Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

mexx
6. okt 2010

Heh, ja hned myslim na osobu, o ktorej viem, ze to pise najcastejsie prave takto... 😀 Teraz, ked to uvidim tak napisane, tak si hned na teba spomeniem. Coz bude asi casto. 😀 😀 😀 😀

mexx
6. okt 2010

Prispevky bratrancovej kamosky na jeho nastenke na FB: 😅
"jáá newem ale neskaj podem len uplne na chvílku won asi tak o tretej podem =)a potom podem za mamu=D
aaaale to zas neee ale moste chwíílu wyčkat=D"
Ja neviem, mna taketo veci uplne obisli, nikdy som takto nepisala...to som ja divna? 😅 😀

neumisa
6. okt 2010

@mexx to "wypadá", že jí chybí na klávesnici jedno písmenko 😀 ale v hlavě toho chybí asi mnohem wíc ... ☹

riana12
6. okt 2010

@mexx no taketo podobne prispevky, hlavne na FB, aj hodinu studujem, kym zistim, co to vlastne chcela dotycna osobka povedat... 😅

riana12
6. okt 2010

@neumisa mne to pripada ako moda, ked takto mladi pisu, ved volakedy to nebolo... 🙄

mexx
6. okt 2010

hlawne yey to asi w hlawe wypada neak praaaazne... 😀

elixia
6. okt 2010

...Ahojte kocki pjatok mam ist sa ukazat dochtorovi do nenocnice asi ma tam nechaju urcite do pourou od zajtra mam uz len tizden do pourodu naj racej bisom bola este doma ale nedasa nic robit....

Predpokladam,ze uzivatelka je cudzinka,lebo toto fakt nemoze mysliet vazne 😉

neumisa
6. okt 2010

@mexx vyjadřovací schopnosti pubošů byly vždy mizerné, ale to, co se děje v dnešní době, to je totální úpadek ...

mexx
6. okt 2010

No koniec! 😀 😀 😀

didiana333
6. okt 2010

@elixia ak si si všimla,v pase má že Velké Zálužie...akože bez urážky,ale tam je vela tmavej pleti...... 😀

elixia
6. okt 2010

@didiana333 aha,tak je to 🙂 🙂 no aj meno ma s y,som sa divila... 🙂

mexx
6. okt 2010

A ten jej pourod mal byt akoze puorod? 😅 Sakra, to je jake dobre slovo... 😀

traktor
6. okt 2010

😀 😀 😀 to uz nie je jazykove okienko...ale vtipnejsi vyhráva 😀

traktor
6. okt 2010

@didiana333
@elixia ..a kde sa na nu prišli? 😀

erikasadek
6. okt 2010

@elixia boze moj fakt.. super okienko kto je vtipnejsi.. 😀
neskutocne;. 😉

didiana333
6. okt 2010

@traktor to normálne tu na MK vo fotoblogoch...krátke správa,tam to napísala... 😀

mexx
6. okt 2010

Uz som si to nasla... 😀 Podla mien deti by som povedala, ze su zahranicna rodinka, no ale podla jej mena a muzovho...co ja viem... 😅 Ani Myroslavu som este nepocula, ja vzdy len Miroslava... 😅

elixia
6. okt 2010

@traktor 😀
@mexx ved pis ako pocujes,nie? 🙂

traktor
6. okt 2010

inak ja sa tu vyškieram...a ja som tiez talent na pravopis 😀 😀 😀 😀 ...baby z nasej témy by o tom vedeli rozpravat...ale vsako niekom treba pisat..inak by tato tema nemohla byt 😀 😀 😉

zuzana76
6. okt 2010

ja zase v poslednom case narazam na slovo - úžastný 😀 , aj na FB, a aj tu

blovitc120
6. okt 2010

Ja som si ešte spomenula, kedy ma dvíha zo stoličky. Keď niekto napíše "piatok idem kaderníčke" alebo "zajtra idem doktorke" a podobne.

didiana333
6. okt 2010

Keby Štúr čítal niektoré príspevky a videl dnešný moderný pravopis,tak sa odstrelí znova...chudák... 😀 😀 😀

magimary
6. okt 2010

a mňa ešte ničí (hoci viem, že to je vec niektorých slov. nárečí), keď niekto povie (aj mm to používa, aj naše deti niekedy povedia ako on): "polož to PRI stenu", "choď PRI cestu"...
akože nechápem, či sa títo ľudia neučili náš datív?!? 😨 😅 😝

didiana333
6. okt 2010

@magimary zase až taký detailista u nás "nem hrozí" 😀 😀 😀

Ako sa dá zvládať tolko detičiek??? Máš moj obdiv.... 😵 (sorry,mimo tému....)

mexx
6. okt 2010

Bozine, Mary, to je tiez z mojich oblubenych... Vety typu "pojdeme pri more" alebo ako moja kamoska hovori "pojdem pri halu alebo pri vodu", to ma uplne zabija. 😝

neumisa
6. okt 2010

@blovitc120 u nás na Moravě se zase říká "jdu do doktora" - to by mě urvalo 🙄

elixia
6. okt 2010

@neumisa to sa pouziva aj na vychode - do doktora, do kamaratky.. 🙂

didiana333
6. okt 2010

Tu sa hovorí "po nitránský" že STEŠ? (chceš?) NESTEŠ? (nechceš?) 😀 😀 😀 😀

mexx
6. okt 2010

Tak s tymi predlozkami, kedy pouzivat a kedy nie - mne vadi, aj ked niekto povie, ze hovori po anglicky alebo po slovensky... 😅 V beznej reci teda mi je to fuk, ale ked to vidim v knihach alebo v telke pocujem... 🙄

mexx
6. okt 2010

U nas zase sceš/nesceš...nehaj tak... 😀