• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovensko - maďarský pokec

22. septembra 2016 
csilla, už mám medovníky napečené ,už mäknú v dóze s jabĺčkom, len ich musím ozdobiť, ale to má čas. Ešte budem robiť vanilkové rožteky ,na to sa teší jarko, páči sa mu šúľať cesto a potom ho ohýbať, a ešte plánujem medvedie labky, a ešte niečo vymyslím.... Máš tip? Budeme doma, návšteva príde k nám :wink:
U nás klasika, robím perfektnú kapustnicu, šalátik, ryba, rezne a nejakýž krémový koláčik :wink:
26. nov 2008 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
csilla da sa kupit aj k mlyncu na maso,starka ma,aj recept mam sice nerobim,lebo ja nemam ani mlynec na maso :grinning:
26. nov 2008 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vanilkove rozky to musim z dvoch davok,ide to najrychlejsie a este kastanove gulky,to musi byt :wink: uz aj teraz by som si dala
26. nov 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eva, ani ja :grinning:
26. nov 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monik si sikulka :slight_smile: ja este nemam nic napecene,to by nevydrzalo,muzik taky papkac na sladke by to zbastil...budem tiez nejake kremove robit,aj linzerky a este popozeram nejake receptiky :slight_smile: aj ku nam pride navsteva,tiez bude obed u svokry takze pohodicka,aj k nasim pojdeme :slight_smile:

tiez robievam kapustnicu,svokra makove rozky,a tiez budu rezne ,ryby,salaty,atd...este vsetko nemam naplanovane :slight_smile:

evy no aj ja som tak pocula ze sa da kupit ku mlynceku,ved uvidim bud kupim tu pistol s nadstavcami alebo k mlynceku..uvidim ktore sa mi bude pozdavat lepsie :dizzy_face: evy francuzsky kremes zvyknes robit z list.cesta?
26. nov 2008 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
csilla francuzsky kremes som este nerobila :wink: ale s listkovym je dobry,ja som robila iba taky falosny,co sa davaju na vrch bebe keksy
26. nov 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čo sú linzerky? :sweat_smile:
26. nov 2008 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monik to su tie kolieska co sa vykrajuju z cesta pozliepaju lekvarom.... :sweat_smile:

evy ja robievam taky kremes so slahackou je to mnamky,kazdy to lubi takze na vianoce nesmie chybat :grinning: a syrove rozky su tiez suprove,to robievam len odnedavna,recept mam od svagrinej,ona to piekla na svoje narodky a bolo to mnamky :grinning:
26. nov 2008 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
linecke kolaciky :wink: slane peciem na silvestra
26. nov 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano evy lineke,nenapadlo ma to rychlo....po madarsky je to linzerky... :wink:

jasne u nas tiez na silvestra slane.... :slight_smile:
26. nov 2008 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
linnecke robim aj ja,to je rychle a dobre,akurat ta dieta v novom roku bude hrozna :frowning2:
26. nov 2008 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no evy tak nejak... :sweat_smile:
26. nov 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj ,linecké kolieska :grinning: :grinning:
26. nov 2008 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monik ano ja som si nespomenula narychlo... :grinning:
26. nov 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
26. nov 2008 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja vas asi obidem..........u kazdeho si nieco dam...mnam mnam finom..............evka tes sa na mna.......... :grinning: :grinning:
26. nov 2008 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
len prid,ak ti ostane :grinning:
26. nov 2008 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ger ved pridte teraz si ty na rade,nie ja stale do KE :grinning: evy aj vy nastartujte vrtulnik a pristanete len tu pred domom :grinning: cestou vezmi gerenku a ostatne :wink:
26. nov 2008 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som o tom presvedceny, ze cele madarsko-slovenske narodnostne problemy su len velmi dobra zamienka a zradlo pre media, co politici vytasia (obe strany ... ako v SR tak v HU) ked nieco potrebuju kamuflovat (statne financne problemy, tunely, kadejake prusery, a pod.)
ja som chalan od trencina a manzelku mam z juhu od galanty (madarocku) a je nam spolu suprovovo... aj nasu malinku ucime dvojjazycne rozpravat a ide jej to perfektne ... a vobec vsekych co z nasho okolia pozname, tak sa mame radi a je kazdemu uplne jedno kto je akej narodnosti.
je to vzdy o konkretnych ludoch a nie o narodoch a narodnostiach :wink:

