Prečo mi oprane prádlo nevonia?

deanna957
2. okt 2019

Baby, potrebujem poradit. Mame 1 rok staru pracku a susicku AEG. Od zaciatku pradlo po oprani iba trochu vonia, a ked to vyvesiam na balkon ci dam do susicky, nevonia, niekedy az trochu smrdi, ako jeby dlho stalo vo vode. Pradlo vyberam hned po doprani, pouzivam tekute pracie gely, davam ich priamo do bubna, avivaze uz davam ooovela viac ako sa odporuca. Pracku min.. 1x do mesiaca pustam na 95st, cca 1x za 2 mesiace cistim cisticom na pracku. Nadrzka na praci prostriedok je cista, filer dole tiez, uz som z toho zufala. Stava sa to od zaciatku, nevh pouzivam. cokolvek. Na balkone citit pradlo. susedy z vedlajsej bytovky viac ako nase :( Co mam robit este??? Dakujem za pomoc 🙏🙏🙏🙏🙏

julia2018
3. okt 2019

My máme Samsung, periem len s tekutým s obsahom Marseilleskeho mydla, dávam možno polovičnú dávku, nedávam ani avivaze. Mne to vôbec nevonia. Každých 40 praní mi nabehne upozornenie, nech dám program na čistenie práčky, ten dávam bez akýchkoľvek prostriedkov. Bielizeň vždy čistá, voňavá.
Moja mama má asi rok LG práčku i so sušičkou a minule som jej vešala bielizeň, no strašný smrad. Ona bola totiž zvyknutá na klasickú automatickú zvrchu plnenu, kde dávala vždy oprať bielizeň a ešte extra program plachania s avivažou. No na tých nových prackach to evidentne nefunguje. Proste to smrdí

lienockamalicka
3. okt 2019

Mne to robilo tiez. Pouzivam stale gely, no minimalne raz do tyzdna periem na 90stupnov a vzdy po prani necham otvorene dvierka na pracke aj suflik na prasok. A odvtedy mi pradlo vonia 🙂 Naucila som sa prat bavlnene postelne pradlo na 90stupnov a bavlnene uteraky na 90stupnov na kratky program 🙂 Ozaj a este ku gelu pridavam kalcinovanu sodu!

selema
3. okt 2019

@deanna957 ja som rovnako háklivá na vôňu prádla 😉 Bežne používam aviváž a suším v sušičke a je to ok.
Ani mne prádlo nevoňalo, tak to robím tak, že:
Prádlo dám prať/používam prach, nie tekutý. Keď mi doperie, dám aviváž a prádlo dám ešte preplákať už len s aviváźou. Potom mi krásne vonia. A vysuším v sušičke.
Používam lepšie aviváže/Silan, Coccolino, nie tie "lacné" ako Tesco a pododne.
Manžel aj deti mi často hovoria, ako krásne im vonia prádlo, keď si ho idú obliecť ☺
Inak dostať aj vonné utierky do susičky/ Coccolino a DM.
Vyskúšaj, snáď som pomohla 🙂

slamka555
3. okt 2019

Urcite to bude tym gelovym pracim prostriedkom ! ;) Tiez som to postrehla , doteraz sme pouzivali len prachovy a pradlo krasne vonalo aj bez avivaze, no ako sme zacali davat gelovy .. tak vobec nevonia ! :/ Takze , urcitec sa zas treba vratit ku prachachovemu ;) P S. : Tiez susim v susicke 🙂

oli18
3. okt 2019

@simca06022011 mozno by to chcelo sa opytat opravara praciek, ktory ma kazdu srubku v malicku😀

79viktoria79
3. okt 2019

@selema nahodou cierne tesco vonia krajsie ako silan 😃

lulabelka
3. okt 2019

@simca06022011 áno, je super, my sme to využívali veľmi často, ale ako som pisala, v poslednej dobe po otvorení pracky bolo cítiť “puch”, tak sme to obmedzili. A veru môže byt, ze sme zrovna vtedy používali gél

simca06022011
3. okt 2019

@julia2018 mojej mame tiež, ale vies kvôli čomu u nas? Ona tam naleje deci dva a aviváže a prádlo jej ostane zlepene 😁 darmo jej vysvetľujem, že sú to koncentráty . Ono programy predpranie a extra plakanie su pri nových prácach zbytočne.. ak fakt nejde o nejaké extra špinavé veci (čo si n viem predstaviť 🙂)

