Rímsko-katolícka cirkev

pia22
21. apr 2011

Požehnaný Zelený štvrtok🙂 Pozývam sem všetkých, ktorým sa rímsko-katolícke vierovyznanie stalo súčasťou života a chcú aj tu na MK zažiť radosť zo spoločenstva🙂

pampeliska1
15. aug 2012

@acacia no já mám právě zkušenost, že mi to velmi pomáhalo na rozkojení..když se mi zdálo, že mám málo mléka, tak jsem si lupla ricinus a šup, prsa nalitá..Jako určitě tam psychika hraje velkou roli - jak píšeš - víra tvá tě uzdraví. Mě ale docela překvapil právě popis vzniku těchto "léků" a taky zakladatel homeopatie..Nějak nevím, co si z toho vybrat.
O té knize jsem letmo slyšela nebo někde četla - no musím vás číst poctivěji, spíš to jen vždycky proletím, co se řeší 🙂

pampeliska1
15. aug 2012

@acacia @werumka no ještě k tomu placebu..sama vím, jak funguje, pracovala jsem v nemocnici, takže takový vitamin B jako lék na spaní moc zabíral a ještě si pacienti chválili, jaký dobrý lék jsme jim to dali 😉 Ale ty homeopatika prý zabírají i u malých dětí (např. u miminek po očkování), někdo to dává i zvířatům..A tam se nějak nedá odkazovat na placebo efekt..
No jak říkám..sama jsem z toho spíš zmatená a nemám vyhraněný názor.

vejula
15. aug 2012

@acacia tak ja ti z môjho okolia môžem povedať, že straaaašne vela ludi veri v Boha, ale neveri v diabla. JE to teraz trošku taka moda. A nenadarmo sa hovori, že najväčšou vyhrou diabla, je presvedčiť ludí o tom, že neexistuje 😉

@pampeliska1 tak ja tiež ti asi neporadim. Vôbec nemam nejako dôveryhodne naštudovane pozadie homeopatie. Ano čitala som par člankov, prečo je to zle, že to vychadza z hlasania tušim konfucia, a že to pôsobi skôr na duchovnej urovni ako telesnej, kedže je to len informacia a homeopatikum vlastne neobsahuje už takmer žiadne množstvo danej latky. Niekto hovori o tom, že to pretrepavanie je nejaka magia a podobne, iní tvrdia, že je to nezmysel, že v tom žiadna magia nieje. Ja sa osobne nepriklanam na žiadnu stranu, niesom si ista ani jednym tvrdenim. Takže tiež som v pomykove čo sa tohto tyka.
JA už homeopatika nepouživam - použivala som riccinus comunis na mliečko, to mi vôbec nepomahalo, ovela viac mliečka som mala po dvoch poharoch vinei. Potom mi ešte v lekarni teraz počas tehu lekarnik odporučil oscilo a coryzaliu... Ale ani som to nedobrala.... OD vtedy to neberem, dieťaťu som nikdy žiadne homeoptikum nedala. Asi určity strach vo mne z toho je.

werumka
15. aug 2012

@pampeliska1 Já bych to řekla asi takhle. Pokud to funguje, tak je tam něco v nepořádku po duchovní stránce 😀 Protože homeopatikum funguje na duchovním principu (propagátoři princip placeba zamítají). A pokud funguje na duchovním principu, je třeba se pídit po tom, co je pozadím toho duchovna. A o závislosti na tomto typu duchovna nemluvě. Závislost sama o sobě není nic dobrého.

vejula
15. aug 2012

@pampeliska1 sranda, tebe ricinus zaberal? Mne vôôôôbec, ale fakt vôbec dojedala som ho už len preto, že mi chutili tie guličky 😀 😀 a ja som ani nevedela, že ricinus su homeopatika. Inak tie guličky som si vždy najprv nasypala na ruku a potom šupla do ust. A nedavno som kdesi čitala ako uživať homeopatiu - že sa to musi sypať rovno do ust - možno som tym dotykom nejako narušila ich učinok, neviem 😀 😀 😀 Ale pride mi to vtipne celkom, už len ta logika, že učinok sa v pripade dotyku s rukami niči 😝 😀

vejula
15. aug 2012

@olejka inak aby som to konkretizovala v tom prispevku pišem že som nebrala nikdy žiadne homeo - tym myslim, nikdy v čase kedy sa mi to dialo - myslim tie sny - vtedy som ani nevedela, že take niečo je.
TEraz počas dojčenia som skušala ricinus a potomo oscilo a coryzaliu, ale nič zvlaštne sa potom nedialo

acacia
15. aug 2012

@werumka Homeopatika, aspoň co vím (je možné, že se mýlím) neobsahují léčivé složky, takže asi to je postaveno na hlavu. Něco jiného jsou bylinky apod.

