Požadujú od vás rodičia, aby ste u nich doma pracovali?

26. apr 2020

Zijem v meste a moji rodicia na dedine. Mam priatela a doma sa staram o domacnost. Varim,periem,zehlim,robim nakupy atd. Deti nemame. Problem je ze moji rodicia si myslia,se ked pridem k nim domov tak mam skakat este okolo ich domacnosti. To znamena varit,upratovat,prat,zehlit, okopavat v zahrade. Maju po 75 a su dost sebestacny. Vadi im,ze odmietam este makat aj u nich ale ja ozaj nechodim za nimi aby som ich obskakovala. Ked robim u nich pridem domov vyflusnuta a u mna doma mozem zacat upratovat zas a do roboty chodim totalne vystavena amusim od nich stale pocuvat vicitky,ze naco teda k nim chodim ked im nechcem pomahat. Dofrasa ale co som ich otrok ci co?

katulik123
26. apr 2020

Moja mama, má toľko a nikdy by som neriešila. A nesprávala sa takto. Preboha majú už svoj vek. Aký to je preboha problém pomôcť? Rýchlejšie to spravíš ty než oni a podobne. Tak nehundri a s láskou im pomôž. Nie každý má to šťastie mať rodičov v takom veku.

leuchtturm
26. apr 2020

to si teda vychovali hada...sorry, ale inak sa to nazvat neda...ze obskakovat...otrok...ucta k rodicom ziadna, ze?

sunny8
26. apr 2020

Do roboty chodis pravdepodobne cez týždeň. Je taký problém jeden deň z víkendu "obetovať" sa a pomôcť rodičom v záhrade alebo s nákupmi či niečím okolo domácnosti ? Nikto z teba nerobí otroka. Tvoji rodičia ti dávali čo mohli chodili do práce starali sa o teba a tiež asi niekedy bolí úplne vyšťavení .. detičky zatiaľ nemáš. Keď ich mať budeš tak predpokladám že rodičia budú chápať že im nemôžeš stále pomáhať. Neber to ako tragédiu. Buď vďačná že rodičov máš .. nebudú tu večne. Aby si si raz nevyčítala ako o nich hovoris. Určite ani oni nie sú svätí ale myslím že fakt nemôže byť taký veľký problém raz za čas im pomôcť ...

aylinn
26. apr 2020

Neni 75 ako 75.... moja prababka ma 90 rokov nikdy od nikoho nic nechcela. Mojho partnera babka ma 72 a je čipernejšia jak ja pomaly.
A autorka napisala že su sebestačni takže pochybujem že budu o barličke nevládni. A tiež by ma to urážalo ak by som prišla na navštevu lebo mi chybali a tesim sa nanich ze posedime pokecame a nameisto toho by ma zapriahli do roboty..je ine zavolat dohodnut sa ci by im mohla pomoct s tym a tamtym na zahrade na dome ako očakavať to pri každej navšteve a brať to ako samozrejmosť.

ancovicka21a
26. apr 2020

a oni ta neobskakovali,ked si bola dieta?je normalne pomoct rodicom v takom veku..zo zahradky ti nedaju nic?podla mna ti nabalia vsetko mozne..radsej aj nemaj deti,moja draha,pretoze ak by videli,ako sa ty spravas k svojim rodicom,tak by sa oni neskor spravali k tebe..odporucam ti precitat rozpravku o troch grosoch

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
26. apr 2020

ja ťa chápem...mám otca, ktorý má o moc viac rokov ako tvoji rodičia. Býva sám. Chce robiť, ale nevládze.... A tak vymýšľa hovädiny - rôzne roboty a ja s mm musíme robiť ako otroci. Najnovšie sadiť zemiaky. No načo . Máme 4 deti, nevládzeme, nestíhame.... A to nie že sa len zasadia zemiaky. To treba aj okopať od buriny, postrekovať ....a nakoniec vykopať. Zasadených je cca 50 kg zemiakov. Otec sa ani nezohne ale my musíme stíhať všetko ....

