Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Sledujete Modré z neba?

mini2peto
17. okt 2012

😢

vonicka
17. okt 2012

Boze, toto ked pocujem, tak mi je na vracanie. Preto sa take veci natacaju, lebo ini ludia sa radi pozeraju na utrpenie druhych. Viac k tomu neni co dodat, grc. Sorry za silne slova...

cerez
17. okt 2012

Som veľmi citlivý človek a nemôžem vidieť trápenie iných. O to bolestivejšie, keď sa jedná o detičky. Neviem či je to obdiv, ale ja by som niečo také nemohla moderovať.

zsuzsika1
17. okt 2012

Nerada sa pozerám na utrpenie iných...čo sa týka detí ,zvládam to najhoršie :( No ked pozerám Modré z neba,...ono to tak trošku si uvedomujem,aký je život ... ako bojujú iní a čo všetko sa deje a vtedy ja som neskutočne vdačná za to,čo mám a že moje deti sú krásne a zdravé...že mám rodinu a vždy sa na nich môžem spoľahnúť...hocikedy sa mám o koho oprieť...nehladujeme,neživoríme,netrpíme... a myslím si,že táto relácia veľmi pomáha,pretože tí,čo vedia,pomáhajú. Mimochodom moderovať by som to nemohla ani ja...revem v kuse :/

carodejnica
17. okt 2012

Nie, nesledujem. Jednak nemám Markízu a jednak si myslím, že ak chce niekto pomáhať, tak sa to dá aj bez zbytočnej publicity.
Kedysi som to pozerala, ale keď som videla ako Rozboril doslova sype soľ do rán primitívnymi otázkami "povedz ako ťa bolelo, keď mama zomrela" "čo si cítil, keď si chcel skočiť z mosta" - teda cielené otázky, aby bolo vidieť slzy na obrazovke, tak sorry - to považujem za citové vydieranie a nepáčilo sa mi to.

abbey1
17. okt 2012

Kto chce pozerá, kto nechce nie. Priznám sa, že pozerám veľmi veľmi zriedkavo. Nemám na to žalúdok, keďže máme za sebou veľmi ťažké osudy. Ale napíšem len jedno. Keď pomôžu splniť sen, čo len jednej opsobe, tak robia skvelú vec.
Kto to nezažil, tak si možno ani neuvedomí, o čo tam ide.
POviem len jediný príklad. Nedávno mi zopmrela blízka priateľka, úžasná žena a matka ťažko chorého dieťatka. Celých 10 rokov strávila s dcérkou po nemocniciach a následnu ju samotnú skolila rakovina. A môj posledný telefonát s ňou si budem pamätať do konca života: Tak strašne by som ešte raz chcela ísť k moru. Už by som len sedela v hoteli, ale aspoň by som ho cítila, videla. Aspoň ešte raz v živote. Bohužiaľ ich finančná situácia im to nedovolila. A ja si budem vždy vyčítať, že som sa nerozhýbala skôr a nenašla spôsob, ako jej to želanie splniť.
A práve takéto želania často plnia i oni, pomôžu malým pacientom aspoň chvíľku sa cítiť ako ostatné deti, dostanú detičky na neskutočne drahé liečenie.
jasne, je za tým ziska a sledovanosť,a le benefit je podstatne vyšší.
A ruku na srdce, keby pomáhal štát, tam kde treba, keby sme my samotní neboli zahľadení do seba a svojich "problémov", tak by mnohokrát Modré z neba vôbec nemuselo pomáhať.

kubkatka
17. okt 2012

nie, nepozeram

m.i.r.i
17. okt 2012

suhlasim s
@carodejnica a tiez to z rovnakych dovodov nepozeram...Markiza sa prizivuje na reality sou, na zhovadovani ludi, cim vacsi blbec, tym vacsia sledovanost a Modre z neba je len iny odvar niecoho podobneho zastresene ruskom pomoci...najvacsi samaritan na Slovensku Rozboril ryzuje na nestasti druhych a po chrbte svojej polovicky si na tom buduje karieru...pomahat sa da aj bez televiznych kamier a myslim si, ze ludia co chcu pomoct aj takto pomozu...a nemusia sa vytrcat v tomto komercnom programe...na utrpeni ludi by sa zarabat nemalo...je mi vsetkych velmi luto, nikdy nevieme do coho sa dostaneme my a kazda pomoc by bola iste vitana, ale nikdy by som ani ja nechcela aby sa moje nestastie rozmazavalo v telke na celom Slovensku a Vilko na tom zarabal