acacia
15. aug 2012

@pampeliska1 No ale ricinový olej je bylinného původu. Tak abychom mluvily o tom samém, sama jsem trochu zmatená. Pro bylinky jsem 100%, to je ověřené, ale něco, kde "nic není".

acacia
15. aug 2012

@vejula Ono je důležité to vybalancovat. Za vším ho hledat je špatné a dlabat na něj je taky špatné. Faktem je, že dlouhou dobu se na něj svádělo vše, třeba i věci, kterým lidé jen nerozuměli, možná je teď prostě jen období ve vývoji církve. Může za to hodně relativismus, no.

werumka
15. aug 2012

@acacia Souhlasím. Bylinné přípravky bych taky nenazývala homeopatikama. Občas se pod tímto názvem prodávají, ale dost zřejmě je to reklamní tah. Ale pokud je homeopatikum založeno na tom, že nemá žádnou léčivou složku a prochází nějakými rituály a "uvolňováním energie", pak už bych s klidným svědomím mluvila o magii. Tím spíš, pokud to po tomto rituálu funguje.

olejka
15. aug 2012

@vejula jáj, nestíham...nemala som zapnutý komp od včera...mňa z toho rozväzoval kňaz...z rôznych okultných záležitostí/od homeopatie...ktorú som dávala z nevedomosti aj svojim deťom..vplyvu východných náboženstiev, hudby, vieru v pravdivosť veštenia, horoskopov...,,pomoc"od kamoša" čo robi rei-ki...netušila som vtedy čo to vôbec je.../ a od vplyvu a zviazaniu s niťou predkov ktorí tiež niečo podobné skúšali ...

takže verím že je tu veľa veľa zla...a verím že Boh je silnejší ...Láska víťazí nad zlobou a Boh je láska...

Je mi len ľúto že som to všetko musela vyskúšať aby som to pochopila...čo sa filmu týka...videla som ešte v mladosti aj starý horor Exorcista a dlho predlho sa mi v mysli aj v snoch vracali tie perverznosti ktoré tam posadnuté dieťa chrlí na kňaza...

Takže moment pravdy ..taká som ja kresťanka...hovorím že obrátená ale zďaleka ešte nie...som len na začiatku...

😉 ak tvrdíš že pre mňa je to čo vraví rkc samozrejmé...kiežby bolo...

/dlho som bola proti tomu čo kážu...bola som proste mimo/možno to teraz znie ako slepá viera..ale nie je...tam na pútnickom mieste sa začalo moje obrátenie ...keď som pocítila túžbu sa modliť ruženec ako kedysi v detských časoch...lebo som si uvedomila že s mojim životom čosi nie je v poriadku.../

Zverila som pod ochranu Panny Márie seba aj moje deti ,
veď aj dnes je aj mariánsky sviatok
Nanebovzatie Panny Márie...a veľa as kritizuje ak sa niekto klania Božej Matke alebo kľačí pred jej obrazom...nie je to teologicky správne......podľa nových vyjadrení rkc sa jej máme nie zasväcovať ale zverovať sa pod Jej ochranu...
Je úžasná...

Panna Mária - postrach zlých duchov, oroduj za nás

MATKA BOŽÍ I TVÁ

Nebeská Matka, největší z tvorů,
svou láskou objímá celičký svět.
Panensky čistá, neposkvrněná,
v zahradě Boží nejdražší květ.

Pod křížem Páně, v bolestných mukách
stala se tehdy i matkou tvou.
Přijmi ji k sobě, jako svou matku.
Přistupuj k ní vždy s důvěrou.

Je Matkou Páně, Božího Syna,
on chtěl ji vždycky jak matku svou.
Obrať se k ní a ona vyprosí ti
u něho milost přehojnou.

Vždyť Ježíš svěřil jí zprávu nad vším,
co pro nás získal svou Obětí.
A ona dává všem, kdo ji prosí,
nezapomíná na své děti.

A dává s láskou a dává hojně
všem těm, kdo přijdou s důvěrou k ní.
Zná jejich strasti, zná jejich bídu
a pro všechny má povzbuzení.

Vybízí k pokání, ke smíření s Bohem,
ke vzájemnému odpuštění.
Vede ji k tomu veliká láska.
To pro ni žádá obrácení.

