Problémy s predaným tovarom cez MK, čo robiť?

tinka132
23. máj 2019

Zdravim, prosim vas mate niekto podobnu skusenost? Pani si odomna kupila kocik za 135e s tym ze 35e posle na ucet aby som mala na kuriera a zvysok dobierka. Pred odoslanim mala k dispozícii vela fotiek, aj detailne. Kocik bol v poriadku. Fotila som ho aj zabaleny. Plne funkcny. Pani kocik prevzala, zaplatila, nasledne vyhrazne spravy ze som jej poslala dolamany kocik, odraty.. Ked som jej spatne poposielala vsetky fotky ze bol v poriadku tvrdila ze to nie su moje fotky, na co som jej nasledne odfotila moju obyvacku kde bol kocik foteny... kocik vratila na postu-zamietnuta zasielka... Ako jej mohla posta prijat dobierku spat a vratit peniaze? Reklamaciu neriesila lebo vraj to je moja chyba... Druha vec aj ona mohla za ten cas poskodit kocik zlou manipulaciou ked ho niesla domov... Vyhraza sa policiou.. A co teraz? Pride mi zajtra dolamany kocik.
Takze som prisla o kocik aj peniaze...

tinka132
autor
24. máj 2019

Presne tak to tam je v systeme... Ved musim pockat do pondelka

katka2602
24. máj 2019

@tinka132 tak držím palce, nech to všetko skončí vo váš prospech.

iwuanka
25. máj 2019

@katka2602 postovy kurier a posta spolu spolupracuju.

veronikaszabova
25. máj 2019

@katka2602 ved je aj postovy kurier, ktory spada pod postu.

nikusiak9
25. máj 2019

Vela stastia s reklamaciou. Mne sa taha pomaly uz 27my den a stale nic

simca06022011
25. máj 2019

@tinka132 nesmieš posielať veľké prílohy vráti sa ti to.. nase dve kuriérske firmy, s ktorými pracujeme, to majú takto nastavené, ak je email nad nejakú veľkosť vráti sa späť. Inak ako píšu vyššie, takýto postup nie je možný, nie je možné ani prevziať zásielku a rozbaliť s kuriérom. Kurierovi možno zásielku odmietnuť prevziat, skontrolovať či je poškodený obal a spísať to do preberacieho protokolu. Ak sa objaví poškodenie po rozbaleni zásielky kontaktuje sa dodávateľ a ten rieši kuriéra... Cize určite jej to niekto blízky na pošte vybavil. .ja by som sa ani polície nebála 😁 skôr by som tam bez mihnutia oka išla sama.

katka2602
25. máj 2019

@iwuanka ale poštový kuriér má svoje peniaze a pošta svoje. Nemôže len tak prísť a dať svoje peniaze za tovar na hoc akej pošte.

katka2602
25. máj 2019

@veronikaszabova spadať môže, ale peniaze mal pri sebe kuriér, tak ich musel reálne odniesť na poštu dať ich pracovníčke, zmeniť stav v systéme atď. Takže to museli spraviť obaja, pracovníčka pošty by sa ako dostala k jeho peniazom za kočiar do 2 hodín?

tinka132
autor
25. máj 2019

Ja vôbec netusim ako to spravili... Ale ked sa chce ohanat policiou.. Ja svoje fotky.. A mam fotky z jej domu.. Napadlo ma.. Ze ona neodfotila ten kocik zabaleny ako prisiel.. Urcite musel mat obal poskodeny.. Tak ja kludne mozem povedat ze ona rozbila kocik.. Ja dokazy mam.. Ona nie..

simca06022011
25. máj 2019

@katka2602 neodnasa kuriér peniaze na poštu väčšinou ( neviem ako v menších mestách). Ale do depa alebo rovno na účet .... A tie čítačky má kuriér preto pri sebe že zásielky sa menia online. Kuruer nechodí do depa a nemení zásielky v Pc... Toto čo sa tu opisuje sa mohli stať v prípade že kuruer nechal zásielku na pošte. On ju vtedy odovzdá pošte s ďalej to riešia poštárky.

katka2602
25. máj 2019

@simca06022011 takto to viem aj ja, ale viem, že to je vo veľkých mestách. Preto hovorím, že pracovník pošty sa nemal ako dostať k peniazom kuriéra,len keby to nechal na pošte. Ale ona mala kočiar doma, takže v tomto prípade niekto spravil prúser. A to bola len úvaha, že to mohol tak spraviť, ale tiež neviem kto by riskoval pracu,pre niečo také.