raza
17. okt 2012

@abbey1 chcela som napísať niečo obdobné, ale presne si to vystihla 😉

poznám osobne ľudí, ktorým Modré z neba pomohlo. Môžem dať ruku do ohňa za to, že Rozboril to prežíval spolu s tou rodinou, že sa poza kameru pýtal, či sa môže pýtať aj citlivé otázky, že nezabudol na nich ani po odvysielaní príbehu... nchcem však z neho robiť poloboha.
ja viem, ani mne sa nepáči napríklad to, keď sa v tom nešťastí "rýpe", keď mám ťažké chvýle, nepozerám to, lebo by som revala už asi pri zvučke, ale ja osobne ďakujem za to, že takáto relácia je, že niekto tým ľuďom pomáha..
a nehnevajte, ale ja presne nechápem (a nemyslím to v zlom) , ako môže niekto povedať, alebo napísať, že kto chce, pomôže aj bez telky.. veď jasné, pomôžu.. ale neviem, ako si to predstavujete:nájde sa niekto, kto vyhlási do megafónu: halooooo, ja chcem niekomu pomôcť? nie je tu niekto, kto nemá peniaze na živobytie? alebo s ťažkou chorobou? okrem zoho, že ľuďom pomáha modré z neba, po odvysielaní príbehu sa im ozvie xy takých, čo chcú pomôcť!!

sendy182
17. okt 2012

@mini2peto nie nie nie .............nemôžem..na takéto veci pozerať....chudoba...trpiace deti.....a vilo ako spieva........som rada ak im má kto pomôcť no prečo to má byť na očiach.........veď tie deti čo nemajú napr.elektrinu sa musia veľmi trápiť a ešte ich aj vidia...........

abbey1
17. okt 2012

@raza Presne tak. Mnoho ľudí zatvára oči, ale mnoho ľudí anilen netuší, že môže pomôcť. A i takéto programy môžu "nakopnúť".
Sú ľudia, ktorí zverejnenie odmietnu a nechcú sa medializovať, ale sú osudy,ktoré si zaslúžia pomoc. A ako píšeš, po odvysielaní programu sa ľudia viac zmobilizujú. Pre mňa sa každá pomoc cení a otvorene poviem, že v danej situácii by mi asi bolo jedno, čo ňou kto získa, ak by pomohla môjmu dieťatku, či blízkemu. A ak by to Vilo nerobil verejnou formou, nezískal by toľko sponzorov a aj ľudí pomimo ochotných pomáhať.
Kto chce, nech si pozrie, kto nie NIE. Je to o slobodnej voľbe. Ja ozaj pozerám selektívne 1 príbeh z 20.

abbey1
17. okt 2012

@carodejnica Jsne že dá. My tak pomáhame od založenia Anjela. Ale dobre vieš, že reklama funguje vždy. Nie každý je sám od seba sktívny a mnoho ľudí ozaj potrebuje jemný kopanček. A pre mňa každý splnenýsen je na chválu. A hlavne neviem, ako môže Modré z neba škodiť.

lucka1987
17. okt 2012

zriedkavo.. len na chvilku, ked prepnem reklamu.. Viem, ze deticky su chore ( zial denno denne, sa stretavam s nimi tu na MK ) , viem, ze rodiny su rozvratene , ze matky nie su matkami a otcovia sa zapieraju,. No viem, aj ze su aj dobrí ludia a tí pomáhaju, aj bez toho aby mali sledovanost a sli cez medializaciu slz inych. Naco otvarat bolave rany a este k tomu pred ocami naroda ? Myslienka MZN je krasna... no jej prevedenie, je trosku zvlastne.. ked ma zaujme nejaky pribeh, ktory vopred pocujem tak si ho kuknem , inak nie.. velmi sa zosobnujem potom s ludmi, ktorych postihla nejaka tragedia, a potom mam blbe myslienky

aivill
17. okt 2012

Pozerám, aj si porevem , hlavne odkedy mám ,malú... , ale myslím že relácia má zmysel - pomôže mnohým a my ostatní sa uvedomíme a začneme si ( aj keď na chvíľu ) viac vážiť čo máme. Ja by som nedala na žiadnu charitu - ako píše čarodejnica - radšej konkrétne človeku, mám skúsenosť - cca 13 rokov dozadu, na deň narcisov, bolo to v začiatkoch, sme ako študenti vyberali peniaze, za ktoré sa potom išli istí jedinci ožrať - v 17 - tich to bola asi veľká "sranda" ... 😝

gubcikova
18. okt 2012

nie nepozerám.je to grc zarábať na chorých deťoch a osudoch nešťastných ľudí.už to neni o tom čo to bývalo a ked vidím vila nafackať mu.ale @lucka20 by mala k tomu niečo dodať ako jej písali krásny email.grc

sissy27
18. okt 2012

@mini2peto sem tam si to pozriem... niektoré príbehy sú ok, ale 99% sa nedá nazvať inak ako onánia na ľudskom nešťastí... raz som mala "tú česť" vidieť diel, kde dávali robiť náhrobný kameň žene, ktorú dobodal vlastný muž a ich malé deti ju našli... len úplný chuj môže zobrať tie deti na miesto činu, aby mu ukázali, kde našli mamičku, a kde všade bola krv a ešte sa drbnuto spýtať "aké to bolo" ...