Ona je silná, milostiplná,
před ní se třese pekelný had.
Ona ho zničí, rozdrtí hlavu,
rozboří jeho ohavný hrad.

Však stále trvá strašlivý zápas
o duše, kterým peklo hrozí.
Přes její snahu, bolest a slzy,
přijdou tam duše, zhynou mnozí.

Tak o to úžeji k ní přilněme s láskou
a spolu s ní prosme za sebe, svět.
Kéž zvítězí její Přečisté srdce!
Pokoj, mír vypučí v nádherný květ.

olejka
15. aug 2012
acacia
16. aug 2012

@werumka Může být magie založena na "ničem"? Skutečně... akademická otázka, sama nevím.

acacia
16. aug 2012

Jinak doufám, že jste si aspoň některé užily včerejší slavnost. Já jsem ji dostala včera jako dárek po šesti hodinách u plotny. Mši měl můj oblíbený přednášející z fakulty a vše bylo krásné. Není nad to když kněz nepindá.

werumka
16. aug 2012

@acacia To je fakt otázka do pranice 🙂 Ale magie je podle mě založená na určitých magických nebo zaříkavacích rituálech. Na víře, která není spojená s jediným Bohem a popírá první přikázání. U homeopatie je to víra v neviditelnou energii a v to, že ta energie je mocnější, než Bůh. Aspoň tak tomu rozumím...
Tak u nás teď trochu fungovalo bezvládí - pan farář byl na dovolené a pan kaplan utekl na JUMP 😀

evkasus
16. aug 2012

@olejka na akom putnickom mieste si zazila obratenie?

acacia
16. aug 2012

@werumka No, popírání Boha samo o sobě magií není. Wikipedie nám moc v první větě nepomůže "Magie je označení s nejasným vymezením".
Držela bych se asi toho, že pokud si nejsem jistá, odkud to plyne/pochází, tak tomu nevěřím 😀 . Člověk nikdy neví, co za tím je. Ovšem homeopatika bych jako magii neoznačovala, to mi pro ně přijde moc "honosné". Lépe je to zesměšnit slovem "blábol", pouze v případě, že by se tomu někdo oddával, ho postrašit 😀 😀 😀 .

werumka
16. aug 2012

@acacia Nemyslím popírání Boha jako takového - ale vzývání jiných sil, kromě síly jeho - sil s nejasným původem a vymezením (nikoli síla přírody, živlů). Magie závisí na rituálech a homeopatie rituály využívá. Osobně bych řekla, že pokud se někdo při výrobě homeopatie řídí odkazem Samuela Hahnemanna, tak v tom pádě tam ta magie skutečně přítomná je. Ale vzhledem k tomu, že neznám původ homeopatik, která bych si koupila, tak nikdy nevím, zda se opravdu jedná o blábol (mnoho homeopatik bych řekla, skutečně blábolem je - firma Boiron si platí šamany, aby dávaly do jejich léků patřičnou "sílu") nebo o něco, u čeho byly použité magické rituály a zaříkávání dle Hahnemanna.

acacia
16. aug 2012

@werumka No ježkovy voči teda... platí si šamany? No tak v tom případě je to jasné... Já myslela, že to jsou skutečně jen placebo věci.
Jednou jsem měla nějaké to Oscilokokcinum, rozpuštěno pod jazykem a nic, takže to šlo zcela mimo mě.

werumka
16. aug 2012

@acacia Na jejich webu jsem se dočetla plno vtipných věcí - na jednu stranu tam mají videa, jak pěstují a sbírají ty správné substance pro homeopatii (a v tu chvíli má člověk pocit, že se skutečně jedná o něco, co je čistě přírodní a neškodné) a pak vzápětí popisují, jak ty substance předepsaně ředí a správným způsobem protřepávají, aby z nich vyšla správná energie. V tu chvíli mám pocit, že jsem se octla na Marsu 😀 Ale chápu, že tomu lidi věří. Když je to bez vedlejších účinků. Ale jak říkám, pokud neznám pozadí výroby homeopatik, tak je neberu. Zvlášť, pokud vím, že při výrobě tradiční homeopatie jsou potřebné zaříkavací rituály. Ale určitě souhlasím s tím, že mnoho homeopatik je pouhé placebo. Jako naprostej nesmysl hodnotím počínání některých těhotných, kdy na zánět průdušek berou homeopatika, aby se vyhnuly antibiotikům a nakonec skončí v nemocnici se zápalem plic.

