Sprchovací kút- bežná údržba

cernusik
20. jan 2019

Ahojte, prosím, poradte, ide ma poraziť. Mam pocit, že nič iné nerobím, len behám s handrou a utieram.. tam capka, tam frkanec, tam čosi....pomoooooc. a to nehovorím, ako má vytaca sprchovací kút. Lenže umývať- lestit ho za každým clenom v domácnosti ma už unavuje. Preto pisem😂máte nejaké vychytavky, prostriedky, niečo, po čom tie kvapky neostanu? Keď to uschne , tak sprchac je ako bielym práškom posypany.

matildasj
23. jan 2019

Toto

matildasj
23. jan 2019

Nie fixinela ale pulirapid som chcela napísať

bubu62
23. jan 2019

Ja odporúčam Euronu,budeš určite spokojná,napíš mi pošlem ti vzorky zadarmo,ani sa nenarobila,ono to samo.

stani.m
23. jan 2019

Keď som robila v zahraničí čistili medzi sprcháče iba octom zriedeným s vodou. Robili sme tak aj z ekologického hľadiska. Presne tak čistím aj doma. A to máme tvrdú vodu. Nastriekam, nechám pôsobiť a osprchujem horúcou vodou. Keď treba zopakujem...

lienoccka85
23. jan 2019

@stani.m Ocot je fajn, tiez som kedysi skusala kadejake cistiace, ale na ocot zatial nema nic a hlavne viem, co pouzivam, pri tychto chemickych veciach clovek ani len nema tusenia co tam je a jake to je silne :/

lenuliatko84
23. jan 2019

Ja odporucam essigreiniger.je to prostriedok z octu.znacka frosch

stani.m
23. jan 2019

@lenuliatko84 áno aj ten je dobrý ten mám tiež. A ešte taká jemnejšia chémia sú W5 z Lidlu.

bubu62
23. jan 2019
ylanee
23. jan 2019

@cernusik trebalo si kupit take sklo ktore odpudzuje vodu... my taky mame a cistim ho raz za mesiac, voda vzdy po sprchovani po nom len stecie a neostavaju ziadne zaschnute kvapky... a potom na vodny kamen je dobry pulirapid

axaris
23. jan 2019

Ahoj. Môj najobľúbenejší čistiaci prostriedok je modrý Pulirapid. Totálne zničí vodný kameň a všetko vyzerá ako nové

katarinka289
23. jan 2019

@cernusik biely pulirapid na vodny kamen. Tym ked to postriekas, tak to mizne pred ocami. Az to sumi

danieli
23. jan 2019

znacka HG ma penovy odstranovac vodneho kamena, moja laska, vodny kamen rozpusta ovela rychlejsie ako ocot, ziadne drhnutie hubkou, ziadne cakanie kym to povoli, poradil nam ho predajca sprchovych kutov, s nim je sprchac hracka, ziadne drhnutie kvapiek vody, nuz a pokial naozaj nemusis kvapky, tak odporucam stierkovat ako pisu kocky, mna vsak stierkovanie nebavi a tak raz za tyzden expresne s tymto zazrakom preletim a som spokojna

nikachru
23. jan 2019

Hmmm....my máme v našom zavesený stierač..každý si zotrie vodičku po sebe za 10 sek.

2petruska8
23. jan 2019

@evora29 kde ho kupuješ?

cernusik
autor
23. jan 2019

Kocky, ďakujem vám za vaše rady, skusenosti. Tiež pouzivam najcastejsie riadený ocot s vodou, mala som aj fixinelu, w5 z lidl....všetko super, keď umyjem...len po sprchovani zas a stále doookola..Áno, ja po sprchovani používam aj stierku, len nie všetci 😡, tak som skúšala, či nemá niektorá z vás nejaké kuzlo😁

marion09
23. jan 2019

@cernusik to poznám

stani.m
23. jan 2019

@cernusik tak už len vymeniť sklá za záves 😹

abriela
23. jan 2019

vždz po sprchovani prebehnem po skle stierkou a kvapky su prec

hettinka
23. jan 2019

@cernusik z Lidl prostriedok W5 na vodný kameň. Len sa leje, nie je zo s rozprašovačom. A umývam len raz do týždňa s prostriedkom, inak len opláchne každý po sebe, veď nie som otrok.

vanesanova
23. jan 2019

Bohaca to vazne este dnes ma niekto cas po kazdom clenovi domacnosti vysusit a vylestit celu kupelnu? Pre boha tak vam fakt zavidim my mame psa male dieta a umyjem raz za tyfen aj to som rada a kachlicky? Za 7 rokov som ich umyla asi 3 krat su biele takze neriesim a tolko casu penazi usetrene! Plus tolko chemie tiez nie je boh vie co furt pouzivat to ako pre koho lestis tie baterie a sprchu? Ked to vydrzi max 3-4 hodiny? Nevidim v tom zmysel ako ked niekto vytiera kuchynsky drez do sucha no u nas je nonstop plny furt varim furt jeme furt su riady aj ked ich akurat doumyvam tak su zas dalsie ty sluzis veciam alebo oni tebe? Ved je to strateny cas ktory mozes radsej vyuzit s rodinou alebo ku vam chodi kazdy den kontrola z hygieny? Vsetkeho vela skodi aj hygieny! To by som ja u vas radsej ani nechodila do sprchy lebo by som mala stres z vody

blue_horsetalk
24. jan 2019

No treba to sklo naimpregnovat, tak jak ti tu spominali nektore kocky, volakym antidrop prostriedkom, existuje viac druhov a znaciek. Podstata je, ze kvapky sa nezachytavaju a stecu. Funguje to podobne ako nanokosmetika. A nauc clenov domacnosti sklo utierat, ved to nezabere vela 🤔

triumka
24. jan 2019

@cernusik u nas pouzivam pulirapid (modry vrchnak),sklo iba prebehnem handrou navlhcenou spolu s pulirap.a jezisko doniesol karcher stierku tak to sa leskne jak novy.inak pomaha klasicka stierka-vies co myslim,po kazdom sprchovani zotriet vodu.

evora29
24. jan 2019

@2petruska8 V kupelnovych štúdiách ho mávajú. Teraz som sice dlhšie nekupila, ale hadam este predávajú....odpudzuje dobre vodu, po týždni som lahucko vycistila kút, vôbec sa tak.nezavapni

katjas8
24. jan 2019

My mame presne kvoli tomu murovany kut s gumenym zavesom. Ale moji znami to riesia tak, ze po kazdom sprchovani sklo zotru stierkou na okno.

elanor1
24. jan 2019

Povodne som chcela sklo ktore odpudzuje vodu ako sa spomenulo vyssie, ale pre nas rozmer som musela zobrat obycajne. Nevadi. Vzdy po sprchovani to prebehnem stierkou a raz za tyzden na to nastriekam Frosh na kupelnu a vodny kamen a opat zotriem a dolestim. Este chcem vyskusat aj ten ocot.
Mna by vsak zaujimalo ci cistite aj kachlicky v sprchovom kute a ako. Totiz ani nie po mesiaci byvania som si zmyslela ze ich prejdem octovou vodou a zistila som, ze sa na nich usadil vodny kamen tak, ze to ani neslo dolu. Videla som tie stekance. Su to matne kachlicky, takze ak nie su mokrem, nie je vidno vodny kamen a pri sprchovani to nikto neriesi kedze je vsade voda 🙂. Len mi tak napadlo, ci sa to niekto snazi umyt. 🙂

ikeashop
24. jan 2019

lacný ocot naliať do rozprašovača 🙂

dadulkaf
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex2201
24. jan 2019

Jednoznacne hg kozmetika. Kvapky neriesim. Raz za 2m prelestim a mam pokoj. Samozrejme ze umyvam kut bezne ale sklo riesim Hg. Suma vyssia ale za mna top.

montemotherone
25. jan 2019

@cernusik🤔 život je prikrátky na to, aby som riešila každý deň (!) sprchový kút. Raz za týždeň vyčistím octom, keď je horší, Fixinelou a hotovo. Toto skôr vyzerá že máte nejaké divné sklo, alebo príliš tvrdú vodu. Po každom sprchovaní to, aspoň u nás, určite hneď nevyzerá hrozne :-/

missulka8
25. jan 2019

@cernusik tiež ma z toho šlak triafal 😂 už mam na to super gel, necham pôsobiť a kut je bez namahy ako nový. Napiš mi do IP adresu rada ti odlejem trochu z mojho na skušku 🙂