Priateľ mi nedovolí psa.

19. mar 2020

Ideme kupovat 2 izbovy byt ktory ma rozlohu skoro 50m2. Pracujem ako zdravorna sestra tym padom robim na smeny. Velmi by som chcela psika aby som mala partaka na sport. Moj priatel s tym absolutne nesuhlasi pricom jeho rodicia psa maju a moji rodicia tiez. Kebyze chcem ja neviem dogu jeho obavy chapem ale ja chcem yorksira alebo civavu aby sme ho mohli vsade bravat zo sebou alebo maleho krizenca. On si mysli,ze pes do bytu nepatri ale chce macku. Ja zas s tym nesuhlasim lebo smrdia a beha to vsade (navyse sme jednu doma maly a nol to neskutocny smrad ako ta macka pachla dokonca aj priatel povedal,ze je tam smrad peicom som to kazdy den drhla a dezinfikovala). Staci ked vidim ako sa sestre po kuchynskej linke medzi jedlom prechadza ich kocur alebo ked u nich jem a otrca mi hlavu az do taniera. Priatel miluje macicky ja mam tiez rada macicky ale chcela by som psa. Ako mam argumentovat? Ako ste vy presvedcili svoje polovicky. Ja viem ze kebyze mame psika doma zamiluje si ho ebo aj tu macicku si zamiloval

deti95060810
19. mar 2020

ja by som prehodnotila vzťah či sa k sebe hodíme...😉 po týchto žabomyších vojnách.

zooeynka
19. mar 2020

Ani jedno do bytu, fuj

petkaaa
19. mar 2020

Chceš psa ako parťáka na šport - čivavu? Prosím ťa povedz ako ti bude čivava parťák na športu 🙂 Pre mňa je pes v byte absolútne NO WAY. Mačku nechceš lebo behá všade? A pes čo si myslíš, že bude mať miesto 20x20 cm a tam bude? Nechcela by som v byte ani jedno - ani psa, ani mačku.

metuzalem
19. mar 2020

mne by tiez vadilo mat v byte psa alebo macku, hoci zvierata milujem. Tiez by som to partnerovi nedovolila, ak ak ma partner miluje, pochopil by to.

siasis
19. mar 2020

Fuj macky do bytu ani omylom....neznasam tie ich chlpy a to ze behaju po linkach a kade tade....pes sa da vycvicit macka vycvici teba....mame psika dlhosrsty jazvecik teda skor bradac s jazvecikom nema nic 😄 ale pekne sme si ju vycvicili aj ked bola tolerantna ale macku nevycvicis....

heln
19. mar 2020

@petkaaa mo tak ja som mala čivavy, jeden bol čistokrvný a druhý kríženec a poviem ti, že keď som s nimi chodila von, tak niekedy som za hodinu s nimi obišla celé sídlisko a keď sme sa vrátili domov, tak po 15 minútach znova sedeli pred dverami, že chcú ísť von.
Pes nebude behať po nábytku a ani po kuchynskej linke, iba na podlahe, a keď sa naučí, tak nepôjde ani na gauč ani do postele.

autor
19. mar 2020

Ved to pes mi nebude behat po kuchynskej linke a vsetko onuchavat a otravne mnaukat a navyse sa da vycvicit. Macku nepresvedcis ze to kreslo v ktorom je rozvalena je tvoje

pribinak
19. mar 2020

Čivava parťák na šport? Dobrý vtip 🤣🤣🤣🤣

maria1989
19. mar 2020

S človekom, s ktorým nemám rovnaký názor na zviera v dome, by som nežila. Ty vieš, ako veľmi ti bude zviera chýbať, ak ho nebudeš môcť mať.

lenkakravcova
19. mar 2020

Pes smrdí viac než mačka. Mačka smrdí snáď len keď ju neokupes tri mesiace alebo je to nekastrovany kocúr v ruji. Mačku stačí kúpať raz za dva týždne. Psa tak každý tretí deň.
Keď ty nechceš mačku a on psa, nekupujte ani jedno.

tncka
19. mar 2020

No ja neviem take plemeno na sport moc neni. Jedine do batohu a ides 🤣 psa si naucis. Nas napriklad mal zakaz vstupu na koberec a calunenie v obyvacke a v detskej,postel,koberec, skraja pri dverach mal peliesok a tam si spokojne lezkal 🙂

lenkakravcova
19. mar 2020

A inak mačky sa dajú cvičiť. 🙂 je to možno trochu náročnejšie. No nakoniec sa dokážu naučiť tolko koľko pes, a dokonca chodiť I na wc do wc. 😳😀

https://www.youtube.com/watch?v=hxFx1k8Z9ns
izabellik
19. mar 2020

kde sa hocijakemu zvieratu venujes, tak sa co to nauci, no on asi nie je moc typ, ze by mal byt za nieco zodpovedny a skor si myslim ze ho nechce, lebo nechce mat ziadnu zodpovednost navyse

pribinak
19. mar 2020

Keď budeš v práci napr budeš mat 12stku, kto pôjde von s tým havkacom?