00kvetinka00
3. okt 2019

@erickatt este nie ale tato je paradna .... vsetky kolegine tuto jednu mame

raffaella
3. okt 2019

Vycisti pracku este raz a rovno vyhod vsetky pracie gely a kup si Ariel alebo Persil prasok (ak sa ti da, skoc do Rakuska a kup tam). Ak gel, tak len vynimocne ked napr. vlnu potrebujes prat alebo perie. Avivaz pouzivaj s kludnym svedomim, tieto nazory ze do susicky avivaz nesmie ist je cisty hoax, nikde v navode to nie je zakazane a tento nazor citam iba na slovesnkych strankach.

simca06022011
3. okt 2019

@raffaella no hoaxom by som to nenazval, a Google mi vyhodil o Tom aj anglické stránky .... Tie látky či z voňavých utierok alebo aviváže v prádle sa v susicke nalepia na všetky jej povrchy. Keď prebehnes rukou po filtre tak to veľmi dobre cítiť, lepkavost.. keď som používala originál vonné kapsule od Miele nerobilo to, cize je to iba avivazou. Tu aviváž používam v mini dávkach, utierky som kvôli tomuto použila len raz, lebo fakt som uspinila celú susicku.. Ale za neškodnosť susicke ruku do ohňa nedám...pokusy robiť nebudem, nestala 100eur. Ak sa ale prádlo dobre operie, zo sušičky vyjde svieže a určite nesmrdi. Aj keby hneď bolo citit iba práškom na pranie.

raffaella
3. okt 2019

@simca06022011 za mna to Hoax je, Google vyhodi co len chces ci uz je to o susickach alebo o hocicom inom, cize to pre mna nie je relevantny zdroj najma ohladne tohto. Ak mi v navode od susicky Bosch vyslovene napise, ze to susicke skodi, tak vtedy to beriem, inak je to za mna informacia typu jedna pani povedala. Ja cistim filter po kazdom suseni a teda neviem o akej lepkavosti hovoris, ale nikdy mi filter nelepil ani nic ine a doteraz som o tom ani nepocula. Okrem avivaze pouzivam aj utierky do susicky obcas a vsetko funguje ako ma.

simca06022011
3. okt 2019

@raffaella No tak samozrejme, Google vyhodí hocičo. Ale to že sa usádza filter je jasné a čo to teda s ďalšími časťami urobit môžeme hádať iba.

siska53
3. okt 2019

@deanna957 k balkonu sa neviem vyjadrit, v starom byte mi bielizeň z balkonu vzdy vonala (aj bez aviváže). Po susicke, ktory pouzivam teraz, ki nikdy tak nevonia.. tak neviem..

julia2018
3. okt 2019

@simca06022011 tak to o koncentrátoch nechápe viac ľudí :D aj môj muž napriklad

erickatt
3. okt 2019

@julia2018 ani moja mama. Drrrb do práčky ,,pol" fľaše

simca06022011
3. okt 2019

@erickatt 😂🤭 treba jej nariedit 😁

deanna957
autor
3. okt 2019

@tilko samozrejme som skusala aj tie, bolo to na veciach citit iba minimalne :( A to som dokonca davala po 2-3ks :(

erickatt
3. okt 2019

@deanna957 ja idem skúsiť ten olej co mi tu radili

deanna957
autor
3. okt 2019

@simca06022011 od zaciatku ako ju mame, pouzivam iba gely, obcas kapsule, prasok vobec nie. Ked cuchnem k pracke do bubna, vonia trochu alebo je taka neutralna, vobec nesmrdi... Pouzivam riadne cistice do pracky, Savo alebo Lanzu. Veci skoro nikdy nevonaju, niekedy az trosku zapachaju :( Aj ked periem uteraky na 60, nedam avivaz, vysledok rovnaky. Gel davam. stale do bubna. Malej periem veci zvlast, tiez mam na ne gel, davam extra plakanie, tak tie su take celkom OK, ale zas nic extra :(

