Prečo mi oprane prádlo nevonia?

deanna957
2. okt 2019

Baby, potrebujem poradit. Mame 1 rok staru pracku a susicku AEG. Od zaciatku pradlo po oprani iba trochu vonia, a ked to vyvesiam na balkon ci dam do susicky, nevonia, niekedy az trochu smrdi, ako jeby dlho stalo vo vode. Pradlo vyberam hned po doprani, pouzivam tekute pracie gely, davam ich priamo do bubna, avivaze uz davam ooovela viac ako sa odporuca. Pracku min.. 1x do mesiaca pustam na 95st, cca 1x za 2 mesiace cistim cisticom na pracku. Nadrzka na praci prostriedok je cista, filer dole tiez, uz som z toho zufala. Stava sa to od zaciatku, nevh pouzivam. cokolvek. Na balkone citit pradlo. susedy z vedlajsej bytovky viac ako nase :( Co mam robit este??? Dakujem za pomoc 🙏🙏🙏🙏🙏

lula313
2. okt 2019

@deanna957 nedavat tekuté prášky, z nich sa vraj usádza tuk v pracke a z toho zvykne pradlo až smrdieť. Pozitívnu zmenu zaznamenas 1-2 mesiace potom, čo budeš pouzivat klasicky prach.

alilka
2. okt 2019

@lula313 Ja používam len tekutý,keďže prach sa mi neraz na tmavom nerozpustí a šaty mi voňajú krásne..
@deanna957 samozrejme do sušičky má ísť oprate len v prasky bez aviváže..

siska25
2. okt 2019

@deanna957 mna len zarazila ta avivaz. Pri kupe susicky som bola predajcom dorazne upozornena, ze avivaz sa pri susicke pouzivat nesmie. Vraj sposobuje v nej nejake usadeniny ( neviem prese) a moze ju uplne odstavit. Co je na tom pravda neviem, avivaz nepouzivam odkedy mam susicku. Pouzivam gel na pranie. Je pravda, ze pracka je casto zanesena a smrdi aj po cisteni ( je vsak stara 7 rokov a denne periem aj 2x, tak sa necudujem), pradlo mam vsak vonave. Mne nepride nejako extra ( uz som zvyknuta na tu vonu), ale vsetci sa ma pytaju v com periem, ze mam vsetko makke a vonave. Moc som asi neporadila, jedine teda skusit vymenit ten gel za prach.

alilka
2. okt 2019

@siska25 Usádza sa to na senzoroch a tie keď odídu sušička je odstavená 😊

deanna957
autor
2. okt 2019

@siska25 teraz ked bolo teplo, vesala som vonku a vysledok ten isty, ked veci uschli, vobec nevonali :( S tou avivazou do susicky to nue je idealne, viem, len uz som zufala. Pracka a susicka vobec neboli. lacne, a vysledok nulovy :(

sajuli
2. okt 2019

@deanna957 a skusila si ocot do prania?

deanna957
autor
2. okt 2019

@sajuli ano, casto pridavam trochu do prania, aj nim v nom cistim pracku na 95st :(

edithp
2. okt 2019

Ako dlho sa ti perie prádlo, keď pustíš práčku a na akej teplote peries?

79viktoria79
3. okt 2019

@deanna957 vymen gel za prach,precisti pracku..

mravvcek
3. okt 2019

Ja to iste,mam samsung a hroza

00kvetinka00
3. okt 2019

https://www.vonavydomov.eu/oleje-100-ml/olejovy...

Zopar kvapiek do prania a je to jemnucko citit ...ale naj je do susicky kolegina ma jednu hubku na riad odstranila s nej ten draplavi vrch a na to nakvapka par kvapiek tohoto produktu ..... ked pracka susi voni s toho cely dom (pri suseni pusta von vzduch ta susicka je to citit) a aj to pradlo krasne prevonia .........

Ja susicku nemam cize v pracke ked to dam vazne jemnucko len ccitit ta susicka je na toto naj ....

deanna957
autor
3. okt 2019

@edithp farebne na 40, biele a uteraky, postelne na 60, utierky na 95. Podla toho aky program, cca 1.5hod

tilko
3. okt 2019

V DM predavaju take vlhcene utierky do susicky. Denk mit. Ale tym vyriesis asi len vonu pradla....

galioska
3. okt 2019

Zistiť aj vodu, či nieje moc zelezita, pridávať ocot odstraňuje kameň aj z prádla, ono sa to nezdá ale na tu aviváž sa ukladá kameň tiež, potom prádlo smrdí a to platí aj napr pri vlasoch je dobré si občas preplachnut octovou vodou...
Urob si týždeň dva kedy dáš prášok s octom bez aviváže, aviváž v sušičku neurobí nič, len akurát v sušičku sa tá vôňa teplom vyparí...

3petka
3. okt 2019

@deanna957 to bude tými gelami. Treba kde tu použiť aj normálny prch. A ja som si zvykla dávať dokopy trochu prachu a pre vôňu tekutý. A už nemám taký problém. Ale pracku dávam raz za mesiac na 90 či už samotnú alebo s pradlom.

simca06022011
3. okt 2019

No ja neviem niekde bude chyba. Skús dat prach do dávkovača a nie bubna, skontroluj dávkovanie a aký prach používaš? Od začiatku to robí? Ono keby smrdela práčka bolo by to na "práčku" ale smrdí len prádlo? Vždy všetko? Prípadne vyskúšat raz môžeš ešte extra plakanie. Nedavas veľs prádla? Nerobím žiadne z pokusov hore písaných s prackou s keď nemám zlý prach tak prádlo nesmrdi.. ( ja napr zásadne nelejem ocot do práčky a ani ju mesačne nepúšťam na 95... Používam výhradne čistič na práčku určený. A aviváž používam pomaly v lyzicovom množstve. Aj do sušičky. Zo sušičky ale voňať nebude, na to treba vône priamo do sušičky )

erickatt
3. okt 2019

@galioska nam asi tri krát povedali ked sme kupovali, aviváž keď dáš prádlo do sušičky NIE!!
@deanna957 skus kupit prach a používať ten... Nemate svoju studnu náhodou??