nika.r
16. aug 2012

@vejula dogmu o Neposkvrnenom pocati som aj dlho povazovala za taku...hmmm....prinajmensom nadbytocnu. Bola vyhlasena az v 19. Storoci na zaklade Tradicie a logiky, ze Jezis sa nemohol narodit hriesnej zene. Mne tam hlavne nesedelo, ze ak berieme dogmu ako nieco zakladne, v co verime, co netreba domazovat, preco trvalo 1800 rokov, aby sa na to prislo? Ale dost ma v tomto smere udivili aj informacie z opacnej strany. Bernadete v Lurdach sa Panna Maria v jednom z rozhovorov oznacila za Neposkvrnene poactie. Bolo to styri roky po vyhlaseni tejto dogmy. Mladucka Bernadeta vraj toto slovo pocula prvykrat v zivote, nevedela o tejto dogme a udajne si ho celu cestu domov v duchu opakovala, aby ho nezabudla. Vtedajsi papez bol z tohto velmi rozruseny povazoval to za potvrdenie, ze rkc je riadena Duchom Svatym a rozhodla spravne ohladom tejto dogmy.
Este co sa tyka marianskej ucty, tak Jan Pavol II bol velky mariansky "fanusik" (neviem najst vhodnejsi vyraz 😅 ) bol aj v lurdoch, velmi sa zaujimal o medugorje a bol presvedceny, ze maria mu zachranila zivot pri atentate, kedze to bolo sucastou aj fatimskeho proroctva. Ked on mal taku velku marianssku uctu, nebude na tom nieco?
Mne sice stale tie zjavenia nesedia, nejako mi nejde dokopy starozakonny Boh v prisnymi trestami modlosluzby ani novozakonny Jezis, ze by potrebovali svetu neico odkazovat cez zjavenia Marie. A uz vobec nie formou modlite sa ruzenec a stavajte mi kaplnky. Ale zase bola som v Medugorji, ten duch, co tam vladne sa neda opisat, v medugorskych posolstvach Maria vyzyva na pokanie, post, modlitbu, cize naozaj je to o hladani a priblizeninsa Bohu. Aj tisice lurdskych uzdraveni nemozu byt nahodne, takze stale neviem, ako to brat. Niekedy by som si priala nerozmyslat tolko nad vsetkym. Ci by to nemalao byt naozaj tak, ako Jezis hovoril, ze mame byt ako male deti? Tie tolko nepremyslaju, proste veria. Neviem, netusim, ako to je alebo ako to ma byt, ale stale hladam. 😅

vejula
16. aug 2012

@nika.r pre mna je už len pojem dedičneho hriechu velmi zaujimavy, a celkovo neviem čo si o tom myslieť. Ale tie bludy o tom ako nepokrstene deti nemôžu byť skutočne spasene, lebo umreli v dedičnom hriechu ma pekne vytačaju. KEd je raz Boh laskavy otec a miluje nas, tak by určite nedopustil niečo take.
PReto celkovo ten dedičny hriec je pre mna diskutabilný....

acacia
16. aug 2012

@werumka Já jsem měla dojem, že homeopatika jsou "z ničeho", tak nechápu, jak můžou "něco" sbírat. Slyším poprvé (naštěstí), že někdo bere homeopatika, aby se vyhnul antibiotikům. Na jednu stranu je to tady plné monitorů dechu, na druhou stranu tohohle...
Já jsem měla v prvním trimestru taky antibiotika, penicilín, a vůbec by mě nenapadlo něco jiného. Důvěřuji své doktorce (obecně raději prověřuji, ale ona je kamarádka).

elana
16. aug 2012

@werumka teda s tou homeo, to se přiznám, že slyším úplně poprvé 😕 , já teda užívala RC na podporu laktace (neřekla bych, že měla efekt), Coryzalii na rýmu (nevím, spíš taky nic) a Homeovox na chrapot (zlepšení jednoznačné), ale vůbec jsem si to nespojovala s žádnou "filozofií", brala jsem to jako přírodní věci, ve smyslu nepomůže, neuškodí.

myslíš, že se do této kategorie nedobrých věcí dají zařadit třeba jantarové korálky na usnadnění růstu zoubků dětí? Přiznám se, že do tohoto já jsem tak nějak intuitivně nešla, ani nevím proč, ale nějak mi to nesedělo. U homeo jsem ale takový pocit nikdy neměla (byť jsem je dítěti taky nikdy nedala a teď už jistě ani nedám a nám tak yne).

