Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy so spolužiakom na výške

ivivaiveta
29. apr 2015

Baby, co mam robit?..ako vela zamestnaných mamin, chodim na vysoku skolu, mam pred statnicami, par dni, snazim sa, ucim sa.. spoluziak sa mi ponukol, ze mi okontroluje vypracovanu pracu(je to jeho odbor) a podujal sa, ze on ju aj odovzda spolu so svojou pracou skusajucemu a ten nam obom, ako aj ostatnym zapise kredity, nic vynimocne..nemam ziadnu kopiu toho, co som mu dala,aj podklady od prednasajuceho, aj moje vypracovane, bolo to narychlo....ked mi to neodovzda, nepripustia ma k statniciam...uz som sa ho stokrat pytala, kedy to tam da, on ma vzdy s úsmevom odbije, ze co stresujem a pred par dnami mi volal, ze uvidi, co s tym urobi, ze to zavisi odo mna!..ved viete, co chce...ja ho roztrhnem, ked mi to znemozni ist k staniciam..mam ist za prednasajucim a povedat mu, ze som podklady na vypracovanie stratila, alebo co?..ked som mu to povedala, ze to urobim, povedal, ze nevie, ako to bude vyzerat, ked to tam zaniesie a povie, ze som asi pomylena...uplne ma drzi v stichu, vlastne ma vydiera, mam dost nervov aj bez "tejto pomoci"...ide mi o kazdy den...stale dufam, ze nie je az taky hajzel, ze by mi to urobil, ale asi si len vyrabam dalsi problem a mala by som ist s pravdou von, kym nebude neskoro...
kedy prestanem byt idealista a verit na normalne vztahy... 😒

janinah
29. apr 2015

pošli za ním manžela,nech to vybaví ručne stručne....hovor s ním telefonicky a hovor si nahraj...

bonaqa2013
29. apr 2015

@ivivaiveta spolužiaka treba kopnúť dvakrát do zadku a raz do predku. Hádam pochopí....

esterba
29. apr 2015

@bonaqa2013 oprava, raz do zadku a dvakrat do predku 😀

abbey1
29. apr 2015

To si všetko mala vypracované len rukou, nič si nespracovala na počítačí?

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@janinah
@bonaqa2013
@esterba chrapunstvo najvyssieho rangu, len neviem, ci ma len natahuje, alebo je to fakt schopny neodovzdat...ach boze, ti chlapi..asi ho fakt nakopem do vajec..môjmu chlapovi som to uz povedala, ale s tym, ze si to vyriesim sama...tak ma nechava..

janinah
29. apr 2015

@ivivaiveta ako si tov yriešiš sama?prosiť sa mu pôjdeš?rob ako ti radím hore a vybav to čím skôr,potrebuješ sa naďalej stresovať?

nanka3
29. apr 2015

@ivivaiveta noo, tak to nic moc.... ale jedno nechapem, predpokladam, ze pracu si robila na PC, tak tam predsa zaloha musi byt.... mozno by som sa pozhovarala so skusajucim, ktoremu ma odovzdat spoluziak pracu, sla by som za nim a povedala nazov, a nejake zachytne body z prace, napr. pocet stran, ake obrazky tam su, kolko citovanej literatury... aby vedel, ze je to tvoje, mozno by som mu rovno povedala, ze spoluziak ta vydiera resp. natahuje, ze nevies, co tym sleduje, a aby bol taky dobry a pytal tvoju pracu od neho, aj ked viem, ze to nie je jeho starost, zvaz, ci je skusajuci ochotny sa do toho "zapliest", inak na vyber nemas.... podla mna radsej na rovinu povedat, co sa stalo, ako tvrdit, ze si pracu stratila..... hlavne, ked je to dolezite na pripustenie k statniciam ...... no tazke to mas, ale pre buducnost ponaucenie.....

