Pýtal odo mňa peniaze za naftu

5. jún 2023

Čaute, čo si myslíte o chlapovi, ktorý pýta od potenciálnej partnerky peniaze za naftu pri výlete na druhú stranu Slovenska? Išlo o prvý dlhší výlet, samozrejme na benzínke som mu polovicu dala keď pýtal, ale od vtedy moja nálada klesla čo si aj on všimol. Prežívam to moc? Čo by ste robili na mojom mieste? Nemám z toho už moc dobrý pocit

liljana
5. jún 2023

No za 20 eur zajdes na aute tak 150km a nie na koniec republiky a spat 2x400km. To neberiem ako skladanie sa na benzin. 🙂 Nechapem preco ste nesli vlakom, alebo viaceri v aute, partia alebo spolujazda, ked je vam vela platit za naftu.

sovica
5. jún 2023

@autorka Pozval Ťa na výlet on, či si navrhla výlet Ty a on len súhlasil? Ak Ťa pozval on, mal cestu a aj všetko ostatné ako správny gentleman uhradiť. Ak si navrhla výlet Ty a ešte spolu "nechodíte" (potenciálna partnerka), len kamarátite, tak by som si svoju polku zaplatila. Ešte závisí aj na tom, či zarobí dosť, aby si dovolil Ťa na ten výlet zobrať atď. (ak zarába dobre a Ty si napr. študentka, tak by mi to extrémne vadilo, ak obaja ešte študujete, tak v tom prípade by som asi polku uhradila...). Aha, práve čítam, že je starší a zarobí dobre, Ty si len začala pracovať. No, mne by blikala kontrolka.

rebrambora
5. jún 2023

Ja by som to popravde navrhla sama.

jesenzima
5. jún 2023

Na naftu by som prispela sama od seba ... Veľmi veľa žien stále očakáva od mužov, že budú platiť za nich, lebo "gentleman" ...
Mali ste sa vopred dohodnúť, alebo ísť na výlet niekam bližšie ....

janaolas332
5. jún 2023

@vkatush no mne by to akosi aj tak vadilo,veď kde idú na výlet musel vedieť aj koľko stojí nafta...a ešte keď ona platila aktracie,myslím že si boli 50/50, nemám problém s tým si zaplatiť za seba...ale akosi tiež z principu by mi to vadilo, keby su spolu pár mesiacov a prvý výlet.. jasné,že sa dá platiť raz on raz ona za cestu,ale takéto opýtanie by mne osobne vadilo po prvom raze,kebyže to je môj potencionálny frajer,tiež nepýtam od surodencov,kamaratiek.

aaadkaaa
5. jún 2023

A on sa pri plateni atrakcii neponukol? Nechcel ich zaplatit? Alebo uhradit ti polku?

petamich
5. jún 2023

cize ty si proste ocakavala, ze to cele zafinancuje 🙂 a teda prosim ta, na akej benzinke tankuje alebo ake auto ma, ked benzin/nafta na vylet na druhy koniec slovenska a spat stala 40€, ked od teba pytal 20

uz tu vidim tie reakcie, ked by si napisala, ze si ty pytala od chlapa a ofucal sa - lebo dvojaky meter je tu standard, za mna nie je nic zvlastne na tom, ak si vypytal na benzin a mala si si teda ty na vstupenky a nabuduce sa dohodnite vopred a zmanazujte si ocakavania na oboch stranach alebo skratka teda hladaj takeho, co vzdy bude platit aj take je riesenie (a nie je na tom nic zle, kazda to mame nejako, len tento to zrejme nebude)

fiafia
5. jún 2023

Ak niekoho niekam pozvem, nečakám za to €, naftu alebo čokoľvek. Keď ten druhý chce zaplatiť povedzme obed,večeru tak ok ale nečakám to ako povinnosť. Keď sa na niečom dohodneme spolu tak už je na mieste dohodnúť aj kto,čo, kde ,ako sa bude platiť ☺️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. jún 2023

Som prekvapená z vašich názorov, ale aj tak sa nedám odbiť vnútorným pocitom že to nie je Ok 🙂

aaadkaaa
5. jún 2023

Tak potom je to obycajny zgrlos, ked ty si zaplatila vstup a on si pytal polku za naftu...

