Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

berenika39
24. apr 2012

@petkave yný 😀

eaka
24. apr 2012

@berenika39 tak nad toto tu ešte nebolo!!!

inkinka
24. apr 2012

Všimli ste si tu aj inde, ignorovanie veľkých písmen na začiatku vety? Ignorovanie medzier po bodkách a čiarkach, alebo dávanie medzery pred čiarku? Je zbytočné zdržiavanie stlačenie shiftu pri novej vete? A nie sú zbytočné aj medzery, čiarky a bodky, nie je to prepych venovať im toľko vzácneho času? Zrušme interpunkciu. apotombudemematdotcasunatoabysmemohliposebelustitcosmenapisaliachoditkocnemupredpisovatsistalelepsieokuliare

jijitka
24. apr 2012

@inkinka uf, s očima přilepenýma k obrazovce jsem úspěšně vyluštila 😀

jijitka
24. apr 2012

@petkave a já bych toho "stretkopopa" neléčila. Takový streptokok, to má kdekdo, ale stretkopop musí být rarita 😅

petkave
24. apr 2012

@jijitka a ešte keď je trojhviezdičkový 😀
@eaka ak je to reakcia na príspevok z 12:23, tak to nie je citát, iba komentár od @berenika39 😀 Lebo ona dáva citáty do takýchto úvodzoviek 😝 xxx 😝

jijitka
24. apr 2012

Před chvílí jsem narazila na nové téma - docela smutné, paní se dostala do situace kdy ji měsíc před porodem opouští manžel, A nepochopila jsem, proč k tomu někdo dá "To se mi líbí", jinak žádnou reakci, radu nebo odpověď. To je někdo tak omezený, že se mu tohle líbí? A to není poprvé, co jsem se s tím setkala ☹

eaka
24. apr 2012

@petkave nebola to práve berenika, kto tu zavádzal "komentár" a "citát"???? Ja to pre ňu dodržiavam, kurník šopa!!! 🙄 🙄 🙄

😉

lenocka84
24. apr 2012

@inkinka a celkom dobre sa to čítalo 😉 😉 😉 😉
Ktovie čím to bude 😀 😀

berenika39
24. apr 2012

@eaka dodržuju, dodržuju, každý citát dávám mezi dva 😝 . Nebyly dva 😝 , nebyl to citát 😀 😀

berenika39
24. apr 2012

@jijitka Já už jsem to tu jednou psala, že je to podivnost, to "líbí se mi" u spousty příspěvků...ale bylo mi řečeno, že to vlastně znamená ČETLA JSEM TO...ale máš pravdu, je to na hlavu postavené.

petkave
24. apr 2012

@jijitka veď preto tu bolo už navrhované, aby sa vymyslelo aj nejaké neutrálne tlačidlo, niečo ako ROZUMIEM, CHÁPEM, BERIEM NA VEDOMIE 😲
@eaka preštuduj si pravidlá Berenikinho prispievania 😀 , ešte to celkom dobre neovládaš 😀

kvojtanikova
24. apr 2012

@jijitka inak aj ja som dnes videla taky divny napis - tema bola " Cakam 2. postihnute dieta" a kedze medzitym sa danej osobe podarilo to vyriesit, napokon ma zdrave dietatko, tak pod tym bol najnovsi komentar: "GRATULUJEM!!!" lenze na obrazovke bolo pochopitelne vidno len prvu a poslednu vetu, tak mi to prislo dost zvratene...

jijitka
24. apr 2012

@petkave @berenika39 taky už mě napadlo, že by tu mělo být něco vyjadřující opak. Častokrát jsem narazila třeba na krátkou zprávu, nechtěla jsem k tomu nic psát, ale ráda bych nějak projevila pochopení nebo politování 😔

petkave
24. apr 2012

@jijitka ja potom radšej napíšem komentár "nepáči sa mi to". A neklikám na nič.

berenika39
24. apr 2012

@petkave a mě to zase svádí napsat něco ironického nebo jízlivého, ale odpustím si to, no....tím myslím bezduché hlášky. Pokud je to něco citlivého, bud napíšu dvě tři normální slova, nebo nic....

Zkusme navrhnout nahoru, at něco takového přidají?

petkave
24. apr 2012

@berenika39 ale veď ja tiež reagujem na také niečo iba minimálne. Presne, ako píšeš, načo bezduché hlášky... 😅 Mám taký dojem, že už sa to pretriasalo a admini to zatiaľ zavrhli.

jijitka
24. apr 2012

@berenika39 někdo to mateřství holt prožívá tak, že se ve krátkých zprávách musí pochlubit každou lžičkou spapané mrkve a vykakaným hovínkem - v lepších případech 😅 Taky mám sto chutí na to odpovědět, ale říkám si, že každý jsme nějaký (lidi dělíme na blbé a pitomé 😀 😀 ).
Myslela jsem spíš situace jako nehody, úmrtí v rodině, nemoci atd..

berenika39
24. apr 2012

@petkave dobrá, budu lajkovat je v opodstaněných případech 😀 . přiznám se, že toho tu moc nečtu, prolítnu svoje oblíbené a to, co mě zajímá, ale že bych se nořila do alb, krátkých zpráv a tak - na to čas nemám🙂. Tak at si píše kdo chce co chce 😀

berenika39
24. apr 2012

@jijitka jj, rozumím ti.

petkave
24. apr 2012

@berenika39 ja si občas čítam krátke správy - prvú stranu, čo ti vyhodí, keď si dáš fotoblogy. A občas nájdem nejaké perličky, tak ich sem hodím 😀 Ale aj s tým bude zrejme koniec, keď nastúpim do práce, tak si ma ešte užite, kým som tu 😀

berenika39
24. apr 2012

@petkave no to já právě už zapojená jsem 😝

inkinka
24. apr 2012

Tu je praktická ukážka toho, o čom som písala:

a ,teraz mam skoro 38,2 male deturence,

alamo
25. apr 2012

doufám že už mi ty kraťásky konečně přijdou když o výkendu má bejt pažák ;)

eaka
25. apr 2012

@alamo že pažák!!! 😀
je tu slabý výber smajlíkov... ☹

berenika39
25. apr 2012

@alamo třeba tam chybí R, jako pražák🙂)))))....a nebo mateřská demence, paní šišlá po dítěti🙂)))

petkave
25. apr 2012

@inkinka ja som si to preložila takto: Mám zvýšenú teplotu 38,2 a malé deti 😀 Potom som sa zamyslela, že to asi znamená, že má 38 rokov a 2 deti 😀

eaka
25. apr 2012

@petkave vidíš, tak toto som v tej vete vôbec nenašla, ja som to tiež pochopila ako teplotu, akurát som nevedela, že kto ju má, či ona, či deti.. 😉

berenika39
25. apr 2012

@petkave
@eaka
Já jsem rozhodně pochopila, že má teplotu a k tomu malé děti.....te´d to čtu znova, a varianta věk+počet dětí je taky ok...tak si vyber🙂

jijitka
25. apr 2012

@inkinka "deturence" znamená malé děti?? 😲 Já si tu celou dobu lámu hlavu nad tím, co je to za lékařský výraz.
Já jsem tedy úplně mimo, protože jsem to chápala, že má teplotu 38,2 a malá deturence je nějaká vada 😅