Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

ellise
31. máj 2010

já dnes napsala vlyv, namísto vliv, ale jen na šmírák

lin18
31. máj 2010

.."to bych udělala jeho dětcku".... 😀

jijitka
31. máj 2010

@lin18 - dětcko a dětsko je vůbec hodně oblíbené 😅 😅

vinifera
1. jún 2010

@jijitka inak ja to vídavam stále - ja som si myslela že je to tak po česky spisovne 😕

jijitka
1. jún 2010

@vinifera - správně je to jako přídavné jméno - např. dětský pokoj, ale podst. jméno je děcko 🙂

warholette
1. jún 2010

aaa to mam len ja take stastie, ze vzdy natrafim na nejaku dobru novu temu??? 😀
"dnes v palbe davali o ceskych kurzoch lietania babetiek,ak ste to vydeli,povedzte-som len silne precitlivena a opatrna matka alebo aj vam ostalo tak zle od zalutka po tej dokrutke?
este teraz sa klepem hrozou.nemusim byt doktor aby som nevydela ze je nebespecne a podla mna minimalne tyranie."

LOL. vydeli, zalutka, nevydela, nebespecne.
3 vety, 4 chyby. ach jaj...

pipera
2. jún 2010

ja som sa vcera poriadne nasmiala. s malou sme opakovali spoluhlasky, samohlasky a dvojhlasky. a ona ze dvojhlasky: ja, je, ji, vô/takto ich povedala/ ja ze ake su tie dvojhlasky? a ona zas: ja, je, ji, vô. tak som volala znamej ucitelke, lebo ona s placom, ze to s a ma tak hovorit a fakt. zevraj my sme sa to ucili zle, teraz vymysleli,ze dvojhlasky sa hovoria nie ia, ie, iu, vô, ale ja, je , ji vô 😀 😀 😀

mmart
2. jún 2010

hadam to teraz karolovi a nike vinde
😀

jasmia
2. jún 2010

vilila se bečva a my bidlíme u ní 😀

didiana333
3. jún 2010

Červená mikinka George s aplikáciou kveta, .... 😝

moda08
3. jún 2010

krit na řetěz 😎

monkula
8. jún 2010

Antikoncepsia 😀

berenika39
10. jún 2010

vytamíny 😝 😝 😝 😝 ty musejí být zdravé 😝

veronika81
11. jún 2010

sem s nimy 😎

vinifera
11. jún 2010

dobry den.chcela by som sa spitat ci este predavate postelne pradlo zo vzorom krtko ak ano ci nemate na dva postele taky isty vzor.potrebovala by som na dva postele pre dve moje deti.dakujem za rychlu odpoved a pekny vecer prajem.

mi dnes prišlo - ale podľa prvého nicku v mailovej adrese usudzujem že je asi cudzinka. A možno nie ....

warholette
13. jún 2010

mozno len nedavala v skole pozor 😉 ja uz som si povedala, ze sa nebudem nad chybami pozastavovat a nic sem kopirovat, lebo by ma asi porazilo. co nova tema, to hrubka ako svet, tak sa len zhlboka nadychnem a idem dalej 😀 😝

berenika39
14. jún 2010

@warholette taky řešení, to bys jen místo čtení a psaní kopírovala 😉 .

murinka
15. jún 2010

botazky 😕 🤐

warholette
15. jún 2010

nie je take ciste ako napriklad v chorvacku

berenika39
15. jún 2010

Mi to taky mame hlavne kousky mrkve

moda08
16. jún 2010

sitější

ikke
18. jún 2010

nove vybrane slovo: výkend
😲

alca85
18. jún 2010

ja mám lepšie z jednej soc. siete.... Výťastvo 😀 😀 😀

inkinka
19. jún 2010

@alca85 to je skôr prehra... 😕 😅

vinifera
20. jún 2010

...ale mislim si ze ju zmensili az moc. mohli ju natiahnut na tych 10 cm bolo bi to akurat toto sa mi zda az moc male a kto mal nokiu n95 8gb tak vie o com hovorim ako bi to tej nokii s oka vipadlo.skoda skoda napad velmi dobri ale moc moc to zmensili.

monkula
20. jún 2010

@vinifera 😀 😀 😀 to si kde vyhrabala?

vinifera
20. jún 2010

@monkula Chcem nový telefón - tak som čítala recenzie 😉

lin18
20. jún 2010

petrželová naď

monkula
20. jún 2010

@lin18 tiež dobré 😀

lin18
20. jún 2010

bilinkoví čajík
jsem chvilku nevěděla o co jde 😀