maminkasisa
26. apr 2020

Prosim Ta, to kolko doma upratujes, ked ste dvaja a chodite do prace? Hadam neumyvas okna kazdy tyzden... Ked prides k rodicom tak hadam neperies z celeho tyzdna? A na zahrade toh kolko maju? Ved urcite aj Tebe nabalia zeleninu, ci nie? Neverim, ze ked su sebestacni, cely ryzden nic nerobia a cela domacnost ostane Tebe na vikend.

mogaa
26. apr 2020

A čo chceš prísť k rodičom na kávu? či prípadne k nim chodiť na obedy? prepáč ak by boli tvoji rodičia vo veku 60-65 - neriešim....ale majú 75rokov jasne že nevládzu a mna skôr zaráža, že ty ako dcéra k nim nejdeš prvá že s čím potrebujú pomôcť.....ak sa ti ťaží im pomáhať, tak k nim ani nechoď......75 je naozaj už vek že rodičia sú radi že sú a že sú ako-tak sebestační a nemusíš ich opatrovať....v tomto veku je uplne jasné že mama nevládze "vygruntovať dom" a otec komplet záhradu.....

janinah
26. apr 2020

Ked od nich odchádzaš,tak s prázdnymi rukami? z tej záhrady sa ti neujde celkom nič?...že ťa hanba nefackuje....bezdetná mladá žena....Mám 57 a chorých rodičov po 80tke,dva staré domy so záhradami,3 deti,z toho jedno v puberte,náročnú prácu s pohotovosťou na telefone 15 -20dní z mesiaca /teraz som z nej došla,večer idem zas/....a stíham,zvládam a ochotne....lebo ma vychovali a mám čo vracať...riešim lieky,lekárov....v spolupráci so sestrou stravu,nákupy....ani nepíšem viac,načo,asi nepochopíš aká si lenivá a nevďačná.

bluka2
26. apr 2020

@deti95060810 tak je trochu rozdiel mat 4 deti a ziadne

Autorka: priatel sa na chose domacnosti nepodiela, ci co? Rozdelte si to 50/50. Fakt si neviem predstaviť, aká je to robota, keď človek nemá deti v domácnosti? To som raz za týždeň rýchlo pocistila a vyzeralo to doma ok, nikdy som to nepociťovala ako nejakú prácu hodnú spominania.
Rodičom v tom veku by som pomohla

elzus
26. apr 2020

Poznam to. Zavolaju nas na navstevu posediet, nech si vnuka uziju a prideme a uz robota pripravena. Ako nevadi mi upracem, ale nech ma nevolaju na posedenie si a pokecanie, ale nech rovno povedia co chcu. To je najmenej pomoct ale styl akym to robia ma vytaca.

terus00
26. apr 2020

Moji maju okolo 60. Vacinou u nich nerobim, ale sem tam mame pomozem upratat, ci piect. Podla toho, co robi. Chodili sme k nim tak raz do tyzdna, tak sa mi nic nestalo, ked som obcas pomohla. Alebo aj v zahrade. Tvoji uz ale maju o dost viac a budu potrebovat skor ci neskor viac pomoct, co potom budes robit? A ak sa bude treba o nich starat? Tebe doma domacnost hadam nespadne, ked neurobis poriadok kazdy den. A nemas deti. Tak co tolko robis? Nechcem byt zla, ale uvedom si, ze su to tvoji rodicia a sama od seba by si im mala zacat pomahat, zvlast ked uz maju takyto vek. Ak od teba vyzaduju zbytocnosti, mozes sa im to snazit vyhovorit, ale ak beznu pomoc, si ich dcera, mala by si im pomoct

loginexistuje
26. apr 2020

@deti95060810 toto by som zrusila a radsej mu tych par kg zemiakov kupila co vie skonzumovat
rodicom by si mala podla mna v tomto veku pomoct ale aj napr tak ze kup im na sviatok mensiu umyvacku zrus im velke sadenie proste zjednodusit pracu co najviac alebo susicku k vianociam a doma pripriahni manzela k domacim pracam

