Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

andrejka10
3. jún 2009

No zatiaľ si myslím, že sme ok. Malá si veselo vykopkáva, vždy keď ja chcem spať a ona spí vtedy,keď sa chcem hrať s ňou ja. 🙂 A v piatok idem zase do našej skvelej "rizikovej" poradne, tak tam by sme sa mali dozvedieť niečo viac. Mali by mať výsledky z posledného odberu a urobiť by mi mali nový odber. Dúfam, že to bude už OK. Ale dnes v noci po prvý krát som mala pocit, náznak krčov do nôh. Ale veľa som chodila a behala s tým starším. Tak možno preto. Ak to neprestane, budem musieť zrejme aj ja brať magnézium.

andrejka10
3. jún 2009

Ešte mám na vás otázočku, moje tehulky. Mám problém so spodným prádlom. Mám pocit, ako keby ma tlačili všetky gumky na všetkých gaťkách. A že aj malej to vadí. Až ma to pobolieva. Máte ten istý problém???? A to si myslím, že viem, čo si v tomto prípade môžem dovoliť. 🙂

perla200
autor
3. jún 2009

no ja od pondelka cítim malú tak silno....až bolestivo....strašne sa prevaluje, proste vidieť že rastie🙂))) brucho sa mi celé prevaluje

silvuskaa
3. jún 2009

andrejka, skus kupir nohacky bud s nizkym sedom alebo s tou takou tenkou gumickou co netaha. Ja mam vacsinou take 🙂 Ale tiez som ich uz preriedila, niektore su mi teraz male....no co uz 😉

saska73
3. jún 2009

Ahojte tehulky,

andrejka to magnézium si daj, to je super minerál aj pre netehotné. Používam ho celé roky, keď sa mi robia kŕče v lýtkach v noci alebo ked som unavená.
Moc som Vám tu teraz nepísala ale čítala som pravidelne 😉

kwetinnka
3. jún 2009

predavaju vselijak bezsvove,mne osobne su lepsie pod brusko.take s tenkou gumkou ako hovori silvus..

silvuskaa
3. jún 2009

aj tie bezsvove su dobre- take super natahovacie 😉 , ale ja kedze mozem len bavlnene tak bezsvove nenosim.

andrejka10
3. jún 2009

Ďakujem babenky za rady, aj ja mám najradšej pod bruško s tenunkou gumkou, ale aj tak mám pocit, že to nie je ono. Zrejme budem musieť nabehnúť do obchodov. Už vidím, ako sa zase divia, že taký menší slon, hľadá veľkééééé "tangáče", kt. netlačia na brušku, teda brušisku. 🙂 🙂 🙂
Ešte raz díííky za radu.

kwetinnka
3. jún 2009

noo tangace som pozerala v jednom tehu obchode a bud staly 16E alebo boli z materialu ako pancuchy na krcove zili.-..boli desnee..a boli na brusko...v lete by mi v tom bolo teplo

kwetinnka
3. jún 2009

andrejka som si teraz vsimla v albume ze tam mas fotky kocika...to mate aku znacku?

andrejka10
3. jún 2009

To som musela ísť odbehnúť a prečítať..... 😀 😀 😀 Je to nejaký adbor, to nie známa značka, ale bol vo veľmi dobrej cene. (5.422,-- Sk, celá trojkombinácia včetne vajíčka, aj so sieťkou proti hmyzu, aj s igelitom proti dažďu) Myslím, že je to poľský výrobok. Ale ja mám takú závislosť, meniť kočiariky, tak ako sa poznám aj tento veľmi skoro vymením. A ťažšie je potom predať drahý značkový kočiarik. Ja som svoje predala obratom ruky, a moja suseda nemôže predať už 2roky pegperego. Ani sa nečudujem, keď nový stál do 20.000,-- sk a aj keď zníži cenu na polovicu, tak vedia si maminy dnes kúpiť nový kočiarik.

kwetinnka
3. jún 2009

už asi viem ktorý to je..tak to si ho kupila za super cenu.. a nevies mi nahodou povedat aku dlhu ma vanicku? nemusis ju ist nerat,len ci nahodou nevies:o), ja som mala povodne tiez vyhliadnuty drahsi ale ked sa viac clovek popozera nemusi mat kocik za 25 tis..

andrejka10
3. jún 2009

Viem, lebo sme ju merali. Vanička má rozmer 80x40 cm. (ale to je maximum)Takže v pohode. Ja potrebujem veľkú vaničku. Už sme mali jeden "štýlový" kočiarik pri Lukáškovi a v zime vo fusaku, chudáčik ruky nepripažil, lebo mu už nevošli do kočiarika, taká malá vanička bola. 😀 A celý názov je Adbor Arte 3x3.

