Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

alamo
30. mar 2012

@ined77 😀 to je vyborne! Krome hrubek se mi libi ta poetika: ...blouznive koukala na monitor...

ined77
30. mar 2012

@alamo ...i mě to hodně zaujalo 😀 .

lenka3007
30. mar 2012

😕 čo to je "blouznive" ?

alamo
30. mar 2012

@lenka3007 to neexistuje ve slovenstine? Je to neco jako omamene nebo jako mit halucinace. 🙂

berenika39
30. mar 2012

@lenka3007 blouzníš třeba při vysoké horečce nebo ve vyšším stádiu opilosti🙂))...

lenka3007
30. mar 2012

@alamo
@berenika39 hehe už viem, dakujem, asi som dnes trochu zabrdzena, som to najprv nepochopila 😀 😀 😀

syslica
30. mar 2012

@jolinka Hick... no veru... hick....samozrejme, že hickam... aby sa na mňa potom nehneval, že mu upíjam z toho vínka, čo máme už 2 mesiace otvorené v chladničke... hick! ( 😝 😀 )

eaka
30. mar 2012

dva rovnake čiarky, ovulacija, po ovulaciji.. jedna autorka..no to bude tá cz-sk, čo tu už bola spomínaná.. 😉

eaka
1. apr 2012

clovek city, ze chce mat zodpovednost za svoj zivot sam...
😉
(no jo, žije v zahraničí...)

petkave
1. apr 2012

Dlhšie som tu nebola, ale hneď popozerám, čo je nové.

Okrem iného nová téma v sekcii Mama, oco, rodina:

Baby nesiba vam z toho stereotipu na materskej? (Nová)

petkave
1. apr 2012

@eaka a prišla som na to, že táto osoba ten svoj príbeh nakopírovala do viacerých tém 😵 Len škoda, že pri kopírovaní jej to automaticky neskontrolovalo gramatiku 😀

syslica
1. apr 2012

@petkave Však jej aj dali dobrý tip, ako jej bude šibať ešte viac: má si zaobstarať hneď aj druhé dieťa 😉 . A mimo jazykovú tému - keď jej "šibá" už pri jednom, čo majú hovoriť mamy s mnohými deťúrencami? 😕

alamo
1. apr 2012

Holky mate naky oblibeny plynky na noc?? Filipek stava cim dal driv ale asi pro to ze ma procurany totalne plyny:(

petkave
1. apr 2012

@syslica 😀 😀 😀

ikke
1. apr 2012

@alamo niekedy je zazrak, ze rodicia nezapisu meno svojho dietata na matrike s pravopisnou chybou...

petkave
2. apr 2012

Nejaká fanynka HP: 😀

Uz ako ma fakt s,,,,ze neska asi vipadne leo a niko naco pozerat ked furt dobre vipadaju

bodka13
2. apr 2012

@petkave ta ona asi z vychodu 😀 😀 😀 aj ja mám odtiaľ kamošku a tam sú všetci chlapy tvrdí 😀 😀 😀

petkave
2. apr 2012

@bodka13 V tomto prípade som sa zase raz zamyslela aj nad pointou, lebo nie je také jednoduché odhaliť ju. Autorka sa zamýšľa:
a. nad tým, kto zo súťaže vypadne a konštatuje, že nemusí pozerať túto šou, lebo všetci stále dobre vyzerajú.
b. nad tým, kto zo súťaže vypadne a že to aj tak nebude pozerať, lebo vždy dobre (dobrí) vypadávajú...

Alebo existuje aj nejaké c?

lenka3007
2. apr 2012

" máte niake skusenosti s ..."
😀 😀 😀 veľmi častý jav "niake"

petkave
2. apr 2012

@lenka3007 No veď to je predsa opozitum k slovu neake!

A predstav si ten rozhovor:
- Máš neaké skúsenosti?
- Nie, niaké.

Nádherný pohľad 😀

inkinka
2. apr 2012

@petkave nuž...

dobre vyzerajú
tí dobrí (čo dobre vyzerajú) vypadávajú
dobre vypadnú (tak, ako si to ona želá, tak na čo to má pozerať, keď sa to sľubne vyvíja aj bez nej)

tak ja mám zatiaľ 3in1, je to tak mnohovrstevnaté a mnohoznačné, že aj Shakespeare by závidel 😕

petkave
2. apr 2012

@inkinka ďakujem za zamyslenie a hĺbkovú analýzu 😵 😀

petkave
2. apr 2012

Mňa dnes bavia tie novovzniknuté témy:

Baby, aj Vas svrbelo telo pocas tehotenstve? - dáma to napísala takto 2x - aj v názve aj v komentári 😅

Žeby tehotenská roztržitosť?

eaka
2. apr 2012

@inkinka Ďakujem za vysvetlenie, pasuje najlepšie... nevedela som sa z toho vysomáriť.. 😉

eaka
2. apr 2012

Mama kúpila dcere na 15ste narodeniny
(minule sme sa tu bavili na tému poradových čísloviek..no a v baráku dolu na nástenke máme oznam tiež s takouto perličkou, akurát som ju od radosti, že sem mám zase čo pridať, zabudla... musím ráno kuknúť 😉 )

berenika39
2. apr 2012

@petkave fanynka HP (to nevím, co je, ale tipuji nějaká reality šouuuuu) zabodovala, mám poprskaný monitor 😀

ikarkulka
2. apr 2012

@berenika39 to bude hotel paradise, právě mi jedna kamarádka "brečela" na fb, že vypadl jakýsi leo, že na co ona bude koukat 😀

eaka
3. apr 2012

@ikarkulka júúúj, Leo vypadol...asi si dnes poplačem aj ja.. 😉

berenika39
3. apr 2012

@ikarkulka dík, mě první napadl hjůlit pakárd, ale nedáváalo mi to význam....je fakt že mě HP vypadává dost často, ale přece jen.... 😉
Tak jsem zase moudřejší...

bodka70
3. apr 2012

@eaka , no ak vypadol z okna, to je dosť smutné 😝 . 😀 😀 😀