whatever1
19. mar 2020

Keď budeš v práci kto sa bude o nho starať? Ak si priateľ neželá psa, mala by si to rešpektovať. Predstav si ze by domov dotiahol mačku
- ved by ta vystrelo. Tak isto to cíti aj on. Spravte kompromis a kúpte si napr korytnačku.

nikyball
19. mar 2020

Žiadne zviera by som do bytu nezvrela.a nie ešte do takého malého

salonka22
19. mar 2020

@lenkakravcova nezmysel. mame 2 psy, jeden doma u rodicov, jeden u nas. mame aj kopec návštev, nikto nikdy nepovedal, ze smrdia. navyse sama ked prídem k nasim napr po mesiaci alebo polroku, vojdem dnu a psa necítim. Velmi zalezi od psa, kde je drzany, ci chodí casto von napr na dvor a v niecom sa tam vala, ake ma zlazy atd

salonka22
19. mar 2020

@nikyball ach jaj. Hned tento koncept, ze je zavrete a trpí. Ak sa psovi kvalitne venujes a nenechávas ho 8h bez curania, ma sa v byte casto ovela lepsie ako nejaky pes na reťazi, vo voliere alebo na dvore, kde sa mu nikto nevenuje

leuchtturm
19. mar 2020

@pribinak asi to bolo myslene v Tom zmysle, ze ked si autorka temy poriadi dve civavy a vykrmi si ich na tie tri Kila, tak ich moze pouzivat ako zive cinky pri sporte 😀

nikyball
19. mar 2020

@salonka22 lenže pokiaľ nepracuje z domu ,čo autorka nepracuje,tak minimálne tých 8 hod ho doma samého necha. Susedia budú mať radosť.

leuchtturm
19. mar 2020

su dve katogorie ludi, ti ktori akceptuju psa v Byte a ti, ktori v Byte nechcu mat psa. Ak to budes silit, bude ten pes v byte casto predstavovat Problem vo vasom vztahu.

stanulienkat
19. mar 2020

Ty robis 12 hod slyzby a chces psa? Rozum mi neberie. Chudak pes,chudak partner,chudaci susedia.

salonka22
19. mar 2020

@nikyball tak samozrejme, to je na druhú debatu. my mame psa, ale len preto, ze sme si vedeli zariadit, aby sme ho nechali samého maximalne 6hod, aj to len v uplne nevyhnutných prípadoch. Inak vencime 4x denne.

nikyball
19. mar 2020

@salonka22 kiežby si to vedel každý tak zariadiť. 👍

jankapepe
19. mar 2020

Spravte kompromis a spravte si dieťa. To snáď budete v byte akceptovať obaja. Za mňa: ani pes ani mačka v byte nie.

evaachesa
19. mar 2020

Nechcem sa nikoho dotknut, ale yorkshira si radsej rozmysli 🙄 brat ma toto plemeno a je to cisty horor. Uz aj tu v zopar diskusiach sa riesili a teda ono mi pride ako nie prilis najmudrejsie plemeno a je problem ho vycvicit. Brat ma uz dospeleho od steniatka a nevedia si s nim rady. Steka ako besny na vsetko a obcurava im byt este aj teraz. Mna by porazilo mat toto doma.

petamada
19. mar 2020

mam znamych, nevedeli sa dohodnut, kupili si do bytu naraz psa aj macku, a maju sa fantasticky, nikdy spokojnejsi neboli 🙂)

salonka22
19. mar 2020

@nikyball no poviem ti, je to o hubu, mali sme ho ako študenti v inej situacii, potom sme zacali pracovat, nastastie mal kazdy inu pracovnu dobu, tak sme to vykryli. teraz sme zmenili robotu a casto sa stáva, ze obednajsiu prestavku obetujem na to, aby som sla na otocku domov a vyvencila, resp vencime 2x rano o 6 a o 8, aby bola vybehana, kym sa vratime poobede. Pripadne mam "volno" z roboty na hodinu, ktore si potom nadrabam poobede... Ale tak je to zivy tvor a mame zan zodpovednosť...

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
19. mar 2020

Láska ku zvieratam je super, samozrejme. Ale reálne si všetko zvážiť. Zviera je na dosť rokov a potrebuje výchovu, lebo inak to je Katastrofa. Pracuješ na smeny, ako by to bolo s vencenim, výcvikom, kŕmenim a podobne? Mačka je možno menej náročná, čo sa toho týka, ale zase nie je to moc zviera "na tulenie, prechádzky" je viac samostatná, nevyvvicis ju tak ako psa. Zvážte si pre a proti, žiadne zviera nebude tam, kde ho položís.Ja by som na vašom mieste nekupovala nič, kým sa nezabyvate, nezvyknete si na seba, spoločné fungovanie, nie to ešte so zvieratom. A potom možno príde dieťa, a na zvieratko ani nebude čas🙂. Neplas sa, kľudne si zariaduj nový bytík, nerobte si zbytočne hádky kvoli"pes alebo mačka "