Riadite sa radami od ľudí na Modrom koníku?

18. jan 2022

Baby, zaujímal by Váš názor. Riadite sa vôbec radami od ľudí z MK? Pomáha Vám to pri riešení daného problému?

galganka
18. jan 2022

Ak sa spýtam a odpoveď je naozaj na moju otázku, tak hej. Ak je to blábol nevyžiadaného druhu od miestnej radodajky, tak ho v sekunde vypúšťam z mysle...

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
18. jan 2022

Mne tu na MK pomáhajú dievčatá veľmi! Už či má dajú dole keď si zaslúžim alebo povzbudia sú tu ozaj skúsené Panie, dámy, slečny.....

stanulienkat
18. jan 2022

Nie. Ked vidim, ake hluposti sa tu radia a zdielaju... Vazim si svoje zdravie a zivot.😁 Ale niektore veci su tu fajn.
@johnyboi presne. Na zabavu tu je toho az-az.😁

sirka9
18. jan 2022

Povedala by som, že treba filtrovať. Tak ako aj v reálnom živote. Niektoré rady sú dobré a niektoré sú bludy. Človek musí byť rozumný a vedieť co je cez čiaru. A rovnako to funguje v bežnom zivote

galganka
18. jan 2022

@johnnyboi dosť prekvapivé, lebo ty tu zjavne radíš "odušu". Ak by si išiel podniknúť, či ťa sledujem, tak nie, stačí zadať nick vo vyhľadávaní...

johnnyboi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galganka
18. jan 2022

@johnnyboi úplne totálne oddaná. Len dodám, že tá registrácia sa ráta aj z portálu mojasvadba, kde som bola predtým, aby si podobne nesprávne nezhejtil aj tie tvoje Karens. 😉

ivkazba
18. jan 2022

Ja som si minulý týždeň povedala, že sa úplne prestanem zapájať do diskusií (ale že úplne) a budem aktívna len v 2 skupinách, kde som moderátorka. Videla som tu asi 4 dni dozadu diskusiu vo fóre, kde sa autorka otázky pýtala na niečo ohľadom hypotéky a predaja bytu. Toľko drístov, čo jej tam ženy napísali. Dúfam, že si dotyčná poradí inak, lebo ak by sa riadila tým, čo jej tam ženy popísali, tak by sa zariadila veľmi zle. Ale neozvala som sa v tej diskusii, pretože ako som písala, povedala som si, že nebudem. Dôvod - permanentne som v mnohých diskusiách hejtovaná, že som neempatická, že ak nemám vlastné deti, nemám čo radiť, ak píšem nejaké odborné rady, tak zase problém je, že som múdra, dôležitá, pani riaditeľka a pod. Dostala som za posledné asi 2 mesiace niekoľko správ od pár žien, že nech sa nezapájam a nech si nechám svoje múdre rady pre seba, že nikto na ne nie je zvedavý. Tak som si povedala okej. Kde nie je moja rada žiadaná, tam ju nebudem dávať. Ja prežijem, keď sa na koňovi do diskusií zapájať nebudem. Len nechápem jednu vec. Prečo v odborných otázkach (či ide o financie, zdravie, právo atď) radia ľudia, ktorí o tom prd vedia. Niektorí sú tu schopní sa aj s právnikmi hádať, že poznajú lepšie zákon ako právnik či s lekárkou alebo so sestrou z nemocnice sa hádať, že vedia lepšie. Takže záver - človek tu môže dostať množstvo veľmi dobrých a cenných rád, od právnych cez finančné až po zdravotné záležitosti. Len keby sa chcelo v odpovediach zapájať menej tých, ktorí o tom nič nevedia.

lindous
18. jan 2022

Ja som sa tu nikdy na nejaké zdravotné alebo vážne životné problémy nepýtala, pretože tie prvé podľa mňa patria odborníkom a na tie druhé by som si ja nenechala radiť cudzími ľuďmi... Ale čo sa týka nejakých odporúčaní na kozmetiku alebo recepty, tak to hej 😉

tenerifka
18. jan 2022

Samozrejme, ze ano, kopec bab je tu fajn, vedia poradit k veci bez nejakych omacok, rozmyslaju triezvo a prakticky. A maju perfektnu gramatiku🙂

martinkatinka
18. jan 2022

@ivkazba zdalo sa mi, ze uz si nejako ticho. Ono, ked napises vecne odpoved a nedas smajlika, uz si neempaticka 🤷 Ale tiez sa snazim mat jazyk za zubami 😒 no niekedy ma emocie prevalcuju

mamina0078
18. jan 2022

Čo sa týka nejakých zdravotných, právnych alebo životných problémov určite by som tu to neriešila a neriadila sa nimi ale čo sa týka iných oblastí ako napríklad varenie, v mojom prípade výbavička alebo nejaké rady ohľadom tehotenstva, čo komu zaberalo na nevoľnosti keďže som prvorodička tak z toho si rada niečo vezmem.