jaskolka
26. apr 2020

Tak minca má dve strany. Zase na jednej strane je pravda, že rodičom treba pomôcť, a na druhej nevieme, akú prácu ma autorka, či robí cez týždeň, či na smeny. Nedá sa hneď odsúdiť, že je lenivá a nechce pomáhať rodičom, rovnako nevieme, ako často k nim chodí. Samozrejme, že ak sa dohodne, že bude brigáda v záhrade, alebo príde po umývať im okná, či povedzme doviezť autom veľký nákup, ale zase keď príde na návštevu, že na kávu a tak, to je tiež trochu zvláštne, že by mala upratovať, variť, prať tam a podobne. Možno to mohla podať trochu citlivejsie, ako spôsobom, že nie je otrok, ale nedá sa hneď okamžite ju odsúdiť, keď rodičia sú sebestacni. Veľa ľudí nad 70 poznám a sú to aktívni ľudia, dokonca aj po výletoch chodia, energicki, plní síl. Snažím sa pochopiť to z každej strany, ona zrejme chce prísť na kus reči, vypiť kávu prípadne si posedieť na terase, a rodičia zrejme to berú, že im má v ten deň urobiť všetky bežné domáce práce. Obe strany sa zrejme zle pochopili v tomto

yollanda
26. apr 2020

Ty máš domácnosť, oni majú svoju. Ak nevládzu, nech nerobia. Mna by nikto do záhrady nedostal.

1sally12
26. apr 2020

@elzus presne toto aj u nás🙄 podaj to, choď po to, sprav hento...

autor
26. apr 2020

Ide o to ze ja upratujem,zehlim,varim atd pre 3 domacnosti. Pre jeho rodicov ktory ozaj nevladzu. Okrem ich syna im ostatne decka nepomozu do toho nam jeho sestra dava deti strazit. Od nich hned letim k nam rychlo nieco navarim aby chlap doma nehudral,letim do obchodu nakupit kde sa zdrzim najmenej 2 hodiny pretoze volam nasim ci nieco nepotrwbuju potom lwtim zas k nam domov vyhodit nakup. Poberiem veci a utekam k nasim tam pomozem mame a ked si na chvilu sadnem pretoze musim pracovat a pozret emaili ci nahodou nieco z prace uz mi je vycitane ze sedim na telefone. Potom zas otec chce pokosit travu mama chce hento toto. Ked mi uz chlap vola kde som sa rozlucim utekam zas domov a ked mu ohrievam jest do toho volaju jeho rodicia ci mozem este toto a ci mozem k lekarovi s nimi potom zas jeho sestra ci deti mozu k nam lebo ich nema kto vyzdvihnut ako ja som v jednom kolotoci skacem okolo jednej chalupy druhej chalupi doma nestiham a vecer ked by som si mohla oddychnut tak este rozmyslam co dalej ked mi chlap zahlasi,ze zajtra pride neskoro lebo to a to.

zuzka1117
26. apr 2020

A robí v tomto celom kolotoči niečo aj tvoj chlap?

evkars
26. apr 2020

Asi ta do toho nikto nenuti, a ked pomahas, co je od teba mile tak si zaved system, nie skakat od jedneho k druhemu, pekne poporiadku jeden den jedno, druhy den druhe a treti den volno...

catherine1989
26. apr 2020

Zaskočila má veta "a keď mu ohrievam jesť..." To si tvoj muž nedokáže ani sám ohriať jesť? 🤦 Ženská, to nemyslíš vážne? Mám taký pocit, z tvojho opisu, že si z teba tri rôzne domácnosti spravili otroka. Aj doma musíš obskakovať jeho veličenstvo, ešte aj k jeho rodičov, potom sa nečuduj, že nevládzes pomôcť vlastným rodičom

autor
26. apr 2020

@zuzka1117 snazi sa aj on zapajat lenze on robi skoro do vecera takze domov mi pride aj o 9 ja som mu povedala,ze ja uz nevladzem je goho uz na mna moc. Nemame cas ani na seba. Nemame sa kedy k sebe peitulit a sex sme mali mozno pred troma mesiacmi pretozeon ked pride ja este stale riesim s jeho tatkom ci sa budu sadit zemaky vlavo ci v pravo ( to uvadzam ako priklad). A ked sa konecne dostanem do postele som hotova a zaspim skor jak moze k niecomu dojst. Uz som mu povedala bud sa bude zapajat aj jeho rodina alebo koncim ja uz jednoducho nevladzem asi za chvilu skocim v cvokhause