11mirka22
25. máj 2019

@simca06022011 ak by ho kuriér odovzdal na poste, tak v systéme (sledovanie Zásielky), by bol aj tento krok zaznaceny (zásielka uložená na pošte...)

tinka132
autor
25. máj 2019
rora
25. máj 2019

Mozno poznamka mimo.... ale dnes su ludia vychcani spekulanti.... mal kocik nejaky znak podla ktoreho viete zistit ze ide o vas kocik? Nejaky vyrazny skrabanec na mieste o ktorom viete, prip.nalepku, fliacik..... pretoze pani mohla mat presne taky isty kocik - dolamany a ten vam poslala naspat..... kedze nemate foto zabaleneho kocika ako jej prisiel - s poskodenym obalom... pretoze ak by som bola ja takyto "poskodeny" zakaznik, tak same prve fotim obal a atakujem za takuto likvidacnu prepravu postu.... to len taka moja uvaha...

tinka132
autor
25. máj 2019

Ano viem. Ze to bol moj kocik, mal par drobnosti o ktorych som jej pisala aj som jej ich fotila

tinka132
autor
25. máj 2019

No mozno si myslela ze na to nepridem alebo ze to nebudem riesit

rora
25. máj 2019

@tinka132 ale podla jej fotiek ci je ten dolamany ozaj vas

heidi4
25. máj 2019

Presne to som chcela aj ja napisat, ze ci mal ten vas kocik nejake poznavacie znamenie - nejaky specificky skrabanec a pod. (ze ked sa vam vrati ten dolamanuy resp. vidite fotky od pani, ci ma presne tie iste skrabance ako mal)
a dalsia vec, vsimam si velmi detaily; vyzera to, ze pani disponovala Vasim kocikom LEN v case medzi 10:18 a 12:28. Tento cas aj sedi s casom pisania jej sprav o tom, ze ste jej poslali poskodeny kocik plus cas jej fotiek?
Ak nie, je to cisty podvod a velmi planovala niekoho ototo s rovnakym kocikom.... Ten cas by ju velmi prezradil, ak by bol iny, nez ten uvedeny...
DRZIM VAM velmi palce, verim, ze spravodlivost zvitazi, aj ked vas to bude asi este stat vela casu, energie i nervov. Posielam vela sil! 🙂

tinka132
autor
26. máj 2019

Je to moj kocik co fotila... O 12tej mi zacala pisat ohladom kocika

11mirka22
26. máj 2019

@tinka132 ak ho pôjdeš prevziať na poštu, hneď oznam pracovnicke, že máš podozrenie na podvod a že trvas na tom aby bola svedkom pri otvorení zásielky. Pekne si ho tam pozri, ten kočík pred ňou. Ak to nebude ten tvoj kočík, tak jej to hneď povedz a nechaj ho na pošte a požiadaj ju aby Kontaktovala príslušné oddelenie (majú na pošte na to človeka, ktorý toto rieši), a podaj reklamáciu. Ak by si zistila, že predsa len ten poškodení kočík je tvoj, takisto podaj reklamáciu na poškodenie zásielky a jej obsahu počas prepravy a podozrenie na neoprávnené zaobchádzanie so zásielkou.

lubik87
27. máj 2019

@tinka132 pridaj fotky tvoje a čo ona posielala

liligreg
27. máj 2019

Ako to dnes na pošte dopadlo?

tinka132
autor
28. máj 2019

Estelen dnes tam dorazil ale vonku je lejak tak neviem ci sa tam dnes dostanem

lija22
28. máj 2019

@tinka132 vsetky sme nedockave ako to dopadne 🙂 kazdopadne ti drzime palce, nech to aspon ako tak vyjde pidla tvojich predstav, lebo tato situacia je ozaj sprosta

soulmate9
28. máj 2019

@tinka132 hlavne si všetko natočte na telefón, aby ste mala dôkladné dôkazy. Držím palce

tinka132
autor
28. máj 2019

No mam prist zajtra ked tam bude veduca, ze vedia o tom pripade, a ze nemam sa dat a mam trvat na svojom

katka2602
30. máj 2019

@tinka132 ahoj, tak ako ste dopadla?

liligreg
30. máj 2019

@tinka132 posunulo sa to niekam?

gabriellka
30. máj 2019

Aj mna zaujima ako to dopadne

tinka132
autor
30. máj 2019

No riesila som to s veducou posty, spolu sme to nafotili, ja som jej dala svoje foto pred odoslanim.. Videla ze je to prebalene... Kocik bol este viac dogabany lebo to tam ona hocijak postrkala do seba takze vanicka cela doskriabana... Ze to daju na reklamacne a uz musim len cakat... Zistila som ze ma madarsku stranku na fb kde predava kociky.. Aj po bazaroch.. Pisala som adminkam