Porucha príjmu potravy

luciaakubko
21. dec 2008

anorexia, bulimia... mate s tym niektora skusenosti? viem, ze sa o problemoch podobneho typu tazko pise takto verejne...ja osobne som v sedemnastke mala nabeh, nastastie na to nasi vcas prisli a razne stopli. nebolo to vsak take lahke, preto obdivujem kazdu jednu, ktora proti tomu dokazala zabojovat. odborna pomoc v tychto pripadoch je potrebna, no podla mna silna osobnost sa vie i s tymto popasovat 😉

roasha
21. dec 2008

mam skusenost zo svojho okolia,sestricka u mojho byvaleho praktickeho lekara.neviem kolko kg mala na konci,ale cca posledny pol rok uz nepracovala.umrela 1-2roky dozadu. 😔
ked ju videla moja dcera este nejake 2roky pred smrtou/dcera mala cca 3roky/,spytala sa ma,ci to bola smrt... 😔
inak to bola strasne zlata baba,ozaj pomohla kde mohla,skoda ze sa takto utyrala. 😔

roasha
21. dec 2008

.........bola to uz len kostra potiahnuta kozou,vypadane vlasy,zuby.... 😔

luciaakubko
autor
21. dec 2008

je to strasne...zvykne anorexia aj do bulimie prerast, ked sa liecba nedotiahne do konca. to bol moj pripad. strasne obdobie, brrr. nerada na to spominam. nastastie, ziaden extrem- mala som nejakych 48kg pri vyske 170cm

bianocka
8. aug 2010

Stretli ste sa niekto s anorexiou u dietata? (7 r). Prosim, podelte sa o skusenosti, ak ano, pripadne hodte linky na nejake dobre stranky, takmer nic som o tom na nete nenasla. Dakujem.

stella75
8. aug 2010

ak sa vyskytuje problem so stravovanim, urcite by som kontaktovala detskeho lekara a aj detskeho psychologa. odmietanie stravy moze suvisies s viaceymi problemami, ktore mozu suvisiet jednak s travenim alebo inym somatickym problemom alebomozu byt psychickeho razu, potom je nutna komplexna liecba. v tom pripade by som sa obratila podla
miesta bydliska na detskeho psychologa, v bratislave funguje alma centrum [centrum pre zdravy psychicky vyvin dietata
], pracuju tam skusene psychologicky a psychoterapeutky. inak by mohli s tymto pomoct v centrach poradensko psychologickych sluzieb. napiste, v akej lokalite zijete, mozno vam budem vediet dat kontakt.

bianocka
8. aug 2010

@stella75 dakujem velmi pekne za odozvu. Lokalita je Kosice, tyka sa to nasej rodiny, dievcatko je najstarsie z 3 deti (maju este chlapca takmer 5r. a neplanovane dievcatko 8 mesiacov). Rodina ma financne problemy a doma su caste hadky... Podla mna to moze byt jeden z dovodov. Posielala som jej mamu s nou k psychologicke, no rada by som jej nasla aj nieco konkretnejsie, aby to nebolo len vo faze, ze "ano, pojdeme" a aby potom nebolo nedajboze neskoro 😖

bianocka
10. aug 2010

Nikto iny sa s tym nestretol?

zucha
10. aug 2010

@bianocka u tak maleho dietata som sa s tym nestretla. Ale je to mozne, ak sa jej v kolektive posmievali pre vzhlad, ci nieco podobne. Rodina tiez zrejme nie je pre nu oporou, ale toto vsetko naozaj dokaze posudit len detsky psycholog. Skor mi pride, ze to je len boj o to, aby si ju vsimli, ci demonstracia stavu v rodine. Nejake cielene chudnutie to asi nebude.
Vela stastia

nicky655
30. júl 2011

ahojte,pokusim sa obnovit tuto temu. mate niektora skusenost ako je to s touto chorobou u dospelych?myslim,ci existuje nejaka moznost donutit ist niekoho na liecenie ked nechce? ☹