deanna957
autor
3. okt 2019

@annalena vyskusam. najblizsie, dakujem 🙂

deanna957
autor
3. okt 2019

@lienockamalicka My mame stale pootvarane vsetko, takze uz fakt neviem :(

anulllka
3. okt 2019

Jednoznacne to je v tekutych gelov... Nam tak zosmrdela pracka. Vycistili sme to preplachmi na vysokom stupni s octom a pripravkami na pracku. Odvtedy pouzivam len prasok a avivaz a po vyveseni pradla mi vonia cely byt.

simca06022011
3. okt 2019

@deanna957 Tak skús nedat gel do bubna ale do dávkovača, prípadne vymen značku, možno ti ho fakt vymyje.. ale to by ti asi ani nevypralo dobre... Napr ja roky som mala zelený persil a ten voiibec nevonia. Tak skús nejakú voňavú verziu prachu ak tak... Ako som písala ju acsim teraz prechádzala testom prachov, podľa diskusii som skúsila aj nové savo tekutý prach aj kadeco iné, po zlých skúsenostiach som kupovala najmenšie balenie 🤭 mne vonia DMkovy prach s avivazou herbow používam, ale kedysi som mala levanduľový persil alebo ariel..ale to je také subjektívne... Alebo skús prášky klasické, ale tie tiež nevonaju samé o sebe všetky...

simca06022011
3. okt 2019

@anulllka Ale jej nesmrdi práčka... 😔

00kvetinka00
3. okt 2019

Tie co mate susicky skuste olejcek je to ako avivaz len dajte zopar kvapiek na hubku alebo na daky kus latky a sup do susicky ..... ten olejcek vazne vonia ...... aspon tak hovoria koleginky vzdy pridu vivonane ...... v pracke to az tak nieje citit tam treba viac toho dat a nie vzdy to pradlo citit .... skor viac pracka voni ...... ale susicka je na to TOP

pralinka86
3. okt 2019

Ak pradlo smrdí akoby zatuchlinou, to moze byt aj dlhym pomalym susenim, vlhke odlozene do skrine.. plus ak je nasiaknuté avivazou, píšeš, ze jej davas viac a ta sa nestihne dobre vyplachat, tak to moze všetko spolu zareagovať a výsledok je nevonave pradlo..
Zacala by som davat menej praskov, gelov, avivaz vobec, zmen znacky. Mozno si aj navyknuta na istu vonu, presne ako pri parfemoch, ze seba človek neciti.. a kupuj menšie balenia, nech ti gely ba prania nestoja dlho otvorené

brigitte93
3. okt 2019

Tiež sa mi stalo ze som nemala voňavé prádlo ale odkedy som začala sypať do bubna tie male gulicky (Lenor) tak som spokojna

anulllka
3. okt 2019

@simca06022011 nevadi, nam nevonalo ani pradlo a pracka smrdela, zavolali sme opravara,
lebo vidim filtri to nebolo a on povedal, ze nam s tym nepomoze sam, ale ze tu sarapatu robia gely, teda usadeniny z nich na tesneniach.

simca06022011
4. okt 2019

@anulllka No ale čistič práčky všetko toto na jeden šup odstráni, ja mám práčku v ktorej 5 rokov používam iba gél a nemám absolútne žiadne problémy s ňou, čo som prekvapená a k filter ani viditeľné časti ulepene nie sú, keď to teraz už Max raz za pol rok dám čistiť, pozerám všetky filtre, vyberám sponky a tak 😂 stará práčka ma teraz 15 rokov a tiez n smrdela 😇 Možno keď sa dáva veľa pracieho, perie len na 30tke tak sa to nestihne rozpustiť... Kto vie 😁