Slovník tehotenstva a materstva na Modrykonik.sk

martinjasen
31. jan 2012

Tu napište akú tému v slovníku chcete vytvoriť, pripadne ak máte otázky, alebo nápady.

Viac informacii: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/martinjasen/...

Zatial vybrane temy:
- Nosenie deti (emjee)
- Potrat (usacek79)
- Vypocet tehotenstva (usacek79)
- Spontanny potrat (usacek79)
- Ovulacia (puhinka)

zzzz128
31. jan 2012

Ahoj,celkom ma zaujal tento nápad.Existuje tu veľké množstvo tém a otázok,ale častokrát sa tu už kopia,alebo sú to témy zaoberajúce sa príliš konkrétnou otázkou. Som rada za všetky novinky tu,lebo smerujú len k lepšiemu,tak držím palce 🙂

emjee
31. jan 2012

beriem si temu: Nosenie deti 😉 kto sa chce pridat, piste mi ip

gemini2
31. jan 2012

@martinjasen len dufam, ze konika nechcete upravit- spravit z neho nejaku naucnu enciklopediu.... 😒 a forum uz zanikne 😨 😨

lucka1987
31. jan 2012

@gemini2 to by nam hadam neurobili.. 😉 forum je to preco sa tu denne prihlasuje xy mamiciek a tehuliek

martinjasen
autor
31. jan 2012

@gemini2 Nic take nehrozi. Skor chceme riesit ten problem, ze k nam prichadzaju novi ludia, a nevedia kde zacat, toto by im malo pomoct. Cez tieto stranky by sme ich trochu navigovali na spravne diskusie vo fore. 😉

usacek79
31. jan 2012

ja mozem pisat k potratom aj vypocet tehotenstva 😉

ikke
31. jan 2012

no @emjee si hned skraja vybrala temu, ktora nie je v zozname 😅
cize moja otazka @martinjasen, su dane temy fixne (iba tie su mozne), alebo mozu uzivatelky pisat aj na temy, ktore nie su spomenute v tvojom clanku? 😉

martinjasen
autor
31. jan 2012

@ikke Pokojne mozu navrhovat aj dalsie temy. Tie sme vybrali, aby bolo z coho vyberat a o ktorych si myslime, zeby nemali chybat. 😉

usacek79
31. jan 2012

@martinjasen a este by som mohla aj k teme kyretaz resp. spontanny potrat - sice som dost zaujata, ale kedze som novinarka, som schopna objektivity aj proti presvedceniu 😉

attena
2. feb 2012

ja si myslim ze ku kazdej teme by mali prispiet iba mamicky ktore nieco take prezili,napr.potrat,vyvolany porod,ad..nech nepisu novinarky ked to neprezili

usacek79
2. feb 2012

@attena no ak tym mieris na mna, dva potraty stacia..?

lucka1987
2. feb 2012

@attena tak toto bolo krute.. lebo ak si trosku pozornejsia uzivatelka tak si vies precitat ze usacek tym presla ☹ aj ja som tym presla dva roky sme sa snazili o babo, prisli sme on a o mesiac nato sa podarilo ani neviem ako... tiez by som mohla rozpravat, veeeeela, no ked vidim ze si niekto nevie dat rady poskytnem mu pomoc cez IP a tak som napomocna a mam z toho dobry pocit....

attena
2. feb 2012

@usacek79
@lucka1987 nie ja nechcem urazat nikoho ani sa Vas dtknut,nechcela by som prezit co vy,ale urcite by som nepisala na temu potrat,ked som to neprezila a nedovolila by som si iba koli tomu mudrovat co to je ked to neviem,mali by pisat o tom zeny ktore vedia co to je aj ked to je urcite veeeeeeeeeeelmi tazke

usacek79
2. feb 2012

@lucka1987 dakujem 🙂 urcite by som sa nepchala pisat o niecom, co som nezazila, ved tu za to neplatia.. je to len dobra vola kazdeho a naozaj len na zaklade vlastnej skusenosti by sa malo pisat 🙂

lucka1987
2. feb 2012

@attena ani my sme to nechceli prezit a prezili sme. no a preto som ti napisala ze usacek si to prezil.. ja tiez.. myslim ze nikto sa nebude hrnut do takej temy o com nema sajnu.. napokon ide o to priblizis situaciu co najblizsie a pomoct tak inym zenam... a najlepsie im priblizia rozne problematiky tie zeny, ktore s tym maju aj osobnu skusenost.

