Predaj v bazáriku - stornovanie objednávky

silva14
27. nov 2017

Dobrý deň. Chcem vedieť názor mamičiek ktoré predávajú veci po detickach na MK.
Pani mi napísala ze ma záujem o kočiary. Chcela premerat. Všetko som jej napísala. Je spokojná berie.. Cca 4 dní sme si písali Poslala som číslo účtu... Peniažky že poslala..mne ešte neprišli...kočiar som čiastočne po balíka... A v noci mi pošle správu že boli na nákupoch a kupili iný kočiar. Ze platbu stornovala.. keby mi prišli mam sa ozvať... Toto mi urobila asi 4 mamička v poradí... Vždy na inú vec... Akoby ste postupovali..? Za, každú odpoveď ďakujem.

fajnzienka
27. nov 2017

Aj mne to urobili 2 mamičky presne s kočíkom (3kombináciou) ...a podľa mňa to boli iba výhovorky, asi čakali, že im kočiarik dám zadarmo. Nový stál so všetkým cca 600e a ja som pýtala 150 a aj to ohrnali nosom, že "lacnejšie by sa nedalo?" Pritom kočík bol v 100% stave, málo používaný, športová časť vôbec 🤔 Takže ľudia sú všelijakí, najradšej by chceli všetko zadarmo

nyusika
27. nov 2017

podla mna by mala existovat moznost pridat hodnotenie aj v tomto pripade...aspon by si ine predavajuce dali na taketo spekulatntky pozor.
zial, nejde to.
kazda z nas mala urcite x krat skusenost, ze ina mamina nas natahovala ako gumu v trenkach, tovar sme pozastavili, lebo jasne napisala, ze ma zaujem a chce cislo uctu.
a po par dnoch nereaguje na ziadne vyzvy ☹

ja mam niekedy pocit, ze tie zeny rewaguju na toe inzeraty len preto, aby si s nikym pisali, ze je to asi jedn z mala highlightov v ich nudnych zivotoch

lindusss2016
27. nov 2017

@nyusika
A to sa neda ohodnotit niekoho, s kym si si pisala, ale obchod neprebehol?

nyusika
27. nov 2017

@lindusss2016
zial, neda...az ked prebehne obchod

lavieenrose
27. nov 2017

skus predat vo svojom meste cez fb bazar susedsky predaj...nemusis nic posielat a dostanes peniaze na ruku

lindusss2016
27. nov 2017

@nyusika
Aha, to som ani nevedela, myslela som, ze staci, ak si vymenia spravy. Mne sa nastastie este nic take nestalo. Ako ze sa uz zaujemkyna ani neozve, to sa mi stava casto, ale neriesim. Musim priznat, ze parkrat som tiez zabudla odpisat, ked som o nieco stratila zaujem, ale nikdy nie tak, ze som mala rezerve

nyusika
27. nov 2017

@lindusss2016
no ved to...kym naozaj neprejavi zaujem, tak mavnem rukou.
ale ked si raz vypyta cislo uctu, tak to beriem, ze vec chce a inzerat pozastavim.
potom sa jej tyzden ozyvam, ona nic...tak inzerat opat vratim do evidencie a trpnem, ze mi o dalsi tyzden napise, ze "zaplatene" a posle adresu...a vec je uz medzitym predana inej.

uz sa mi to stalo, aj som tej prvej napisala, ze je to predane, nereagovala ani na to.
o desat dni zaplatila a poslala adresu - mne skoro oci vypadli.

lindusss2016
27. nov 2017

@nyusika
🙄 boze... ja som mala max stastie na zeny, co si vypytali vsetky mozne rozmery, dobreze nie aj stitku na vyrobku 😀 pomerala som a nic.

lindusss2016
27. nov 2017

A pardon, jedna si odomna vypytala doslova sloh o babysatke a tiez po tych litaniach nenapisala ani len to dakujem.

nyusika
27. nov 2017

@lindusss2016
ja uz mam taku skusenost, ze ked chce niektora naozaj nezmyselne informacie a rozmery od palca po laket (v prenesenom zmysle), rovno pisem, ze inzerat je, zial, neaktualny...co uz, ja mam len jedny nervy

lindusss2016
27. nov 2017

@nyusika no veru dobre robis, clovek si s tym da namahu, odfotit kazdy detail, vsetko merat a potom nic...

elysiacik
27. nov 2017

Tak postupovať sa už nedá nijako, keďže si kočiar ešte neposlala tak ti nemá ani aké peniaze za poštovné vrátiť (čo by asi ani neurobila takže je to len dobré). Tomu sa nevyhneš, na začiatku nikdy nevieš, ktorá mamička má reálny záujem a ktorá nie. Bohužiaľ je to veľa krát tak, že tie mamičky čakajú, že im to nakoniec pošleš zadarmo a keď to nevýde tak sa nakoniec tvária, že si už kúpili iné

bundle
27. nov 2017

nič nenarobíš...môžeš si akurát dobre zahrešiť...🤐 😖 😈 to sa stáva stále...z pozitívnej strany aspoň máš všetky rozmery . Hoď ich na bazár a už ich viac nemusíš merať

silva14
autor
27. nov 2017

Ďakujem vám.. Myslela som si ze som nervak lebo som mala také nervy... Ale už to prešlo 😉

nelinka888
27. nov 2017

Ponadávaj si a hotovo, nič iné sa urobiť nedá. Ale možno by nebolo zlé označiť adminku aby si prečítala, že by bolo treba pridať aj funkciu hodnotenia aj keď sa tovar nepredá 🙂

asia83
27. nov 2017

@nyusika Ale dá. Ja som ohodnotila tiež jednu kupujúcu, ktorá ma zavádzala mesiac. Pod konverzáciou je políčko: ohodnoť kupujúcu. Ako kto tu vie, či obchod prebehol alebo nie? To na to nemá vplyv. Stačí začať konverzovať.

lindusss2016
27. nov 2017

@asia83
Tiez som bola v tomto domneni

zuzpar
27. nov 2017

Treba sa pripravit na to, ze sa ti nestalo prvy krat, viacere mamicky to tak robia, ze sa tvaria, ze maju zaujem ale iba preto, ze cakaju, ze povolis a das im to zadarmo

asia83
28. nov 2017

@lindusss2016 Ja som to aj zažila a reálne vykonala. 😉