoji zato.
potom Židovka (Andrea Coddington)
Strom v srdci (Kim Edwardsová)
Indická princezná (Javier Moro)

mna evitovky celkom bavili, akurat som perd mesiacom docitala od Keleovej, a ta ma vobec nebavila, uplne dopradu vies ako sa bude odohravat dej, a vela vela omacok

ruthke
9. feb 2013

Jej super tema.
Ja teraz citam poslednu z trilogie Milenium od Sveda Stieg-a Larsson-a: Muzi, ktori nenavidia zeny; Dievca, ktore sa hralo s ohnom; Vzdusny zamok, ktory vybuchol.
Prvy diel sa mi zatial pacil najviac, zaciatok treba prekusnut, potom sa to rozbehne.

eviki
autor
9. feb 2013

@ruthke 😉, kniha potesi asi aj skoro rano 😀 . No ja som teraz docitala "Mas, co si chcel, milacik" od Jany Benkovej. Dostala som na narodky. Lubilo sa mi to, lahko sa to citalo, ziaden vazny dej, za to z reality nasej krajiny. Mozem odporucit pre unavene mamicky 🙂 .

janinah
14. apr 2013

teraz som dočítala knihu POSOL od Markusa Zusaka,čítala som ju nonstop celý večer,je to autor Zlodejky kníh a Posol je podľa mňa ešte lepšia,odporúčam 😉

rebeka7501
20. aug 2013

@eviki neviem, či je otázka ešte aktuálna, no ja osobne idem na stránku martinusu, tam si prečítam recenzie a podľa toho si požičiavam knihy z knižnice. veľa krát som rada, lebo ušetrím euráše za knižné braky.

liz_lemon
21. aug 2013

@rebeka7501 robim to tak isto, a este si citam recenzie/nazory aj na tejto stranke databazeknih.cz

ivana19822
13. nov 2013

No ja momentálne sledujem tudorovcov na dome, tak terazky fičím na http://www.eplanet.sk/kniha/tudorovci-kralove-a... .. aj keď literatúra faktu asi nie je pre každého 🙂 ale mám to rada odkedy som čítala román o Márii Antoinete 😵 Ešte bola jedna kniha, veľmi dávno som ju čítala .. o kňazovi, ktorého pokúšal satan, bol veľmi ctižiadostivý, zamiloval sa do dievčiny iného muža a robil im zle no a v base keď bol, tak ho nakoniec satan dostal lsťou a zhodil z brala ... bolo to veľmi pekné, nádherný román, ale ani za svet si neviem spomenúť, ako sa volal a celkom rada by som to aj dcére dala prečítať 🙂 Ak niekto vie názov, hneď píšte 🙂 Ale bude to stará kniha, ja som to čítala tak pred 20timi rokmi 🙂

seve_ranka
3. jan 2014

Dominik Dán

janinah
3. jan 2014

Choďte do skupinky všetko o knihách alebo Puovnákniha,ak tam ešte nie ste 😉

ewka27
3. jan 2014

Ahoj, tiez mam rada Matkina, ale najlepsia kniha aku som za posledne obdobie citala, ak nie vobec najlepsia bol Skleneny zamok od J. Wallsovej 🙂

karolinka789
8. sep 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ako mamina zvyčajne čítam rozprávkové knihy a keď sa mi podarí vybrať si niečo pre seba, vyberám si klasické ženské romány - žiadne intelekuálne texty ale niečo, pričom si naozaj oddýchnem 🙂

martina314
9. nov 2015
Používateľ martina314 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina314.

Ak hľadáš nejaký ženský román teraz tak tento sa podaril http://www.juliacizova.sk je to od novej slovenskej autorky a prišlo mi to veľmi autentické v mnohých ohľadoch, také zo života.