attena
2. feb 2012

@lucka1987 ty asi nehapes mna,ja som nepisala ze ty si to chcela ci nechcela prezit,je mi to luto,nikto nevie co ho caka ,ja som tym myslela ze prave take zeny by sa tej teme mali venovat a pisat o nej

lucka1987
2. feb 2012

@attena jasne chapeme sa 😉 to uz je moja choroba z konika.. chytat sa za kazde slovo 😀 ved aj ty mas dve deticky.. isto by sa nasla tema na ktoru mas zas ty hodne co to povedat.. tak mozes si nejaku vziat na starosti 😉

latvia
2. feb 2012

@attena trosku ti upresnim o com tieto clanky maju byt. to nema byt clanok ako vypoved o tom co si prezila. Ma to byt uvod do tematiky. Nema sa pisat napr. vlastny pribeh o danej teme, ale v strucnosti uviest zakladne fakty, cize dajme tomu ten potrat - co je to potrat, ako sa medicinky definuje a zakladne veci s tym spojene...aby si aj tie mamicky, ktore toto nikdy nezazili a ani o tom nikdy necitali, urobili strucny prehlad o tom co to je , kedy sa to stava a preco atd. cize objektivne informacie o danej teme, nie subjektivne.

attena
2. feb 2012

@latvia ja viem,nie som sprost vsak jasne tam je pisane ze nieco ako vikipedia

latvia
2. feb 2012

@attena tympadom to nemusia pisat tie, ktore to prezili. vela matiek napr.prezilo vyvolavany porod, ale ked sa ich opytas co to je a co vsetko sa pritom robi, tak vedia jedine ze im tiekla nejaka infuzia s oxytocinom.. a pritom to je siroka tema. skusenosti este nemusia stacit 😉

attena
2. feb 2012

@latvia tak to si teraz dala dobre,lebo ja som z tych ktore to 2x prezili a uplne jasne viem co to je a dovolila by som si o tom pisat a na kolko som potrat neprezila nebudem o nom mudrovat co to je ,ked mam poznatky iba z knih a internetu

usacek79
2. feb 2012

@latvia ano, presne - nema to byt vypoved konkretneho pripadu, ale objektivna informacia. No suhlasim s tym, ze ked si to niekto prezil, tak mu je tema blizsia.. Idealne ma o tom aj viac nastudovane a teda vie napisat viac 😉 co je urcite napr. moj pripad 🙂

latvia
2. feb 2012

@attena a vies ze stacia len poznatky z knih a internetu? lebo to co je na internete a v knihach, sa presne robi aj v nemocnici...jedine ze by sa v nemocnici, kde si bola, robila ina liecba ako je pisane v knihach, vtedy ti dam za pravdu.

latvia
2. feb 2012

@usacek79 v tom sme za jedno, ak ma clovek nieco prezite a zaroven nastudovane tak je najvhodnejsi kandidat na pisanie temy. ale iba skusenost este z cloveka nerobi vyhradneho autora

attena
2. feb 2012

@latvia
@latvia viete co ak si myslite ze ste najmudrejsie piste a mne dajte pokoj,mate vobec deti?

tea333
2. feb 2012

@attena Stale pises ze usacek by to pisat nemala, pricom ti opakovane bolo pisane od .usacka aj Lucky ze sa to bohuzial tyka aj ich. Takze tvoje rozhorcenie je bezpredmetne, novinarka ktora o tom pise si to aj prezila, 2x.

attena
2. feb 2012

@usacek79 to iste pre teba ako pre latviu

tea333
2. feb 2012

@attena alebo mozes vsetky clanky napisat ty, kedze tu zjavne baby ani nemaju deti 😀

attena
2. feb 2012

@tea333 vooooooobec som nepisala ze ona vidis niekde jej meno?

latvia
2. feb 2012

@attena neviem preco si sa nastvala, jedine co som chcela povedat je, ze ktokolvek moze napisat clanok na dane temy, najlepsi sa vyberie, ci uz bude od niekoho kto nieco prezil, alebo neprezil. a ano, mam dieta