Reklamácie - podmienky, rady, tipy. Ako postupovať?

mucilienka
15. máj 2008

Ahojte babulky,
snad som nezalozila tuto temu duplicitne, ale hladala som a nenasla...

Potrebujem poradit - dala som vyreklamovat piecku na chleba Moulinex XXL.. uz je to mesiac a pol. Pani mi povedala, ze pozadovane suciastky nedodali, tak mi poslu dobropis, a bud si vyberiem novu pekaren na chleba, alebo mi vrati peniaze... stale sa vsak nic nedeje, vraj pani neposiela dobropis, ako mam postupovat?

a druhy pripad:
na kociari CAM MBX6 sa mi na streche zacalo odliepat take priehladne okienko... po reklamacii mi do 5 tich dni poslali novu striesku, avsak nemali sme ju ani 5min. a zacala sa aj tato odliepat.. tak som to hned isla vratit spat.. a ziadala som novu bez okienka... ako mozem postupovat, ak sa mi aj tato dalsia odlepi? a ako ak mi reklamaciu do 30 dni nevybavia? mozem ziadat vratenie penazi za cely kocik, ci ako to je?

Dakujem

ssissi
18. feb 2009

lelenkaa, reklamácia bude neopodstatnená, keďže reklamáciu si ideš uplatniť po záručnej dobe.
Teda predpokladám, že ti pri predaji garantovali záruku len zo zákona = 24 mesiacov. Tá skončila v apríli 2008 + predĺženie o lehotu, počas ktorej bol kočík v servisnom stredisku pri prvej reklamácii.

ssissi
18. feb 2009

ešte čo sa týka toho, že to bolo pred rokom, to je tiež neopodstatnené, keďže svoju reklamáciu si má spotrebiteľ uplatniť ihneď, bez zbytočného odkladu, potom, čo vadu zistil.

ella1
18. feb 2009

jáj vlastne áno..ssissi máš pravdu..ja som bola v tom, že v apríli budú dva roky..a to už tri...... 😅

inak ja som raz reklamovala sandále v decembri a uznali mi to a vrátili peniaze.ibaže som ich kúpila v Ba a bývala som daleko takže som ich nemohla doniesť skôr....

ssissi
18. feb 2009

ella1, hej, už je rok 2009, ani ja niekedy nechápem, ako to letí 😀

tie sandále, to bola serióznosť predajcu 😉 . Ale zas čisto teoreticky - prečo by si nemohla nosiť sandále v zime - napr. vo vnútri - ak splníš účel využitia tak no problem.

tina_
18. feb 2009

mne napr. pomohlo www.staznosti.sme.sk
Kupili sme v NAY-i pracku, po polroku sa pokazila, mali sme doklady o kupe, fakturu aj dodaci list, len za toho som nemohla najst taku brozurku, ze Infinity club, ci jaka blbost..
A oni, ze bez toho to neopravia !!!
Tak som napisala na vyssie uvedene, ci na to maju pravo, a mi prislo hlboke ospravedlnenie z oddelenia sluzieb zakaznikov, ze pracovnik neschopny a pod....
Opravili to v pohode, aj bez blbej brozurky.
Dakedy proste treba spravit bububu...

zoskag
7. máj 2009

Ahojte mamicky,chcela by som radu od niekoho,kto ma s tym skusenost,alebo mi vie poradit,kde mi poradia..... 😝 dala som reklamovat hodinku,stale sa odopinal spoj na zapinani,2x mi uznali reklamaciu a teraz som dala 3x,viem,ze mam narok na vymenu alebo vratenie penazi,no nemam listky z predchadzajucich reklamacii,preto prosim o radu,ci mi vratia peniaze alebo poskytnu vymenu,ci mam na to vobec narok,oni vsetky litky z predoslych maju,maju to aj v reklamacnej knihe,no neviem,co so mnou..........

