Reklamácie - podmienky, rady, tipy. Ako postupovať?

mucilienka
15. máj 2008

Ahojte babulky,
snad som nezalozila tuto temu duplicitne, ale hladala som a nenasla...

Potrebujem poradit - dala som vyreklamovat piecku na chleba Moulinex XXL.. uz je to mesiac a pol. Pani mi povedala, ze pozadovane suciastky nedodali, tak mi poslu dobropis, a bud si vyberiem novu pekaren na chleba, alebo mi vrati peniaze... stale sa vsak nic nedeje, vraj pani neposiela dobropis, ako mam postupovat?

a druhy pripad:
na kociari CAM MBX6 sa mi na streche zacalo odliepat take priehladne okienko... po reklamacii mi do 5 tich dni poslali novu striesku, avsak nemali sme ju ani 5min. a zacala sa aj tato odliepat.. tak som to hned isla vratit spat.. a ziadala som novu bez okienka... ako mozem postupovat, ak sa mi aj tato dalsia odlepi? a ako ak mi reklamaciu do 30 dni nevybavia? mozem ziadat vratenie penazi za cely kocik, ci ako to je?

Dakujem

bodka13
4. jan 2012

@vefi89 neotravuješ
...podľa mňa je to blbosť čo ti povedala,platí zákon o ochrane spotrebiteľa a tam je jasne napísané že reklamácia musí byť vyriešená do 30 dní..skús zajtra zavolať na SOI-ku a opýtať sa ich na to 😉

vefi89
4. jan 2012

@bodka13 presne som práve pozerala na nich kontakt 😀😀
lebo ako som tej pani nadiktovala číslo reklamačného protokola, tak mi vraví počkajte chvíločku a len v pozadí hovorila Vladko, nestihli zas reklamáciu ... a potom ma ide presviedčať že platí 40 dňová lehota, ale pred tým bola 30 dňová a teraz to chcú zasa meniť na 30-dňovú... neviem teda... ale s ami nepáči, že si so mňa robí srandu.. 😅
Ďakujem ti veľmi pekne 🙂

bodka13
4. jan 2012

@vefi89 nedalo sa mi to skopírovať,ale pri nejakom linku bolo písané že môže byť reklamačná doba aj dlhšia ale to musí byť dohodnuté a zapísané pri preberaní reklamácie a nie ,keď to oni nestihnú a začnú vymýšľať 😠
Nedaj sa !!! na mňa raz skúšali pri reklamovaní PC že mi budú reklamovať iba tú súčiastku z neho a nie celú zostavu(bedňu) -však to ako keby mi aj z telky vybrali len vypinač 😕 😠 ...no a potom tiež prešvihli reklamačnú,išiel tam môj mm(rozkrikuje sa len doma) a oblbli ho-na druhý deň som tam nabehla ja a slečna ma presviedčala,že im nešli telefóny,že oni to posielali až po týždni výrobcovi lebo najskôr to pozeral ich technik...tak som jej vysvetlila,že dá sa informovať aj písomne a mne je jedno,že kľudne mohla ísť aj z pošty volať....a hneď bola reklamácia kladne vybavená 😀
...napíš ako si pochodila 😉 🙂

vefi89
4. jan 2012

@bodka13 😀 😀 😀 😀 mm je presne taký istý 😀 teda nie presne, on ani doma nevie spraviť krik 😀
a zas ja sa nedám 😀 len som si chcela overiť nejaké info skôr ako budem robiť cirkus, aby som ho nerobila zbytočne a nakoniec pochopila, že som nebola vôbec v práve 😀

vefi89
5. jan 2012

@bodka13 ahoj 🙂
volala som teraz na SOI, takže spoločnosť sa môže tešiť na kotrolu 😀😀 ale pointa je v tom, že telefón bol kupovaný s tým, že na faktúre mám zapísané IČO a vtedy sa na mňa nevzťahuje ochrana spotrebiteľa, ale obchodný zákon 😒 a ja ťapa som sa zabudla spýtať, aká lehota je tam 😠

mana85
19. nov 2015

Ahojte , prosím Vás poradíte mi ? včera som objednala cez heureku nočník lepšie povedané na heureke som si našla presne ten čo som chcela pri kliknutí na " do obchodu " ma odoslalo na stránku prisababy .sk kde som si nočník aj objednala nebolo mi jasné kedy bude dodacia lehota tak som zavolala na info kontakt na ich stránke pani som celý čas hovorila o nočniku fisher price ani raz mi nepovedala že hovoríme o inom nočníku len spomenula že ano mame na sklade ARTI hudobný Potty nočník-Fun 8972 ja som sa potešila a dne s mi aj prišiel no prišlo s ním aj sklamanie lebo nejde o výrobcu fisher price ale o polský výrobok nieje k nemu ani záručný nič len letáčik kde je napísaná insrujkcja a teda všeto je v PL jazyku :( volala som pani naspäť že čo to ma znamenať že ja som si objednala originál fisher no ona mi povedala veď ja som vam zretelne povedala že je to arti (čo ja som ani len netušila že ide o výrobcu myslela som že je to len nejaký podnázov ) . Uvedomujem si že je to moja chyba mala som si zistiť asi viac informácii . tak sa chcem spýtať či aj pri takejto mojej chybe môžem výrobok vrátiť pani mi povedala že môžem do 7 dni bez udania dôvodu len balík nesmie byť otvorený ... tak teraz neviem ako ďalej poradíte prosím budem veľmi vďačná tu je link : http://nocniky.heureka.sk/fisher-price-kamarad-... a tu druhý http://www.prisababy.sk/Nocnik-ARTI-Musical-Pot...