Smutná kôli ostrihaným vlasom

napokraji
23. okt 2017

Ahojte. Možno sa veľa z vás zasmeje nad týmto príspevkom no musím sa niekomu aspoň vyrozprávať :(
Ani neviem kde začať. Som v 6tom mesiaci tehotenstva a začali mi veľmi vypadávať vlasy. Ako každá žena chcela som mať pekné a zdravé vlasy tak som sa rozhodla pre návštevu kaderníctva. Vlasy som si pestovala takmer 9rokov takže som ich mala už takmer po pás mala som ich ale riedke a tým vypadávaním sa to ešte horšilo. Musela som si ich fúkať a umývať každý tretí deň aby som nemala na hlave spľasnuté vlasy ale bola som na ne hrdá, na dĺžku na ktorú som čakala od svojich 18tich. Takže som minulý štvrtok šla ku kaderníčke. Na internete mala veľmi dobré hodnotenia. Už po posadení sa som jej povedala že by som rada ostrihala svoje zničené vlasy aby vyzerali zdravšie. Opýtala som sa koľko asi bude treba a ukázala mi dĺžku do polky ramien. Aj keď som sa zľakla tak po dohovore ako mi pár centimetrov nepomôže som pristúpila že takúto dĺžku zvládnem. Začala farbením ktoré nedopadlo podľa mojich predstáv. Zo svetlo hnedej ktorú som mala nanesenú šampónom na mojich blond vlasov bola asi o dva odtiene svetlejšia(chcela som ľadovú blond) vraj robila čo sa dalo a viac sa jej zosvetliť nepodarilo.. Zaplatila som ďalších 7€za kúru ktorá mi mala ozdraviť vlasy. A teraz to najhoršie. Prišiel rad na strihanie. Keďže mi už raz ukázala dĺžku akú budem mať tak som jej už pred samotným strihaním nevravela nech ma veľmi nestrihá aj keď podľa nej to bolo nutné a to bola najväčšia chyba. Počula som prvé cvaknutie nožníc, stuhla som v kresle a čakala že budem mať vlasy niekde pod lopatkami. Opýtala sa ma či som s tým ok že ma strihá a povedala som že áno. Že predsa chcem mať zdravé vlasy. Strihala a strihala až pokiaľ neprišla k predným vlasom. Až vtedy som si uvedomila že mám vlasy po bradu. V tom šoku som stŕpnutá sedela v kresle a pozerala na seba stuhnutá, bez slova. Veď vrátiť späť to už nešlo. Začala mi ich fúkať a tvarovať. Nakoniec to nevyzeralo tak hrozne aj keď mi z dĺžky bolo do plaču, stále som si v duchu vravela-máš zdravé vlasy. Zaplatila som dokopy 60€ za ozdravenie, strihanie a farbenie(dala mi tubu a pol farby kôli mojej predchádzajúcej dĺžke vlasov) až doma som si uvedomila že som zaplatila za niečo, čo potom celé zostrihla. Prišla som domov, manžel vypleštené oči, povedala som mu že som musela mať asi veľmi zničené vlasy. Ten deň som to potom už nejako neriešila. Na druhý deň som bola so známou ktorá je vyštudovaná kaderníčka no nepracuje v obore a tá mi povedala že určite som nemala 30cm vlasov poškodených. Že nechápe ktorá kaderníčka by ostrihala tak dlhé vlasy takto, na takú dĺžku s ktorou sa nedá nič robiť a ešte žene pred pôrodom ktorá na úpravu nebude mať čas. Vtedy som sa 1.krát rozplakala a pripustila si to, čoho som sa najviac obávala..Kaderníčka zo mňa urobila debila aby na mne zarobila peniaze. Je to moja vina, to viem, sama môžem za to že si neviem presadiť svoje a nechám sa nahovoriť inými a dôverujem im. Na druhý deň som už mala mastné vlasy, spľasnuté na hlave, keď som to dala do copu vyzerala som hrozne. 2 hodiny som preplakala. Vlastne už 3dni poriadne nespím a stále rozmýšlam nad tým aby som tam nikdy nešla a mala svoje dlhé vlasy. Mám okrúhlu tvár a toto mi ju ešte viac zväčšuje. Vôbec sa sama sebe páčim. Som úplne nešťastná a všade hľadám iba ako urýchliť rast vlasov pritom sa nechcem trápiť pretože mám v sebe bábo a nechcem mu nijako ubližovať tým že som urobila blbosť. Ak poznáte nejaké účinné metódy na rast vlasov sem s nimi. Za každú budem vďačná.
Ďakujem aj za prečítanie môjho príspevku 🙂
Prajem každému krásny deň.

