Postavenie psa v rodine

maminuska
28. aug 2012

V poslednej dobe sa stretávam pre mňa s úplnou absurditou , na niektorých forach o psoch a na nemenovanej sociálnej sieti sa objavuju fotky majiteľa a psa a pod tým komentáre : " taťka a syn " , " ségry " ( malé dieťa a fena pes ) , "moje deťátka" ( pes a dieťa ) ,dvaja dospelý +pes - komentár" my a naše mimi "

Aby som podotkla, psy milujem , mám doma dva ale nikdy som ich nepostavila na úroveň svojich detí a nedala im význam rodinného vzťahu. Naposledy ma dorazio v Brne ako kričala mladá slečna na svojho psa, ktorý ju mal evidentne v paži :" Počkej na maminku , tak miláčku počkej na maminku " .
O dva týždne v Bratislave :" no poď ockovi na kolená ".

Je toto podla vás normálne a prirodzené , pes je pes aj keď člen rodiny ale takto definovať vzťahy ?

barbade
28. aug 2012

@dada1212 tak veru, tu je skor problem a to si spravne vystihla! Ludia sa vzdavaju bytosti, ktore su na nich totalne zavysle LEN pre to, ze cakaju dieta (a pre mnohe ine priserne dovody) ! Preboha ☹ Cez moju mrtvolu by moj maly tucny putoval naspat do utulku.
Som tehotna a aj tak sa snazim pomoct, robit aj docasne opatery pre macicky napriklad, ak sa ich nedari umiestnit do rodin a potrebuju na par dni azyl a podobne.... (len nechcem pocut ze niekto spomenie toxoplazmozu, vykaly nekonzumujem a ani surove maso
😀 )
Tym ludom, co vyhadzuju zvieratka popri cestach, do kontajnerov, do lesa, im sa to vsetko raz vrati... Ludia co nemaju srdce robia svet zlym.
Ti pojaseni, co svoje zvierata miluju viac, ako kohokolvek na svete, naopak neublizuju nikomu, len si nasli urcity unik z reality, ktora ich nejakym sposobom boli... nuz, aj tak sa da... Vlastne preco nie. je to ich vec.

evitaa
28. aug 2012

Někomu přidají "divní" lidé, kteří milují své psy, mně zase připadají divní a blbí ti, kteří nejsou schopni napsat do textu téměř žádné interpunkčí znaménko (viz petronesa). Pravděpodobně ani neví, co to je, a hlavně to svědčí o jejích mentálních schopnostech. Každého páníčka je jen jeho věc, jak svému psu říká a nikomu nic do toho není. To by se mohla také založit diskuze "Znám člověka, který se špatně stará o svého psa. Připadá Vám to normální?" Někdo říká, že pes je jen zvíře. Má pravdu, protože pes by nedokázal to, co člověk. Nikdy by svého páníčka nezradil, nikdy by ho nepomlouval, vždy je ochoten potěšit svého páníčka, vždy je věrný.

barbade
28. aug 2012

@maminuska Ved ano, ja praveze moc nechapem take temy ze "ten a ta toto a hento" ... skor chapem ked sa niekto spyta ako ma co robit alebo povie ja to robim takto, ako to robite vy, je to spravne? 🙂
Ale mne to nevadi, ja sa len nezucastnujem, akurat ze zvieratka su na tom tak, ze vzdy potrebuju advokatov a to uz sa zapojit musim, vzdy a vsade, nech ma aj z lietadla vyhodia 😀

maminuska
autor
28. aug 2012

@barbade
@evitaa poprosím sa vrátit a vyjadrovat k téme.

dada1212
28. aug 2012

@maminuska možno že to tí ľudia myslia nadnesene alebo možno že starí ľudia môžu brať aj psa ako svoje dieťa...
vieš, nekrič hop kým nepreskočíš, ja som tiež nechápala v minulosti že ako môžu mať niektorí ľudia tak radi svojich psov až kým som si jedného nekúpila a nestal sa ten pes práve tou bytosťou ktorá mi dodávala energiu a chuť žiť ked som mala zlé obdobie.
ja to tiež neprirovnávam momentálne určite k žiadnému ľudskému vzťahu, hoci svojho psa a dokonca aj ostatných psov mám neskutočne rada, ale je to pre mňa o niečom inom.
ale čo ty vieš ked budeme staré a napríklad deti budú od nás daleko, prípadne hoci budeme aj dobré matky tak sa na nás vykašlú, čo sa tiež v dnešnej dobe stáva...
ktovie, či tiež nebudeme tak psov oslovovať a či to nepochopíme.
ja jednoducho nerada súdim iných, lebo nikdy nevieš či aj ty nebudeš v takej situácii ktorú momentálne odsudzuješ alebo nechápeš alebo či keby si niečo také prežila, či nebudeš ešte horšia...
ten koment predtým nebol ani tak reakciu na tvoju otázku, ale na komentáre pod ňou, kde už niektorí bezcitní ľudia museli dávať najavo svoju nenávisť k psom a boli tiež mimo tvoju otázku. , ale k diskusii čo sa zvrtla pod tvojou témou.