petamich
5. jún 2023

@sovica v zivote za mna ziaden chlap neplatil vsetky vydavky za vylet a ani som to nikdy neocakavala, ked nejaky zaplatil napr. pohonne hmoty, tak som ho aspon na veceru pozvala, lebo by mi to bolo blbe (a ked uz ako v tomto pripade tak 50/50 vsetko a nie ze autorka zaplatila vstupy a on este vypytal na benzin, vtedy je zgrlos)

ibak pre mna z chlapa nerobi gentlemana to, ze hradi vsetky vydavky ale tak takto to mam ja 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
5. jún 2023

tak autorka my sme na tom vylete neboli a informacie nam davkujes postupne 🤷‍♀️ pytala si sa na to, ci by nam bolo cudne ak by pytal na benzin, to by mi cudne nebolo ale ak ty si platila vstupy za oboch a on este aj na benzin vypytal tak ako pardon (za predpokladu, ze benzin nebol 150€ a pod vstupy rozumieme jaskynu 2x6€), kazdopadne stale plati, ze ja som sa zvykla opytat ci prispejem na benzin alebo ako

mima1608
5. jún 2023

No ak si ty platila atrakcie a on si ešte k tomu vypýtal za naftu, tak nie - nie je to ok. Môj muž by za naftu nepýtal a aj atrakcie by zaplatil 😅

ysseba
5. jún 2023

Ani podľa mňa to nie je OK. Škoda, že netankoval na ceste tam - aspoň by si vedela, že aj s atrakciami máte ísť pol na pol. A inokedy je to ako? Keď idete na večeru, do kina a pod.?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tiezjedna
5. jún 2023

Ja mám vlastných peňazí tolko, že by som mu aj auto mohla kúpiť, ale keby odo mňa pýtal na phm, tak ahooooj😎svet sa v prdel obracia, fakt 🤦‍♀️😂

liljana
5. jún 2023

Mali by ste mat zhruba pocit preto, kolko za seba zaplatit, ked len spolu chodite a nemate deti, ani spolocny ucet. Akonahle ho jedna strana nema, alebo ho ma nevyvazeny/pokazeny, tak dovidenia. Ak caka viac, ako dal, posli ho do kelu. My hovorime, ze obe strany maju platit podla svojich moznosti, nikto nehovori, ze mas platit aj za nejakeho vycuraneho idiota, viac ako dal on sam.
Spocitaj si svojich 40% nakladov na vylet a viac mu nedaj ani cent a zakyvaj mu, ak sa mu nieco nepaci.

pragmaticka
5. jún 2023

Otras. Som teda asi stará škola. Co sa tyka reštaurácii a atrakcií, tam by som asi trvala na tom ze 50/50.
Ale ak by si pýtal za cenu, tak by u mňa skončil. Úplne trápne. Nedaj sa odradiť svojim vnútorným hlasom.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
5. jún 2023

cize ak si platila pocitovo vacsinu a este aj na naftu vypytal - tak potom ano, blikala by mi riadna kontrolka 🥴

autor
5. jún 2023

@tiezjedna tiež si myslím 👌👍

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
5. jún 2023

no treba napisat naraz viac info
ako za mna no go najma ak sa nehodlal podielat na atrakciach naco ti je taky chlap lakomca nezmenis

maribell
5. jún 2023

Keď si po ceste naspäť vypýtal na benzín, tak si mala aj ty začať počítať, koľko si za neho zaplatila vstupné 🤷.

ysseba
5. jún 2023

Áno, mohol to cvaknúť. Teraz si ty dopadla tak, že si si si platila benzín a atrakcie aj za neho. Škoda, že ti nenapadlo povedať mu "OK, dám ti, v aute to môžeme prepočítať. Z mojej časti na benzín odpočítame tvoju časť za atrakcie a zvyšok ti pošlem." Akože je to dosť chrapúnske dať si platiť za benzín keď ty si všetky atrakcie platila. Keby si to spravila ty, tak máš označenie zlatokopka, ale pri chlapoch je to v pohode ako čítam z komentárov? No zaujímavé, že?

marsmykkok
5. jún 2023

Ja by som neprispela, respektíve nežiadala príspevok na benzín keby moje auto, ale na oplátku by som čakala, že druhá strana zaplatí parkovné, nejaký obed na kolibe po ceste, respektíve ak ideme jeho autom, toto zaplatím ja. No tiež som mala držgroša takého, chodili sme síce menšie vzdialenosti na mojom aute (on vtedy svoje nemal), ale aj 100 km dokopy máš 10 eur benzín, na parkovisku bolo parkovné 5 eur, to sme zaplatili na polovicu, takže ja som zacvakala za benzín a parkovné 12,50 eur, on na parkovné 2,50 eur. A na chate som si zaplatila kapustnicu za 2,50 eur sama, on si vytiahol kúpenú bagetu z Lidla 😂 A takto to bolo vždy. No čo ti mám povedať, asi myslel, že cikám do nádrže a netankujem. Raz som aj potrebovala na pumpe natankovať, no ani ho nenapadlo sa ponúknuť, že niečo zaplatí on, ked ho stále vozím.

tosomja
5. jún 2023

A ty si mu prečo nepovedala, že si hradila atrakcie, tak si myslela, že benzín platí on. Alebo si mala povedať, ok, tu máš natankuj a ty mi daj polovicu čo som platila ja 🙄
Ale aj u mňa by klesol teda riadne, keď len 20€ pýtal, to by mi bolo trápne, nepoviem, keby 100€, že mu je to veľa a nepočítal s takou sumou.