Pravopis, gramatika - koníkovské jazykové okienko

zade
27. aug 2008

Ja neviem, nechcem to zle napisat ani nikoho urazit, no neskutocne ma to vytaca, ked vidim, ako tu niektore dievcence neovladaju pravopis. Napr. ked som chcela malickej kupit cez bazar nohavice, ani neotvorim link s oznamom "predam ryfle".
Proste katastrofa! Som ucka na I.stupni a je to ozaj skoda. Fakt - v mailoch a esemeskach je vidno, kto ma kde zakladnu inteligenciu.
Aky je vas nazor???

jijitka
20. aug 2012

@reanda @tvojezlatko díky vašim posledním příspěvkům jsem si právě poprskala monitor 😀 😀 😀

tvojezlatko
20. aug 2012

@jijitka ved to uz co je ;) sa tu smejem aj ja ;) ale mne sa najviac rata to, ze ako to ludom vadi, ze ich niekto opravi...keby sa snazili pisat poriadne ale radsej sa budu hadat ;)) ale menstrulacia ma dostala ;)

pajenka
20. aug 2012

@berenika39 Čteme stejné KZ 😉

tvojezlatko
20. aug 2012

"Ešťe bycikla" sme zabudli ;)

iviatko
20. aug 2012

baby, ja len krutim ocami... staci mrknut na najnovsie kratke spravy... niekedy fakt odpadavam.

iviatko
20. aug 2012

@tvojezlatko na to som myslela prave a "ešťe"

berenika39
20. aug 2012

@tvojezlatko neeeeeeeeee...najdou se tu perly, ale tohle je hlášení 😀

tvojezlatko
20. aug 2012

Ale stoji za to "este ma bolly ten zub" ..."koly tomu my vymazali statusi" ..."a tolko nazorou a chlapou a maminki " ;)))

tvojezlatko
20. aug 2012

Ako sa "hovory z gratiky som neni vyborna" a ked sa "pomyly tak koly" ....sa mi to neda ani napisat ;))

tvojezlatko
20. aug 2012

Na FB je jedna super skupina ze "my a mi je ku.va rozdiel" a tam su fotky napisov, a to tiez stoji za to ;) som raz objavila "lokše masťené"

sova33
20. aug 2012

Já jsem dnes jela autobusem a řidič byl asi vyznavačem bonmotů a vtipných a moudrých citátů. Měl jich tam vylepených cca osm. Jedním z nich byl i ten klasický Werichův "Když už člově jednou je ..." Jenže problém byl v tom, že přepisovatel a šiřitel těch textů zřejmě neslyšel o interpunkci, takže si dovedete představit, jak to asi dopadlo 😝 Měla jsem sto chutí vzít červenou pastelku a těch asi deset čárek, co mu tam chyběly, dopsat. Podotýkám, že to bylo na čestném místě v autobuse MHD, každému na očích.
A další jev, který zřejmě část populace neuznává - shlédnoutXzhlédnout (asi desetkrát tu za poslední dobu někdo shlédnul nějaké album nebo film, ani nepíšu konkrétní případy, protože je jich jako máku).
Poslední postřeh dnešního dne - ignorace rozdílu viděl JI a dl JÍ to (takže často se dočtu, že jí viděla před domem)

jaja01k
21. aug 2012

Jedné mamince se syn zakousl do palce u nohy: "Ještě teť to bolí."

berenika39
21. aug 2012

😝 hurá na prodloužení výkend na Kokoříncko 😝

petkave
21. aug 2012

😝 Odkiaľ novú striežku na vaničku kočíka 😝

To bude asi nejaká strieška pochádzajúca zo Striežoviec. 😀

petkave
21. aug 2012

😝 hnustny zeleny hačik 😝

bodka13
21. aug 2012

@petkave ale možno bol úžastne zaujímavý 😉

petkave
21. aug 2012

Krásny preklep:

😝 Sukničky veľkosti S a M,na donosenie ,ja nevyžijem........ 😝

bodka13
21. aug 2012

@petkave tak si si hneď objednala,že 😕 😀 😀 😀

petkave
21. aug 2012

@bodka13 tiež sa bojím, že nevyžijem, tak radšej nie. Počkám do prvej výplaty - tá bude v októbri. Dúfam, že ich pani ešte bude mať 😀

pajenka
21. aug 2012

Jedna paní doporučovala druhé nějaké místo na Šumavě, ale jestli ho zametá už druhý rok, tak to asi nebude nic moc 😀

😝 je to tu super, smetu už druhý rok, nachází se to .... 😝

tvojezlatko
21. aug 2012

kapslove plienky, truzove tricka s 2tym efektom....

tvojezlatko
21. aug 2012

"si zobral dolenku, so sexu nic nebolo a skvor ci neskvor to bolo psychycky narocne pre silnu zahu"

tvojezlatko
21. aug 2012

"hystorka o tom ako som frajerku zoznamil rodicom"

tvojezlatko
21. aug 2012

"som sportove vtrtidlo"

tvojezlatko
21. aug 2012

Debata o spevakoch "..su dobri ale az po Majklovi...to je kto??....sak som chcela ist na koncert, kamos skoro kupil listky ale umrel.... Teda Jackson ...."

berenika39
21. aug 2012

😝 si tam vybrala snad osm různých tytulů k vánocům 😝
(řeč je o knihkupectví!!!)

berenika39
21. aug 2012

😝 byl tam gestacni vacek a zaloutkovy vacek 😝

nice202
21. aug 2012

pridavam aj ja nieco: "dokonca som si styhla vyčistiť aj moje pokazene zuby ežšteže mam take užastneho manželika"

petkave
21. aug 2012

Fúha, dievčatá, dnes je to zase total-brutal. 😀 😲

suezana
21. aug 2012

nehcel dudu sam mi dal ze nehce a zaspal bez dudu 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ach 😖 😖 a mladá baba - resp. fotoblog 🤐 🤐