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@abbey1 ja som dostala text, ktory som mala prelozit do pravnickej reci v cudzom jazyku...kazdy sme dostali iny...text som okopirovala do zalohy, ale zle, tak, ze mi odrezalo koniec jrdnej stany, proste nepouzitelny, original ma on...preklad som robila rukou, on ze to nevadi, jeho sekretarka to prepise, ved to boli tri strany, ved on pan...ja som sa ho este pytala, ze co som dlzna...vtedy nic, dnes uz asi ano...

nanka3
29. apr 2015

@ivivaiveta nakopanie by mozno tiez pomohlo..... 😉

abbey1
29. apr 2015

@ivivaiveta Mňa len prekvapilo, že takéto niečo si písala z fleku rukou. Viem, koľko je to práce.Ale netuším, akú radu tu čakáš. Mala si konať okamžite, vyžiadať si text a nanovo vypracovať.

sardinka333
29. apr 2015

@ivivaiveta ty študuješ VŠ? Snad aj retardovaný vie, že si potrebuje urobiť aspon jednu kopiu na kluč, nie to vysokoškolák. Samozrejme že je to hajzel, nie že ,,snad neni taký,,. Nechápem prečo sa necháš vydierať a bojíš sa. Ale asi ten psychopat vie, že si to može na teba dovoliť tak skuša kde su tvoje hranice...podla toho čo píšeš tak niekde v Balalastane. Ziskaj dokaz že ta vydiera, ak možeš, sms- ka, nahratý rozhovor. Ak aj nie tak chod pekne za vyučujucim, oponentom proste za niekým komu na katedre doveruješ a povedz to. Povedz pravdu, priznaj si chybu (že si si to nezalohovala) a verím, že riešenie sa nájde. Ja osobne som radšej išla na iný termín štátnic akoby som mala dať takému chrapunovi ,,za..t.kať,,. Lebo za to, že niekto ide na štátnice, obhajobu za to sa nemusí hanbiť, to sa može stať, ale urobiť koli tomu zo seba lacnu štetku koli dementovi tak to je naozaj sila.

nanka3
29. apr 2015

@ivivaiveta popripade, ak to bolo len malo stran, ako tu citam, a stihas to este raz urobit, vyziadaj od skusajuceho novy material a preloz to, ci sa neda? aj ked viem, si predstavit, ze niektori skusajuci si takto pisu knihy a strany rozdeluju zaradom ....

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@abbey1 no, ked ti niekto hovori, ze ved jezisi, co stresujes, az sme sa ocitli pred statnicami..vzdy bol normalny, nepozname sa dva dni......ano, je to moja chyba...len som chcela poradit, ci mam cakat este par dni, alebo proste ist za vyucujucim a co povedat...

liebling98
29. apr 2015

@ivivaiveta to akože nemáš žiadnu kópiu? Nemáš to uložené v počítači? Ja som za svoj život napísala množstvo prác a ukladala som si vždy každú novú verziu. Nejaké poznámky k práci písané rukou, použitá literatúra, z čoho si čerpala? To si mu dala jediný exemplár? Veď Ti ho mal skontrolovať. Čo ak by tam našiel zásadnú chybu? Alebo ak by ju stratil?
To, že on je chrapúň, to je jasné.
Asi by som šla za vyučujúcim s poznámkami k práci, s nejakou prvou verziou, povedala mu pravdu, že si dôverovala spolužiakovi a chcela počuť jeho názor na prácu a on Ťa teraz nechutne vydiera. A vyučujúceho požiadaj o pár dní navyše na znovu vypracovanie práce.

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@sardinka333 ale ved pisem, ze som kopiu robila, ale pre mna to bola oproti ostatnym skuskam mala vec...bohuzial..ked uz som ho nahanala, tak si hovorim, seriem na teba, spravim si to znovu, otvorim kopiu a ta zle naskenovana...no ako naschvál..

stary_ujco
29. apr 2015

Budem za sprosteho ale to vážne chceš dostať titul z vysokej školy, keď nezvladas preložiť chýbajúcu pol stranu textu? To aj v praxi to necháš urobiť kamosovej sekretarke?

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

nic baby, musim ist za skusajucim, poviem, ze som dala spoluziakovi podklady na kontrolu a on mi ich stratil...nechcem robit rozruch, ze spoluziak ma chce za moju sprostost pretiahnut...keby to bola velka vec, tak ju mam ovela lepsie zalohovanu, ako bakalarku, alebo nejaku seminarku..toto boli tri papiere, zle oskenovane a rukou prekladane...len som chcela pocut, ze nemam cakat..mozno by to naozaj odovzdal na poslednu chvilu, ale na to spoliehat nemozem..teda pud sebazachovy mi to nedovoli..a on len s úsmevom furt 🙄

sardinka333
29. apr 2015

@ivivaiveta urobila si chybu, všetci niekedy chybujeme to je normálne. Ak si originál nemáš od kial ziskať tak chod za vyučujucim a povedz mu to, vyžiadaj si iny text, ukaž snahu...ale ako doprosovať sa nejakemu somarovi čo je celý natešený, že ťa necháva v štychu? Možno sa ti chce pomstiť., všetko je možné...