werumka
16. aug 2012

@acacia Tak třeba sirup Stodal je homeopatikum a v jsou tam mimo jiné jako účinné látky zastoupeny rostliny jako koniklec, rosnatka, šťovík kadeřavý apod... těch přísad je tam mnohem víc, včetně nějakého brouka, který se živí opuncií 🙂 Ale všechny tyto přísady jsou tam právě v určeném ředění a určitým způsobem "protřepány". Pakliže by tam nebylo ono "protřepávání a vyvolávání energie", tak bych si řekla: ok, je to prostě přírodní záležitost. Ale tyhle tance kolem mi připadají minimálně zvláštní. Taky jsem brala v prvním trimestru antibiotika (Augmentin) a taky jsem věřila doktorovi.

@elana Když se začteš do příbaláku, tak například Homeovox má v sobě různé druhy bylin, které by měly pomáhat právě proti chrapotu apod. Ovšem opět jsou tam zastoupeny v tak velkém ředění, že je spíše výjimka, aby fungovaly na principu účinných látek z těchto substancí (možná na někoho to fungovat skutečně může). Ale zase je to o tom, že ty substance tvoří jen určitý základ a ten zbytek a to "důležité a účinné" se získává protřepáváním a ředěním v určité posloupnosti. Někdo proto věří v sílu bylinek uvedených v homeopatikách, ale sami homeopaté říkají, že ta energie je v nich fyzicky přítomna, i když už tam teméř žádná substance není.
O těch jantarových korálkách mám načteno málo... pokud by to skutečně bylo založené na uvolňování přírodních silic, tak si nemyslím, že by to mělo být něco špatného. Ale řekla bych, že se tomu přisuzuje větší moc, než to ve skutečnosti má... to je asi na zvážení každého...

lucka_220809
16. aug 2012

@nika.r nechcem vela argumentovat na konkretne zjavenia, len tolko mam potrebu povedat na to, co vravis, ze predsa ked sa to zjavenie s tou Bernadetou takto udialo, tak ta to presviedca o tom, ze asi to bude pravda...
Ak by zjavenie nebolo od Boha ale od zleho, nevyzeralo by vznesene a nebolo by velmi podobne pravde? Ci sa nezjavuje zly ako anjel svetla? (2Kor 11.14)
Hadam necakame, ze je diabol menej inteligentny ako my.
Mame rozsudzovat. Mne na marianskych dogmach a najma na praxi v katolickej cirkvi vadi, ze pozornost a zasluhy, kt. maju patrit jedine Kristovi, lebo On nas spasil a vykupil, sa davaju niekomu inemu. Nemozem vzyvat Mariu a modlit sa k nej ako k ochrankyni, spoluvykupytelkyni, prostrednicke, primluvkyni.. lebo o tom vsetkom hovoril Kristus a apostoli, komu tieto veci prinalezia. Mame jedneho prostrednika v Nebi, tym je Jezis Kristus.

Prečo Mária v zjaveniach toľko vyzyva, aby sa veriaci modlili k nej a uctievali ju.. Jezis este aj sam povedal o sebe, ze ani On sam sa nemusi privravat u Otca za nas, ze ved Otec sam nas miluje a da nam, ak sme len uverili v Jeho Syna (Jn 16,24-30) Doslova vravi, ze to nie On sa bude za nas privravat... Otec sam nam da,mozeme k Nemu pristupit! Tak nerozumiem tej zmene.. preco zrazu je dobre a potrebne modlit sa k niekomu, aby sa prihovaral u Otca za nas, a este ani to nie je Kristus alebo Duch Svaty... Odpoved a dovod, ze Maria je k Bohu najblizsie a preto to ma vyznam , to su ludske veci a predstavy toho, ako to asi v Nebi funguje.

Kto je moja matka a kto su moji bratia... kazdy, kto plni volu mojho Otca, je moja matka aj moj brat...

Nevytahujem tu vytrhnute uryvky z Pisma, ja len vidim v Pisme uplne inu logiku, zasadne inu, aku Kristus hlasal a na co apostoli apelovali s velkou vaznostou, a aka je dnes.. apostoli, ktori boli plni Ducha Svateho, mali plne usta jedine Pana Jezisa a to, ako treba verit v Neho. Preco dnes tolko modlitieb k Marii a svatym a tolko poboznosti ku kdekomu inemu, ked sam Boh prisiel k Nam a On jediny za nas zomrel.. za kym inym mame ist na kolenach?! Ku komu inemu sa modlit, ked On jediny je nas vykupitel... to dobre vedela aj Maria, Kristus bol aj jej vykupitelom .