kvetinqa
28. aug 2012

@maminuska pride mi to zvlastne, nikdy mi ani len nenapadlo riesit ako kto vnima svojho psa, ako na neho vola a ako sa k nemu sprava.. X ludi bozkava svojich psov, tuli sa k nim,,,mne to vobec cudnenepride. Cudne mi pride skor to, ze by niekto psa nemal mat rad alebo mu ublizoval... Keby sme sa radsejzaoberali tym, kolko je tyranych psov a nie tym, kolko je milovanych psov...

barbade
28. aug 2012

@maminuska Sorry ale ak som sa nevyjadrila k teme dostatocne tak uz neviem k comu som sa vyjadrila 😀 😀
Pytala si sa ci nam to oslovovanie pride divne, vravim ze NIE, pytala si sa ako oslovujem psa, pisala som ti ako...
Ze som si dovolila dve vetry navyse, tak pardon, nevedela som, ze tu je diktatura 😀

kitta
28. aug 2012

kazdy clovek si svoj zivot urobi podla seba..a hodnoty ma kazdy clovek ine..a ak povysi zviera nad cloveka, tak je to jeho cisto osobna vec a ak to robi jeho zivot krajsim, tak preco nie..

maminuska
autor
28. aug 2012

ešte raz zopakujem mne je uplne jedno ako hovoria majitela svojim psov , trebárs aj BIN Ládin alebo Obama, mne ide o definovanie vzťahov, pes verzus rodina.

kitta
28. aug 2012

@barbade velmi trefny prispevok 🙂

kvetinqa
28. aug 2012

@barbade 😀

maminuska
autor
28. aug 2012

@barbade napísala som že aby ste sa vrátili k téme, ty si sa už k téme vyjadrila, len ja nechcem rozširovat tému o týraných psov lebo sa jej netýka.

kvetinqa
28. aug 2012

@maminuska a ako ty vies, ze ked niekto nazve svojho psa svojim miminkom alebo neviem cim, ze ho tak aj berie?? Ked poviem svojmu psovi laska moja najvacsia, neznamena to, ze ho davam na to iste miestoako svojho manzela/ syna atd...

kvetinqa
28. aug 2012

@maminuska ked sa raz k teme vyjadrila, tak druhykrat sa uz nemoze?? Fu, tak to su zvlastne pravidla.

maminuska
autor
28. aug 2012

@kvetinqa neviem , preto sa pýtam na názor druhých a hovorím že ak by to tak malo byť pre mna je to absurdné .

barbade
28. aug 2012

@kitta dakujem 😵
@kvetinqa 😉
@maminuska - no problem, uz sa vyjadrovat nemusim 🤐 🙂
Idem radsej brnknut svoju psovi, ze ako mu chutil obedik 😀 😀 😀

maminuska
autor
28. aug 2012

@kvetinqa ja neviem ja som napísala že odbočuje od témy na to som ju upozornila. Vyjadrovat sa môže samozrejme kolko chce.

andrejka1983
28. aug 2012

tiež na tom nevidím absolutne nič zle....myslím si že ludia ktorí takto nazývaju svojich domácich maznáčikoch za
1.nikomu neubližuju, aby to tu niekto riešii ako niečo negativne alebo priam choré
za 2.preukazuju tým len to, že že im na ich zvieratkach fakt záleží ked ich už maju, narozdiel od mnohých iných ktorý zviera chcu a potom konci v utulku, na ulici alebo je týrane
3. častokrát je to nahrada za strato niečoho alebo niekoho, čo nikto z nas osobne nevie pochopiť ak to nepreťžil a preto to ani by nik nemal riešit
4. nikde tu nie je reč o povýšení nad dieťa,alebo na človeka.....to akože ked poviem svojmu psovy, ty moja láska...to si hned každý myslí že ho milujem ako svojho muža alebo dieťa????trocha logiky prosim....( aj ked zviera je niekedy vernejšie a da viac lásky ako človek )!!!!!
.....a a neviem, pride mi to zbytočne toto tu rozoberať....nepoviem ak psích chodí oblečený v adidas suprave a ma šiltovku na hlave ( aj to som už videla) 😀 ale tiež je to vec majitela,jeho vyhodene peniaze a ja sa nad tým pousmejem, ale absolutne to neriešim....a už vobec nie ako niečo negativne, mna trapia ovela doležitejšie veci ako toto či niekto vola svoju mačku sestrička ci dieťaťko 😀 😀 😉

kvetinqa
28. aug 2012

@maminuska svojich psov volam laska, zlatko, maznacik a vobec to neznamena, ze ich beriem ako svojho muza, ktoremu hovorim laska tiez... U nas su vsetky zvierata clenmi rodiny a dam im aj pusu, hladkam, skrabkam, milujem, ochranujem a nehladam dovody preco by to malo byt pre niekoho absurdne... Skor by som si priala, aby sa vsetky zvierata mali tak dobre ako tie nase...