galioska
3. okt 2019

@erickatt a čo akože teraz? Ja mám sušičku 13 rokov a nič sa nedeje, aviváž dávam a dáva x ľudí, x ľudí niečo povie a každý má na to iný názor skusenost

erickatt
3. okt 2019

@00kvetinka00 skúšala si aj ine vône??

79viktoria79
3. okt 2019

@simca06022011 aj ja pouzivam avivam,nie za plny vrchnak ale trošku

asfodelka
3. okt 2019

@deanna957 skus pozriet program pracky. Ak ma predpierku a Ty davas prasok do bubna odide s predpierkou a v prani Ti nema co vonat. Ako pise aj vyssie jedna rada skus pouzit davkovac. Plus nepreplnuj pracku a ak mas tvrdu vodu treba viac gelu na pranie.

eliska13
3. okt 2019

@deanna957 A nemôžeš byť na vôňu svojho prádla len zvyknutá?aj ja mám pocit, že prádlo necítim a kamarátka sa má spýtala aký používam prášok😉
Do sušičky dávaj tie navonane utierky.Ja tiež používam aviváž do sušičky, nijak extra nič necistim
Skús teda vymeniť prášok, ak práčka bežne bez prádla nesmrdi nemôže to byť zanesenou prackou

basska_b
3. okt 2019

@deanna957 Skús experimentovať. Zmen praci prášok, daj menej prasku, nedaj žiadnu avivaz. Zvyšovanie dávok chémie môže práve spôsobiť opačný efekt. Oper svoje veci oddelene od mužových. Ide aj o to, z akých materiálov sú veci. Je to lacnejšie ako nová práčka. Inak je asi chyba v pracke, keď všetky druhy prádla a pri všetkých postupoch smrdia. Možno má prácka programovú chybu a nechá pradlo v určitom bode dlho stať vo vode.

annkajanik
3. okt 2019

Ja má ten istý problém ale myslím ze to je tým ze už keď vesame to prádlo sa na dýchame a potom ta vôňa s nami nerobí nič preto stále meníme avivaze skúsila som prášok zostával na šatách tekutý vseliaky nič moc.. Už neviem čo dať 😁

lulabelka
3. okt 2019

Aj nam to robila pracka, ked som používala gél a nie prach. Pracku som vyčistila zvnútra Savom, prešla som na prach a periem s predpieranim. My sme časťou využívali odložený štart, ráno sme naložili pracku pred odchodom z domu, nastavili pranie o xy hodin a ked sme prišli domov, bolo opraté. Ale chyba, po čase začala pracka smrdieť - lebo najprv bolo špinavé prádlo zavreté v práčke kým začala prať a potom zase nie vzdy sme prišli presne z dopratim, čiže zase tam stalo nejakú dobu mokré prádlo. Toto uz robíme len vo výnimočných prípadoch, aj ked to šetrilo cas

oli18
3. okt 2019

Pracie pripravky nie su na to, aby pradlo vonalo, ale aby sa vypralo, prip od avivaze zmaklo. Ak das pripravkov podla navodu, co zrejme aj robis, pradlo sa dokladne vymacha, preto ti nevonia. Ak to s niecim prezenies, ostane ti to v pradle a potom ti to vonia. Neviem, o co ti ide, ci o vonu, alebo o to, aby v pradle neostali zvysky chemie. Ja vesiam pradlo von (ak to pocasie dovoli) a mam rada, ak mi pradlo vonia za slnkom, za vetrom.

simca06022011
3. okt 2019

@annkajanik nooo ja môžem len tekutý, nosili mi z de a at. Ale teraz som ostala bez a už dva týždne fungujem.na dm denk mit. A úplne super. Ariel som z tesca oľutovala úplne šedé hnusne prádlo som mala 😔 a to aj včera som oprala 8 práčok, čiže ja fakt veľa periem....

simca06022011
3. okt 2019

@oli18 ale jej smrdí zatuchnuto... Čiže niekde bude chyba... To mne nesmrdi ani keď ma 4 hodiny čaká v práčke oprate...

simca06022011
3. okt 2019

@lulabelka odložený štart je náhodou super. Ale napr ja mám v návode na práčku že tento sa nepoužíva s tekutým prachom, ani napr. Vanishom atď. Buď používat automatické dávkovanie (čo každá nemá) alebo treba prášok. A asi záleží aj na zmykani...mne keď vyzmyka s 1600 otáčkami, tak to prádlo je proste iba vlhké a nesmrdi a bežné ma čaká dlho v práčke. Moja mamina zo zvyku a zásadne zmyka na 1000 a prádlo mokré, jasne hneď vešia inak smrdí.

annalena
3. okt 2019

aj mne smrdela pracka zatuchlinou, avivaz nepouzivam davno, len ocot, vyskusala som vsetko mozne, zmenu prachu, ocot a sodu do bubna, vysoke teploty Xkrat, precistenie filtrov, hadic, nic nepomahalo.... az som kdesi vycitala 2 tablety do umyvacky hodit do bubna pracky a pustit na 90 stupnov . Odvtedy nemam problem, opakujem to tak raz za pol roka.