Prečo syn v cudzom prostredí zadržiava moč?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

syn má 3,5 roka. Doma ide na WC sám, pýta sa bez problémov. Akonáhle ho však nechám u rodičov alebo ideme niekam mimo domova, tak na verejnej toalete sa nedokáže vycikať a moč zadržiava.

Ako mám v takejto situácii postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pomerne bežné u veľa detí - či stolica či močenie. Asi mu láskavo vysvetľovať, ísť s ním. Možno sa dohodnúť, že o tom nebudete pred návštevou hovoriť. Iba si dáte nejaké svoje znamenie a pôjdete spolu na tolaetu. Je to skôr otázka na psychológa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas