Predkožka u 4 ročného

sida456
22. okt 2018

Dobre ráno. Mám 4 ročného syna a nejde mu stiahnuť predkožka, máte nejake rady ? Múdre reči to si mala robiť od narodenia si nechajte pre seba. Ďakujem

zontik
22. okt 2018

@sida456 len to skúšať, už je veľký, nech si to robí sám.tiez sa s tým trápime, boli sme na urológii, dal mu nejakú masticku, a, že ak sa to neupravi, tak obriezka.ja mu to ale nechcem dať, tak stále trénujeme 😁 ale malý,tiež 4r.si to radšej sám, akoby som mu to pomastila,a robila ja.len mu ukáž, ako sa to, ak teda nejdeš a nechceš dať rovno operovať.

3petka
22. okt 2018

@sida456 @sida456 najlepšie asi navštíviť urologa. Bez tvojho súhlasu nasilu nič robiť nebude. Alebo skús babské rady najprv. Mocenie v harmančeku a pod. Sú na to vraj aj krémy ale nám nepomáhali. Pomohol až urológ. Ale riešila som to keď mal syn 2 roky a často sa osuchoval a tým si sám natrhaval kozu. Najprv mu dal Dr kortiko-steroidnu mastičku aby koža povolila. A keď sa dala pretiahnut tak mal ešte predkozku prilepenu na zaludi a to som dovolila Dr stiahnuť lebo bolo vidno že pod ňou má aj veľa toho mazu tak aby sa to vyčistilo. Samotné stiahnutie maly ani nevnímal ale potom dva dni ho štípal pindik a bránil sa cikaniu a teraz paráda už. Dala som si záležať aby sme ho každý deň sťahovali nech sa mu to znovu nezuzi. Ale ako by to vnímal 4 ročný ťažko povedať. Ja som rada že som to urobila takto.

jana_eyre
22. okt 2018

urolog zhodnoti v akom.stave predkozku ma, predpise ti kortikoidnu mast a ta kozu roztiahne..

zhodouokolnosti, dnes prave idem s oboma synmi (6 a 2r) najmladsi prave tu masticku mal 3t, uz sa mu aspon nenafukuje pro cikani, ale ma stale malicku dierku (mal zapal, preto.sme to riesili) najstarsi tu mast bral 6t ked mal 4r - tiez po zapale, ten sa dostal az do nemocky co nechcel cikat kvoli tomu.. no roztiahla sa mu dostatocne, ale ma kratku uzdicku a tak ideme zhodnotit, co dalej..

wikina123
22. okt 2018

V tejto teme su tiez 2 poly - zastancovia stahovania a aj zastancovia prirodzeneho hormonalneho odlepenia vo vyssom veku. Ja to teraz riesim Slezovym kremom od Justu (velmi odporucany z tych prirodnych metod), syn bude mat 5r, syncek si kozicku asi natrhol a teraz to ma blbo zuzene zlepene, ze nestiahne vobec. Ciastocne prilepenie k zaludu by som v takomto veku neriesila vobec. Ale kazdy den po sprchovani ho natriem a skusam ci trosku povoluje. Nema s tym problem, ze to robim ja, lebo vie, ze masticka je lieciva a s liekmi pracuju maminky/oteckovia.

mackova11
22. okt 2018

Mne dr do 2r nekazala nic robit,ked mal 2ze mu mozem stahovat lenze to al obdobie ked si to nenechal vobec,pockali sme pol roka a neslo to mozno na 2_3mm sa otvorilo, na rady bab somzakupila slezovy krem z justu natierala po kazdom kupani a nesilila len kolko islo a cuduj sa svete na zabral 2_3m a krasne mu to ide ... treba skusit

simatko2
22. okt 2018

Mne doktorka povedala do roka s tým netreba robiť nič, potom doktorka skončila, prešli sme k druhej a nás hnala hneď na urológiu, ale my sme takisto používali slezovy krém a pekne to povolilo, ale teda trvalo to dlhšie, pomaličky treba, kým sa nemykne,ze ho to bolo. Ten krem je super, môžem odporucit

katka5584
22. okt 2018

@sida456 niektore mamicky odporucaju Just slezovy krem v predoslych diskusiach je vela pisane ze ten krem im pomohol😊

zuzkamargit
22. okt 2018

aj mojmu stacil slezovy krem, uz mu pekne isla stiahnut, ale trosku sme s tym kremovanim prestali a zase nejde. Musime sa k tomu vratit

belasy_motylik
22. okt 2018

Ešte má dosť času, aby sa uvoľnila. Nám sa nedávno v 8 rokoch 😃

lubik87
22. okt 2018

@mackova11 ako často ste natierali? Malému to povolí pár.mm a keď náhodou zabudnem natrieť tak sme zasa nazaciatku :/ dávam tiež večer pred spaním

helen4
22. okt 2018

Ahoj.Nam pomohol slez nebadany,alebo slez lesny a to uz ma 6 rokov,stiahla sa mu nedavno.Pokial nema zapalene nic a normalne cika nic sa s tym nerobi.Skus tento cajik a ma to este cas.

sida456
autor
22. okt 2018

@sida456 ďakujem za Rady

sida456
autor
22. okt 2018

@belasy_motylik a to ste do 8 rokov nesťahovali ?

belasy_motylik
22. okt 2018

@sida456 pozri si moju správu v mojom blogu z februára tohto roku, tam v komentároch je všetko vysvetlené 😉

mackova11
22. okt 2018

@lubik87 len vecer ,snazila som sa kazdy vecer po kupani , tak 3mesiace

lubik87
22. okt 2018

@mackova11 musím byť poctivejsia a nezabúdať na to ..vyskúšam teda 🙂

adazdca
26. okt 2018

Inak každý vraví inak...kedysi už doktorka na poradni sťahovala od začiatku tu predkožku...potom zas že sa to nemá ..ale pravda je, že každý pipík je trocha iný. Pokiaľ sú tam zrasty , tak nepomôže ani svatena voda...pokiaľ to je prilepené, tak slezove kúpele a aj krém pomôžu...ale treba to ozaj najskôr odmočit a potom mastit a následne aj skúšať sťahovať, lebo len tým , že sa to namastí , tak sa to neodlepi... Ja som pri malom usúdila, že keď sa odplienkoval v dvoch rokoch, tak by to už bolo aj vhodné , aby to mal poriesené...lebo inak predkožka má aj ochrannú funkciu a skôr by som to asi neriešila , lebo mať siahnuteho pindura v plienke , to by nebolo nič moc, keď by to mal v pocikanej a nedajboh pokakanej pamperske...Ale keď už nemal plienku, tak sme stiahli a naučila som ho aj cikať tak, že si vyhrnie tu predkožku a denne vždy v sprche stiahneme a umyjeme...lebo je dôležité aj stále stahovat, aby sa to späť nezlepilo.