rikarika
18. jan 2022

Este to tak!

vanda323
18. jan 2022

@ivkazba Aj ja som videla tu diskusiu a čakala som že im otvoriš oči a ty nikde 🤗

kate211
18. jan 2022

Zoparkrat som MK vyuzila ako inspiraciu na recepty, snad 2x mi tu pomohli rady ohladne deti. To je vsetko. Velmi dobre sa tu bavim. Jedna vec by ma vsak zaujimala: ci rady, ktore tu dava tak 95% diskutujucich, myslia tieto osoby vazne. Ak ano, vzdy ma zaujimalo kde a hlavne v akej socialnej bubline tie osoby ziju.

amelia89
18. jan 2022

@ivkazba totalne suhlasim. Ludia su schopni verit neskutocnym bludom a ked im niekto napise naozaj odbornu radu tak tomu bud neveria alebo si idu svoje 🤷🏽‍♀️ Tiez niekedy nieco rozpisem a potom si poviem ze a načo?

panelacikova
18. jan 2022

@ivkazba nič si nerob zo samozvaných "vyštudovancov" 🙂 mne bola doteraz každá tvoja odborná rada dobrá. a čo sa týka iných blábolov-tém, ak sme aj nemali totožný názor, vieme diskutovať. kdežto je tu kopa jedincov, ktorí nevedia asertívne reagovať, vedia reagovať len agresívne... ale kašlať na nich. tiež som mala také obdobie, ako ty, potom ma to prešlo 😀 ale blahoželám ti, pretože prakticky nič nestrácaš, len si získala 🙂

sissy27
18. jan 2022

nikdy by som si nepýtala radu na mk týkajúcu sa môjho osobného života, vážneho rozhodnutia atď. - na toto mi našťastie celkom slušne slúži vlastný rozum a keby som potrebovala radu od niekoho iného, tak mám sa na koho obrátiť v reálnom živote.
väčšinu vecí si viem bez problémov vygoogliť, takže otázky typu či do rakúska treba pas pre dieťa alebo či sú kontroly na hraniciach, čo si obliecť pri xy °C a podobne naozaj zadávať nepotrebujem.
Asi 3x za svoju celkom dlhú existenciu na mk som položila nejakú otázku a dostala som vecné odpovede, ktoré mi pomohli.
@ivkazba náhodou tvoje rady sú super a ak by som potrebovala poradiť niečo z tvojej sféry, tak by som si práve od teba veľmi rada dala poradiť, vysvetliť. Ale máš pravdu, mnohí majú radšej takú tú "peknú" radu, ktorá im pasuje - že je úplne nesprávna, je pre nich irelevantné a potom ešte budú nadávať na banku/poisťovňu/predajcu/lekára, že ich "odrbáva" 🙄

martinkatinka
18. jan 2022

@panelacikova vies, slova asertivny a agresivny su podobne a mnohe to nevedia rozoznat 😉

panelacikova
18. jan 2022

@kate211 ešte sú fajn témy napríklad skúsenosti s e-shopmi, alebo miestna skupina, ak potrebujem vedieť, či má nejaký lekár dovolenku, kde kúpim to či ono v meste apod... osobný život a už tobôž prípadné problémy by som tu vôbec nedávala 🙂 zapojím sa do diskusie vždy len s tým, že napíšem svoj názor. som mnohokrát podobne ako aj ivka zhejtovaná až hriech, no lebo.... akonáhle má niekto názor iný, málokto z tých vie diskutovať. väčšinou sa hneď navážajú ako osy 🙂 ale ja si z toho nič nerobím. usmejem sa a "idem" ďalej 🙂
@martinkatinka presne tak. mňa majú mnohé za agresívnu.... pretože na rovinu napíšem, čo si myslím a to im kole oči. ale ja za to nemôžem, ja už iná nebudem 😀

marion30
18. jan 2022

@ivkazba no a toto je velka pravda❤️ nahodou mne si dobre poradila a aj v súkromnej správe,bolo vidno že tomu rozumieš a je to k veci..
Autor: necham si poradit pokial je to naozaj k veci ,ja sa moc nezapajam do fóra,ale niekedy sú tu fakt primitývne otázky a niekedy zase otázky dobré no nájdu sa žienky ktoré buď nemajú svoj deň a potrebuju si rýpnúť alebo niekoho strapnit-to už je ich vedomie a svedomie a svedčí to o ich problémoch a hlavách..niektoré zas sú príjemne a snažia sa pomôcť-sú ľudské čo sa v tejto dobe cení..❤️iné zase opravujú len gramatiku,problém autora ich nezaujíma...avšak právo prispieť má každy tu..