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@stary_ujco nie...si taky frajer, ze ked ti to preposlem, tak ty tie konce slov pozdlz celej strany v cudzom jazyku rozlustis???
ak ano, mas moju poklonu a ja som retardovana, lebo mam vsetky skusky hotove, len toto mi chyba...ach jo..
a co zabrdas?...druhi si davali len zapisovat znamky, bez ucenia, ja som sa ucila, len som chcela kontrolu..ani nie chcela, to bola jeho iniciativa...s tym, ze ja si to prepisem, on ze to nie je problem...
a teraz riesim, ci mam na titul, alebo, ze ma niekto odrbal?

liebling98
29. apr 2015

@ivivaiveta ak sú to len tri strany, tak neváhaj. Choď za vyučujúcim, vypýtaj si znovu podklady a vypracuj znova. Tri strany dáš za večer pri telke. Ja som myslela, že to je niečo väčšie (moja dizertačka mala takmer 150 strán).
A spolužiakovi povedz, že si to môže dať zaramovať alebo si s tým vytrieť...

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@liebling98 presne, uz nebudem cakat...pekne reci...chapes, bol to vyberovy predmet, ziaden povinny, akoze ved brnkacka...lenze ked nemam co odvzdat, budu mi prredsa len chybat kredity...sice neviem, co mu poviem...asi, ze som stratila...len aj tak uz budem za blbu, ze kde som bola doteraz...tak poviem, ze som to hladala...

liebling98
29. apr 2015

@ivivaiveta povedz, že si to dala skontrolovať spolužiakovi a on Ti povedal, že to vraj stratil. Že nevieš, či si z Teba nechce robiť blbé žarty. Že ak to fakt stratil, tak to radšej vypracuješ znovu. A ak Ťa len naťahuje, tak bude mať vyučujúci dva exempláre a ohodnotiť môže ten lepší.
Lebo ak povieš, že si to stratila Ty a spolužiak by to nakoniec v záchvate zdravého rozumu odovzdal aj za Teba, vyšla by si z toho ako blbá a bolo by to podozrivé.

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@liebling98 veru to je asi lepsi napad...dakujem ti..uz som z toho na nervy..a presne takto to idem napisat aj tomu debilovi, uz ma to nebavi...

liebling98
29. apr 2015

@ivivaiveta a z akého jazyka to mal byť preklad?

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@liebling98 z rustiny...

liebling98
29. apr 2015

@ivivaiveta fuha, tú som zažila ako povinnú ešte 4 roky na základnej škole, ale si z nej veľa nepamätám.
Ešte tak s nemčinou alebo angličtinou by som Ti vedela helfnúť

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@liebling98 si zlata...aj ja som sa s tym mordovala po slovickach, lebo predsa len, odborne terminy...ved nic..idem mu napisat, ze v pondelok si idem pre novy text, ze docentovi poviem, ze som mu ho v dobrej viere dala skontrolovat a on mi ho stratil...nebudem virit hladinu s celou pravdou, uz neverim nikomu...
pritom bolo uplne bezne, ze aj mne dali spoluziaci vselico skontrolovat, aj urobit za nich..ja som chcela(ani nechcela, on sa ponukol, ked som to mala v skole v ruke a pytal sa, ci mam aj ja rustinu a koniec uz poznas) len kontrolu...normalne, ako kedykolvek, medzi spoluziakmi...dakujem moc..idem mu napisat a uvidim, co bude...tak, mam poucku zas raz...najviac ma serie, ze mam aj bakalarku, vsetky skusky a takyto zbytocny pruser..

liebling98
29. apr 2015

@ivivaiveta držím palce, nech to dobre dopadne

esterba
29. apr 2015

@ivivaiveta Pocuj, nechce on použiť tvoju prácu pre seba? Ja by som mu nedávala vedieť, že ideš za vyučujúcim... či?

ivivaiveta
autor
29. apr 2015

@liebling98 dakujem, dobru noc..dam vediet... 😲

Tu začni písať odpoveď...

Odošli