mima1
7. máj 2009

ahoj zoskag. nevadi ze nemas tie predchadzajuce reklamacne listky. narok na vratenie urcite mas. staci ak povies ze si ich reklamovala uz dva krat ze toto je treti a musia ti vratit. ak by nechceli zavolaj na SOI a oni ti pomozu.

zoskag
8. máj 2009

Ahoj mima1,velmi mi odlahlo,pretoze ta pani mi tvrdila,ze jak som si mohla dpvolit doniest reklamovat hodinku,bez predoslych papierov,ze co som to za cloveka,tak som sa trosku zlakla....fakt neviem,kde som ich zapotrosila,no ak je to naozaj tak,tak mi troska odlahlo,ona totiz bola dost draha,dala som za nu 6000sk a bolo by mi luto,keby sa mi stale odopinala a nemohla som ju nosit......zbytocne vyhoderne peniaze....

zoskag
19. máj 2009

Neviete mi niekto poradit??2x mi uznali reklamaciu a na 3x ma odbili,ze je neopodstatnena,pritom som rekla 😖 movala stale tu istu vec............

mima1
19. máj 2009

zoskag nedaj sa. treba napisat na papier nieco v tom zmysle ze: nesuhlasis s vyjadrenim a zamietnutim reklamacie a ziadas znalecky posudok od nezavisleho cloveka. su ledia ktory robia posudky prave v pripade akych kolvek reklamacii. cize ak by v skusobni prisli nato ze nemaju pravdu tak daju vyjadrenie a reklamacia musi byt uznana. ak by sa zhodol ich clovek co posudzoval reklamaciu a clovek v skusobni tak si akurat zaplatis toho cloveka co je cca 150korun. aspon bolo. skusim najst jednu taku formulku s § ktory som pouzila asi dva krat a hned uznali reklaamaciu. snad sa mi to podari. ak nie urcite by som to tak nenechala a obratila sa na SOI

mima1
19. máj 2009

trosku chyby no snad rozumies 🙂

mima1
19. máj 2009

www.spotrebitelinfo.sk skus pozriet este tu ci nieco nenajdes co by pomohlo

mima1
19. máj 2009

ČO ROBIŤ, AK PREDAJCA REKLAMÁCIU ZAMIETNE

1. Ak ste presvedčený, že reklamácia je oprávnená, pokúste sa s predajcom dohodnúť. Ak to nebude možné, upozornite ho, že ste pripravený sa brániť.
2. V prípade, že nebude reklamácia opäť uznaná, môžete si nechať zhotoviť znalecký posudok.
3. Ak bude posudok vypovedať vo váš prospech, uplatnite reklamáciu opäť u predajcu. Ten však ani v tejto situácii nemusí reklamáciu uznať
4. Môžete sa brániť súdnou cestou – so znaleckým posudkom máte veľkú šancu na úspech. Naopak predajca riskuje, že namiesto ceny za výrobok, resp. za jeho opravu, bude musieť platiť niekoľkonásobne viac.

zoskag
20. máj 2009

Ahoj mima1,ja som volala na SOI,lenze tam mi povedali,ze oni len preveruju postup riesenia reklamacie,nevstupuju do sporov medzi predavajucim a kupujucim,dalej mi oni poslali nejaky znalecky posudok,lenze ja zatial neviem,ci to bolo naozaj znalecky posudene,alebo len oni napisali,ze to je,pretoze mne zatial prisiel len papier domov,ze si ju mam vyzdvihnut,ze ju neuznali a ze ked si ju nevyzdvihnem do 15dni od dorucenia,budu to nejako riesit,ja zial nie som z Kosic a pojdem si pre nu az cez vikend,potom budem vediet,co ako je s tym vobec,jeden kamarat mi poradil,ze si ju mam prevziat a o 2tyzdne ist tam znova,ze zasa mam tu chybu,uz som z toho na nervy,lebo tie peniaze som asi vyhodila zbytocne.......mozem sa ti ozvat co a ako dalej??......

