Som tehotná a ex ma chce dať na súd.

lula555
8. feb 2020

Ahojte chcela by som spýtať som tehotná 3 mesiaci.. Môj bývali priateľ nás nahal Ale sa mi vyhráža že ma dá na súd.,kvoli určeniu dieťaťa do jeho starostlivosti. Hrozne sa bojím.. Ale ja ho do rodného listu nezapisem.. On si bude musieť dat žiadosť na súd aby určil otcovstvo.. Koľko trvá taky priebeh? A je možné že by mu dieťa dali keď sa lieči u psychiatra a aj lieky berie.. A psychicky ma týral? Ďakujem za odpoveď

stela01
8. feb 2020

@lula555 myslím si , že je šťastie že vás nahal!

lula555
autor
8. feb 2020

@stela01 to áno ale stále sa mi vyhráža že mi dieťa zoberie.. Neviem už fakt..

stela01
8. feb 2020

@lula555 kde by ti ho bral , prosím ťa ? Čo by s ním robil ?

lula555
autor
8. feb 2020

@stela01 jeho mame.. Neviem.. Ja ho nezapisem do RL ale ak to dá na súd.. Jeho rodicia sú dosť prespekulovany neviem

stela01
8. feb 2020

@lula555 dieťa vezmú aby išlo od matky k babke ? Prosím tá - zdravý rozum daj ...
si alkoholička ? Nemáš bývanie ?

lula555
autor
8. feb 2020

@stela01 ale mam všetko.. Niesom ani alkoholicka... Len neviem co ak dá na súd a súd mu určí striedavu starostlivosť? A to ja nechcem..

stela01
8. feb 2020

@lula555 a prečo by išlo do striedavej ? Na to musia súhlasiť obaja rodičia .

korunka1
8. feb 2020

@lula555 akože svokra je dojka? Či čo bude make jedavať...lečo?

abbey1
8. feb 2020

@stela01 Nie je pravda, či píšeš. Súd môže dať súhlas ku striedavke, ihneď jeden z rodičov nesúhlasí.

stela01
8. feb 2020

@abbey1 autorka ešte ani neporodila . Otca neplánuje zapísať to už aké vzťahy ? Asi nič moc sk nie bod mrazu ... pri takýchto vzťahoch súd nariadi striedavú starostlivosť ?

mogaa
8. feb 2020

@lula555 ak ho nedáš zapísať do RL nemôžeš žiadať výživné a okrem toho, ak sa dieťa narodí do určitého obdobia po rozvode tak sa za otca považuje exmanžel...dieťa mu určite neprisúdia a to ani do striedavky....také malé deti sa automaticky nechávajú pri matke, teda ak nie je alkoholička alebo neberie drogy či niečo podobného.....ale stretátať sa s ním bude môcť a detto v budúcnosti u väčšieho dieťaťa môže požiadať o striedavku....to že sa niekto lieči na psychiatrii neznamená že je blázon, berie sa do úvahy vždy práva od psychiatra o jeh aktuálnom zdrav.stave - pokiaľ je stabilizovaný nie je problém ani s návštevami...takže smelo ho zapíš do RL, po naroden žiadaj o zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti a určenie výživného.....keďže ide o novorodenca styk otca s dieťaťom žiadaj len v tvojej prítomnosti - neboj právnik t poradí.....novorodenec sa nedáva ani do striedavky😉a styk žiadaj tak že 2-3x týždenne po 2-3hodiny nakoľko ho budeš musieť aj kojiť.....takže môže ho ísť s tebou pokočíkovať a to je celé....ale otec má rovnaké práva ako matka, takže styk s deiťaťom mu nemôžeš odopierať, inak ak bude sdieťa staršie a preukáže že si mu znemožňovala styk s dieťaťom tak môžu určiť striedavku....

lula555
autor
8. feb 2020

Aha no ďakujem za radu a pomoc

kitycat
8. feb 2020

opat sa raz najskor sexovalo a az potom premyslalo? Co to je ze si vase maniere riesite cez nenarodene mimino? Tymto stylom akurat od nervov potratis

stefi_k
8. feb 2020

Jake ma diagnozy?

ukulela
8. feb 2020

@lula555 aby ti dieťa vzali, musela by si byť bez bývania, napr narkanka a pod. Ak máš bývanie a vieš sa postarať, nevezmú to ho ani súdom. A do striedavej tak malé mimino tiež nedajú. Max vysudi to, že bude zapísaný ako otec a bude mať určený nejaký styk s dieťaťom. Ty potom trvaj na stretávani sa v prítomnosti matky. Býva to pár hodín, tak malé mimi každé tri hodiny je, tam nedajú viac ako hodinu dve možno dva krát do týždňa. Navyše v momente ako bude riešiť otcovstvo, ty ries výživné. Odkladaj si už teraz bločky z výbavičky, za vyšetrenia a tak ... Ináč som presvedčena, že sa len vyhráža a prejde ho to. Ak by nie, ries to s právnikom a vytiahni na neho aj diagnózu a lieky.