kvetinqa
28. aug 2012

@maminuska podla mnaboli vsetky jej prispevky k teme, ale tu som ocividne divna ja, takze hadat sa nejdem..

maminuska
autor
28. aug 2012

@andrejka1983 sestra , brat , otec, syn , nie je pomenovanie niekoho je to definovanie rodinných vzťahov.

digysa
28. aug 2012

Jaaaaaaaaaaj...aspon viem, kto tu ma psa a kto nie 😎

No ja pridam svoju skusenost. Psy su ozaj skvele domace zvieratko a definitivne sa stavaju sucastou rodiny, ak v nej ziju dlho.
Ked som bola slobodna, tak som mala vlciaka. Moj muz mal tiez psa. Teraz nemame ziadneho, cakame kym deti podrastu.

Podla mna ziadna prezyvka pre psa- zlaticko, milacik, potvorka, chlpac, laska moja......nie je divna....fantazii sa medze nekladu, vsakano 🙂
Ale davat psa do urovne "ludskeho clena rodiny" s prezyvkami- miminko, brat, sestra, dieta...aj u mna pripada uz dost na hranici unosnosti. Jednoducho by som tak psa v zivote nevolala. Na ziadnej fotke by som ho tak neidentifikovala a nikomu by som psa takto nepredstavovala.....
Vacsinou som mojho psa volala menom a ludom ho predstavovala ako "nas stvornohy clen"

A potom sa tu da este rozoberat psie kociky, psie oblecenie.....a no uz som ticho 😎 Inak nic proti psom.....a utala by som ruku tomu, kto tyra zvierata! 😠

jaja01k
28. aug 2012

Mně to přijde dost uhozený. Abych svému psovi říkala "pojď k mamince" nebo ho na fotce označovala jako svoje miminko, to mě nikdy nenapadlo, přestože ho za člena rodiny samozřejmě považuju. Na druhou stranu bych to nebrala až tak vážně a myslím si, že jde opravdu spíš jen o oslovení než definování vztahu.

maminuska
autor
28. aug 2012

@kvetinqa rozobert tu týrané zvieratá nemienim, ani to že su zvieratá verné alebo neverné , to vieme asi všetci Preto som sa to snažila zastavit týtmo smerom .
Ak povieš psovi že je tvoja láska, miláčik , maznáčik, definuješ tvoju náklonnost k nemu a že ho máš rada.
To je podla mna rozdiel ako ked napíšeš " ségri"

inkinka
28. aug 2012

Ale veď nejde o definovanie vzťahov, nie je o tom zápis na matrike, alebo áno? 😉 Je to trošku uletené, imho, ale nechodíme v topánkach tých ľudí, čo to tak robia...možno trochu recesia, možno hlboký vzťah k zvieraťu, ktoré pomáha prežiť stavy po chemoterapii, chorobu, osamelosť atd.

evitaa
28. aug 2012

@maminuska A ty si myslíš, že když žena zavolá na svého psa: "Pojď k mamince", že si opravdu myslí, že ho porodila, že ho kojila, že ho vychovává jako dítě? To jsi spíš nomocná ty. Nepřijde mi nic divného na tom, když lidé mluví se svými zvířaty. Naopak, zvlášť u starých lidí to působí jako účinná terapie. Svému psu taky někdy říkám "ty můj kocourku", přitom vím, že je to pes.

kvetinqa
28. aug 2012

@maminuska tak ja som nikdy nedefinovala vztah k svojim psom ako k segre alebo bratovi, ale ani mi nepride dolezite to riesit, ze ci to niekto robi alebo nie... Ale mas pravdu, riesit tu na konovi sa da cokolvek, tak pokracujte v diskusii o absurdnosti toho ci onoho..

maminuska
autor
28. aug 2012

@evitaa poprosila by som bez urážania, ja sa k tvojmu duševnému stavu nebudem vyjadrovať.

maminuska
autor
28. aug 2012

@kvetinqa zaujíma ma to preto, že je to trend rokov, nepamätám si predtým aby som sa stretla s takýmto vyjadrovaním , aj ked je pravda že predtým sociálne siete u nás neboli , ale ani na ulici som nepočula takéto definovanie vzťahov.

digysa
28. aug 2012

@evitaa Ani mne nepride divne, ked niekto hovori na svojeho psa. To hadam nepride divne nikomu.
Ale, aby som sa oznacovala za jeho mamu......hmmmmmmmmmm 😅