Sen s mŕtvym

20. máj 2023

Snívalo sa vám so zomrelym príbuzným? Strýko zomrel pred 3 týždňami. Nikdy sa mi s ním nesnívalo predtým a zvyčajne si sny ani nepamätám. Veľmi živý sen. Neviem či to niečo znamená, alebo sú to len povedacky?
Som racionálne sa na to pozerám, že bola som na pohrebe, myslela na neho, pospajalo sa mi to do sna. No stále ma fascinuje, ako to tak môže byť poskladané ten sen, strýko bol v ňom len chvíľu, a zvyšok sna s ním už nesúvisel, bol to ako film, ktorý sa mi sníval.

mikadooo
20. máj 2023

Áno, snívalo. Viackrát. Nič si z toho nerobím, beriem to tak, že moje podvedomie spracováva prežité, občas sa vracia do minulosti a tak sa mi v snoch objavujú moji blízki mŕtvi. Čím je smrť dávnejšie, tým zriedkavejšie. Takže teraz je to "najčastejšie" moja maminka, ktorá je už takmer 3 roky po smrti.

ja_bb
20. máj 2023

Samozrejme,aj keď niekoho nemáš rád,poznal si ho a nejako ta to zasiahne.takze,keď je to niekto blízky,chyba ti.mne dedo zomrel pred vyše 20 rokmi a veľmi sa poteším,keď sa mi s ním sníva.vdaka Bohu,ze v hlave je ten obraz taky jasný🙂

mamickalisticka
20. máj 2023

Moja mama mi hovorí, že keď sa mi sníva so starkou, mám jej ísť zapáliť sviečku na cintorín/alebo doma k fotke.. ale ona je už 5rokov mŕtva.. podľa mňa je toto len podvedomie, že tak nedávno zomrel

bloger
20. máj 2023

To mi je ľúto. Nemusí to nič znamenať. Je ale dobré sa za toho človeka pomodliť.

1lucinka123
20. máj 2023

Mne sa sníva pravidelne s mojou maminou. Už sú to dva roky co zomrela a nie je týždeň čo by sa mi s nou nesnívalo. Podľa mňa to je preto, že na ňu veľa myslím, nie je deň aby som si na ňu nespomenula. Iný význam tomu neprikladam.

termartom
20. máj 2023

Pomodli sa za neho

dzulik_
20. máj 2023

Veľmi často sa mi sníva o zosnulých z rodiny, neprikladám tomu žiadnu dôležitosť. Pomodli sa za strýka a vypusti to z hlavy 🙂

zuzanockamt
20. máj 2023

Áno, snívalo. Pár dní po smrti, prišiel sa rozlúčiť, bol to okamih. Snívalo sa mi posolstvo aj pred jeho smrťou -2 dni predtým.

oliviakatka
20. máj 2023

Môj pradedo je mŕtvy už viac ako 15 rokov, snívalo sa mi s ním len raz, keď sa mi narodil syn. V sne bol síce mŕtvy, ale mal krásny pohreb s 'oslavou' ktorá pripomínala skôr svadbu ako pohreb. Presne v tú noc sa snívalo mojej babke, jeho dcére, že ma pradedo prišiel navštíviť