Používate klímu v aute, keď máte deti?

alka234
1. jún 2021

Ahojte, chcem sa spýtať, začína leto a v autách je strašná horúčava , nedá sa tam poriadne dýchať. Chcem sa spýtať, či pri deťoch používate klímu. Keď sú otvorené okná tak fúka, nedá sa tam dýchať normálne, ak zatvoríme všetky okná....malinká má 4, 5 mesiaca. Klímu by som nerada, ako to mám riešiť, aby sa dalo v aute dýchať , aj malá aby bola spokojná hlavne to..Čo ja vydržím , ale mala nech sa neprehreje o to mi ide. Klímu sa bojím. Radšej asi otvoriť okno ako klímu, však?. Ako to riešite prosím?

simsalabim
1. jún 2021

@alka234 klimu som vzdy pouzivala. Ved ju treba zapnut na vhodnu teplotu a nasmerovat tak, aby nefukala na vas.

tenerifka
1. jún 2021

suhlasim s komentarom predo mnou, je 21.storocie, klima je v lete nevyhnutnost a hlavne pri malych detoch, aby sa neprehriali. Nie je problem nastavit na primeranu teplotu (nie aby bola kosa), s fukanim napr.dovrchu alebo na strany

kkovacovak
1. jún 2021

@alka234 radšej klíma ako prehrievanie. Nastaviť ako baby píšu o pár stupňov menej ako je vonkajšia teplota a fúkanie mimo detí

zuvelyn
1. jún 2021

Áno používame, ked je správane nastavená (teplota a "fúkanie") tak nie je dôvod sa dusiť v aute. Prehriate auto ie pre bábätko omnoho nebezpečnejšie.

gbgb
1. jún 2021

@alka234 klimu pouzivam uz od cesty z porodnice. Mam automaticku. Na tych starych autach mozno manualna bola tazko nastavitelna

katulienkax
1. jún 2021

Jasne sak neskapeme v aute od dusna. Ono keď máte klímu len z predu tak vzadu je teplota vyššia a aj bábätku nebude zima len ho treba prikryt

alka234
autor
1. jún 2021

Baby ďakujem za odpoveď, som čítala , že môže prechladnúť a tak, bála som sa aj prechodu z klímy do tepla... No vidím že máte skúsenosti, tak skúsim menšie stupne o dva tri , to nie je také hrozné...ono bolo otvorené okno, keď sme zastali, tak sme otvorili poriadne, potom zatvorili a nechali minimálne , nech ide dnu vzduch... Ale keď budú horúčavy, tak to sa nebude ozaj dať....

jankapepe
2. jún 2021

@alka234 prečo ti tak vadí klíma? Áno ak sa používa na bod mrazu je to zlé. Ale pri normálnom nastavení? Prečo nie?

katkakovac
2. jún 2021

Pokial nenastavis klimu na 18 stupnov a nebude fukat primo na dieta, neni problem. Ja som nastavovala na 22,5 stupna, dieta vzadu v sedacke, nebol problem. Ovela vacsi problem je prehriate dieta. Jednak reve ako dive a jednak hrozi kolaps. Takze no stress. Auto najskor vychlad, potom ked tak trochu stiahni ale urcite nevypinaj.

blondinera
12. júl 2023

@alka234 vždy zapínam klímu ,správne nastaviť fúkanie a stupne a je všetko ok .

lasona
12. júl 2023

Áno pouzivam

yanni
12. júl 2023

Toto je tu ako zacalo leta nekonecna tema. Ludia, ved tozmyslajte trosku. Nastavis si ako ti je prijemne a nedas to predsa fukat dietatu priamo do tvare. Ze to moje deti roky (od narodenia) v Saudi pri 50 stupnov plus vobec prezili s klimou prakticky VSADE. A nie, NIKDY neboli chore.