Som mama a chcem ísť niekam sama, poraďte kam.

lenulik88
9. okt 2019

Ahoj konickarky. Mam doma 10 mesacneho synceka, trapia ho zubky od stvrteho mesiaca, hrozne pomalicky sa prerezavaju a co zub to boj,krik,plac. K tomu reflux, obcas riadny, obcas slabucky...uz je to ovela lepsie.. no nech sa dostanem k jadru veci. Manzel chodi z prace o pol siestej vecer, maleho si uzije hodinku a pol a potom uz ide spinkat. Cely den som sama, nema mi ho kto postrazit ani na chvilu, kedze svokra zije mimo SR a moja mamina estepracuje. Popri rodicovskej aj ja pracujem z domu. Drobec spi cez den len raz hodinu a raz necelu hodku. Cize toho casu naseba nemam vela.. tedatakmerziaden, kedzesa chce stalenosit a vyzaduje si pozornost aj pri hrani.. cez noc vstava v priemere 4x.

No a tak som sa rozhodla, ze vypadnem sa niekam vyspat a spojimto s wellnessom 🙂 necham chlapov samych doma. Mate niektora skusenost, kam ist, lebo vsade kde kliknem mi vyhodi same pobyty prepary a pre rodiny kokos. ..
Pre tie, ktore ma tu chcu poucat o ich verziach materskej a bla bla, ani nepiste.. to ma nezaujima.. dlho som sa odhodlavala dokopat sa k tomu a ist sa niekam odventilovat, dobit baterky a ten pocit viny tam stale bude.. ale citim, ze pre moje pozitivne myslenie je to uz naozaj potrebne.. tak ak ste sa niektora odhodlali k takemuto kroku, rada si precitam vas prispevok pod ten moj 🙂

miadi
10. okt 2019

@modrykoniicek dakujem. Deti budes mat ked sa na to budes citit. Ja som tiez mala obdobie ze nebudem mat dieta iba za pre mna idealnych podmienok iba s tym spravnym chlapom vydata s byvanim atd. . Takze kym to nebolo aktualne som to neriesila v hlave. Mm som stretla v 29 boli sme spolu viac ako rok a pol ked sme sa zobrali ..mala som 32 ked sa nam zadarila mala v podstate neplanovane uz som planovala ze v 33 budem riešit plodenie 😃este som šetrila na dovcu chcela som zobrat mamu na maledivy (lebo žijem v kanade tak pre mna su na konci sveta a s dietatom sa tam trepat ..) ked mala 10m zobrala som ju s mamou do omanu Lebo ten let bol priamy z Ba a iba 6h. Ako si vravela -ako si zariadis tak mas. Len s detmi niektore veci clovek prehodnoti až ked ich mà. Keby bola chorlava tak by som nemala odvahu cestovat no naopak je velmi odolnà. Tak sme snou pocestovali vselikde. Akoze relax to nie je 😆Ale ked tvoje dieta miluje to co aj ty tak to je hnet dvojnasobna radost hoci mas stym dvojnasobok roboty. Deti nie su prekazkou v nicom. Len sa clovek musi prisposobit ich potrebam a režimu.

lulula1990
10. okt 2019

@lenulik88 Uzi si to. Ja mam doma skoro 9 mesacneho - muz chodi o 6tej (cez vikendy pracuje na dome) do toho skolkar, praca z domu, je to o hubu. Ja mam ale tu smolu ze kojim, takze tak skoro sa z domu nedostanem

modrykoniicek
10. okt 2019

@miadi No ja tak dlho čakať nemôžem... Bývanie uz riešime teraz.Svatba možno tak za 2/3 roky aj dieťa.Aspoň taký je plán 😂 o ruku sa nechám požiadať.O tom kedy bude dieťa sme sa už bavili.
A možno to bude oveľa neskôr... nikto nevie či som zdravá.Ale neriešim to.Bude tak bude.Je medzi nami vekový rozdiel 🙂 takže naozaj tak za 2/3 roky.
Ja som sa sklamala po 3 rokoch aj môj.Takže okrem bývania asi nič tak skoro nebude.A ajtak sme furt v práci... chceme si ešte ten čas užiť dvaja.Teraz budeme mať dosť novopečených rodičov v okruhu kamarátov 😂.Možno to potiahneme na viac rokov 😂.A nechávam to na môjho chlapa nech to navrhne on.Mne ešte netikajú.

Tak ako píšeš.Dvojnásobná radosť 😊

miadi
10. okt 2019

@modrykoniicek mne to neprislo dlho 😊bio hodiny mi netikali a chcela som mat vsetko tak na poriadku aby som mohla dat dietatku vsetky tie zakladne istoty. Aj mm musel byt overeny časom. A stihla som zažit takmer vsetko co som chcela. Takze pre mna materska nebol pocit ze o nieco prichadzam naopak najkrajsie roky mojho života. A od januara si to babatkovske obdobie znovu užijem tento krat s chlapčekom 🥰zas to bude o trochu inè. A najviac sa tešim na tu surodenecku làsku 😍

modrykoniicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natycaga
10. okt 2019

@lenulik88 ber ma so sebou 😃

modrykoniicek
10. okt 2019

@miadi No o súrodeneckej láske... nie vždy to je tak bohužiaľ.Niekedy sa súrodenci ako deti hádajú, mlátia a vychádzajú spolu až ako dospelí.Ja brata môžem pomaly brať ako svoje dieťa kedže ja som už dávno dospelá a on teraz nastúpil do 1 triedy.Bratranec a sesternica spolu začali vychádzať až niekedy v 15.Ale ak medzi nimi bude malý vekový rozdiel tak to máš super.🙂 budú parťáci.Závidím 😊😊😊Ja by som radšej mala sestru cca o 2 roky mladšiu.

Nemyslela som teba konkrétne 😊 ale ja po 30tke už dieťa nechcem.Bola som v zahraničí ja ajtak vidím zmysel v niečom inom než v zábave a po takých pár rokoch by sme sa už vo vzťahu asi nudili dookola práca, práca, práca ... raz za mesiac ideme aspoň na 5 dní oddýchnuť..Kamaráti sa za 10 rokou neposunuli nikam len k rozchodu.Su zas spolu ale kto vie do kedy....Takže nechceme dlho čakať a môj chlap tiež nechce dieťa po 40tke jeho kamaráti už deti majú. :D len sa nechceme zbytočne ponáhľať.Ešte tie 2/3 roky máme čas :D.

miadi
10. okt 2019

@modrykoniicek ono je to ine ked ste vlastne nevyrastali spolu. O surodeneckej laske viem svoje. My sme s bratom ako ohen a voda. No mame sa aj tak radi hoci je to vrrr . Svagor je o 11r starsi od mm a je ten vztah iny. Mala bude o 4.5r starsia pre mna idealne. Velmi sa teši na babatko robi si prax vzdy ked nejake cudzie drobča hladka hojda ich. A prve 2r som nechcela druhe Lebo som mala 37h porod trochu z neho traumu a mala bola dost narocne babo. Ale strasne zacala lubit deti a spolocnost okolo 3r .. kazdy den bozkava brusko a tesi sa na babatko. Aj ked chcela viac sestricku😁

zaba21
10. okt 2019

@lenulik88
Nečítala som všetky príspevky, ale odporúčam pozrieť nejaké kúpele. Tam nie je problém zarezervovať jednopostelové izby. Veľmi dobre sme sa s priateľom cítili v Sklených Tepliciach. Čo sa týka prírody a prostredia na prechádzky, páčilo sa mi v Sliači, je tam naozaj kľud, aj keď kúpeľné domy sú také retro🙂

zaba21
10. okt 2019

A určite odporúčam nebáť sa ísť niekde aj sám. Ja som tak bola dvakrát na jazykovom pobyte a bol to pre mňa taký únik z reality.

modrykoniicek
10. okt 2019

@miadi To je milé 😊 A ty si veľmi odvážna... fuu. 37h... No ja som si súrodencov užila 15 rokov.. teraz si užívam pokoj bez detí.Aspoň pár rokov kľudu.Momentálne si chcem ešte užiť môjho muža len pre seba 😂 potom sa ochotne podelím.Je mi jedno kedy to príde ale zatiaľ si na to dávam pozor.Aj keď tento týždeň mi priniesol kopu stresu kvôli meškajúcej MS.Hlavne nech sme všetci spokojní.

ckatka
10. okt 2019

Nepíšeš kde chceš ísť a za koľko.
Odporúčam- co.robim ja.
Nájdem lacnú letenku za 20-30€, cez airbnb ale o booking.com rezervujem miesto...A ideálne do lacnej krajiny (Bulharsko a pod...)...A chodím...wellnesujem...užívam.

miadi
10. okt 2019

@modrykoniicek no hlavne sa bude musiet on podelit 😃mama je top. Pomali sa mi otvaral cervix. Nabuduce uz si dam epidural hnet ako sa bude dat a oxytocin tiez ked to pojde zas pomali ale verim ze to bude rychlejsie. Tak ci tak stoji to za to. Tak uživaj si že ste iba 2kym to tak chcete.

modrykoniicek
10. okt 2019

@miadi On je veľmi empatický.Naozaj mám veľmi dobrú polovičku a s nápadom dieťa prišiel on 😂.Sa podelíme všetci ... budem mať 2 deti 😂😂 jedno dospelé.Bude to moja rodina.Naozaj sa nebojím ničoho.Teším sa na to 🙂.Veď obaja budú moji.Jaká bohatá budem zrazu :D ... a ten pôrod... čo už.Prežijem.

salonka22
10. okt 2019

@lula313 dokelu, tak ja som vlastne socka 🙂 milujem cestovat sama a travit vecer s dobrou knihou alebo filmom na izbe 🙂

lenulik88
autor
10. okt 2019

Baby, juhuuu, rezervacia hotova.. Ja fakt idem kokos 🙈😅 kedze som z vychodu a poznam vsetko dookola, lebo obaja s muzom sme posobili v gastre, tak schvalne som nechcela niekam, kde to poznam... Vybrala som blizucko od Kosic a predsa nepoznane.. Penzion Sivec, wellness vyzera v poho, okolie tiez.. Tesim sa a budem vam hlasit ako som obstala.. Muz sa so mnou tesi a velmi mi to praje, ale ma trosku obavy ako to tu zvladne sam.. No vsetko je jednou poprve 🙏🙂

monvitka
10. okt 2019

Ja som vypadla od dvoch detí s maminou na týžden do Egypta🙂 jasné, drobné výčitky boli, deti to prežili a muž v pohode zvládol...inak by som nešla, keby som sa nemohla na manžela spolahnuť...tata si to nevedel vynachváliť, že som aj na 2 týzdne mohla ist 😉

sovica
10. okt 2019

@lenulik88 Super, tak si to tam užite👍☕💃 a dajte nám vedieť, ako bolo😉

lucyluv
11. okt 2019

@lenulik88 super, držím palce, ideš aj na noc? Ja uz mám 2r dcérku a to druhé na ceste a zatiaľ sa mi na noc nejak nepodarilo uvoľniť, stále dačo bolo, sťahovanie atď.. teraz mám asi poslednú šancu, tento mesiac :D

lenulik88
autor
11. okt 2019

@lucyluv Dakujem, ano na dve noci od zajtra do pondelka. Drzim palce, nech uz je medzi vami a tesite sa spolu zdravicku 🙏😇