p.s. len aby sa nezabudlo ... take nase madarsko-slovenske zalezitosti... to je vo svete uplne bezna vec. staci sa opytat nasich susedov v CR ake maju vztahy s Nemcami :wink: je to uplne o tom istom.
27. nov 2008 o 00:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte pekne ranko-sziasztok szép jó reggelt kivánok :slight_smile:

kuko ano je to tak,mas pravdu.aj tu kde zijeme mi je vacsina ludi mad.narodnosti ale si nazivami v pokoji aj s ostatnymi,a nemame ziadne problemy :slight_smile:
27. nov 2008 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo napot!dúfam,že je to bez chyby.slintám nad koláčikmi a plačem nad váhou.veľmi sa teším,lebe dnes mi donesú z tuppeworu formy na medvedie labky.aj ked budú všetky rovnakého tvaru moja chrbtica bude vdačná bez šoku z umývania klasických formičiek :sweat_smile: a chalani budú môcť piecť aj 4dávky,aby bolo dosť :sunglasses: a teraz iba jo ét vágyat/dobrú chuť :grinning:
27. nov 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocurik sikovna-ügyes vagy :slight_smile: prisli tie formy na medvedie labky?fiha...sikovnych chlapcov mas,budu vypekat ostosest :slight_smile: ja chcem kupit tu pistol na strojcekove keksy-susienky alebo k mlynceku nadstavec :slight_smile:
27. nov 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
szia Csilla!Včerajšia party odpadla, ale volala kamoška,že dnes donesie.To mám šťastie,že pri tom ako radi jedia sa pustia aj do prípravy a také ako labky,van.rožky,košíčky to si sami namiesia aj natlačia alebo vyformujú. Iba formy ostanú mne. :rolling_eyes: .Pištoľ na sušienky mám aj ja ale nejako si nesadneme :angry: .Bud sa mi ušiel nekvalitný výrobok,alebo mám ľavé ruky.......na mlynec nástavec mi ostal ešte po mame,ale stratil sa ten pásik cez čo sa vytláča cesto. :cry:
28. nov 2008 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je tu niekto kto chodil na madarske gymnazium v BA na Dunajskej ulici? Alebo aj ZS...
28. nov 2008 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
szia kocurik :slight_smile: ejha tak ty teda mas pomocnikov :dizzy_face: sikovny chlapci,a velmi ich treba pochvalit ze v takom veku ako su oni,radi pomahaju s pecenim.bo iny chlapci-pubertaci by sa o to asi nezaujimali :sweat_smile: samozrejme ze formy uz nechaju tebe...no co uz... :slight_smile: uvidim aj ja ze ci kupim taku pistol alebo ten nástavec na mlynec-popozeram v obchode a sa rozhodnem :wink:
28. nov 2008 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chalanom veľa robí to,že ocko varí,pečie a oni chcú byť ako on. :sweat_smile: Ja som tak povedala,že nevedia kde skončia v živite a to čo sa naučia robiť je pre nich plus. :sunglasses: Ja na teraz končím musím umyť schody lebo majstri nanosili bordel :angry: .Zatiaľ krásny deň. :grinning:
28. nov 2008 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano presne tak ako pises,co sa naucia to nikdy nevedia kedy vyuziju pocas svojho zivota,je to dobre ked vedia :slight_smile: aj moj otec a brat tiez su taky co radi varia,piect uz pomenej ale aj tak je to dobre :dizzy_face:

ja tiez varim,tak len medzitym nakukam :dizzy_face:
28. nov 2008 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj moja švagriná sa od švagra učila variť a ide jej to.Môj drahý nevedel ale ja som robila na smeny víkendy sviatky tak sa naučil variť a vymákla som jednu veľkú noc,ked som bola sama pred sviatkami celý týždeňv práci od 6.00-18.00 a ked nechcel aby som potom ešte piekla,tak sa pustili sami. :grinning: Akurát sa nevedeli dohodnúť na poriadku,lebo on chalanov buzeroval za každe zrnko múky na zemi ja som ich nechala a ked skončili potom upratali :rolling_eyes:
28. nov 2008 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocurik som rada,ze nemam tie ruky lave len ja :grinning: pistol mam aj ja,ale sa vzdy nazurim,nakoniec potom vykrajujem,uz som to chcela hodit do kosa
28. nov 2008 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mame mi zlatych chlapov :dizzy_face: uz vidim muzika ako sa bude obsmietat pred vianocami a bude pomahat,ved ja sa budem musiet setrit no neeeee evka? :grinning: :wink:

ideme obedikovat tak prajem aj vam dobru chut :slight_smile:
28. nov 2008 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok