Riadite sa radami od ľudí na Modrom koníku?

18. jan 2022

Baby, zaujímal by Váš názor. Riadite sa vôbec radami od ľudí z MK? Pomáha Vám to pri riešení daného problému?

savanna
18. jan 2022

Casto sa tu daju najst prakticke rady, ale, samozrejme, treba vediet medzi odpovedami filtorvat 🙂

sparkling
18. jan 2022

@ivkazba oni nevedia, že “nevedia” a v tom je ten háčik 🙂 čítam MK pravidelne, ale málokedy sa vyjadrujem, pretože väčšinou sa s takmer 100 % istotou nájde niekto, kto je schopný ťa za názor pomaly zožrať. A tsk som radšej ticho. Ale zas keď si vie človek vyfiltrovať to prospešné a užitočné, tak je MK super. Ja napríklad jladám skúsenosti s lekármi, témy s podobnými problémami a tak.. ale je fakt, že niekedy je to už cez čiaru. Kedysi to bývalo ináč…

jaskolka
18. jan 2022

Osobne som asi dve témy založila, kde som chcela poradiť a skutočne boli tam odpovede k téme a k veci..
Mnoho diskusii je o tom, že dotyčná ani nechce radu, len sa vystazovat a potom je 10 strán debaty a rád, ktoré asi aj tak nebudú j ničomu.
Ale je tu veľa žien, ktoré ozaj píšu k veci, jasne a priamo (a aj dosť vtipne a zabavne).
No a na niektorých témach sa aj pobavim...pre mňa top téma bola že "omylom som si dala tampón omylom po striekany se menom, môžem otehotnieť?" To som sa sulala od smiechu na komentároch, len som si spomenula na to😁😁

anna_2
18. jan 2022

Ak by sa mali vsetky riadit radami z MK, tak vytazenost sudov (rozvody, vyzivne) rádovo stúpne. 🙂 Kazda druha rada: rozved sa, ziadaj o vyzivne, poriadne ho osklb, ...
A pri tom tie, co davaju taketo rady, vobec nepoznaju situaciu druhej strany. Niektore zeny tu nenapisu uplnu pravdu, len vytiahnu to, co sa im hodi.

taga
18. jan 2022

Malokedy sa pytam na mk, ked uz, velmi konkretne otazky a zatial som VZDY dostala dobre, mudre, prakticke rady, z ktorych som si mala co vziat. Su tu aj super baby, aj ked mozno o nich nie je tolko pocut, lebo nemaju potrebu "vykrikovat" v kazdej teme

slavomira1980
18. jan 2022

Neriadim sa nimi. MK je na prilis nizkej lexikalnej urovni na to, aby som sa nim riadila. Chodim si sem pokecat o blbostiach, prizemnostiach ako je makeup, outfit a obcas prispejem aj do inych diskusii, hlavne ked ma prekvapi hlupost-iracionalita autorky temy.
Mam dve vzdelania, jedno je zo Slovenska, druhe uplne ine ukoncujem v zahranici a chcem pokracovat dalej. Z toho vyplyva, ze viem poradit v dvoch uplne odlisnych odvetviach, aj som to parkrat skusala, lenze moje prispevky boli zmazane. Prisla mi notifikacia, ze bol moj prispevoi nahlaseny, zmazany, dokonca predosly profil mi zmazala nejaka premotivovana modra kobyla a vraj "tento profil je zmazany, autorka sa k tomu kroku rozhodla dobrovolne" no to urcite 😊.
Naoosledy ked som prispela do temy o vakcine, kde som vyuzila svoje znalosti z mikrobiologie, uplne racionalne som tam nieco vysvetlovala a vyzvala menej zdatne, aby nekonspirovali- bum prispevok zmazany
Ked nieco radim v ekonomicko-pravnickej sfere, pravidelne dostavan "nalozene" ze som arogantna, "dokonala" a radsej sa mam ist vyspat a podobne dristy. Takze ekonomiu aj pravo prenechávam @ivkazba a @draik - ovi a s prepacebim je*em na to. Nemam 100%prehlad o prave na SK to je pravda, takze velakrat vychadzam z europskeho prava, ale to si len tak doma posomrem, co by som robila a dam ruky prec, aby som bola co najobjektivnejsia a prenechávam ulohu slovenskym pravnikom. Ekonomicke principy su sice rovnake, poradit mozem, ale nechcem. Namiesto vdaky clovek dostane vynadane a to hlavne od ludi, ktori nepoznaju ani len rozdiel medzi debetom a kreditom.
Zapajam sa obcas do tem tykajuce sa rodinnych konfliktov, a dost ostro si poviem co si myslim, ale ved hadam sa nebudem pchat do zadku niekomu, kto sa pyta, ako docielit, aby dedila po manzelovych rodicoch, ktori su este zivi a zdravi.
Takze ako konkluziu odpoviem, nie neradim sa tymito radami. Skor si sem pridem oddychnut po narocnom dni, ked uz "nechcem pouzivat mozog" a len si chcem precitat nieco jednoduche. Ano mam aj dieta, ale do tem o vychove sa len malokedy zapajam. Nema to zmysel. Aj tak je tu 488253335 odbornicok na tuto temu 😊

autor
18. jan 2022

@taga Tiež si myslím, že sú tu aj super baby. Dokonca sem-tam sa nájde aj neaký muž s dobrým názorom.

taga
18. jan 2022

@slavomira1980 prosim, povedz, ze si evittam ❤ teda, nepoznala som ju, ale keby tu bola akosi pod ruskom noveho nicku, normalne by ma to hrialo pri ❤

autor
18. jan 2022

@ivkazba Je to škoda! Hádam sa “nestiahneš” kvôli tomuto? Kritiku dostávame všetci, nielen ty. Je naopak mnoho žien, ktoré ťa majú radi. Verím, že zmeníš názor ako aj
@slavomira1980 A naozaj MK zostane potom na určitej úrovni. Je dobré mať tu názory ľudí z praxe.

janulka1802
18. jan 2022

@ivkazba pridám moj pohľad na Teba, keďže ešte som nevidela podobný komentár. Musím priznať, že súhlasím s takmer všetkými Tvojimi radami v roznych diskusiách. Fakt klobúk dolu pred Tebou. Vidieť, že si inteligentná, máš vybudovanú kariéru, v mojich očiach jedna ozaj šikovná žena! Avšak, Tvoj prejav je svojský... Ženy sú tu rozne a neexistuje, aby tu rozne ženy roznych pováh, inteligencie, atď dokázali prijať Tvoju dobre mienenú radu podanú Tvojím vecným, i keď pravdivým sposobom. Chcelo by to kúsok jemnosti, proste porozumenia, empatie... Presne to isté si myslím aj o Viestte, aj som jej to napísala v nejakej diskusii, avšak bez nejakej reakcie. Možno aj tento komentár ostane bez povšimnutia, ak sa však čo i len chvíľu zamyslíš, tak mal zmysel.

taga
18. jan 2022

@janulka1802 suhlasim. Rady od Ivky su naozaj vysoko profesionalne, no ten sposob podania niekedy... nehovorim, ze vzdy, ale ked uz, tak to vyslovene bije do oci...

janulka1802
18. jan 2022

A k samotnej diskusii. Mne tu baby viackrát pomohli, keď som potrebovala nejakú radu, skúsenosť. Veľmi osobné veci, resp problémy som tu nikdy nerozoberala. To riešim s najbližšími, ale chápem aj iné ženy. Každá sme nejaká. Ja si súkromie dosť chránim, iným nevadia zverejnené úplné detaily z ich životov.

sssss123
18. jan 2022

mne štýl písania @ivkazba vyhovuje, dúfam že ostaneš

chodím sem zrelaxovať, prečítať si čo to, inšpirovať sa keď sa rieši varenie a chudnutie, dozvedieť sa čo to z pracovnej oblasti, deti nemám ani mať nebudem občas si ale témy o deťoch prečítam

ešte som ale neriešila nič životudôležité čo by tu bolo treba prebrať, tak neviem či by som sa tými radami riadila, takéto veci radšej riešim mimo internetu

tafita
18. jan 2022

@ivkazba mne tvoje prispevky budu chybat. 🙄

slavomira1980
18. jan 2022

@taga asi ta sklamem, ale nie som evittam

slavomira1980
18. jan 2022

Dakujem ti pekne anonymka za slova, ale z mojej strany uz len makeup, moda a bezne kazdodenne veci. 😉

henicka86
6. mar 2023

@kate211 yyt