Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

petkave
6. máj 2012

@bodka70 Ahááá, takže aj mi to tak budeme robyť, abi bolo veselo?

bodka70
6. máj 2012

@petkave , nyet nad orygynalytu 😉 😝 😀 😀 😀 😀

petkave
6. máj 2012

@bodka70 ale tak toto zase vizerá, ako kebi ty nyekto vitrhol mäkké Y z klávesnyce 😀

bodka70
6. máj 2012

@petkave , zlé slová som asy vibrala 😉

no ale už dosť, lebo si ešte na to zvyknem 😝

berenika39
6. máj 2012

@bodka70 vi se my snad zdáte, kdibiste laskavě mohli přestat s tím mistyfykováným....děkujy

petkave
6. máj 2012

@berenika39 @bodka70 dobre, teraz vážne... normálne mi to dalo zabrať, kým som to napísala tak, aby to vyhovovalo pravidlám pravopisu tej pany konykárki 😅

berenika39
6. máj 2012

@petkave no já si slovo "mystifikace" musela napsat nejdřív správně, pak ho napsat v reversu a pak smazat to správně. to bychom se daleko nedostaly....

petkave
6. máj 2012

@berenika39 Veď práve v súvislosti s tým slovom ma napadlo, že si teda borec, keď si to dala. Ale keďže si prezradila svoj postup, tak musím povedať, že sme na tom asi rovnako 😵

berenika39
6. máj 2012

@petkave není nad upřímnost. musela bys mě vidět, jak jsem tu dumala, jaká ta i/y tam vlastně jsou - nakonec jsem ztratila přehled, co je ok a co ne, a uchýlila se k tomu podlému činu 😀

inkinka
6. máj 2012

😝 😝 Lenže mi máme svoje merítka a nás hocijaký francúz, či američan len tak ľahko nedobehne! 😝 😝

ani nemusí, pán sudca dobehol sám seba na verejnom blogu 😔

petkave
6. máj 2012

😝 tema interupsii 😝

Že ups 😀

bodka70
7. máj 2012

hľadá sa dobrý krčiar v Košiciach....

ešte dobre, že dotyčná nehľadá gynekológa 😝 😀 😀 😀

berenika39
7. máj 2012

@bodka70 co je špatně na krčiar? u nás se hovorově říká krčař.

inkinka
7. máj 2012

@bodka70 tiež poznám krčného aj krčiara, aj doktori tak hovoria

bodka70
7. máj 2012

Babka v nemocnici sa pýta okoloidúceho doktora":Synček, kde je tu očiar?"Očiar, babka, na druhom poschodí!"-"A ušiar?"-"Tiež na druhom!"-"A ty si aký doktor?"-"Po vašom babka, p...iar!"

@inkinka
@berenika39 ále nič, ja viem že je to hovorový výraz, i keď nie je spisovný, len ma pritom vždy napadne tento vtip 😉 😀 😀

berenika39
7. máj 2012

@bodka70 aha 😀 tak ten neznám. proto tak tupě reaguji. děkuji za vysvětlení 😀

inkinka
7. máj 2012

@bodka70 no ja som sa hlboko zamyslela, prečo je dobre, že nehľadá gynekológa, ale teda TOTO mi naozaj nenapadlo 😕 😀 😀

bodka70
7. máj 2012

@inkinka
@berenika39 , treba viac zapojiť fantáziu 😉 😀 😀 😀 😀

berenika39
7. máj 2012

@bodka70 i já nad tím dumala...hledala jsem spojitost...nic. člověk se pořád učí 😀

inkinka
7. máj 2012

@bodka70 no veď to, neuvedomila som si poriadne, v akej téme som 😀 ale polepším sa, sľubujem 😅

bodka70
7. máj 2012

@inkinka
@berenika39 - jazykové okienko plní predovšetkým vzdelávaciu funciu - veru tak. Komenský by sa tešil 😀 😀 😀

lujza123
7. máj 2012

ja síce tiež dávam tomu slovenščynovi na frak tak by som si nemala moc robiť srandu ale nedá mi to sem nehodiť.......nemam pracu neviem si ju najs všade ma odbijaju a mna to trapy....ked som mal 2eura....za euro som utekal kupit vyživu....a za to druhe euro??? chcel som spravit 10....20 eura...ako??? hracie automaty.....chodil som ako posledný žobrak hrat a stale som mal štastie....spavit z jedneho eura 30eur....potom 50 eur....bol som rad lebo nehodil som ako druhy ludia to roby že celu vyplatu rozbyju na tej hre....nie.....ja som taky nebol....ja som bol rad ked som hodil euro.

petkave
7. máj 2012

@lujza123 fúha, toto si dúfam nenašla na MK 😅

berenika39
7. máj 2012

někdy snaha předchází pád....
😝 pokud jse vlezete do tohoto je to nármální 😝

miskakyska
7. máj 2012

,..sa mi vlasy ježia,keď baby v diskusiach tie y/i cápu ako im pasuje..ale som ticho,lebo už som raz tak veľmi 1dnu dotyčnú osobu tak stráášne prestrašne urazila,že až! :o)

miskakyska
7. máj 2012

..zabudla som na pozdrav..pardón..tak ahojte!..aby som medzi Vás nevtrhla ako teliatko..

bodka70
8. máj 2012

"Uš sme mu kupily skoro všetko retiasku,kavovar atd"

tak táto pani i/y v texte nezamieňa, no zrejme jej niekto vytrhol z klávesnice "z" a "ž" 😝 😉 😉

ikke
8. máj 2012

"aky rozdiel je v detskej parke a sunke?"
v teme, ktora za 10h existencie zdvihla tlak tolkym ludom, ze ma uz 6 stran 😝 a ja som si dnes v noci taaak dobre pospala 😀

inkinka
8. máj 2012

@ikke veľký 😉
ale niekde tak hovoria, párka 😀 chceš na raňajky párku? 😀

ikke
8. máj 2012

"ja sa holim len pod pazuchami a zasadne muzovym elektrickym strojcekom phylips"

@inkinka tu, kde byvam, sa "parka" hovori vetrovke 😀