kwetinnka
3. jún 2009

to je dost velka...musim sa nan poriet..a to vajicko sa da dat aj na tu konstrukciu vsak?noo ved to je to..ze aspon prvu zimu by som chcela aby sa tam zmestila

andrejka10
3. jún 2009

Aj vajíčko sa dá pripevniť na konštrukciu. Čo je výhoda, lebo my chodíme všade autom. Tak z auta, šup na konštrukciu, hoci radšej mám, keď má bábo pohodlie a je vystreté vo vaničke kočiara a má dostatok miesta. Ale niekedy si nepomôžeš. Si myslím, že aj vajíčko na konštrukcii budem využivať, hlavne k doktorke, lebo ju máme v centre PP a tam je pešia zóna.

kwetinnka
3. jún 2009

noo my sme to tiez tak chceli,chodiem kade tade...a nie vzdy potrebujes cely kocik,aj ked pohodlie je pohodlie...ja som inak vsede nasla ze ma 65 x 34 cm....vnutorna vanicka

andrejka10
3. jún 2009

Kwetinka, tak som to bola premerať. Premerala som tú najmenšiu časť z kočiarika, vybrala som to oválne vnútro, tú podložku. Neviem, či si vieš predsataviť a tá má rozmery 76x32 a ešte sa ti pridávajú centimetre zo strán. Lebo tá podložka sa pokladá na bočné ukončenia a je menšia ako vanička celého kočíka. Tak potom neviem, či mám bulharský meter 😀 😀 A ty kde si našla tie čísla??

kwetinnka
3. jún 2009

vsade na nete k tomu kociku maju take miery....ja o tvojom slovenskom metri nepochybujem 😀 ,a to si kupila niekde u vas? alebo cez net?ze ja sa k nemu za taku cenu nemam sancu dostat 😒 🙂

andrejka10
3. jún 2009

Boli sme na nákupoch v Poľsku, tak sme ho tam kúpili okrem iného. 🙂 Idem si teda pozrieť ten net. Sa mi to nezdá. Ale možno mám iný typ, ktovie. 🙂 Najlepšie je ísť si kúpiť kočiarik s metrom. 😀 😀

kwetinnka
3. jún 2009

a kde v polsku ste boli? v obchode ci na trhu?noo myslim ze som pozerala správny,,,

http://www.mojkocik.sk/index.php?main_page=prod...

andrejka10
3. jún 2009

Kwetinka áno, je to zrejme to čo mám ja. Len ja už mám trošku iný typ. Zadné, tie väčšie kolieska mám nafukovacie, vajíčko je tiež trošku iné, a športový kočiarik ten môj, má bočné opierky na hlavu a ten na obrázku ich nemá. Takže tiež môže mať moja vanička iný rozmer, keď kočiarik sa líši aj v iných veciach 🙂 Lebo ja som na nete našla len rozmery zloženého kočiarika, a tie sa skôr zhodujú s mojimi nameranými rozmermi. To je takto tažko určiť. Preto ja by som sa asi bála kúpiť kočiarik cez net práve pre tieto nezrovnalosti. Lebo by som mohla ostať nemilo prekvapená a sklamaná. Ináč, na nákupe sme boli na trhovisku v Targu. Išli sme z PP neskoro, tak obchody sme už nestihli. 🙂 🙂 Kým sa ja vymotám, napapáááám ............

A vy ostatné babenky, čo robkáte??? Či po dobrom obede spinkáte a oddychujete??

svistik
3. jún 2009

Ahojte dievcata!!!

Velmi ma mrzi, ze vam tu moc nepisem, ale chodim utahana z prace, takze vacsinou si vas len citam...
Len som sa chcela porozculovat!!! Dievcata!! Ja som asi uplny idiot!! Ja som vobec nevedela, ze existuje nejake dobrovolne pripoistenie, ktore ked si platim, tak mam maximalnu matersku!!! Teraz ked som v 4tom mesiaci mi to povedala moja ekonomka, zevraj :"Co ste sa neprisli opytat???!!!!" A pritom vedela, ze som uz bola tehotna, ze som potratila a hned som jej hovorila, ze chceme dalsie hned ako to bude mozne.... Nechapem ako som sa mala ist spytat na nieco o com som netusila, ze existuje!!!

A este by som sa Vas chcela spytat... kamaratka mi vravela, ze ked som tehotna a idem na krv tak nemusim ist na lacno??? Ako to je? Mne lekarka nic nepovedala a ja som bola zvyknuta, ze na krv mam prist vyhladovana!!!

svistik
3. jún 2009

Ozaj a predsa este... Chcela som sa spytat, ci niektora chodite plavat!!! Ja mam taku chut ist si zaplavat, ale vsetci ma varuju, ze hocico len nie plavat, ze plavanie je super, ale velka sanca, ze chytim nejaku infekciu a bude problem... neexistuje sposob ako to vyriesit???

