Predávali ste už niečo do zahraničia?

anjelik85
28. feb 2009

Prosím, poraďte kto máte skúsenosť. Pani z Londyna kupila odo mňa fotoaparat. Poslala peniaze na môj účet. Z jej banky mi napísali, že akonáhle pošlem doklad o odoslaní zásielky, do 72 hodín prevedú peniaze na môj účet. Keď potvrdenku dostali, na druhý deň napísali, že to bude trvať 3-6 pracovných dní. Na ďalší deň napísali tiež z banky, že minimálny prevod medzi krajinami je 500eur, takže tej pani z účtu stiahli ešte 260eur a aby som ja cez western union poslala jej 260eur a keď o tom pošlem potvrdenku, oni mi do 72 hodín pošlú peniaze na môj účet. Bojím sa tomu dôverovať, ale asi na výber nemám. Inak to asi nezistím. Manžel sa chystá v pondelok do banky na toto informovať. Ale dovtedy sa ja zbláznim. 😢 😢 😢 Nemôžem ani spávať kvôli tomu. 😢 😢 😢

anjelik85
autor
3. mar 2009

a ten link je po anglicky, ja som ti písala, že až tak po anglicky neviem, takže je to pre mňa zbytočné. ☹

betka1
3. mar 2009

anjelik, az teraz som si vsimla tvoj prispovek, kde pises, ze nevies dobre anglicky. Predavali ste to na anglickom ebay? Na tej ebay stranke pisu, ze ich treba okamzite poziadat o zablokovanie konta toho kupujuceho. Chod na stranku: http://support.ebay.co.uk/cgi-bin/ebay_uk.cfg/p... Vyber tam moznost Selling - after I've sold > Problems with my buyer a napis, ze "Nigerian scammer has won my item. I'd like to ask you to suspend his account as soon as possible." a napis tam meno toho kupujuceho. O par dni ho zrusia. Pisu, ze ak si uz balik poslala, tak treba ist do 24 hodin na postu a zrusit to, ale to sa teba uz netyka.
Viem, ze niekedy vie ebay vratit cast penazi, ak islo preukazatelne o podvod, ale este som to nevyuzivala, tak neviem ako to funguje.

betka1
3. mar 2009

anjelik, aka bola presne ta adresa, z ktorej Ti pisali maily? A ake je meno toho cloveka, co od teba kupil fotak? Pozriem sa na neho na ebay.
Na policii to urcite nahlaste. Podla mna s tym sice nic nedosiahnete, ale nahlasit to treba. Mozno ked tam prijde stoprvy clovek s podobnym problemom, tak to zacnu medzinarodne riesit. Nejak zacat treba, aby sa nestalo aj ostatnym, to co vam. Tieto podvody su zname uz vela rokov a stale sa najdu ludia, co to nepoznaju.

Este by som isla do Tatrabanky za tym clovekom, s ktory vam tvrdil, ze je to standardny postup na ebay. Neviem odkial to ma. Povedzte mu, ze co sa stalo, nech ostatnym neradi take blbosti a ak je co k comu, nech vam poradi ako sa dostat k tym peniazom naspat. Mozno sa ta platba da nejak stornovat, ale treba konat rychlo.

miah
3. mar 2009

betka - suhlas zo vsetkym!! 😠

annon
3. mar 2009

ahoj anjelik, presne ako u mňa, tiež som mobila mala poslať do nigérie, ozval sa mi pán ktorý sa predstavil ako Joe Arena a písal, vraj ten mobil potrebuje pre syna, scénar ako presne opisuješ ty, len ja som na ňho nereagovala a napísala som mu, že mobil je už predaný. Nečudujem sa ti, že si sa potešila, tiež som bola rada, že sa niekto ozval, ale nechcela som riskovať. Držím palce aby ti tú zásielk stopli

anjelik85
autor
3. mar 2009

žienky, všade ale ľudia píšu, že tie banky sú vymyslené. lenže táto banka naozaj existuje? fakt sú takí blbí, že si myslia, že si to predávajúci môže overiť telefonom?

anjelik85
autor
3. mar 2009

v maily sme riadne mali ich logo. na to som klikla a hodilo ma to na stránku banky-skutočnú, pravú stránku banky. tiež v maily boli zakaždým adresa a telef. čísla do banky. a keď poslali potvrdenku o transakcii aj s číslom transakcie. ☹

betka1
3. mar 2009

anjelik, taky mail Ti viem poslat aj ja. Dam tam klikatelne logo, telefonne cislo a adresu.