dagmara17
18. jan 2022

Ako čím. Podľa mňa si tu vie každá nájsť niečo, čo vyskúša a v konečnom dôsledku jej to aj pomôže. No zas povedzme si aj tak, že sa tu nájdu aj celkom úsmevné rady

scila
18. jan 2022

Tak ako v živote tak aj na MK sú ľudia, ktorí mi sadnú a aj takí, ktorí nie. Rovnako aj ich rady. Treba vedieť filtrovať, lebo z nicku ťažko rozlíšiť, či ti odpovedá niekto múdry a šikovný alebo niekto, kto má síce vysoké sebavedomie, ale IQ hojdacieho koňa 🤷
Našla som tu už kopu super rád, ktoré mi pomohli a tiež ma poteší, keď zistím, že s niektorými problémami nebojujem len ja, že je nás takých viac...

ivkazba
18. jan 2022

@panelacikova tak my sme si pár krát aj cez správy niečo napísali, rozumieme si, aj keď nie vždy máme rovnaký názor. Ale to je v poriadku. Trefne to napísala @martinkatinka že asertívne je pre mnohých agresívne. A odpovede na rovinu bez prikrášlenia sú často dôsledkom neempatie.
@sissy27 ďakujem. A áno, máš pravdu, často sa tu očakáva rada nie reálna, ale taká, ako bude v danej chvíli vyhovovať pocitovo.

matabb73
18. jan 2022

Treba vedieť filtrovať. Sú tu skupiny, v ktorých radia odborníci, napríklad skupiny Právne poradenstvo a Zdravotníci na MK, tam mi parkrát poradili dobre, aj tam zvyknem položiť otázku. Čo ma ale rozčuľuje je, keď tam začne radiť laik, Ktorý je úplne mimo a ešte sa aj s odborníkmi háda. Potom som ešte v skupine Minimalisti a tá mi tiež dáva veľa, lebo sú tam rovnako zmýšľajúce ženy a tým pádom tiež vedia dobre poradiť. Čo ale nechápem, ako môže niekto hľadať radu tu na MK v otázke osobných vzťahov. Chápem, ak chce počuť na vec nestranný názor, ale predstavu riešenia svojho problému by ten človek mal mať. To som tu ja nikdy neriešila. Ja sa radšej vyrozprávam kamarátke a s ňou to preberiem.

danulicek
18. jan 2022

@ivkazba A potom sme tu my, ktoré tvoje rady vítame, tvoje príspevky v diskusii sa nám páčia, hoci nie vždy musíme súhlasiť. ale čítame ťa rady a myslím, že mnohé ťa vnímame ako úspešnú, samostatnú ženu, ktorá vie, čo chce v živote dosiahnuť. a presne o tom to je, len väčšina ľudí žiaľ nerozumie pojmu "diskusia" a majú za to, že ak s nimi niekto nesúhlasí, ak im poradí nie tak, ako chceli počuť, tak je arogantný atď... mrzí ma, že máš takúto skúsenosť a verím, že to časom prejde a budeme ťa môcť čítať častejšie.

A čo sa týka pôvodnej otázky - ako matka prvorodička (v r 2013) som tu získala množstvo cenných rád, skúseností - či už išlo o prvé pokroky detí, rast zubov, reakcie pri bežných chorobách a pod. dovtedy som netušila, čo je piata choroba, čo je rastový špurt, že umelé mlieka sa nemajú meniť ako ponožky atď. keď som sa niečo pýtala, či už v skupinách alebo na blogu (už ho mám celkom premazaný), vždy som našla aj dobré rady a vďaka tomu som nestresovala s každým "prdom" seba, dieťa ani doktorku. brala som to ako skúsenosti iných mám a už sama som si vyselektovala, či to tak skúsim alebo nie. v posledných rokoch sa tu cítim už celkom ako "stará pasta", najmä keď čítam Stenu. ale ak potrebujem odbornejšie informácie, radšej hľadám v skupinách, kde radia odborníci. napríklad skupina Právne poradenstvo mi minulý rok veľmi pomohla - ušetrila peniaze pri konzultáciách u právnika a čas pri googlení toho, ktoré z informácií na webe sú vlastne správne.

misulienkamisa
18. jan 2022

Vieš čo ako kedy, podľa toho o aký problém ide a čo potrebujem aj ja vedieť a riešiť.

elizabet173
18. jan 2022

ak sú to rady fundovaných prispievateľov, ktorý v danom obore pracujú, prečo nie? Alebo ak ide o rady typu - čo robiť so zrazeným krémom, čím vyčistiť...tiež. Inak nie.
@ivkazba tiež som zaregistrovala, že si sa odmlčala, myslela som, že si chorá, našťastie nie