Rozprášenie zosnulých

viktoria0808
18. apr 2024

Dobrý deň. Prosím vás mám taký problém…. Mám 21 rokov a prednedávnom mi umreli obaja rodičia. Dala som ich spopolniť a ich urny mám odložené zatiaľ u seba doma, avšak ich prianím vždy bolo, aby po smrti bol ich popol rozprášený pri mori v Španielsku. Chcela som sa opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti alebo či by mi niekto nevedel poradiť , že ako v takejto situácii postupovať. Za všetky odpovede ďakujem.

tomasisa
19. apr 2024

A kedze bol obcan AT a zomrel na Slovensku, vraj mal jeho popol ostat 30 dni na sk, v krematoriu nam ho vydali, a jeho kamarati/horsky zachranari ho ulozili do auta a het na AT..nechcem tym autorku navadzat na nelegalnosti, a aby nemala neprijemnosti, predsa len cesta lietadlom a autom su rozdielne....ale dat to do niecoho, alebo legalne ako vyssie niekto prilozil link

babulkomale
19. apr 2024

@7miriam77 aj 40 rocny sa moze zajtra zabit na aute. Ludia na to nemyslia a potom su naramne prekvapeni.

7miriam77
19. apr 2024

@babulkomale asi si nečítala môj posledný príspevok....ja to neriešim, nechám to na mojich blízkych, nech ma pochovajú podľa svojho uváženia, ja im maximálne dôverujem a oni ma poznajú. Ja nemám s mojím telom žiadne plány, moja duša z neho odíde, a čo sa stane s telom je mi jedno. Vážne...no viem,.že bude on postarané. Takže tak...my sme asi taká rodina,.spoliehame sa jeden na druhého 😇