Poraďte mi prosím Historicko-romantický film

tereniz
3. aug 2018

Prosim Vas neviete mi niekto poradit neaky historicko romanticky film,popripade TV seriu ako napriklad TRNE LASKY,PRINCEZNA A REBEL,POMSTA HRIESNICE...nic precukrovane... Vopred velke DAKUJEM 🙂

osky
3. aug 2018

@tereniz dama v zavoji-cela na youtube.krasny serial.
A potom laska prichadza zvolna .
a vsetky casti ako pokracovanie su tiez na you tube.kazda ma iny nazov.ale linky lepila filomenecka-pod nou by si to mala vsetko najst.fakt krasne.

natalik2007
3. aug 2018

@osky teraz ochvilu bude na stránke freefilm.sk kým prišla burka

anemone123
3. aug 2018

Starsi film z 2005, Pycha a predsudok s K. Knightley, mozno si ho uz videla, ja som nan narazila len nedavno. Naozaj pekny film

simsalabim
3. aug 2018

@anemone123 tak prave ja tento film povazujem za sprznenie Jane Austen, autorky romanovej predlohy. Nieco hrozne, ak clovek cital knihu a miluje ju. Perfektna adaptacia je od BBC ako mini seria, z 90. rokov, kde Colin Firth hra Darcyho. Tiez sa vola Pycha a predsudok, ako kniha. Serial mal obrovsky uspech, ked siel v telke, ulice vraj boli vyludnene a napriklad Marc Dracy z Bridget Jones bol pisany pocas vysielania tohto serialu a autorka ho mala ako predlohu....aj si zelala, aby ho hral Colin Frith, co jej vyslo 😉

anemone123
3. aug 2018

@simsalabim som fanusik knih (aj ked trochu ineho zanru), ale tuto predlohu som, priznavam, necitala a nevidela som ani ine spracovania tohto filmu... zrejme moja chyba 😊. Ale ako nezaujatemu divakovi sa mi ten film napriek tomu pacil.

ukulela
3. aug 2018

ked nic sladke Tudorovci. fakt dobre historicke.

simsalabim
3. aug 2018

@anemone123 ano, je mozne, ked knihu nepoznas, ze film ako taky je pozeratelny. Mna neskutocne sklamal. Knihy Jane Austen milujem, hoci asi nepatria do klasickeho historicko romatickeho zanra.... pravom je tato kniha povazovana za klenot svetovej literatury, jej satira je uzasna, skoda, ze stihla napisat len tych cca 6 knih (co ale na tu dobu bol asi riadny vykon). Filmove adaptacie jej romanov su malokedy dobre, povacsine su citatelia sklamani (nie som to len ja). Velmi dobra bola este adaptacia knihy Rozum a cit - Emma Thompson za scenar dostala vtedy Oscara. Toto je film, ktory sa oplati vidiet.

kukulienka83
3. aug 2018

nedavno som videla kralova zahradnice...s kate winslet...

simsalabim
3. aug 2018

@kukulienka83 tiez som ho pred casom videla a celkom sa mi pacil, nie je precukrovany, povazovany za feministicky, jedna linia nerealisticka (v tej dobe zeny nemohli vykonavat ziadne take povolanie)....jeden z poslednych hereckych aj reziserskych pocinov Alana Rickmana ❤

https://www.csfd.cz/film/5731-rozum-a-cit/prehled/
https://www.csfd.cz/film/82781-pycha-a-predsude...

elaela23
3. aug 2018

Ako pisu hore. Pycha a predsudok, kralova zahradnice, kralovska afera, perem markiza de Sun ( neviem presne to priezvisko ) , vecny pribeh, Anna a kral

rainee
3. aug 2018

Vojvodkyňa s kierou knightley

majolenka11
3. aug 2018

Liečiteľka 1,2 celkom fajn

rainee
3. aug 2018

http://nafilmu.cz/2015/10/10-nejkrasnejsich-fil...

Mne sa veľmi páčil purpurovy vrch a siedmy hriech s angelinou

lukrec
3. aug 2018

Serial Biela kralovna no romantickejsi je serial Biela princezna. Kazde ma tak po cca 10 casti a nadvzuju na seba.

barbie17
3. aug 2018

Ahoj, ja momentálne pozerám seriál Reign( Kráľovstvo) je to super a tiež nie veľmi romantické, pred tým som pozerala seriál Victoria ten bol úplne úžasny. A čo sa týka filmov tak určite Mária Terézia 1 a 2 časť sa mi zdá že to hrajú naši herci, taktiež aj Mária Antoineta je super a je aj film Viktoria. 🙂

michellem
3. aug 2018

Šarlátové písmeno

osky
3. aug 2018

@barbie17 kde najdem tie filmy Viktoria?

elaela23
3. aug 2018

@barbie17 išla som stiahnuť a mne to našlo iba Pečko ☹. no asi ho na stiahnito nemajú

hettinka
3. aug 2018

Šarlátové písmeno, Pýcha a predsudky

lukrec
3. aug 2018

@barbie17 ja som tiez videla serial Victoria, ale mne sa pacila len 1. Seria , dalsie ma uz nwbavili

bobricek1979
3. aug 2018

Jana Eyrova určite Pýcha a predsudok najnovší je tiež fajn celovečerný film

tomiholjubavi
3. aug 2018

anna karenina bol super film, ten co annu hrala sophie marceau.
potom mam rada rozum a cit s K. winslet, E. Thompson a A. Rickmanom 🙂

film, kt. ma naposledy chytil za srdce bol Legenda o Kolovrate. Je to o mongoloch napadajcich Rus. su tam aj stipky romantiky a trochu niecoho mystickeho. a hudbu robil Serj Tankian. 👍👍

https://www.youtube.com/watch?v=y496rM3P4ps

paradna je tiez rozpravka On drakon. Je to aj po slovenky. ale to je romantika v pravom slova zmysle. som si poplakala kvalitne 😃

catlyn
3. aug 2018

@tereniz ahoj, ja odporucam Odviate vetrom, Angelika, Grof Monte Christo, Alzbetin dvor, Katova dcera

tereniz
autor
3. aug 2018

@catlyn katova dcera,to myslite Od sumraku do usvitu??? to mi vyhodilo na CSFD

mariadarina
3. aug 2018

Krvavá vojna: Hatfieldovci a McCoyovci, za mna jeden z najlepsich historických filmov z prostredia ameriky po obcianskej vojne, sice je to v podstate western, teda viac strielaciek ako romantiky, ale podla skutocneho pribehu a patri k tym filmom, ktore sa dlho pamataju

michellem
3. aug 2018

Stary 2-dielny serial Mastičkár.

alenky
6. aug 2018

@tereniz zakazana laska ma 4casti davali ho aj na markize jeden cas isla taka seria romantickych filmov

alenky
6. aug 2018

@tereniz a este Anna Karenina

poloprudska
6. aug 2018

Sprisahanie pustneho prachu