mima1
23. máj 2009

ahoj . jasne napis ako si dopadla. je mi divne ze dva krat uznali reklamaciu ale ju poriadne nevyriesili. ved to mali dako opravit aby to aspon teda nerobilo. ak neuznaju skus to reklamovat znova a skus napisat alebo predavac nech ti napise do reklamacneho listka ze ziadas teda aspon vymenu za ine.

myskapipiska
18. sep 2009

caute, viete mi niekto poradit, kupila som kocik cez internet. po necelom pol roku mi praskla na nom taka plastova cast na konstrukcii. kocik sa da pouzivat, no puklina sa zvacsuje, 11,8, som pisala predajcovi, komunikuje sice somnou ale nic nevybavili, je to uz viac ako mesiac. mozem od nich ziadat o vratenie penazi?

jaruska74
21. mar 2010

ahojte, chcem sa vas opytat ci mi neviete poradit ako musia vybavit reklamaciu kocika ked sa nam pokazilo koliesko. Teraz akoze 30 dni nepojdeme ani vonku? a budeme cakat kym opravia koliesko? to sa mi zda nerealne nemali by nam dat rovno nove z nejakeho ineho noveho? nemate nejaku podobnu skusenost?

tin007
21. mar 2010

jaruska ak je to 1x problem, tak obchodnik nie je povinny ti vymenit pokazeny kus za dobry, moze ho zobrat na odborne posudenie, ci opravu. ma na to lehotu az 30 dni
nam sa napr. zacal po 2 mesiacoch trhat potah na detskej stolicke, dali sme to na reklamaciu, cakali skoro mesiac a potom nam dali novy (vraj ho posielali vyrobcovi na testy, on poslal spat novy potah). museli sme cakat, takze sme medzitym kupili inu stolicku a tu povodnu potom predali

tin007
21. mar 2010

upresnujem vetu: "ma na to lehotu az 30 dni"
Na vybavenie reklamacie je lehota max. 30 dni a je jedno, ci ti vec opravi, alebo vymeni za novy kus alebo da peniaze.

jaruska74
21. mar 2010

och tak to je riadna sprostost, ved kolko veci je takych ze ich clovek potrebuje v tej chvili a nie o mesiac. nechcem na to ani mysliet ze by sme cakali tak dlho

tin007
21. mar 2010

jaruska skus sa s predajcom dohodnut, nech ti to nahrdne kolecko preda so zlavou alebo nech ti da nejake (rezervne/zapozicne) pocas doby riesenia reklamacie. ale povinny to nie je urobit. nechaj si pekne potvrdit datum prevzatia reklamacie a ak ju presvihnu co i len o den, mozes ziadat peniaze za kocik spat

maartinkaa
28. mar 2011

ahojte, surne potrebujem radu od zainteresovanich ludi, ktori sa naozaj vyznaju v reklamacnom poriadku!!!!!!
v sobotu sme s manzelom kupili rohovu sedaciu supravu a dnes nam ju doviezli s tym, ze mi ju vylozili pred dom na chodnik aby ju prenosom cez dvere neposkodili 😝 to sme nejako prezili, no musela som zohnat manzela z prace, aby prisiel a sedacku dal dovnutra,,,,,,pri jej skladani nas cakalo nemile prekvapko, sedacka sa nedala spojit, ocividna chyba vyroby a pod sedenim velka 😝 fuga 😝 , proste zle vyrobeny vyrobok, manzel bol pre pana z predajne a ten si ju aj pozrel a uznal chybu, a tu sa galeje len zacinaju, chcu nam sedacku poslat na reklamaciu, alebo si mam vybrat druhu, inu,,,,nijaka ina sa mi nepaci a o tuto nemam uz zaujem, ale peniaze nam vratit nechcu,,,,,ale ja som tu sedacku este ani nepouzivala, je to chybny vyrobok, preto mam ako zakaznik pravo na vratenie celej sumy penazi,,,,,prosim poradte,,,,,