anjelik85
autor
4. mar 2009

ahojte, chcem sa opýtať. myslíte, že sa nemusím báť, že by nám niečo urobili, keď na nich podáme trestné oznámenie? celú noc som nespala, mám krče v žalúdku, že čo ak by nám dcérku uniesli alebo čo. lebo videli, že peniaze máme, čo ak by ich chceli takto získať? majú našu adresu, manželove rodné číslo aj číslo občianskeho. mám obrovský strach. a čo ak je v tom aj slovák zapletený. vy by ste sa nebáli, že sa vám môžu takto pomstiť?

vroni
4. mar 2009

Anjelik, pre boha, neblbni!!! 😀 😀 😀 Tento druh podvodu je pekne stary, len teraz objavili podvodnici novy trh (Slovensko, nie vasu domacnost) Obtiahli - tymto a podobnym sposobom - uz spusty ludi o miliony, nestoji im za to riskovat nieco viac. Ono podvod je vec pomerne "neskodna" (z pohladu podvodnika, nie poskodeneho 🙄 ), bude ta nahanat miestna policia a aj ked ta chyti, musi ti ten podvod dokazat, co je v tomto pripade skoro vylucene. Za unos a podobne "prehresky" mas na krku celu policiu EU + Interpol ako bonus. No uznaj, do takeho rizika ziaden podvodnik nepolezie. A nechcem nejako zhadzovat vase financne rezervy, ale myslim, ze keby chcel obtiahnut nejakych bohatych, nebude ich hladat na Slovensku (nie ze by ti celkom bohati neboli aj tam, ale su dostatocne rafinovany, aby nenaleteli takemuto ocividnemu nezmyslu). Takze mozes pokojne spavat, nestane sa celkom nic (ani zo strany policie, takze aj si o nejake peniaze prisla, radsej ich hned odpis)

betka1
6. mar 2009

prave dnes som dostala spravu na ebay:
"Good day,

am happy to write you that i will like to know if this item is still available and i will like to buy it for my grand child in west africa. i will be paying 150 pound for shipping and 400 for item. please get back to me asap.
phone no +447024xxxxxx
God bless."

Som sa pobavila a napisala som o tom na ebay support.

mark33
8. mar 2009

čaute, dnes som dostal ponuku na email, mal som inzerát na bazos.sk na kočík a dostal som srdcervúci email s príbehom o tom, ako im pomôžem keď im predám ten kočík, a samozrejme zas tá afrika 😉 takže sa im u nás asi darí

betka1
8. mar 2009

mark, je to smutne, ze aj na SK sa najdu ludia, ktori robia taketo podvody.

Dnes mi odpisali z ebay, ze to user ID bolo naozaj zneuzite a ze pracuju na tom, aby ho vratili povodnemu majitelovi. Niekto sa dostal k cudziemu heslu a vyuzil to, ze majitel uctu ma vybudovanu dobru historiu a ze vyzera doveryhodne.

anjelik85
autor
24. mar 2009

ahojte, tak tieto predaje ešte nie sú v podstate nič. pozerali ste včera paľbu? našťastie také maily, ako boli v paľbe automaticky mažem. ale tiež sú to "kamaráti" z nigérie. 😠

simona55
25. mar 2009

ahoj. no co bolo dalej stim tovarom ja som velmi na teba mislela a aj manzelovy hovorila otebe a on ze treba si davat pozor lebo co uz aj teras ta tv hovori ze sa hekery dostanu lahko milu. mas naspet ten fotak? sledujem tvoju temu ale zatial som nechcela prispievat.

anjelik85
autor
25. mar 2009

ahojky, zatiaľ foťák nedorazil. ale už ani nedúfam. a za peniaze už tobôž nie. je na nich na prokuratúre podané trestné oznamenie, ale ani tomu nedávam nádej. ale už to prešlo. poviem ti, že som asi týždeň bola v dosť veľkých depresiách, že už manžel myslel, že pôjde so mnou k psychiatrovi. ja som už nevnímala normálne realitu. ale dostala som sa našťastie z toho. z dlhov čo nám to spôsobilo sa ale ešte asi tri mesiace budeme lízať. ☹