Škodí muškátom dážď?

erienka
30. máj 2013

som pestovatel - zaciatocnik a neviem, ci mam pocas dazda davat muskaty z balkona dole na zem, aby na ne nenaprsalo. Doteraz som to tak robila, ale kedze tieto dni prsi stale, nechce sa mi ich stale davat hore - dole. Krasne mi rozkvitli a mrzelo by ma, keby mi ich dazd poskodil. Skodi dazd muskatom? Dakujem

nikolet_89
30. máj 2013

@erienka ahoj neviem to iste, ale myslim, ze nie, aspon u nas na bytovke pestuju muskaty viacery a vzdy su na balkone aj ked prsi aj ked nie 🙂

hradnapani
30. máj 2013

@erienka dazd im neskodi, nechaj ich tam 🙂 jedine, ze by bola vichrica s krupami. Ale muskaty patria medzi tie odolnejsie balkonovky.

mawka
30. máj 2013

ja som uz unavena, ja citam, ci skodi mužom dazd 😀 😀 😀 ale k muskatom, nasi ich nechavaju tak, iba ked velmi fuka, je burka a krupy, tak daju dole.

janinah
30. máj 2013

neškodí,kým nepríde búrka s vetrom a nepoláme ich,nezabudni však polievať,to,že prší neznamená,že ich aj poleje,skúšaj vlhkosť hliny

maria1989
31. máj 2013

akurát že muškáty nesmú byť dlho preliate, začnú hniť

erienka
autor
31. máj 2013

@mawka :D:D:D to s tymi muzmi bolo dobre

iconka
31. máj 2013

Dazd im neskodi, ale ak ti do nich dlhodobo prsi musis mat odtokove dierky, aby prebytocna voda mala kade odtekat. Ak tam dierky nemas, daj ich z dazda radsej prec a ak sa da, tak dierky dodatocne dorob. Ak pestujes klasicke muskaty, tak na tych chlad dokaze sposobit to, ze listy zacnu akoby cerveniet, to je zo zimy.

k_a_j_k_a
31. máj 2013

@erienka ahoj, ja mam muskaty preto, lebo nie su narocne 😀 nemusis ich davat stale dole. Daj ale pozor, aby Ti na ne necakal stale prud vody- my mame balkon nad nami vyspadovany na jednu stranu a tam nemozem dat muskaty, lebo mi zakapu. Vlastne mi tam posla uz aj tujka. Teraz som vymyslela, ze tam skusim dat zivy plot, tak uvidim, ci sa ujme. Muskaty davam von, ked je nad 5st. v noci. A su tam vlastne cast jari, cele leto a velku cast jesene. My sme dokonca na kopci a obcas kvalitne fuci a nic im nie je 🙂 su dost odolne- aspon tie moje. obcas, ked ma to napadne im dam hnojivo, inak im davam tak 1,5l vody kazdy druhy den, ak je moc teplo, tak aj kazdy den a mavam ich krasne huste. Tento rok mi dokonca prezili aj zimu 🙂