kratucka
23. okt 2017

teraz v tehu ti to je zbytočné. možno ak si zájdeš do lekárne a kúpiš niečo na podporu rastu vlasov. je to veľká škoda, že si si možno nestála za svojim a dala sa nahovoriť až na také skrátenie. možno ti len treba čas aby si si ich vedela upraviť podľa svojho, aby to vyzeralo skvelo. možno ak by si zašla niekam inam, poradili by ti čo s nimi

janickacrazy
23. okt 2017

@napokraji Prvá vec, čo ma napadla, tak pokiaľ nemáš šediny, tak si vlasy nefarbi, ked ich máš zničené a padajú ti, to im určite neprospeje. Druhá vec, viem, že je ti to ľúto, ale tak vlasy dorastú. Mne osobne sa páčia dlhé vlasy, ale len ked sú fakt pekné a husté, ja som nikdy nemala také dlhé vlasy, maximálne tak pod plecia a potom mi vždy prestali rásť a dlhšie už neboli, nech som robila, čo som chcela. Radšej kratšie a pekné ako dlhé a riedke. Skús to brať ako výhodu, aspon ťa malé nebude ťahať za vlasy. Inak tá kaderníčka tiež asi nebola úplne normálna, ked najskor neostrihla tú dlžku pred farbením, to som nejak nepochopila. Ked sa ti narodí bábo, tak budeš mať úplne iné starosti, neboj.

melody5
23. okt 2017

Viem, že sa teraz cítiš strašne, ale vlasy určite dorastú. Po pôrode zvyknú vlasy veľmi vypadávať, možno vieš, mne asi 4-5 mesiacov po pôrode vypadávali dosť drasticky, no a keďže boli tiež fakt dlhé, bolo to veľmi vidno, myslím, že s kratšími sa to dá prežiť lepšie. Síce slabá útecha, ale zdravšie budú určite.

belllinka
23. okt 2017

@napokraji Je mi do smiechu, toto je fakt tragédia 🙂
Dieťatu bude úplne fuk aké máš vlasy a za chvíľu ti predsa dorastú.

fefe123
23. okt 2017

tak, ja ťa plne chápem... mne sa stalo to isté, aj keď ja som nesúhlasila s radikálnym skrátením... pôvodne som si šla dať zaviazať spoločenský drdol, vlasy pod lopatky... mala mi zostrihnúľ 3 cm-vraj mám poškodené končeky.. lenže akosi začala strihať vzadu, kam som nevidela, vlasy natiahla dozadu a cvakala, až potom spustila boky a pristrihla aj tie... len jej to cvakalo akosi vyššie ako 3 cm a bol z toho účes po plecia... od jedu ma skoro porazilo....😨 ale žiaľ, už sa nedalo nič robiť... a to som išla na veľkú oslavu... skoro ma tam nespoznali....🙄😂
neboj, vlásky skoro dorastú.... a ver, že si aj oddýchnu a budú lepšej kvality.... a pravda je aj to, že čím častejšie podstrihuješ, tým rýchlejšie rastú... mám odskúšané... nakoľko dnes už nenosím dlhé, tak často podstrihujem a ver rastú jak divé... 🙂

