Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

bodka13
21. apr 2012

@benne ja už dĺžne a mäkčene za chyby nepočítam,lebo veľa mamín tu píše bez diakritiky 😉
...ale ktovie, ako je v tom Chorvácku ?

benne
21. apr 2012

@bodka13 no ani ja... 😅 *niejaký*-nejaký, *typ*-tip, *chorvacku*-Chorvátsku, a bodka za nadpisom sa tiež nedáva

bodka13
21. apr 2012

@benne no vidíš to 😉 tú bodku za nadpisom som si vôbec neuvedomila a malé CH som zbadala až keď som to odoslala....už som asi zdeformovaná 😀 😀 😀

benne
21. apr 2012

@bodka13 už som sa zlakla, že to vezmeš, Bodka, osobne 😀 😀 😀 😉

alamo
21. apr 2012

řidičák nemám taky ale bus mi jezdí tak v pohodě akorád nevim kam mám dojed

😅

ined77
21. apr 2012

"nikdo z rodiny to nemněl" 😅

ined77
21. apr 2012

@petkave 😀 hned jsem si na tebe vzpomněla 😀
"tak primeros my sme zrušili kvôli môjmu "nepohodliu", nakoniec sme fičali na 12ks baleniach pepino"

petkave
21. apr 2012

@ined77 ježíííš, ja normálne rozmýšľam, že či si ma videla včera v Tescu, keď som nakupovala plienky, mlieko a kondómy 😀 Až potom mi udrelo do očí to moje obľúbené fičanie 😲

ined77
21. apr 2012

@petkave 😀 😀 😀

ikke
21. apr 2012

co dnes varit? (z inej stranky):
"Nastruhané cukety osolíme a necháme „vyplakat“ v sytku minimálne hodinu, najlepšie aj dve, aby sme sa zbavili šťavy (tu je to tajomstvo, aby sa nám recept podaril). Môžme prykriť malým tanierom, na ktorý položíme nádobu s vodou, aby sa vyvynul tlak, ktorý nám urýchli odkvapkávanie."

berenika39
21. apr 2012

@ikke vždyť je to jasné, tlačit třeba sylou 😀

ikke
21. apr 2012

@berenika39 co tam po syle, ale to sytko som desifrovala az asi na tretie precitanie 😅

bodka13
21. apr 2012

"skoro ráno priviezlo pošt.auto balíčky z novinami -máme v činžiaku obchod,tak tam to našej počtárke ráno okolo pol6 nechal a bol tam aj tan môj balíček" ...krásne nárečie ,pisateľka je zo Spišskej Novej Vsi

sharlotta
21. apr 2012

@ikke skoda, ze to "urychli" na konci to pokazilo... ☹

romcovaklarka
21. apr 2012

Dobry den děkuji že jste navštivyly moje inzeraty vše co prodavam je po mojich dětech nebo po me a manželovy nekdy se zde oběvy věci i od kamaradek ceny jsou nizke postovne učuji dle česke pošty a nekdy platim poštovne napul svamy při odberu vice věci najednou. rada vam vše přeměřim a podrobeji opiši v připadě zajmu. baliky obyčejně posilam na vaše ryziko děkuji a doufam ze si něco vyberete 🙂 petra

berenika39
21. apr 2012

@romcovaklarka tak tohle je hláška roku🙂.

jijitka
21. apr 2012

@romcovaklarka zn. případně vyměním za Pravidla českého pravopisu nebo hodiny doučování češtiny 😀

alamo
22. apr 2012

Nám lékař na orl řekl že když je to vyrové tal se antibiotika nedávají

Dobre, tak az budu nakazena sovou, tak si nebudu brat antibiotika. 🙂

bodka13
22. apr 2012

origynal zn.Marvel 😕

inkinka
22. apr 2012

😕 Rozprávajte banálne vecy 😕

alebo skôr kecy?

bodka13
22. apr 2012

"Ako ste sa s tym vysporaduvali?" ....kam na tie slová chodia 😕 😀

syslica
22. apr 2012

Na TA3 ponúkali v priamom prenose i zo záznamu každému, kto si nechal vyveštiť, AMETIST 😝 😀 .

ined77
23. apr 2012

"Pokud zjistíš, že tě výtok svědí, pálí, řeže nebo je nažlotlý či jinné barvy" 😅

bohužel to není překlep 😝 😅

ined77
23. apr 2012

"Už mám skušenosti"...
stejná osůbka 😅

vefi89
23. apr 2012

@bodka13 od Martinky z Turca predsa 😀

ined77
23. apr 2012

"PARÁDNÍ LEGÍNKY RYFLOVÉHO VZHLEDU" 😅

ikke
23. apr 2012

"chorvacko" sa vracia... 😝 🙄
Kam s detmi do Chorvacka na piesocnate palze

uctovacik123
23. apr 2012

Ahojte, môžem sa pridať? Milujem túto tému, chodím tu len tak nazerať.... 🙂 a smiech sa mi mieša s plačom, lebo neviem, čo je vhodnejšie 🙂))

petkave
23. apr 2012

@ikke ako vyzerajú cukety, keď sú vyplakané? 😀
@bodka13 moja nebohá stará mama tiež vždy 13. v mesiaci čakala "počtárku" 😲
@uctovacik123 ahoj, vitaj a prispievaj 😵

petkave
23. apr 2012

😝 Konecne doma s nemocnice joj este sa dat trosku do kopy a bude super 😝

Tú zlú predložku neriešim, ale baba príde z nemocnice a ide rovno do kopy? A kopy čoho? 😀