lula555
autor
8. feb 2020

@kitycat pozrite neviete ako to bolo tak hneď ma neodcudzujte... Myslela som si ze iný.. Ako každá zaľúbená žena nič som nevidela iba jeho..

lula555
autor
8. feb 2020

@ukulela ďakujem pekne za radu

lula555
autor
8. feb 2020

@kitycat a mimochodom to nie sú maniere!!!!! Asi viem co je premna a pre moje dieťa najlepšie!!

ninai
8. feb 2020

Nenechaj sa rozculit a hlavne zastrasovat. Ako kazdy chlap robi velke ramena a depta. Ale to len teraz, ked sa narodi ani by sa nevedel postarat o novorodenca. A uvidis kolkokrat pride kocikovat az nakoniec vobec nepride... Ako pisala kocka vyssie, kludne ho daj zapisat do RL, potom ziadaj male do svojej starostlivosti, stretavanie v pritomnosti teba na dve tri hodiny a riadne vyzivne zapytaj, nech sa otecko roka trocha zapoti. A hlavne klud, klud, klud, nikto ti to male nevezme, to ma len ex silne reci. Viem, ze teraz si v strese, hormony robia svoje, poznam to velmi dobre, ale nenechaj sa zastrasit. Na jeho spravy nereaguj, nevymazavaj ich, odkladaj. ty nie si zatial povinna ho o nicom informovat. Uzivaj si tehotenstvo 😉😉✊✊ drzim palce

lula555
autor
8. feb 2020

@ninai ďakujem pekne za radu

tatanka1
8. feb 2020

@lula555 máš nárok na výživné počas tehotenstva...
mimomko mu nikdy nedajú. Keď bude chcieť otcovstvo si potvrdí rýchlo a ešte Ty budeš na súde za tú čo otcovi odopiera pravo... nerobila by som to.
Po narodení zapíš - on to musí potvrdiť na matrike, ináč nebude zapísaný (ak nie ste manželia). Hneď po narodení požiadaj o výživné pre dieťa ale aj spätne o preplatenie nákladov počas tehotenstva.

tosomja
8. feb 2020

Nie som si ista. Ale sud skuma kto je otcom. Takze dieta tak ci tak bude otca mat.
A k tej striedavke, neboj, nase sudnictvo nie je take "akcne" aby uznalo za vhodne, ze dieta daju otcovi, uz vobec nie, ak sa lieci a mate dokazy.
Nechavaj si vsetky dokazy, spravy, vyhrazky atd...
Hlavne donos dieta a nesttesuj.

evittam
8. feb 2020

@lula555 Len zo zaujímavosti ako dlho si bola tak velmi zaľúbená?
A súhlas s
@ukulela

cacianka
8. feb 2020

@ninai doplnim - priezvisko po matke !

janickacrazy
8. feb 2020

@tosomja blbosť, pokiaľ ho neudá ako otca a on sám nepožiada na súd o určenie otcovstva, tak súd nič neskúma, poznám prípady, ked sa otcovia vyhrážali a nakoniec ani o to určenie nepožiadali a bol klud, takže autorke rozmysli si, či ho chceš dať do RL, ak nie, tak nebudeš mať výživné, ale možno budeš mať vačší klud od neho alebo aj nie, to je ťažko povedať, len si to treba dobre rozmyslieť

ukulela
8. feb 2020

@lula555 ak nie si odkazana na vyzivne, tak otca neudavaj, ak mas pocit, ze by ti mohol robit problemy. ale teda zvaz - pripravujes sa o vyzivne,dieta pripadne o dedicstvo. ale ak ti to ma zarucit pokojnejsi zivot, tak je to asi lepsie ...

pocahonntas
10. feb 2020

@lula555 prosim ta nie je tvoj ex z Bratislavy/Povazskej Bystrice?

lula555
autor
13. feb 2020

@stefi_k ma panicku poruchu.. Berie aj lieky

stefi_k
13. feb 2020

@lula555 naximalne stretavanie sa pod dozorom, ale ja by som ho neudala, uvidiš jak sa zachova.

monkasponka
13. feb 2020

@stela01 bohužial nemusia suhlasit.....