mrkvicka060
26. apr 2020

Chapem ta. Na mna vzdy vsetko cakalo. Ked som prisla domov po 3t, tak tri tyzdne nasi doma nepohli prstom a potom som dostala zoznam, co vsetko uz konecne treba. O par dni to vyzeralo rovnako ako pred upratanim, veci roztahane rozhadzane, neboli schopni si ten poriadok ani len tyzden udrzat. Ked som prisla po 2mesiacoch tak to iste, ze treba POMOCT. Ale pomoc je nieco ine, nie ze mesiac nic nerobim, sak mi niekto pride porobit. A to ja hovorim o ludoch este pred 60kou (a boli taki uz pred 50kou). Niektori rodicia su takito cely zivot, je jedno ci maju 40, 50 alebo 70. Nebudem to rozpisovat, ale uplne ta chapem. Bez urazky, ale ludia by sa mali zariadit podla toho, co robit vladzu, stihaju, mozu. Tiez by som nechcela mat silou mocou velky dom a hospodarstvo a chciet od deti, aby tam chhodili makat na ukor svojho casu cez vikend, lebo ja uz nevladzem. Nevladzem? Ok, tak sa toho zbavim, nasadim travu a dovi. Nevravim, ze sa nema pomahat rodicom. Ale tiez odtial potial, niektori rodicia to velmi radi zneuzivaju.

mrkvicka060
26. apr 2020

Vsetkym by som povedala razne NIE, vratane tvojho muza. Minimalne na tyzden.

autor
26. apr 2020

@mrkvicka060 teraz som skoro stale u nasich beham lietam lebo moja draha mamicka zacala na stare kolena vymislat,ze ani ten obed jest nebude takze varit bude ona a porpitom si povymisla take hovadiny ze ideme to a ideme to a ked si zmysleli,ze sa bude kupelka prerabat moj chlap povedal,ze nechce byt hajzel ale on to robit nwbude

zuzka1117
26. apr 2020

Podla mňa si všetci zvykli ako im skaces okolo zadku.musis si stanoviť nejaké hranice. Toto je už moc

evkars
26. apr 2020

Kolko mas prosim rokov, piclo by ma, ja pomozem ale v ramci zdraveho rozumu

mogaa
26. apr 2020

Prepáč ale ohrievať chlapovi jedlo? Nepoviem keď som doma aj ja a idem jesť, ale veď má ruky.....ďalšia vec, ty robíš u jeho rodičov a jeho sestra ti dáva strážiť svoje deti? a to čo už? ona je invalid? v prvom rade zapojiť manžela, hlavne čo sa týka jeho rodičov - či nákup alebo kosenie trávy či čokolvek ohladne domu....pokiaľ im on nechce pomôcť, ty kašli na to - veď sú to jeho rodičia....ak švagriná nepomáha rodičom, tak by som sa vykašlala aj na stráženie jej detí - len jej povedz že ok postrážiš ich ale ona nech ide pomôcť svojim rodičom, lebo ty máš toho dosť....ale čo sa týka tvojich rodičov, tam by som to neriešila a bez všetkého im vypomohla....

airaw
26. apr 2020

take ze pranie, upratovanie, zehlenie, varenie - to nerobime, ale kosime travnik, strihame zive ploty, spolu zavarame, oberame ovocie, zeleninu a take veci v zahrade.. nam (mne a muzovi) to nevadi, bolo by nam blbe len sa pozerat na rodicov ako pracuju a my nic, pride nam to normalne pomahat si navzajom

janinah
26. apr 2020

Mas to zle zmenezovane.ulitas sa a nik ti nepomoze.neuprednostnuj svojho chlapa a jeho rodinu pred tvojimi rodicmi...on pre tvojich rodicov robi co presne?