deti95060810
23. okt 2017

ty si bola vo štvrtok, ja som tak nejak podobne dopadla v utorok.... tiež som bola z toho mimo, neviem či kaderníčka nemala dobrý deň, alebo čo sa robilo, ale ostrihala ma nie podľa mojich predstáv - vždy som ju chválila až som prechválila.... Takže sme na tom nejak podobne. tiež musím počkať nech vlasy troška podrastú a už to bude isto lepšie.... 🙂

jeennyv
23. okt 2017

@napokraji ricinovy olej, kupis v lekarni je na vlasy mihalnice obocie, v masirujes len pozor je to mastne take lepkave daju sa z toho vyrobit aj domace masky..a k tomu strihaniu ak su take dlhe vlasy ja mam pod zadok stale striham len kus aj to mi doma a mam jednu kadernicku kde ked chcem kus zmenu idem, ale klopem si mam kvalitne vlasy.. casto kazdodenne a tak neumyvam....tak mne vzdy najpr podstrihne a tak farba, ked uz idem..inak farbia mi doma vlasy..proste taku dlzku tak zatazovat jak ta tvoja..o tak dlhe sa v buducnosti radsej staraj doma, ja to tak robim..pred rokom tiez mala jedna recenzie, chcela som zmenu, este ze som to nepocitila lebo ma strihla jak...inak mohla si reklamovat..

bosoriak
23. okt 2017

@napokraji Rozumiem, ze si sklamana, ked si zakladas na svojich vlasoch. Ale su naozaj aj horsie veci na svete a ver mi, ze ked sa ti narodi dieta, budes aj rada za kratsie vlasy. Neviem si predstavit cesat kazdy den vlasy po pas pri prvom novorodencovi.

A veru, mala si reklamovat hned na mieste. Ved sa ta este aj pytala, ci si OK s tym, ze to striha. Tak ked nie si spokojna, tak mas povedat, nie. Aj ked bohuzial co mam ja skusenosti s kadernickami (a ze su bohate aj na Slovensku aj v zahranici), tak kazda akoby mala svoj jeden strih, ktory viac ci menej opakuje na kazdom.

A naozaj, zas tri dni sa trapit kvoli niecomu, co ta neohrozuje na zdravi alebo na zivote, ani na existencii a este sa to navyse ani neda nijako zmenit, skus sa na to tak pozriet. Zbytocne si ublizujes. Su veci, ktore sa zmenit nedaju. A zly strih vlasov je v porovnani s tou castou zivota, ktora ta caka s dietatom, uplne zanedbatelny, ver mi. Caka ta tolko krasy a lasky, ze si na to ani nespomenies, uvidis.

napokraji
autor
23. okt 2017

Ďakujem vám za názory aj za skúsenosti. Najbližšie tak skoro určite ku kaderníčke nepôjdem a ak sa raz rozhodnem tak si poriadne zistím aká je a nedám jej pokoj pokiaľ mi naozaj nepotvrdí že vie čo si želám a bude to rešpektovať. Manžela s tým už otravovať nechcem ako sa stále sťažujem. A keďže sme sa presťahovali nemám sa ani komu posťažovať :D Aj keď mi stále vraví že som pekná aj s takými a že dorastú, predsa len som videla ako sa zatváril keď som prišla.. Rád sa mi hral s vlasmy.. Stále keď prejdem okolo zrkadla tak ma ide poraziť. Predsa to bude minimálne dva tri roky čo narastú aspoň trochu. Ale robím všetko možné aby som na to nemyslela a pripravujem radšej všetko pre našu malinkú. Prikladám foto pred a po...

deti95060810
23. okt 2017

hej mala si ich riedke...vidím podĺa foto.... ale to čo máš teraz nie je zlé....upokoj sa, naozaj to nemáš zlé. 🙂
a vpredu máš ofinu? či to máš dlhšie....