andrejka10
3. jún 2009

Svistik, na niektoré odbery som musela prísť na lačno ešte aj teraz, na iné nie. Neviem podĺa čoho to berú.Ale to mi vždy vopred v poradni povedali ako mám prísť. No a s tým dobrovoľným pripoistením to máš tak, ako píšeš. Nikto ti nič nepovie. Neviem prečo sme my ludia takí "dobrosrdeční". Mne náhodou, jedna známa poradila, ako mám postupovať. Bola veľmi zlatučká, ale to je asi svetlá výnimka. ☹ To bolo ešte pri Andrejke.Ale teraz to už nemôžem uplatniť. Tiež nedostatok informácii. A plávať??? Moja múdra kniha odporúča plávať tehotným, pokial nie sú iné zdravotné problémy. Vraj je to fantastická úľava pre telo, pretože voda nadnáša. A infekcia, tak neviem, no je tam to riziko, ale veď nepôjdeš niekde do žaburiny. 🙂 Asi to bude len na tvojom rozhodnutí.

kwetinnka
3. jún 2009

svistik plavanie je super...len riziko onfekcie tam je...ale ak mas svoj bazen,.,,,:o) a to dobrovolne posistenie,tiez som sa to dozvedela az neskoro,a na niektore odbery treba chodit na lacno,inak by nemali význam,mne ked idem na hematologiu dr. povedala ze mozem nieco lahke...chleba s cajom alebo tak.

Andrejka a keby som chcela taký ako mas ty tak len v tom targu alebo si ho pred tým niekde pozerala na nete??

svistik
3. jún 2009

dakujem dievcata 🙂

ja som na tie peniazky taka nahnevana.... predsa je rozdiel mat matersku 8.500 a 16.000... ide ma z toho vystriet... hlavne, ze mam uzasne financnu poradkynu, ktora mi uzavrela vsetky mozne poistky, ale takuto mudru vec mi nepovie!!! a hlavne, ze potrebujeme splacat uver ☹

a co sa tyka toho informovania... sestricka u mojej doktorky je neuveritelne dolezita!! To keby ste videli!! Ked som tam prvykrat prisla a vsetko sa ma pytali... problemy, adresa, posledna menstruacia a tak... to vsetko sa pytala a zapisovala doktorka a ta sestricka so zalozenymi rukami s tymi svojimi dokonalymi gelovymi nechtami tam sedela a popijala kavu... takze si viete predsatvit, ze od nej ziadne informacie nedostanem... Este aj krv zle berie!!!

perla200
autor
3. jún 2009

svistik...ale to ti budú vypočítavať z hrubého vymeriavacieho základu...ja mam nastastie taký plat, že dostanem najvyššiu materskú.... lebo inak by ma drblo:((((

a inak to by si si musela platiť ešte pred tým ako otehotnieš neviem akú dlhú dobu.... ale je to rozdiel to más pravdu.....j

ja ked chodím na hematologiu tak si dám slabú kávu a celozrnný chlebík, lebo mne sledujú trombocyty a tie to neovplyvní....

aj ja som chcela chodiť plávať, ale nevedela by soms i to tak užiť ako pred tehu, lebo by som sa bála infekcie....

svistik
3. jún 2009

teraz uz viem, ze to treba platit... myslim, ze presne 270 dni pred porodom... a ak Ti nahodou chyba 1 den tak mas smolu 🙂
a toho plavania sa tiez preto bojim... inak by som isla hned..

andrejka10
3. jún 2009

Svistik, nerozčuluj sa. Ja viem, každá korunka je dobrá. Ale teraz to už nezmeníš a zbytočne prenášaš svoje pocity na bábätko. Ale na pobavenie, ja dostanem len rodičovský príspevok čo je dnes asi okolo 4.000,-- Sk. 😀 Aj to, až keď sa narodí malá. 🙂 🙂 Ale potešia nie??? Lepšie, ako s drôtom do oka. 😵 😵 😵

Kwetinka, ten kočiarik sme kúpili náhodou. Išli sme kúpiť kočiarik a moje požiadavky boli, červený, väčšia vanička, k tomu autosedačka - vajíčko a polohovateľný športový, vpredu dve zúžené kolieska. No a máme doma toto. 😀 Určite ho majú bežne a všade. Len treba hĺadať. No a nakoľko bola zima a my sme prišli neskôr, tak mali chuť aj zjednávať cenu. Chceli predať. Tak nám aj zvýšilo na kočarik pre Andrejku 🙂 🙂 Len baldachýnik sme vtedy nekúpili, lebo nemali kompletný ružový. ☹

svistik
3. jún 2009

ja viem... dost sa narozculujem v praci na tych deckach paskudnych!!! Dnes som zistila, ze mi nejde na koncorocny vylet 10 deti z triedy, co znamena, ze sa rusi uplne... je to odo mna hnusne, ale normalne mi odlahlo! Neviem ako by som ich tam ustrazila, ked stale spim 🙂 By sa mi tam opili a ani by som nevedela!!!
Huraaaa!!! Prisiel mi manzel z prace... idem sa mu trosku venovat 🙂

Krasny vecer tehulky 🙂