baboadel
18. okt 2012

Keď mám čas tak si Modré z neba určťite pozriem, sú tam veľmi dojímavé príbehy a osudy ľudí, nie vymyslené ale skutočné. Skoro celé to prerevem alebo mám guču v krku a vtedy dakujem bohu že sme zdraví , máme prácu a nič také nás nepostihlo. Neodsudzujem ani otázky na telo moderátora Vila Rozborila veď televízia je predsa komercia a čo sa predáva, práve to. Ale som rada,že aspoň tou trochou pomôžu . Keď niekto nezažil to všetko trápenie čo prežívajú tí ľudia,nevie čo to pre ních znamená. Niekedy v trápení pomôže aj ľudská spolupatričnosť, možnosť sa vyrozprávať z problémov. Však kdo pomôže politici,poisťovne a i. Tj.grc a zaplatia chorím deťom vozíčky drahé rehabilitácie, dovolenky pri mori ? Iné relácie kde sa rozdávajú peniaze za chľast, vulgarizny a sex sú grc.

mini2peto
autor
18. okt 2012

@vonicka to neni o pozerani to je vsetko len o reklame ved od niekadial musia brat na to peniaze ale tiez to musi byt dost ponizujuce pre tych ludi ze sa na nich diva cele slovensko keby chcely pomozu aj bez medializovania ale to by nebol potom biznis

mini2peto
autor
18. okt 2012

@sissy27 tak to je sila tu cast som nevidel co uz neurobia pre to aby to bolo co najviac dojimave

mini2peto
autor
18. okt 2012

@carodejnica moc tomu never pretoze znami tam robi a by si sa cudovala ake peniaze sa tam tocia. pretoze som sa ho pytal chcel som vybavit vikendovy zajazd pre tyrane matky a vsetky detaili co by som vedel zabezpecit zadarmo mi hned vytkol ze to tak nefunguje a vsetko treba vyfakturovat a ze nemam byt blby ked na tom mozem zarobit no s takym to pristupom som sa vykaslal na to ☹

vonicka
18. okt 2012

@mini2peto - jasne, z kazdeho programu je asi polovica reklamy, hrozne. Ale o prispevok nizsie pises, ze nejaku kokretnu cast si nevidel - vies to je tak,kebyze to ludia nepozeraju (a asi vratane teba), nebolo by treba takychto ponizujucich relacii. Je mi luto, ze sa vyuziva ludske nestastie na taketo ucely a o to horsie, ze to byva aj o detoch. Bohvie, kto o ich ucasti za nich rozhoduje

mini2peto
autor
19. okt 2012

@vonicka o tom kto rozhoduje o nich sa nedozvieme ale aspon ze na druhej strane tym ludom pomozu aj ked takym nemoralnym sposobom ale predsa a to je jedine pozitivne na tom

carodejnica
19. okt 2012

@mini2peto nerozumiem, kde robí tvoj známy?

mayik
19. okt 2012

Pozeram to. Pomaha mi to byt trosku pokornejsou a vazit si to co mam. Zdravu dceru a uzasneho manzela. Ked vidim niektore pribehy tak si uvedomujem ze to teda vobec nie je tak malo ako sa moze zdat ....

doma1
25. okt 2012

ak sa podari, tak si Modre z neba rada pozriem, nie je to iba o "biznise", vela ludom moze dat omnoho viacej (pisem z vlastnej skusenosti),,,su rodiny tazko skusane, ludi chorych a nestastnych je naozaj kopec,,,vela pribehov moze ukazat ako sa nepoddat a bojovat, hoci sa jedna o citlive temy , moze aj "nakopnut", aby sa clovek nevzdal,,,,ukazu smer,,, toto vsak pochopia iba ludia empaticki, a este nieco,,, castokrat pomozu ti, ktori tu pomoc sami potrebuju,,,

zeusjohn
23. dec 2012

@vonicka

len sa kludne vyvracaj ty " inteligentné stvorenie " ( je to v úvodzovkách ak si si nevšimla ) je mi to veľmi lúto, že medzi nami žijú takéto necitlivé - pancierové stvorenia ako si TY ..... Vieš ten tvoj výrok svedčí len o tvojom zmýšlaní a charaktere .... každy normálny človek, nielen s intelektom ale aj so súcitom si dokáže s takéhoto seriálu vybrať to čo potrebuje ( nie iba pervezne kritizovať ... ) naučí ho vážiť si ludí a blízkych, uči ho pokore, lieči od povýšenosti a nenávisti ..... a ešte sprostredkúva pomoc aj iných ľudí ..... Neviem či máš rodinu deti , ale možno by ti prospelo porozmýšlať o tvojej obrátenej pyramíde potrieb .....
A celemu štábu modrého z neba prajem aby sa im darilo pomáhať a plniť priania všetkým luďom ktorý to potrebujú .....
novoročné prianie bodaj by všetky americke komerčné krváky nahradili takéto bohom požehnané seriály ....

Ďakujem príjemný deň prajem Kuna Ján

mamartinka
6. mar 2013

Ahojte.Teraz pozeram ze su tu 2 temy.A naco ked uz jedna je?Kto chce nech pise sem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/modre-z-neba-2/

Tu začni písať odpoveď...

Odošli