ladybird22
21. sep 2011

Dobry den,prosim o radu.Kupila som si novu letnu bundu este v auguste.Bundu som si v predajni riadne skušala,ale kedze tam bolo dosť zle osvetlenie nevšimla som si ,že na pleci a v oblasti krku su vyblednute časti,akoby od preležania.Bundu som zaplatila a kedze som ju nepotrebovala hned,po dvoch tyzdnoch ked som si ju išla obliecť zistila som tuto chybu.Bola som to hned reklamovať a na vyrozumenie reklamacie som čakala 30dni.Dnes my prišlo vyrozumenie,že mi reklamaciu neuznavaju,respektive že mi možu dať zlavu maximalne20% 😕 podotykam bunda stala 40eur.Bunda mi je teda uplne nanič a neviem ako mam postupovať dalej,pretoze oni to už dalej nemienia riešiť a mam sa rozhodnuť či si chcem uplatniť zlavu 😀 .Neviem ako postupovať dalej,som na 100%presvedčena,že ma oklamali a mam sto chuti podať na celu firmu sťažnosť!!!!Bundu som vobec nenosila a oni mi tvrdia že som si to musela urobiť sama 😕 Nemam slov !!!Ak mate niekto skusenosti v oblasti reklamacie,prosim poradte mi ako postupovať dalej.Možem dať celu vec na prešetrenia SOI?Dakujem za vaše rady!

vefi89
30. dec 2011

Chcem si len overiť, či počítam správne, alebo nie 😅
2.12 som odniesla telefón už tretí krát na reklamáciu..
30 dňová lehota pltí od toho 2.12 či až od nasledujúceho dňa?
správne počítam, že posledný deň, kedy budú ešte v zákonnej lehote je 1.1?

bodka13
30. dec 2011

@vefi89 čo ja viem a počítame to tak aj v robote tak je to nasledujúci od nasledujúceho dňa 😉
1.1 končí obdobie na vyriešenie reklamácie a 2.1. je už po zákonnej lehote ...počítaš dobre 🙂

vefi89
30. dec 2011

@bodka13 ďakujem ti veľmi pekne 🙂 v kútiku duše dúfam, že dnes ani zajtra nás nebudú kontaktovať 😅

bodka13
30. dec 2011

radšej to nevyslovuj nahlas 😉 ...ale ak je to 3x tá istá chyba máš právo na vrátenie € a odstúpenie od zmluvy pretože si stratila dôveru v kvalitu tovaru...nemusíš súhlasiť ani s novým kusom telefónu 😉

vefi89
2. jan 2012

@bodka13 ahoj 🙂 tak dnes už je to po 😅😀 čo ma teší....
vieš mi prosím ťa poradiť ako postupovať ďalej?
lebo ja som si uvedomila, že to má asi ešte jeden zádrhel.. ja som kúpila ten telefón spod ruky od pána, ktorý ho ešte pred mojou kúpou reklamoval, raz ho reklamoval už keď som ho odkúpila a na tretí krát dal môjmu manželovi splnomocnenie na reklamáciu telefónu.. má teda manžel (keďže je splnomocnený) právo nechať sa vyplatiť spoločnosťou metro, keďže bol kupovaný tam?

bodka13
2. jan 2012

@vefi89 myslím,že im je to jedno kto je majiteľom telefónu ...podstatné je že máte splnomocnenie,doklad o kúpe a o všetkých reklamáciách ...takže ja by som trvala na vrátení sumy,pretože nedodržali lehotu30 dní na vybavenie reklamácie ,myslím že by to malo ísť hladko -nemusíte ani použiť že už bol 3x reklamovaný ....spoločnosť Metro porušila zákon 😉

vefi89
4. jan 2012

@bodka13 prepáč, že ťa stále otravujem, teraz som volala do metra, a pani mi povedala, že oni nepodliehajú občianskemu zákonníku, ale obchodnému...a nikde sa neviem dočítať, akú dlhú reklamačnú lehotu má obchodný zákonník?? nevieš prosím ťa náhodou?