Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skúsenosti s notebookmi, telefónmi a tabletami od Apple

jadelka
7. mar 2016

Dakujem za nazory

pribinak
7. mar 2016

Ja mam iPhone a som maximálne spokojná, kedysi som bola fanúšik minie a mala dom ken ich mobily, ale odkedy mam iPhone tak som velky fan a asi nic lepsie nie je

sissy27
7. mar 2016

@jadelka no ja som sa od každého, kto má iphone dozvedela len toľko, že "to sa nedá vysvetliť, to treba vyskúšať" ... čo teda nie je pre mňa dosť dobrá odpoveď na otázku "v čom je iphone lepší ako iný smartfon" ... samozrejme nebudem porovnávať prvý dotykový smartfon s najnovším iphone...
no ale teda tiež si rada prečítam konkrétne odpovede a nie len "lebo je naj"

jadelka
autor
7. mar 2016

ved presne toto ma zaujima, v com je to ine, presne tuto odpoved pocuvam a kedze si chcem kupit tablet a naozaj ma zaujali recenzie na ipad, chcem vediet napriklad, v com je tak odlisny od, napriklad Samsungu, ktory sa tiez povazuje za top. Samozrejme ide o operacny system, ale v com je ten operacny system IOs taky dokonaly, oproti dobremu Androidu napriklad.

patuska3197
7. mar 2016

@jadelka Apple je vhodný pre fajnšmerkov, ktorí si dajú zaležať na "značke". Nič viac oproti Androidu neponúkne. Jedine značku a prestíž. Vypýta si za to samozrejme pár desiatok či stoviek eur.

janulienocka
7. mar 2016

mala som pred tym samsung a teraz mam i phone a je to proste namakany telefon, to treba fakt zazit🙂 Uzasne ostry obraz, nadherne fotky, bombovy zvuk, pohotovo na vsetko reaguje, velmi odolny - uz mi tolko krat spadol ... je to aj dost dobra imodzovka, kazdy si vsimne🙂 a co by som este ... to je ako ked sa veziete vo fabii a potom v porsche ...

evkafekete
7. mar 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

@patuska3197 ono to nie je len o značke. Je to aj o tom, že je mnoho aplikácii, ktoré na android proste nie sú. A má ich len iOS 🙂

slniecko35
7. mar 2016

Jedna konkretna vyhoda je, ze IOs nepotrebuje ziadny antivirus.

patuska3197
7. mar 2016

@evkafekete nože menuj niektoré...

@slniecko35 to s tým antivírusom máš odkiaľ? kecy i-oviec? 😀 koľko užívateľov Androidu má nainštalovaný antivírus? a koľko ich nachádza nejaké hrozby?

patuska3197
7. mar 2016

@janulienocka no a povedz nám, aký "samsung" s akým "iphonom" porovnávaš? Nie je tam rozdiel náhodou niekoľko modelových rokov? Ak chceš porovnať, kúp si modely z rovnakého štvrťroku so zhruba rovnakou cenou (aj keď veľa androidov s cenovkou i-phonu nezoženieš)

evkafekete
7. mar 2016
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

@patuska3197 napríklad taká gopass appka ;)

slniecko35
7. mar 2016

@patuska3197 to mam priamo od vyrobcu, skus sa na to spytat v obchode a uvidis. Mam mac uz asi tri roky a ide ako strela

jadelka
autor
7. mar 2016

ja teraz porovnavam ipad Air 2 WiFi Celluar so Samsung galaxy S2, pozerala som aj videa na you tube, ako ich porovnavali a v mnohom vraj je Samsung lepsi, tak sa neviem rozhodnut.

worker_falcon
7. mar 2016

Ajeje, kolko odbornicok na apple mame na modrom konikovi 🙂

@slniecko35 ak sa nemylim, porovnava sa tu s androidom. Cize povedat, ze tvoj mac fici, nema velku vypovednu hodnotu, kedze protipol macu je win, ktory je aky je.