Vaham, ci vobec postnut toto, bo urcite dostanem sprsku reakcii, ale ked neda mi to.

jandl
16. aug 2012

Mě je líto,že ohledně homeopatie se šíří v křesťanských kruzích takové bludy.Pokud to chce někdo odsoudit,měla by tu být fakta.Tady opravdu někdo věří,že při výrobě v továrnách někdo něco zaříkává?Mě osobně je bližší filosofie homeopatie než klasických léků.Jmenujte mi prosím vás jediný lék,o kterém je známo,že nemá žádné nežádoucí účinky.Četly jste si,co obsahují vakcíny,kterýma očkujete své děti?Jak si vážíte daru života?Tak,že na výrobu vakcíny proti zarděnkám byly použity "diploidní buňky MRC-5",což je plícní tkáň potraceného mužského plodu 14-týdenního. Já tady nechci obhajovat homeo.Byla jsem v situaci,kdy jsem zkoušela více alternativ,jelikož lékaři mi nepomohli.Páter Kodet má s magií,satanismem apod. zkušenosti,čili nějaký důvod,proč nás před homeo a práci s energií varuje,ale taky znám velice vzělaného faráře,který mi můj názor na homeo potvrdil.Lékaři rádi preventivně dávajíATB,pacienti si je rádi vyžadují.To mi vadí.ATB mají zůstat opravdu pro vážné případy.Před 8 lety jsem hnis.angínu zvládla s homeo,následky žádné.Od té doby mám klid.Když to řešíš ATB,následují další ATB nebo aspoň viroza,prostě se z toho tělo dostává dlouho.Na prvním místě by měla být důvěra v Boha,ne v lékaře,léky,vakcíny.Pokora,vychovávat děti ke skromnosti,být střídmý v jídle.Tak se za mě pomodlete,ať se nepyšním,že toho vím.

werumka
16. aug 2012

@jandl Upřímně - a jak bys tedy nazvala protřepávání a potenciaci? Splňováním fyzikálních zákonů? Co tedy v těch homeopatikách účinkuje? To by pro mě byl nezvratný fakt. Ale zatím je to pouze nějaká neohraničená energie. Nevidím důvod, proč se uchylovat k homeopatikům jen proto, že mám doktora, který předepisuje atb? Já jsem na virózu nikdy atb neměla a kdybych je nechtěla, tak je odmítnu. Dostávám atb na bakteriální záněty a to maximálně jednou do roka. I hnisavá angína může být virového původu a pak na ní atb nezaberou.. Měla jsem jí teď v červnu taky a léčila jsem se z ní asi měsíc. Holt viróza, no 🙂 Ale není to pro mě důvodem, proč se uchylovat k homeopatikům. Ano, uchyluju se k přírodní léčbě. Ale to pro mě homeopatika nejsou.

molka
16. aug 2012

@lucka_220809 je to tvoja vec, aký vzťah máš k Panne Márii, ale ona nikdy neupriamuje pozornosť na seba, vždy vyzýva k úcte k Ježišovi. Aj ruženec, pokiaľ nad ním rozjímaš, je vlastne zhrnutie celého Ježišovho života. "Ducha poznáš po ovocí" - ak by boli zjavenia od diabla, nebolo by na pútnických miestach také množstvo obrátení. Ja sama som bola v Medjugorí a v Lurdoch a nedá sa to opísať, to miesto človeka automaticky vtiahne bližšie k Bohu.
Tu je článok, ktorý to všetko veľmi pekne vysvetľuje. Je síce dlhý, ale stojí za prečítanie:
http://www.modlitba.sk/htm/okultizmus/prace/pra...

molka
16. aug 2012

@jandl tiež mi prišlo divné, že by veľké homeo firmy, ako napr. Boiron, mali čas niečo "zariekavať". Preto som poprosila kamarátku, farmaceutku, nech mi to nejako zistí a jej sa podarilo zistiť, že napr. všetky pretrepávacie nádoby v Boiron sú špeciálne zasvätené rituálne nádoby tuším z Indie či odkiaľ, to už si presne nepamätám. Ona sa na to zvlášť pýtala, pretože mala tú možnosť, keďže s nimi spolupracujú. Vraj všetky pretrepávacie nádoby sú vždy len odtiaľ, nemôže sa to pretrepávať v obyčajných nádobách, ktoré nie sú rituálne zasvätené. Mne toto stačilo, ja už homeo viac nepotrebujem.