alicka850
23. okt 2017

@napokraji mne sa zdaju nove vlasy lepsie. Podla fotky nemas tak kvalitne vlasy, aby si ich mala take dlhe ako na prvej foto.Ale fotka moze skreslovat

zabina27
23. okt 2017

@napokraji neboj, ako pises, ze to bude trvat 2 - 3 roky, kym podrastu, to ti pri malom dietati ubehne ani nevies ako, nebudes mat cas sa zapodievat vlasmi, budes rada, ked si ich raz za par dni stihnes umyt, mozno sa obas aj pristihnes, ze preboha, uz je to tyzden, co som ich umyvala 😀 j osobne, odkedy mam krpcov, nosim cop, moje deti ma tahali za vlasy, proste praktickejsie je mi mat pri nich cop, takze aj ked by som chcela nejaky pekny strih, mozno aj kratsi, stale vyhra to, ze aby dociahli do gumicky, nech s nimi mam pokoj.
a este - ide zima, ciapka to isti 😀
neodfotila si sa spredu, ale zozadu vyzeraju ok 😉

libawet
23. okt 2017

@napokraji nezúfaj, vlasy Ti narastú a toto ber tak, že to naozaj prospelo vlasom, ak Ti veľa padali, je lepšie mať vlasy krátke ako dlhé, lebo tie sú ešte viac namáhanejšie tou dĺžkou a ľahšie vypadnú ako vlasy krátke. Chémia tiež Tvojim vlasom veľmi neprospieva, skús aj teraz v tehotenstve použiť skôr len prírodné farbenie bez amoniaku. Sú v ponuke už aj šampóny, či balzámy proti vypadávaniu vlasov, napr. z prír. kozmetiky Siberia. Užívaj aj vitamíny - zinok, vitamín C ( zelenina, ovocie, aj v tabletách s 12 hod. účinkom ), B2, B6 v prírodných formách ( mlieko, kvasnice, ryby, vajcia, )....veľmi dobrá proti vypadávaniu vlasov je aj kapucínka lekárska, či už vo forme čaju alebo macerátu. Tiež je lepšie nosiť vlasy voľne ako pevne zopnuté, sú tak totiž viac namáhané korienky a vlas skôr vypadne.
Na tej druhej fotke po zostrihaní, Ti vlasy pôsobia objemovejšie a oveľa zdravšie ako pred tým, myslím, že kaderníčka žiadnu chybu neurobila.

janulka1802
23. okt 2017

Popravde, na tej prvej foto to na mňa pôsobí, že si chcela mať dlhé vlasy za každú cenu. Na druhej sú poriadne skrátené. Pristalo by Ti možno niečo medzi tým. Neboj, dorastú, sú to len vlasy. Ja som tiež prišla o poriadny kus vlasov kvôli nedorozumeniu s kaderníčkou, takže viem, aký je to pocit.

slamka555
23. okt 2017

@napokraji mne sa ten novy uces zda byt tiez objemovejsi ;) a teraz taky strih celkom leti 🙂 Trochu sa stym pohras a nakoniec zistis , ze ti to mozno pristane este viac neboj ;) Bol to len zvyk mat dlhe vlasy ;) A naozaj to pri miminku ocenis ;)

napokraji
autor
23. okt 2017

Ďakujem za podporu. Asi máte pravdu a naozaj je to len o zvyku. Možno o pár rokov budú aj hustešie a budem aj rada že sa to teraz takto skrátilo. V predu to mám dlhé, nemám ofinu. Mám teraz asi veľa voľného času preto nad tým stále rozmýšľam aj keď to nieje nič tragické ako veľa z vás napísalo. Naučím sa ako ich upraviť a budem spokojnejšia. A máte úplnú pravdu. Keď už bude maličká na svete tak na vlasy nebudem vôbec myslieť. Veľmi sa na ňu tešíme už nech je tu Január 🙂

zabina27
23. okt 2017

@napokraji mne sa to paci viac ako tie dlhe 😉

0silvia0
23. okt 2017

@napokraji máš to takto v pohode, mne sa na tej posledne foto tvoje vlasy páčia.
Ja so svojimi vlasmi tiež nie som spokojná. Nemôžem si dovoliť príliš dlhé ani jednotnú dĺžku, nakoľko mám hrubé, ťažké vlasy ktoré majú tendenciu sa vlniť. Ak si nechám dlhé, mám to hore na hlave prilepené a konce sa vlnia ako sa im chce a vyzerá to neupravene. Každá kaderníčka mi odporúča postupný strih ale vždy ma ošklbú ako sliepku 😠