@evkafekete Gopass - si si ista, ze pre android nie je dalsich 5 podobnych appiek? 🙂

@jadelka tomu verim, ze samsung je lepsi. A urcite lacnejsi.

patuska3197
7. mar 2016

@jadelka Samsung Galaxy S2 je staručký mobil. čo to vlastne porovnávaš? Lebo porovnávať old mobil s tabletom nie je kóšer 😀

jadelka
autor
7. mar 2016

@worker_falcon lacnejsi nie, su na tom cenove uplne rovnako

ivka225
7. mar 2016

Pokiaľ ide o telefóny, neviem, nemám iPhone. Ale uz od roku 2010 používam MacBook a iMac a veru by som sa k Windows nevrátila. Ani raz mi žiadna aplikacia nespadla, nikdy som nemusela nic preinštalovať. Môžem sa sústrediť na to, čo robím a ni na to, aby som udržala počítač v chode. Počas tých rokov žiadne spomaľovanie systému. A samozrejme žiaden antivírus (a ani vírus).

worker_falcon
7. mar 2016

@jadelka úplne rovnako myslíš ten rozdiel 70e bez DPH? ale na druhej strane, ipad má dvojnásobné úložisko (64gb).
poďme k rozdielom:
Samsung - vyššia frekvencia procesoru (a počet jadier),
väčšia RAM (3 vs 2 gb)
má LTE
lepší predný foťák (pri selfie určite oceníš 😀 )
je tenší a ľahší
Ale osobne by som nešiel ani do jedného 😀

sisaka
7. mar 2016

Konkretne neviem porovnat, kedze som mala so smartphonov vzdy Len iPhone, ale mam nejakych kamaratov, ktori vyskusali Samsung a bud sa vratili, alebo sa chystaju vratit k iPhone. Ja som mala pred nedavnom tu cest s Apple customer service cez telefon a lepsi som este nezazila a to som na telefone s customer service aj cez pracu dost casto....Iphone je pre bezneho Slovaka moc drahy, Preto sa sem pride kopec ludi bit do prs, ze nie je najlepsi a ani na nom nie je nic vynimocne, ale to uz sa zvrtne do klasiky - ja nepotrebujem Mercedes, pre mna je Honda uplne super, na co by mi Bol barak s 200 m.stv. ked 70 m v byte je nadhera, kde by som sa trepal kdesi do Karibiku, ked tu mam kusok krasne Chorvatsko...
Treba si precitat zahranicne portaly, kde ludia maju urcitu zivotnu uroven a kupuju si Apple products koli kvalite a nie imidzu, aby susedia od zavisti pukli, tam sa dozvies urcite Viac

worker_falcon
7. mar 2016

@ivka225 v porovnaní s windows je to jasné. ale to tu nikto neporovnáva, a jedine to zmätie. Ako keby si v diskusii o porovnaní audi a bmw zahlásila, že audi je miliónkrát lepšie. oproti tvojmu predošlému renaultu 😀

ivka225
7. mar 2016

@worker_falcon V názve témy sa vyskytuje aj slovo notebook (v pluráli). S čím by si teda porovnával notebook od Apple? S EC 1010?

worker_falcon
7. mar 2016

@ivka225 veď ja viem. len sa snažím usmerňovať diskusiu, aby bola zadávateľke užitočná. lebo je to haluz, keď niekto porovnáva iphone s nokiou :D

jadelka
autor
7. mar 2016

@worker_falcon su na nete rozne stranky, niekde nie je rozdiel tych 70 eur, vsade je ina cena, proste su takmer cenovo rovnake a za dalsie, neda sa velmi rovnat ramka pri Androide a pri IOse, predsa len Android pohlti viac ramky jeho aplikacie a funkcie, cize Ipad s 2 je na tom rovnako, mozno aj lepsie ako Samsung s 3 kou....

jadelka
autor
7. mar 2016

@sisaka paci sa mi tvoj nazor a dakujem

worker_falcon
7. mar 2016

@jadelka ktosi hovoril: kto chce kam, pomôžme mu tam. Verím, že nech si vyberieš akokoľvek, budeš spokojná. Pri každej drobnosti si budeš môcť povedať, že tá druhá možnosť by bola horšia. Porovnať by si to mohla jedine ak by si si kúpila obidva a rovnako ich používala. Ale to sa nestane.

Veľa šťastia.

tana85
7. mar 2016

@jadelka iphone som mala a prechod na android bol tazky, ale uz som si zvykla. avsak ipad mam uz druhy, ten s retina displejoma je to pecka. nie som apple maniak, ale uznavam, ze je velmi intuitivny - pouzivanie, nastavenie. pouzivam ho velmi rada. so znackou samsung mam len jednu skusenost a to taku, ze drahy biznis model odisiel ani nie po polroku...cena cca 500 eur. manzel ma 4 rocny iphone a ani raz nebol v oprave, funguje ako novy

evkafekete
4. apr 2016

@worker_falcon podobnych mozno hej ale gopass appka original je len jedna.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli