Rodinná wc doska

jankabodka
3. jún 2012

Ahojte, zaujala ma rodinna WC doska (ktora ma okrem beznej dosky aj redukciu pre dietatko). Mate niektora s takouto doskou skusenosti? Myslite, ze by to bolo vhodne pre nasho synceka (2 roky a 3 mesiace)? Neviem, ci to nie je este skoro. Do nocnicka nechce cikat ani sediet na nom, tak mi napadlo skusit ho davat rovno na vecko. Dakujem vopred za vase skusenosti a nazory!

sisaha
3. jún 2012

@jankabodka myslim, ze je celkom fajn. Ma ho moja sestra, odskusali sme ho. Treba vsak mat pri wc aj stupienok, aby dieta vedelo same vyliezt..

raza
3. jún 2012

@jankabodka sestra ho má pre svoje dievčence, podla mňa je to dobrý nápad.. 😉

anjelicek26
3. jún 2012

@jankabodka - my mame stupienok a uplne to staci, kakat stale kaka do nocnika, to je mu nejako blizsie, ale curat na striedacku nocnik/zachod/travicka, co je akurat po ruke, pekne sa obsluzi sam 😀

ichbinich
4. jún 2012

@jankabodka:
My mame oboje. Podla nalady si sadne bud na nocnik alebo na wecko. Na nocnik najma preto, ze to vidi v knizkach, ako tam deti sedia na nocnikoch. V jasliach maju minizachody. Mne osobne by bolo milsie, keby chodil skor na wecko, ale my este len zaciname s treningom.
Suhlasim so @sisaha, my stupienok este nemame, tak tam musim byt s nim a posadit ho a potom dat dole.

mata1001
4. jún 2012

ahoj my ho mame a pomaly sa ucime ho pouzivat... 🙂

happy3
4. jún 2012

@jankabodka my mame v plane nieco take kupit.Videli sme dosku na WC pre deti a bolo to aj so schodikmi a vyzeralo to super aj sme na to maleho posadili a neprotestoval 🙂

denduska
4. jún 2012

my máme toto http://www.kika.com/sk/katalog/m/deti-studenti/... sedia tam obe, 2-ročná aj takmer 4-ročná. super to je 🙂

happy3
4. jún 2012

@denduska to je presne ta co som myslela 🙂

lenka311
4. jún 2012

@denduska Vau to je super vec! Ja mám redukciu, vyložiť som ju vždy musela sama. Je to mesiac čo je bez plienky, ale ujal sa celkom dobre šerblík, ktorý chodíme spoločne vylievať a Natálka pritom kričí, nech sa páči papať rybičky... 😎 😎 😎 😎
Na veľkom záchode ju to bavilo asi tak 2týždne od kúpy tej redukcie 😒 😒 😒 - ale som rada, že sme úspešne bez plienky!!!! 😀 😀 😀
@jankabodka Skús, uvidíš, len ak budeš tráviť na záchode toľko času ako predtým ja, budeš rada ak to spraví do šerblíka niekde v kuchyni... Ja si myslím, že keď na to dozreje bude Ti chodiť aj na ten šerblík a o rok sa už na veľký záchod vyšplhá aj bez schodíkov. Je to fajn vec, no v podstate je to zbytočnosť 😉 za 30EUR....

szdan
4. jún 2012

My sme takúto dosku mali. Malá tiež nevedela usedieť na nočníku, ale cedieť na dospeláckom vecku a čítať pri tom noviny, to sa jej páčilo 🙂 :- Keď bola ešte veľmi malá, dávala si pred vecko stupienok, aby si pekne sama vylezla i zliezla. Ja by som len a len doporučila

denduska
4. jún 2012

@lenka311 @happy3 no mne menšia nechce len na redukcii sedieť, vadí jej že nožky má vo vzduchu, bojí sa na tom... ale na tomto so schodíkmi sedí v pohode, chytí držiaky a sústredí sa 😀

lenka311
4. jún 2012

@denduska a ako to riešite keď idete na WC vy dvaja s mužom? To vždy schodíky dole, proste my ženy sa ako tak tým deťom prispôsobíme, no chlapi sú pohodlný dať naspäť dole aj dosku /niektorý/ nieto ešte schodky... 😉 😉 😉 Ja žijem s matkou, no viem si predstaviť čo by na tento vynález hovorila 😎 😎 😎 i keď mne sa to páči, to musím uznať... Len neviem nakoľko to skutočne využijú - napr. teraz v lete je človek často vonku a tam nejaké schodíky.... 😉 😉 😉 😉 😉 ani v škôlke takéto veci, teda aspoň u nás nie sú... 😉 😉 😉

denduska
4. jún 2012

@lenka311 oni sa to naučili sami si dať aj zložiť 😀 Staršej to ide úplne v poho a mladšej ešte pomáham, ale snaží sa. MM je veeľmi málo doma u nás, chodí až večer, často má nočné, takže v tom nie je problém 😅

lenka311
4. jún 2012

@denduska No tak pre staršiu je to už viac menej pre zábavu... no a mladšej musíš pomáhať, to zn. že redukcia je praktickejšia - aspoň čo sa týka celkového zaberania miesta...
Ale tak ak sa jej to páči, prečo nie, na svete je toľko vecí čo matky v podstate ani nepotrebujú.... 😉 😉 😉 😉 a väčších ako je toto... i drahších 😉 😉

jankabodka
autor
6. jún 2012

@happy3 WC doska aj so schodikmi? Kde sa take nieco da kupit? A myslis, ze sa to hodi na kazde WC?

jankabodka
autor
6. jún 2012

@denduska Jejda, to je paradne! A to su schodiky spolu s doskou? Nie len samotne schodiky, ze? Myslis, ze to sa da pouzit na kazde WC (neviem, ci to vojde do kazdeho toho sedatka).

anjelicek26
6. jún 2012

@denduska - my sme take veru mali - dva tipy dokonca zo schodikmi a vzdy to bolo akesi nestabilne 😝 Stupienok ma radsej, s gumenymi nohami, nech sa mu neodsunie.

jankabodka
autor
6. jún 2012

Dievcata, dakujem za vsetky komenty, ja skusim asi tie schodiky, lebo WC mame medzi umyvadlom a vanou a nie je velmi sa kde drzat... asi by sa nas maly bal tam sediet bez drzania (aj ja by som sa bala). Tak sa drzte!

denduska
6. jún 2012

@jankabodka jj, to sú spolu s doskou a tá doska sa sklopí vlastne pozdĺž tých schodíkov, keď to odložíš, až tak veľa miesta to nezaberá
@anjelicek26 vieš čo, máme to aj u mojich rodičov a u nich kde je visiace WC sa to aj mne zdá nejaké pohyblivé, na druhom klasickom záchode v pohode pevne to drží..my máme doma klasika stojace wecko a tam to tiež pevne drží...ale teraz rozmýšľam že oni to visiace majú trochu vyššie než obyčajný záchod 😕 alebo bude problém v tom, že toto u našich som zmontovala ja a nie mm 😀

anjelicek26
6. jún 2012

@denduska - nase tiez wc doma visia 😕 Myslis, ze je to tym? Nase by som naopak povedala, ze su chlp nizsie ako bezne. Aj ked teda vyska noziciek sa da upravit 😖 Ci sme netrafili spravny sklon 😀

denduska
6. jún 2012

@anjelicek26 to bude v tom 😀 zajtra keď nezabudnem si tie záchody zo zaujímavosti pomerám, keďže sme práve u našich teraz 😅

denduska
9. jún 2012

@anjelicek26 hoci oneskorene ale hlásim sa s rozmermi 😀 - klasické wc má u našich cca 40-41 cm a to visiace vyše 43 cm 😕 tak neviem, musím poštudovať tie nožky na schodíkoch ako sa to prestavuje..lebo ja som to zmontovala tak ako mi to sadlo..ja som bola v tom že to je len tým sklonom..teda vyššie wecko, strmšie schodíky, nižšie wecko menej strmé....tak neviem 😨 záchodová záhada 😀

wc
22. sep 2012

Ahojte! Mame wc dosku Toaletný tréner s integrovaným wc sedátkom pre deti, je to asi to čo hľadáte... wc doska, wc rredukcia, wc sedátko, nočník - všetko v jednom... od www.detske-wc.sk
Ku tomu, že je to vyhodených xy peňazí za zbytočnosť, by sa dalo diskutovať(niektorý rodičia toľko vyhodia za ciagarety, alebo pitie a ani ich nenapadne skonštatovať, že sú to vyhodené peniaze...) Pohodlie a komfort dieťata nie je o nič menej dôležitejšia, ako pohodlie a komfort na wc pre jeho rodiča... Každý z nás má svoje priority. Ja by som tých xy eur obetoval, aby sa dieťaťu z pobytu na wc nestal nejaký strašiak...
Ahojte!

katuskapd
23. sep 2012

Tiez mame to sedatko s integrovanym detskym sedatkom, co ma vlastne 2 polohy, mozem len odporucit, je to sice drahsie, ale z nocnika sme vyrastli a na velke wecko sa mi bal chodit, a tak isto redukcia ked sa pohol sa posuvala, a samozrejme musela som ho vykladat na nu, teraz chodi uuuuplne samostatne co je perfektne aj cikat, aj kakat.