janickacrazy
23. okt 2017

@napokraji Tie kratšie máš naozaj lepšie, vyzerajú omnoho hustejšie ako tie dlhé, je to skor asi o tom zvyku, za chvilu si zvykneš, neboj. Ja ked som si raz ofarbila moje čierne na blond, tak som sa mesiac ráno ľakala svojej podoby v zrkadle. 😂😇

alaguema
23. okt 2017

@napokraji tie kratšie sa mi tiež páčia viac. Dlhé si mala naozaj bez objemu. Takto je to lepšie 🙂

ciola
23. okt 2017

vôbec to nemáš také zlé ako sa ti zdá 🙂 chápem, že ti to možno môže byť ľúto keď si si ich tak dlho pestovala ale oni dorastú a fakt je to iba o zvyku, uvidíš 🙂 a vyzerajú oveľa zdravšie. jediné, čo sa mi teda nepáči je to, že si platila za farbu na vlasy, ktoré ti potom nakoniec aj tak ostrihala 😕

melody5
23. okt 2017

@ciola Ak sa striha a farbi naraz, vzdy sa najprv farbi a potom striha, preco to neviem, ale vysvetlovala mi to kedysi moja skvela kadernicka, opacne to nie je dobre.

chupakabra
23. okt 2017

Podla mna to mas cele super! Ja som mala rovnaku dlzku a dokonca ma ostrihala rovnako ako si ty teraz. Aj som si poplakala ale mala som alopeciu cize plesinu k tomu navyse. Jedna uzasna kozna mi ale poradila vyrobky od Plantur 39. Vyskusaj . mne zacali velmi rychlo rast a celkovo spevneli a zhustli. ...a este raz .. Vyzeras super!👍

slamka555
23. okt 2017

@napokraji ved to mas bombove ! :0 .. naozaj lepsie ako tie dlhee 🙂 a omladilo ta to ;) zlataa

lsimo
23. okt 2017

mala si to pekné keď si ich mala dlhé ale ani takto to vôbec nemáš zle, vyzerajú oveľa zdravšie a aj tá farba je krásna. možno by bolo dobré nabudúce kaderníčke ešte povedať tesne pred strihaním ale vôbec z toho nemusíš taká nešťastná 🙂

euka210
23. okt 2017

chapem tvoje zdesenie a pocity. Ale aj tak vyzeras super 🙂 LEn nechapem to farbenie pred starihanim...mna najprv ostriha a potom zafarbi. Ale potesujuce je to, ze dlhe vlasy by Ti mozno prekazali pri starostlivosti, padali by, v istom veku deti ludia taahat za vlasy...moja svagrina sa dala kvoli tomu ostrihat. Doma je najlespia gumicka pri malych detoch 🙂

napokraji
autor
24. okt 2017

Ďakujem vám žienky 🙂 Cítim sa oveľa lepšie po vašich komentároch, už to ani tak neľutujem 🙂
Ste super a som rada že tento modrý koník existuje 🙂

napokraji
autor
24. okt 2017

@chupakabra ďakujem ti 🙂 Určite vyskúšam. Pred rokmy som používala olej marrocanoil a ten sa mi zdal tiež super tak si ho asi tiež opäť o jednám.

mateson
24. okt 2017

tie kratšie máš lepšie, také "šmrcovnejšie". Tie dlhé boli fakt riedke. Zbytočne sa kvoli tomu trápiš.

princeznasevera
16. mar 2020

@napokraji ahoj mne osobne sa pacia tie oatrihane vyzeraju zdravsie, objemnejsie podla mna by si ich mala tak nosit vobec nemusis lutovat tie na tej prvej sa mi nepacia nemas co lutovat